پارک ژوراسیک تهران یکی از جاهای دیدنی تهران است که برای کودکان جذابیتی چند برابر دارد. پارک ژوراسیک تهران تعداد زیادی از جانوران 500 میلیون ساله را به نمایش می گذارد. این جانوران غول پیکر که دایناسور نام دارند جزء مهره داران خونسرد به شمار می رفتند.

پارک ژوراسیک
نمایی از پارک ژوراسیک

از این رو پارک ژواسیک تهران با تصاویر سه بعدی و ماکت های این جانوران توانسته مکانی عالی برای گردشگران باشد. ضمن اینکه در این پارک هنوز دایناسورها منقرض نشده و می توان از نزدیک نوع نژاد، غذا و نام آن ها را یاد گرفت. پس با مجله گردشگری پرشین هتل همراه شوید تا این مکان جذاب و هیجان انگیز شهر تهران را بیشتر بشناسید.

پارک ژوراسیک
حیوانات غول پیکر در ژوراسیک پارک

پارک ژوراسیک سفر به میلیون ها سال پیش

پارک ژوراسیک در اسفند 1392 به بهره برداری رسیده و یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین پارک تهران شناخته می شود. گونه های متفاوتی از دایناسورها (گوشتخوار و گیاهخوار، وحشی و بی آزار) را در این پارک خواهید دید که به شکل یک مجسمه متحرک دیده می شوند.

پارک ژوراسیک
مجسمه های ژوراسیک پارک

مجسمه دایناسورها در پارک ژوراسیک تهران به قدری طبیعی است که پلک زدن، رنگ و حالت چشم، حرکت دست و پا و صدای آن ها واقعی به نظر می رسد. علاوه بر این موارد یک تخم دایناسور بزرگ در ژوراسیک پارک واقع شده که نحوه تولد دایناسورها را نشان می دهد. نکته جالب اینکه هم اسم این پارک تهران و هم اسم فیلم « ژوراسیک پارک » از رمان مایکل کرایکتون اقتباس شده است.

پارک ژوراسیک
حیوانات مختلف در پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک عالی ترین مکان برای کودکان

پارک ژوراسیک تهران مناسب کودکان کنجکاو است تا دانش خود در زمینه دایناسورها را افزایش دهند. همچنین اطلاعات علمی دانش آموزان در زمینه پژوهش های علمی افزایش می یابد. گردش در این پارک 2 ویژگی دارد که یکی از آن ها عکس گرفتن با دایناسورهای شبهه واقعی و دیگری کسب اطلاعات درباره زندگی دایناسورها است. همین موارد باعث شده تا این پارک برای اردوهای علمی_تفریحی دانش آموزان مناسب باشد.

پارک ژوراسیک
مجسمه های خیره کننده پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک چه امکاناتی دارد؟

در پارک دایناسورهای تهران امکانات رفاهی مطلوبی برای مدعوین طراحی شده تا نیازهای آنان را برطرف کند. در ژوراشاپ پارک دایناسورها می توانید نوشیدنی های سرد و گرم، میان وعده های سبک، انواع غذاهای ایرانی و فست فودی و ... را سفارش دهید و نوش جان کنید. پس از آن می توانید به سینمای 4 بعدی بروید و فیلم های مهیج را به تماشا بنشینید.

پارک ژوراسیک
ورودی ژوراسیک پارک

یکی دیگر از امکانات خوب این مکان تفریحی تهران آتلیه عکاسی آن است که می توانید با دایناسورها عکس هایی به یادماندنی بگیرید. فروشگاه هدیه نیز جهت خرید سوغاتی در قسمتی از پارک طراحی شده است. همچنین فروشگاه وسایل بازی کودکان و غرفه سفال جهت سرگرمی کودکان در این مکان وجود دارد. پارکینگ این مجموعه هم به صورت رایگان در اختیار مراجعه کنندگان می باشد.

پارک ژوراسیک
پارک حشرات غول پیکر

اسپایدر پارک (زیر مجموعه ژوراسیک پارک)

اسپایدر پارک یکی دیگر از زیر مجموعه های پارک دایناسور است که با خرید بلیط پارک ژوراسیک تهران می توانید از اسپایدر پارک هم دیدن کنید. در اسپایدر پارک یا همان پارک حشرات مجسمه هایی از حشرات غول پیکر را خواهید یافت که عنکبوت و سوسک بخشی از آن ها است.

پارک ژوراسیک
مجسمه ملخ آفت ذرت در اسپایدر پارک

قسمت جهان از دید حشرات و حشرات میکروسکوپی، جذاب ترین  بخش از اسپایدر پارک هستند که به خوبی حس کنجکاوی کودکان را بر می انگیزد. بازدید کودکان از این بخش های مهیج باعث می شود تا اطلاعات آنان در زمینه زندگی حشرات، تولید مثل و حشرات گوناگون بالا رود.

آدرس پارک ژوراسیک تهران

پارک دایناسورهای تهران در محله سعادت آباد قرار گرفته که لوکس ترین و گران ترین هتل تهران در همین محله قرار گرفته است. بله نام این هتل تهران، هتل اسپیناس پالاس تهران است که 5 ستاره ای مجلل بوده و از نظر امکانات، خدمات رفاهی و ... مطابق با بهترین استانداردهای جهانی می باشد.

پارک ژوراسیک
ژوراسیک پارک، هیجان انگیز و زیبا

آدرس دقیق ژوراسیک پارک تهران : سعادت آباد، آخر بلوار پاکنژاد، میدان بهرود، بلوار شقایق، کمی پایین تر از پارک پرواز

چگونه به ژوراسیک پارک برویم؟

جهت رسیدن به این مکان تفریحی چندین راه پیش روی شما وجود دارد. یکی از آسان ترین راه ها بدون ترافیک، استفاده از مترو تهران است. پس از سوار شدن خط 7 مترو تهران می توانید در ایستگاه صنعت پیاده شوید و مسیر کوتاهی را با اتوبوس یا تاکسی طی کنید. هر چند به صورت پیاده از ایستگاه مترو صنعت تا پارک دایناسورها حدود 15 دقیقه پیاده روی فاصله وجود دارد.

پارک ژوراسیک
دایسناسورهای گیاهخوار در ژوراسیک پارک

ساعت بازدید و قیمت بلیط پارک ژوراسیک

جهت بازدید از پارک دایناسورها می توانید از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح تا 9 شب و در روزهای تعطیل و پنج شنبه از ساعت 10 صبح تا 11 شب فعال می باشد. قیمت بلیط پارک ژوراسیک در سال 1402 حدود 100 هزار تومان است که البته این قیمت بلیط به دلیل نوسانات ارزی، ممکن است تغییر کند.

بیشتر بخوانید :
منابع :