شهر تهران را همه به شلوغی، ترافیک و آلودگی هوا می شناسند اما خبر ندارند که در همین شهر شلوغ، پارک های بسیاری وجود دارند که برخی از آن ها در لیست هیجان انگیز ترین و بهترین پارک های تهران قرار می گیرند. حتی برخی از هیجان انگیزترین پارک های تهران، تفریحات آبی را ارائه می دهند که در شهرهای ساحلی چنین تفریحاتی انجام می شود. در این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل با هیجان انگیز ترین و بهترین پارک های تهران آشنا خواهید شد.

بهترین پارک های تهران
جلوه ی سبز یکی از بهترین پارک های تهران

هیجان انگیز ترین پارک های تهران

در اول مطلب بهترین پارک های تهران، قصد داریم به شرح هیجان انگیز ترین پارک های تهران بپردازیم که برای تمامی سنین گزینه ای جالب برای تفریح و سرگرمی هستند. این پارک ها همراه عکس و آدرس در عنوان های دیل توضیح داده شده اند.

پارک ارم تهران

وقتی نگاهی به لیست هیجان انگیز ترین و بهترین پارک های تهران بیاندازیم، پارک ارم تهران در صدر دیده می شود. پارک ارم تهران برترین پارک هیجانی تهران می باشد که شهربازی آن، زبانزد عام و خاص است. این پارک هیجان انگیز تهران دارای قسمت های مختلفی است که می تواند یک روز عالی را برای گردشگران و مجاوران رقم بزند.

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
وسایل هیجان انگیز در پارک ارم

معرفی مکان های تفریحی و گردشگری تهران

پارک ارم به دلیل داشتن شهربازی، باغ وحش و بوستان یکی از هیجان انگیز ترین پارک های تهران به شمار می رود. امکانات و خدمات این پارک هیجان انگیز تهران به قدری بالاست که احداث پارک های دیگری همچون پارک بسیج؛ پارک بعثت و ... نتوانسته از محبوبیت این پارک هیجان انگیز تهران کم کند.

آیا می دانید این پارک مناسب چه کسانی است؟ پارک ارم مناسب کسانی است که آدرنالین بالا می خواهند و در عین حال لذت می برند. در پارک ارم دریاچه ای مخصوص قایقرانی طراحی شده است. در شهربازی ارم هر سلیقه ای (چه هیجانی و چه آرام) می تواند وسایل بازی محبوب خود را پیدا کند.

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
نمای دیگری از شهربازی ارم تهران

ترن هوایی وحشتناک یا پرش آزاد از ارتفاع 80 متری، کلبه وحشت و ... شما را به ترشح آدرنالین بالا دعوت می کنند آیا جرات کافی دارید؟ اگر همراه خود کودک دارید نگران نباشید، چون تعدادی وسایل بازی و تفریحی برای کودکان در شهربازی ارم تعبیه شده است. در ذیل آدرس پارک ارم تهران و ساعت کاری آن را خواهید خواند.

آدرس شهربازی ارم : تهران، 5 کیلومتری اتوبان تهران_کرج

ساعت کار شهربازی ارم : روزهای عادی از 5 عصر تا 12 بامداد و روزهای تعطیل از 10 صبح تا پاسی از شب

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
شهربازی ارم تهران

چیتگر، یکی دیگر از هیجان انگیز ترین پارک های تهران

اگر بخواهیم یکی دیگر از هیجان انگیز ترین پارک های تهران را معرفی کنیم آن پارک چیتگر است. پارک چیتگر علاوه بر اینکه ریه های شهر تهران محسوب می شود، یکی از پارک های هیجان انگیز و یکی از پارک های دریاچه دار نیز می باشد. زیرا در پارک چیتگر تفریحات بسیار زیادی وجود دارد که هم برای جوانان و هم برای سالمندان مناسب است.

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
پارک جنگلی چیتگر

نه تنها پارک چیتگر بلکه دریاچه چیتگر هم خودش جاذبه ای مهم به شمار می رود. اگر اهل ریلکس کردن و ورزش کردن هستید، وسایل ورزشی همراه با نسیم خنک و هوای لطیف در دسترس شماست. اگر اهل تفریحات مهیج تر هستید، رول گلایدر، سقوط آزاد، سافاری پارک وحشت، کارتینگ و اسکیت هوایی هم در اختیارتان خواهد بود.

