آکواریوم انزلی یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری ایران در شهر بندر انزلی است. شاید تصور کنید آکواریوم اصفهان یا آکواریوم  کیش بزرگ ترین آکواریوم ها در ایران باشند. اما این تصوری غلط است، زیرا لقب بزرگ ترین آکواریوم در ایران به آکواریوم بندر انزلی داده شده است.

آکواریوم بندر انزلی به دلیل پتانسیل بالا و معماری منحصر به فرد و مدرنی که دارد یکی از بهترین مکان های تفریحی در این شهر محسوب می شود که توصیه می کنیم بعد از بازدید از تالاب انزلی، حتما به این مکان شگفت انگیز که زیبایی های خلقت زیر آب را به خوبی نشان می دهد مراجعه کنید. در ادامه با دیگر مجموعه های داخل این آکواریوم دیدنی آشنا خواهید شد.

آکواریوم انزلی
نمایی از دوزیستان در آکواریوم انزلی

معماری و زیر بنای آکواریوم انزلی چقدر است؟

آکواریوم جذاب انزلی همانطور که ذکر شد یکی از جدید ترین آکواریوم های احداث شده و البته بزرگ ترین در ایران می باشد. آکواریوم بندر انزلی در سال 97 افتتاح گردیده که برای ساخت آن مبالغ هنگفتی نیز پرداخت شده است. بندر انزلی یکی از مناطق آزاد در استان گیلان می باشد که رونق آن بعد از سال 84 جان گرفت و با گذر سال ها، اکنون به یکی از قطب های تجاری و تفریحی در ایران تبدیل شده است.

آکواریوم دیدنی بندر انزلی دارای زیر بنایی بالغ بر 10 هزار متر مربع می باشد که در 4 طبقه احداث گردید. در این 4 طبقه گونه های مختلفی از آبزیان و دیگر جاذبه های دریایی، وجود دارد که چشمان هر گردشگری را به خود خیره می کند. نا گفته نماند در تونل آکواریوم این شهر، نادر ترین آبزیان و ماهی ها نیز زندگی می کنند.

آکواریوم انزلی
تراریوم های خیره کننده در آکواریوم دیدنی انزلی

آکواریوم بزرگ انزلی از 5 قاره جهان، گونه های جانوری خود را تهیه کرده که همین امر سبب شده تا یکی از بهترین ها در نوع خود باشد. آکواریوم های استوانه ای، حوضچه ای و دیواری از جمله محل های نگهداری آبزیان می باشند. در این آکواریوم ها بیش از 200 گونه آبزی مختلف و رنگارنگ نگهداری می شوند. دمای داخلی و تصفیه آب این آکواریوم ها به صورت کاملاً هوشمند و مدرن انجام می شود.

بخش های مختلف و ماهی های آکواریوم انزلی را بشناسید

در زمان ورود به آکواریوم بندر انزلی با جنگلی سبز و انبوه که ملقب به جنگل آمازون هستند مواجه خواهید شد که با یک رود زیبا در وسط جنگل، جذابیتی غیر قابل توصیف دارد. در این رودخانه طوطی ماهی، اسکار ماهی، سفره ماهی های زیبا و ... به وفور یافت می شود که از جذابیت آن به شمار می رود. آبزیان دریاچه مالاوی (دریاچه ای آفریقایی) و برخی ماهی های شرق آسیا که تزئینی هستند در این رودخانه قابل مشاهده است.

آکواریوم انزلی
انواع آبزیان در آکواریوم بزرگ ایران انزلی

مقاله مرتبط: تالاب انزلی جاذبه ای مسحور کننده

از این همه جاذبه که گذر کنید، به بخش زیر دریایی و غار دریایی خواهید رسید. در این بخش ها ماهی های دریای کاسپین (خزر) نظیر بلوگا یا همان فیل ماهی، ماهی خاویار و ... وجود دارند. این ماهی های بومی شما را به وجد می آورد که در دریای خزر، چنین گونه های آبزی پرورش و یافت می شوند.

از دیگر بخش های هولناک آکواریوم انزلی بخش کوسه ماهی های گوشتخوار است. در این قسمت کوسه هایی را خواهید دید که تنها در فیلم های هالیوودی نظیر آن را دیده اید. اما در این آکواریوم شما با چشم خود به تماشای این کوسه ها خواهید نشست. بعد گذر از این بخش ها، به قسمت محبوب و جذاب آکواریوم یعنی تونل خواهید رسید.

آکواریوم انزلی
تونل آکواریومی شهر انزلی

تونل آکواریوم شهر انزلی، جذاب ترین بخش این مکان متفریحی

تونل آکواریوم انزلی مهم ترین و جذاب ترین بخش آن می باشد. در این تونل زیبا و دیدنی که 40 متر طول دارد جاندارانی گوشت خوار و جاندارانی گیاه خوار را مشاهده خواهید کرد که به طور مساوی در این آکواریوم تقسیم شده اند. 20 متر اول برای آبزیان گوشت خوار و 20 متر انتهایی مربوط به آبزیان گیاهخوار می شود.

زمان راه رفتن در این تونل، سفره ماهی هایی را خواهید دید که به سقف تونل چسبیده اند. همین بازیگوشی ها و دیدن آبزیان زیبا و رنگارنگ سبب می شود تا مدعوین این آکواریوم شگفت زده شوند و در سفر های بعدی به شهر بندر انزلی، مجدد به این مکان تفریحی و گردشگری مراجعه نمایید.

