مسجد رستم پاشا استانبول از جمله مراکز مذهبی در شهر استانبول می باشد که اهمیت بسزایی برای گردشگران تور استانبول دارد. سفر به این شهر توریست پذیر بدون بازدید از اماکن مذهبی به گونه ای لذتی نصفه و نیمه خواهد داشت. بنابراین پیشنهاد می کنم پس از تمامی عوامل جذاب در سفر، بازدید از اماکن مذهبی چون مسجد رستم سلطان را در لیست خود بی افزایید. 

نام مسجد رستم پاشا استانبول به طور روز افزون توسط کاربران در جستجوی گوگل سرچ می شود. از این رو ما تصمیم گرفته ایم تا در مقاله ای جامع توضیحاتی درباره این مسجد را بیان کنیم. اگر شما نیز به مشاهده اماکن مذهبی علاقه مند هستید، حتما این مقاله و یا دیگر مقاله های مربوطه را دنبال کنید. 

معرفی اماکن مذهبی استانبول

مسجد رستم پاشا استانبول توسط چه کسی و در کجا ساخته شد؟

مسجد بی نظیر رستم پاشا استانبول اولین اثر از معمار مشهور و معروف عصر عثمانی به نام سینان می باشد. این فرد از وزیران نینکام عثمانی در آن زمان لقب گرفته بود که محبوبیت خاصی در بین مردمان داشت. مسجد رستم پاشا در منطقه تاریخی امینونو استانبول واقع شده است و فاصله بسیار کمی را تا شاخ طلایی دارد. 

رستم پاشا صدر اعظم سلطان سلیمان در آن زمان بود که به ناحق و با درست کردن پا پوش به دستور شخص سلطان به قتل رسید. در کنار این مسجد یکی از معروف ترین مساجد استانبول به نام مسجد سلیمانیه قرار دارد که اغلب افراد پس از بازدید از آن، مسجد رستم پاشا را نیز مورد توجه قرار می دهند.

توضیحی درباره ساختار نمای مسجد رستم پاشا استانبول

ساختار بنای مسجد فوق العاده رستم پاشا استانبول با سنگ های مرمر و گرانیت می باشد که زیبایی خاصی را به نمای داخلی و نمای خارجی آن بخشیده است. قطعا در هنگام نگاه انداخت به فضایی بیرون برای مراجعه به آن نیز ترغیب خواهید شد که این از ویژگی های جذاب مسجد محسوب می شود. 

درباره مسجد سلیمانیه بیشتر بدانید

حیاط مسجد رستم پاشا در استانبول سرشار از گل های لاله، زنبق، رز، مینا و ..... می باشد که با رنگ و بویی دلنشین، حس خوشایند را به بازدید کنندگان عزیز منتقل خواهند کرد. مهم ترین بخش در ساخت بنای مسجد رستم پاشا، به کار رفتن کاشی های ازنیک که به زبان عامیانه به آن ها کاشی های دست ساز و ظریف می گویند می باشد. زیبایی این کاشی ها به قدری جلوه خاص را به مسجد بخشیده است که در همان ابتدا مجذوب آن خواهید شد.  
 

بیشتر بخوانید :
منابع :