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
دریاچه چیتگر تهران

برج میلاد تهران، برجی ایستاده در غبار

اسکای فلایر، ماهیگیری، پرش در آسمان، یورو بانجی، ماشین برقی، بازی های وی آر و ... هم از دیگر تفریحات پارک چیتگر هستند که در دریاچه آن انجام می شود. دریاچه چیتگر 130 هکتار مساحت دارد که یکی از بزرگ ترین دریاچه های مصنوعی ایران به شمار می رود. مساحت خود پارک چیتگر نیز به 874 هکتار می رسد که باعث شده بزرگترین پارک تهران لقب بگیرد که در مقاله ی مربوط به پارک چیتگر تهران، توضیحات کامل داده شده است.

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
پارک چیتگر تهران

آدرس پارک و دریاچه چیتگر : پارک چیتگر در منطقه 22 تهران، آزادراه تهران_کرج واقع شده است. ساعت کاری آزاد

ژوراسیک پارک تهران، پارکی هیجانی و جذاب

یکی دیگر از هیجان انگیز ترین پارک های تهران، ژوراسیک پارک است. دایناسورها 160 میلیون سال قبل بر روی زمین حکومت می کردند و پس از یک اتفاق بزرگ، ناپدید شدند. زندگی دایناسورها از گذشته تا کنون بسیار مورد توجه بوده که همین موضوع باعث شد تا اولین پارک موضوعی تهران به نام ژوراسیک پارک احداث شود.

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
نمایی از پارک ژوراسیک تهران

پارک ژوراسیک تهران از سال 92 کار خود را آغاز کرد و با وجود تصویرسازی های دیجیتالی و مجسمه های متحرک توانست توجه بسیاری از گردشگران را به سمت خود جلب کند. یعنی شما با مراجعه به ژوراسیک پارک تهران می توانید هم دایناسورها را ببینید و هم با نحوه غذاخوردن و صداهایشان آشنا می شوید.

زمانی که به ژوراسیک پارک تهران بروید و احساس گرسنگی و تشنگی کردید نگران نباشید؛ چون در این پارک هیجان انگیز رستوران و کافی شاپ هم تعبیه شده است. لازم به ذکر است 28 مجسمه متحرک دایناسورهای مختلف همراه سینما هفت بعدی و یک پارکینگ وسیع در ژوراسیک پارک تهران جهت رفاه مدعوین طراحی گردیده است.

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
پارک ژوراسیک یکی از هیجان انگیز ترین پارک های تهران

کلیسای سرکیس مقدس تهران کجست؟

آدرس پارک ژوراسیک تهران : سعادت آباد، انتهای بلوار پاکنژاد، میدان بهروز، بلوار شقایق، پایین تر از پارک پرواز

ساعت بازدید از ژوراسیک پارک تهران : شنبه تا جمعه از 9 و 30 دقیقه صبح تا 9 و 30 دقیقه شب

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
ژوراسیک پارک تهران

پارک ولایت، پارکی هیجانی برای بانوان و آقایان

بانوان محترمی که قصد انجام دادن تفریحات هیجان انگیز در فضایی امن را دارند می توانند به پارک ولایت تهران مراجعه نمایند. پارک ولایت تهران نه تنها برای آقایان بلکه برای بانوان قسمتی اختصاصی به نام شهربانو طراحی کرده است. پرک ولایت در جنوب تهران قرار گرفته و یکی از هیجان انگیز ترین پارک های تهران به شمار می رود. 

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
پارک ولایت تهران

پارک ولایت دارای تفریحات مهیجی همچون کارتینگ سواری، موتور سواری، صخره نوردی، پیست اسکیت، دوچرخه سواری و ... است. همین تفریحات باعث شده تا یکی از بزرگترین و هیجان انگیز ترین پارک های تهران در جنوب شهر باشد. اهل ریسک کردن هستید؟ پس حتما بانجی جامپینگ پارک ولایت را امتحان کنید.

در قسمت شهربانو پارک ولایت وسایل ورزشی و تفریحی مخصوص بانوان تعبیه شده تا بانوان با هر پوشش راحتی بتوانند از تفریحات مورد علاقه خود استفاده کنند. در بین تمامی پارک های تهران، پارک ولایت بسیار محبوب و مورد توجه است زیرا در منطقه ای قرار دارد که دسترسی به آن آسان است.

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
دریاچه چیتگر تهران

آدرس پارک ولایت تهران : انتهای اتوبان نواب صفوی، اتوبان تندگویان، زمین های پادگان قلعه مرغی

پارک آب و آتش تهران

یکی دیگر از پارک های هیجان انگیز تهران که به تازگی احداث شده، پارک آب و آتش یا همان بوستان حضرت ابراهیم است. پارک آب و آتش در سال 88 به بهره برداری رسید و در نزدیکی پل طبیعت تهران قرار دارد. در این پارک تهران تفریحات مهیجی وجود دارد که تمامی افراد را سرگرم خواهد کرد. یکی از این تفریحات سوارکاری است.

پیست سوارکاری پارک آب و آتش مکان مناسبی جهت یادگیری سوارکاری با قیمت مناسب خواهد بود. حفره های کوچک آب که به صورت فواره هستند می توانند شما را در تابستان خنک کنند. اگر اهل دیدن شهر از بلندای فانوس هستید، پس به فانوس بلند پارک آب و آتش بروید.

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
برج آتش در بوستان آب و آتش تهران

اگر اهل پرده خوانی و داستان های شاهنامه و حضرت ابراهیم خلیل الله هستید، سالن آمفی تئاتر پارک آب و آتش در اختیارتان خواهد بود. دوچرخه خودران هم از دگر تفریحات جالب در این بوستان هیجان انگیز است. با مراجعه به سینما 7 بعدی پارک می توانید هیجانی متفاوت را تجربه کنید.

گنبد مینای تهران یک اسمان نمای بزرگ است که در جنوب پارک آب و آتش قرار گرفته است. دیدن برج آتش در این پارک و تپه های سبز هم خالی از لطف نخواهد بود. رستوران روباز قایق مانند و 4 فودکورت وسیع، مکان مناسبی است تا گرسنگی و تشنگی را از شما دور کند. البته به واسطه درشکه های موجود در این پارک می توانید به پارک بنادر بروید.

هیجان انگیز ترین پارک های تهران
گنبد مینا تهران در پارک آب و آتش

آدرس پارک آب و آتش : میدان ونک، اتوبان حقانی، بعد از چهارراه جهان کودک

بهترین پارک های تهران از نظر فرهنگی

اگر به دنبال بهترین پارک های تهران جهت فعالیت های فرهنگی می گردید پیشنهاد می کنیم این بخش از مطلب را از دست ندهید.

بهترین پارک های تهران
پارک هنرمندان

پارک هنرمندان مشهور به ایران شهر

یکی از بهترین پارک های تهران که قدمت آن به زمان قاجار می رسد، پارک هنرمندان است. این بوستان در زمان های پیشین یکی از اراضی شاهزاده های قجری بود که در سال 1375 به تملک شهرداری تهران درآمد. از ویژگی های بوستان هنرمندان این است که در قلب شهر تهران، خیابان ایران شهر قرار دارد.

بهترین پارک های تهران
پارک هنرمندان

در پارک هنرمندان، خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایران شهر قرار گرفته که سبب شده یکی از بهترین پارک های تهران از نظر فرهنگی باشد. علاوه بر این موارد تعدادی نگارخانه و تالار، همچنین دبیرخانه صنف هنر ایران هم در این بوستان قرار گرفته اند. اجرای تئاتر، اجرای موسیقی و ... از شاخصه های پارک هنرمندان تهران است. وسایل ورزشی، زمین بسکتبال، کافی شاپ و ... از امکانات این بوستان هستند.

آدرس پارک هنرمندان تهران : میدان هفت تیر، ابتدای خیابان ایران شهر

بهترین پارک های تهران
یکی از پارک های تهران

پارک ملت تهران، یکی از وسیع ترین پارک های تهران

بوستان ملت تهران یکی از خاطره انگیز ترین بوستان های شهر تهران است که در تقاطع نیایش قرار دارد. یکی از بزرگ ترین پارک های تهران، بوستان ملت است که 34 هزار متر مربع مساحت دارد. در حال حاضر بوستان ملت تهران ظاهری فرهنگی به خود گرفته که دلیل آن همجواری با پردیس گالری ملت می باشد.

بهترین پارک های تهران
دریاچه پارک ملت تهران

مجسمه های مفاخر ایرانی در این پارک خودنمایی می کند که دلیل دیگری برای فرهنگی بودن این پارک است. درختان کهنسال، آب نما، سینما چهار بعدی، میز تنیس و شطرنج، زمین بازی بدمینتون، باغ وحش کوچک و زمین والیبال از دیگر امکانات موجود در این بوستان هستند. لازم به ذکر است که این بوستان تهران یکی از پارک های دریاچه دار تهران نیز به شمار می رود.

آدرس پارک ملت تهران : خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش

بهترین پارک های تهران
بوستان دانشجو

بوستان دانشجو، نزدیک تئاتر شهر

یکی دیگر از بهترین پارک های تهران از نظر فرهنگی که در نزدیکی تئاتر شهر خیابان ولیعصر قرار گرفته، بوستان دانشجو است. بوستان دانشجو قبل از انقلاب مشهور به بوستان پهلوی بوده است. مساحت بوستان دانشجو حدود 3 هزار متر مربع است. از ویژگی های این پارک تهران نزدیک بودن به سالن تئاتر شهر و مجموعه فرهنگی مذهبی ولیعصر می باشد.

بهترین پارک های تهران
بوستان دانشجو

بوستان دانشجو به تالار وحدت، دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران بسیار نزدیک است؛ از این رو یکی از بهترین پارک های تهران برای پاتوق دانشجوها و جوانان به شمار می رود. نکته جالب تر اینکه جشنواره تئاتر خیابانی فجر در همین بوستان برگزار می شود. زمین بازی کودکان، کتابخانه، سرویس بهداشتی و ... از امکانات پارک هستند.

آدرس پارک دانشجو : بین خیابان ولی عصر و انقلاب، چهارراه ولیعصر

بهترین پارک های تهران
پارک دانشجو

پارک های دریاچه دار تهران

پارک های دریاچه دار تهران شامل تعداد انگشت شماری می شوند که دریاچه آن ها باعث شده تا تفریحات آبی درون آن ها برگزار شود. در این قسمت از مطلب بهترین پارک های تهران و هیجان انگیز ترین پارک های تهران به شرح پارک های دریاچه دار تهران می پردازیم.

پارک های تهران
چیتگر از پارک های دریاچه دار تهران

چیتگر، از پارک های دریاچه دار تهران

یکی از پارک های دریاچه دار تهران، پارک چیتگر است که علاوه بر جنگلی بودنش، دریاچه ای بزرگ به نام دریاچه شهدای خلیج فارس دارد. در دریاچه چیتگر شما می توانید تفریحات متنوعی را انجام دهید که قایق سواری و جت اسکی تنها بخش کوچکی از این تفریحات است. مساحت کل دریاچه چتگر 130 هکتار اس که به جرات می توان گفت بزرگترین دریاچه در تهران است.

پارک های تهران
دریاچه پارک چیتگر تهران

چیتگر با داشتن دریاچه ای زیبا و فضایی بکر و سبز توانسته جزئی از ریه های پایتخت باشد. این پارک دریاچه دار تهران 1268 متر از سطح دریا فاصله دارد. علاوه بر تمامی این موارد یکی از بهترین مراکز خرید تهران به نام بام لند نیز در مجاورت پارک و دریاچه چیتگر واقع شده است.

آدرس چیتگر : از جنوب به آزادراه تهران-کرج، از غرب پیکان شهر و شهرک سرو آزاد، از شرق خرگوش دره و از شمال به زمین چیتگر

پارک های تهران
قسمت جنگلی چیتگر

بهترین پارک های جنگلی تهران

اگر اهل پارک های معمولی نیستید و به دنبال پارک هایی با ماهیت جنگل می گردید، بهترین گزینه پارک های جنگلی تهران هستند. پارک های جنگلی تهران از نظر امکانات، وسعت و ... بسیار بهتر از دیگر پارک های تهران هستند. در ادامه با تعدادی از بهترین پارک های جنگلی تهران آشنا خواهید شد.

پارک های تهران
ورودی پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان

یکی دیگر از بهترین پارک های تهران، پارک جنگلی لویزان است که در شمال شرق تهران و در محله شمیرانات واقع می باشد. پارک جنگلی لویزان دارای امکانات رفاهی بسیار خوبی است که می توان برای سفر یک روزه به اطراف تهران، پارک جنگلی لویزان را در گزینه های اول قرار داد.

پارک های تهران
دریاچه پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان درون خود بزرگ ترین باغ پرندگان را جای داده که از جاذبه های این بوستان جنگلی به شمار می رود. جهت دسترسی به این بوستان جنگلی می توانید به بزگراره بابایی، خیابان هنگام مراجعه کنید. توجه داشته باشید که با خودروی شخصی نمی توان داخل پارک جنگلی شد.

