بازار سرشور مشهد تکه ای از محله بزرگ و قدیمی سرشور است که قدمت بالایی دارد. برای رزرو هتل مشهد نزدیک به این خیابان می توانید سایت لینک شده را بررسی کنید. این بازار در فاصله بسیار کمی از حرم مطهر امام رضا علیه السلام رضوی قرار گرفته و همچون بازار رضا مشهد، بازار مرکزی مشهد، بازار امین مشهد، بازار گوهرشاد مشهد و ... بهترین مکان برای خرید سوغاتی های مورد نیاز به حساب می آید.

با بازار چهارسوق مشهد در کوهسنگی آشنا شوید

این بازار در سمت چپ خیابان خسروی نو قرار دارد. از آن جایی به این محله سرشور می گویند چون در آن مکان به حمام می رفتند. کاروان ها و زائرانی که از راه می رسیده اند در حمام آن منطقه سر و بدن خود را می شستند بعد به زیارت امام رضا مشرف می شدند.

این بازار از قدیمی ترین بازارهای مشهد محسوب می شود. همچنین هیئت های مذهبی که برای عزاداری به مشهد می آمدند و در مسیر قمه می زدند. قبل از تشریف به حرم در حمام ابتدای بازار خود را می شستند. بازار سرشور به صورت رو باز است. یکی از حمام های معروف محله سرشور حمام مهدی قلی بیک است.

بازار مولوی مشهد و مطالبی درباره آن 

بازار سرشور مشهد
بازار سرشور مشهد

بازار سرشور مشهد و حمام مهدی قلی بیک

این حمام در حال حاضر تبدیل به موزه شده تا زائران با تاریخ این منطقه و محله بیشتر آشنا شوند. بازار سرشور در شب درخشش چشمگیری دارد. دلیلش این است که در این بازار تسبیح های قشنگی وجود دارد که نور را بهتر انعکاس می دهد. فروشگاه هایی که همه نوع فروشنده از پیر و جوان در آن پیدا می شود. اما مهم ترین سوغاتی مشهد بیشتر از همه در غرفه های بازار سرشور به چشم می خورد.

بازار حکیم مشهد را با کسب اطلاعات کامل بشناسید

بازار سرشور مشهد و حمام مهدی قلی بیک
حمام مهدی قلی بیک

سوغات مشهد در بازار سرشور

زرشک، زعفران، مهر، جانماز، تسبیح از سوغاتی های معروف مشهد است که رواج بسیاری دارد. در بازار سر شور اجناسی از قبیل کیف ، کفش ، و پوشاک ، پارچه هم یافت می شود. مواد غذایی، سایر اجناس مصرفی و اقلام سوغاتی  در این بازار هم پیدا می شود. از هتل های نزدیک به بازار سر شور می توان به هتل بشری مشهد اشاره کرد.

بازار قدیمی قسطنطنیه در یک نگاه

بازار سرشور مشهد
بازار سرشور مشهد
بیشتر بخوانید :
منابع :