آکواریوم انزلی
گونه های مختلف آبزی در آکواریوم بندر انزلی

طبقه دوم آکواریوم بندر انزلی و چشمانی متحیر

در زمان مراجعه به این مکان تفریحی و گردشگری انزلی، اگر به طبقه دوم این مکان بروید چشمان شما شگفت زده خواهد شد. زیرا در این طبقه شما با انواع پرنده ها، خزنده ها و دیگر جانداران رو به رو خواهید شد. وجود تمساح و کروکودیل ها، ایگوانا، طوطی ماکائو، مرغ بهشتی و ... از جمله مشهور ترین موجودات این مجموعه هستند.

البته در این طبقه موجودات و گونه های جانوری دیگری نیز زندگی می کنند که سبب جذب شدن بیشتر افراد می شود. نگران نباشید در زمان بازدید از این آکواریوم سرگرمی های متنوعی برای شما در نظر گرفته شده است. این سرگرمی ها را در عنوان ذیل ذکر کردیم تا در زمن مراجعه به آکواریوم انزلی نهایت لذت را ببرید.

آکواریوم انزلی
نمایی دیگر از آکواریوم بندر انزلی

چه سرگرمی هایی در آکواریوم زیبای انزلی وجود دارد؟

بدون هیچ شکی خود این اکواریوم سرگرمی بی حد و حسابی محسوب می شود، اما مدیران این مجموعه تفریحی وگردشگری انزلی با طراحی آیتم های سرگرم کننده، سعی در جلب رضایت مدعوین خود دارند. یکی از این سرگرمی ها، غذا دادن به آبزیان با دست افراد است که می تواند برای هر کسی، مخصوصاً کودکان فوق العاده لذت بخش باشد.

از دیگر سرگرمی های آکواریوم انزلی وجود سینمای واقعیت مجازی است که شما را به بَطن فیلم برده به گونه ای که خود را در مکان هایی ترسناک و مخوف خواهید دید. یکی دیگر از امکانات موجود در این مجموعه، فروشگاه است که در درب خروجی قرار دارد. انواع صنایع دستی که شامل جاسوئیچی صدفی شکل، عروسک هایی ماهی مانند و ... می شود را می توانید خریداری کرده و به سوغات ببرید.

آکواریوم انزلی
وجود تانک در آکواریوم انزلی

علاقه مندان به بازی بولینگ می توانند از سالن بولینگ آکواریوم انزلی که بسیار مجهز است استفاده کنند. شهربازی یا همان گیم لند از دیگر سرگرمی های محبوب در این مجموعه است که برای کودکان و بزرگسالان فوق العاده جذاب است. بازی های رایانه ای مهیج، مسابقات رالی شبیه سازی شده، دستگاه های پیشرفته بازی و ... از جمله امکانات گیم لند در این مجموعه تفریحی و گردشگری می باشند.

اگر در این بازید ها و سرگرمی ها احساس گرسنگی کردید نگران نباشید، زیرا رستوران آکواریوم انزلی با منوی متنوعی از غذاهای ایرانی و فست فودی از شما پذیرایی می کند. رستوران این مجموعه گرند شِف نام داشته که از نظر کیفیت غذایی مطلوب می باشد. ضمناً اطلاعات هر ماهی بر روی هر آکواریومی نوشته شده تا مدعوین بتوانند از نژاد و گونه ی آن آبزی آگاه شوند.

آکواریوم انزلی
سفره ماهی های موجود در آکواریوم انزلی

ساعت بازید، آدرس و قیمت بلیط آکواریوم انزلی

آکواریوم انزلی ساعات بازید خود را به گونه ای تنظیم کرده تا گردشگران و شهروندان بتوانند بسهولت از این مکان بازیدد کنند. ساعت مراجعه و ورود به این مکان تفریحی و گردشگری از 11 صبح تا 10 شب می باشد. آدرس این مکان تفریحی در جاده زیبا کنار، منطقه آزاد بندر انزلی، فاز تجارت و گردشگری می باشد. قیمت بلیط آکواریوم انزلی در تمامی ایام سال متفاوت است و نمی توان قیمت دقیقی را بری آن توصیف کرد.

جهت گرفتن عکس یادگاری می توانید از عکاسی این مجموعه استفاده کرده و در پایان آن را با پشت زمینه فنتستیک مخصوص تحویل بگیرید. اگر هم تمایل دارید با تلفن همراه یا دوربین عکاسی شخصی عکس بگیرید، حتما به این مسئله توجه داشته باشید که فلش برای ماهی ها و آبزیان فوق العاده مضر است.

آکواریوم انزلی
سالگرد افتتاح آکواریوم شهر انزلی

دلیل این مسئله هم این است که فلش و نور قوی برای آبزیان سبب اسیب رساندن ب چشم آن ا می شود و برای زمانی موقت، حس ردیابی آبزیان از بین خواهد رفت. در این هنگام عکس العمل سریع ماهی ها موجب می شود تا به دیگر همزیستان خود اسیب بزنند. پس اگر شما هم دوستدار محیط زیست هستید حتما این مسئله را مد نظر قرار دهید. جهت رزرو هتل انزلی تنها کافی است بر روی آن کلیک کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :