بازار رضا مشهد نزدیک حرم امام رضا(ع)

به گزارش پرشین هتل ازجمله مراکز تجاری- توریستی مشهد، مجتمع بازار رضا است. برای دسترسی راحت به این مرکز خرید می توانید هتل های مشهد نزدیک به آن را از طریق سایت فوق رزرو کنید.بازار رضا درنزدیکی مجموعه اماکن رضوی واقع شده و با ساختار سنتی و مغازه های متعدد، محل خرید و فروش و تجارت زائران و مسافران و مجاوران است. این بازار در نزدیکی حرم مطهر رضوی همانند بازار سرشور مشهد و بازار امین مشهد قرار گرفته و بهترین پیشنهاد برای خرید سوغاتی می باشد.

آشنایی با بازار گوهرشاد مشهد 

بازار رضا مشهد
بازار رضا مشهد

بازار رضا مشهد و اطلاعات درباره ساختمان بازار رضا

همزمان با تخریب اطراف فلکه حرم رضوی ، کار احداث بازار رضا شروع و در سال های نخست دهه پنجاه پایان یافت. تعدادی از حجره های این بازار به مغازه دارهایی که در طرح توسعه قرار گرفته بودند واگذار شد. بازار به فاصله کم در جنوب شرقی اماکن متبرکه و از ضلع شرقی میدان بیت المقدس تا میدان 17 شهریور کشیده شده و دارای دو رشته ساختمان دو طبقه با دو دالان موازی مسقف و 17 چهارسوق و 11 سراست که حد فاصل دو خیابان به عرض 30 متر و طول 800 متر احداث شده و دارای حدود 72000 متر زیربناست. 43000 متر از این زیر بنا در بازار رضا و 29000متر آن درسراهای جنبی واقع شده و جمعاً دارای 2096 باب مغازه و حجره درمساحت های مختلف است.

مطالبی درباره بازار مرکزی مشهد

رزرو هتل جواد مشهد با تخفیف ویژه

بازار رضا مشهد
بازار رضا مشهد

بازار رضا و فروشگاه های بازار رضا مشهد

تعداد 1008 باب مغازه دربازار رضا و 1084 باب حجره در 11 سرا قرار دارد که از داخل به یکدیگر مرتبط می باشند. بازار رضا دارای دو ورودی و خروجی اصلی در میدان بیت المقدس (فلکه آب) و میدان 17 شهریور است.طول بازار در دو دالان و دو طبقه جمعاً حدود 3 کیلومتر است و درازای هر بازار 750 متر می باشد. بازار رضا که بزرگ ترین مرکز خرید مسافران و زائران به شمار می آید فطعا می تواند لحظاتی خاطره انگیز را برای شما عزیزان رقم زند. البته مراکز خرید قدیمی دیگری مانند بازار قسطنطنیه مشهد، بازار حکیم مشهد، بازار چهارسوق مشهد و ... نیز در کنار این هتل وجود دارند. 

بازار مولوی مشهد را بیشتر بشناسید

انواع سوغاتی های مشهد از قبیل انگشترهای عقیق و فیروزه و طلا ونقره و همچنین انواع عطریات و زعفران و نبات و پوستین و مهر و سجاده وتسبیح و لباس و بدلیجات و غیره به فروش می رسد. این بازار به دلیل نزدیکی به حرم رضوی از مراکز دیدنی مشهد به شمار می آید و مورد توجه و بازدید اهالی مشهد و زائران و مسافران قراردارد. هتل رز طلایی مشهد، هتل جواد مشهد و هتل هرند مشهد از جمله هتل های نزدیک به این بازار مهم مشهد می باشد.

بیشتر بخوانید :
منابع :