بازار امین یکی از ارزان ترین بازار های مشهد است . بیشتر مغازه های بازار امین مشهد عمده فروش هستند و کالا های مختلفی در این بازار به فروش می رسد. اسباب بازی ، پتو ، رو فرشی، ظروف چینی، انواع پوشاک و خوراکی ها از غرفه های بازار امین هستند. نقطه قوت بازار ذکر شده ارزان بودن کالا ها است و با تنوعی که در این بازار وجود دارد ،هرچه که لازم دارید را می توانید پیدا کنید.

کلیک کنید و با بازار مولوی مشهد آشنا شوید

بازار امین مشهد دارای طبقه هم کف و طبقه اول به همراه پارکینگ می باشد. در هر سه طبقه این بازار اجناس مختلفی وجود دارد. پارکینگ بازار امین فقط روز ها باز است. البته بازار مرکزی مشهد یکی از معروف ترین بازار های قدیمی و بازار قسطنیطیه مشهد نیز اغلب در کنار این بازار، مورد توجه بسیاری از سمت افراد قرار دارند که در میان مقاله، اشاره به آن ها می تواند شما را با مراکز خرید دیدینی این شهر مقدس آشنا کند. 

بازار امین مشهد و نزدیک ترین هتل مشهد

بازار امین مشهد با وجود مراکز تجاری بزرگ و جدید التاسیس ، هنوز هم ازجمله بازار های مهم این شهر به شمار می رود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که ترجیح می دهید همه کار های خود را در یک جا انجام دهید گزینه مناسبی است. زیرا در این بازار می توانید به چیزی که می خواهید برسید. و همچنین میتوانید برای دسترسی بهتر به این بازار نزدیک ترین هتل مشهد را از سایت پرشین هتل رزرو کنید.

نگاهی به بازار گوهرشاد در شهر مقدس مشهد

بازار امین مشهد
بازار امین مشهد

بازار امین و نزدیک بودن به حرم

علاوه بر آن دسترسی سریع این بازار به حرم مطهر رضوی از دیگر مزیت های آن است. این بازار سمت بست نواب صفوی قرار گرفته که باعث شده زائران دسترسی نزدیکی به حرم داشته باشند. همین امر موجب می شود درکمترین زمان بتوانید به حرم امام رضا (ع) مشرف شوید و بارگاه ملکوتی امام هشتم را نیز زیارت کنید. علاوه بر این اگر می خواهید که سفر خود در مشهد را عجله ای کامل کنید ! از نزدیک ترین مکان های دیدنی به بازار امین می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بازار سرشور مشهد و مطالبی جالب درباره آن 

خانه تاریخی داروغه زیبا ترین و قدیمی ترین خانه مشهد است که نزدیک به این بازار می باشد. اما یک خانه تاریخی دیگری به نام خانه توکلی است که بازدید از بافت تاریخی آن خالی از لطف نیست. بازدید از این مکان ها به همراه معماری اصیل و فاخر ایرانی شان بسیار جالب خواهد بود.

اگر به شهر مشهد سفر کرده اید و می خواهید بهترین سوغاتی های مشهدی را برای عزیزانتان خریداری نمایید قطعا بازار های قدیمی دیگری علاوه بر بازار امین مانند بازار رضا مشهد، بازار چهار سوق مشهد، بازار حکیم مشهد و ... وجود دارند که می توانند پیشنهادی مناسب برای شما محسوب شوند. 

بازار امین مشهد
بازار امین مشهد در نزدیک حرم
بیشتر بخوانید :
منابع :