آدرس پارک جنگلی لویزان : شمال شرقی تهران، بخش شمیرانات، منطقه 4

پارک های تهران
چشم انداز شهر از پارک جنگلی لویزان

پارک جمشیدیه

اگر بخواهیم یکی از مشهور ترین، زیبا ترین و بهترین پارک های جنگلی تهران را نام ببریم آن پارک جمشیدیه تهران است. پارک جمشیدیه تهران در قسمت شمالی پایتخت واقع شده و جزئی از قدیمی ترین پارک های تهران محسوب می شود. به دلیل قرار گیری پارک جمشیدیه در نقطه شمالی تهران، زودتر چهره پاییزی را به گردشگران نشان می دهد.

پارک های تهران
پارک جمشیدیه

طراحی جذاب پارک جمشیدیه باعث شده تا حوضچه هایی خاص، دریاچه، مجسمه های مختلف و المان های شهری درون آن دیده شود. علاوه بر این ها درختان رشید و تنومند هم دلیل دیگری برای جذب افراد به سمت این پارک هستند. بوستان جمشیدیه 10 هکتار مساحت دارد و بیشتر مسیرهای آن سنگفرش شده است.

نکته مهم : پارک جمشیدیه پس از پارک ملت تهران دوست داشتنی ترین بوستان پایتخت برای گردشگران است

پارک های تهران
فضای سبز پارک جمشیدیه

آدرس بوستان جمشیدیه : انتهای خیابان شهید باهنر (نیاوران)، انتهای خیابان امیدوار و فیضیه

پارک جنگلی چیتگر

از بهترین پارک های تهران که ظاهری جنگلی دارد، پارک چیتگر است. پارک چیتگر در روزهای تعطیل بسیار شلوغ است که دلیل آن امکانات رفاهی عالی و محبوبیت آن می باشد. در این پارک امکانات خوبی برای تفریح و پیک نیک طراحی شده که شامل آلاچیق، دوچرخه سواری، سرویس بهداشتی و ... می شود.

پارک های تهران
پینت بال چیتگر

دلیل اصلی احداث پارک جنگلی چیتگر وزش باد از سمت غرب است که باعث می شود مقدار اکسیژن پایتخت بالا رود تا هوای شهر آلوده نشود. پارک جنگلی چیتگر 900 هکتار مساحت دارد که گونه های متنوع گیاهی نظیر زبان گنجشک، چتری، نارون، ارغوان، داغداغان، افرای زینتی و اقاقیا در آن دیده می شود.

از مهم ترین شاخصه های این پارک پیست دوچرخه سواری و اسکیت سواری است که باعث شده محلی برای پاتوق جوانان باشد. وجود باشگاه سوارکاری، پینت بال و همچنین تفریحات دریایی در دریاچه چیتگر تهران باعث شده تا بیش از گذشته مورد توجه پایتخت نشین ها و گردشگران باشد.

آدرس پارک جنگلی چیتگر : از جنوب به آزادراه تهران-کرج، از غرب پیکان شهر و شهرک سرو آزاد، از شرق خرگوش دره و از شمال به زمین چیتگر

​​پارک های تهران
دریاچه در پارک چیتگر

بهترین پارک های تهران برای خانواده

بهترین پارک های تهران برای خانواده ها می تواند گزینه ای عالی برای تفریح خانوادگی در آخر هفته یا روزهای تعطیل باشد. پس در این قسمت به معرفی بهترین پارک های تهران برای خانواده ها می پردازیم.

پارک آبشار تهران

پارک آبشار تهران یکی از پارک های نوساز تهران است که در ارتفاعات غربی تهران واقع می باشد. در پارک آبشار تهران تلفیق سنگ و آب باعث شده تا مکانی بس فوق العاده شکل بگیرد. این بوستان زیبا برای خانواده ها بهترین گزینه خواهد بود زیرا از آرامشی وصف نشدنی برخوردار است.

​​پارک های تهران
پارک آبشار تهران

در پارک آبشار تهران امکانات رفاهی بسیار زیادی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به سرویس بهداشتی، رستوران و کافی شاپ، سکوهایی برای نشستن و ... اشاره کرد. پارکینگ وسیع این پارک تهران دغدغه جای پارک خود را از ذهن شما دور خواهد کرد.

آدرس پارک آبشار تهران : انتهای بزرگراه همت غربی، بزرگراه شهید خرازی، خروجی پارک آبشار

​​پارک های تهران
پارک آبشار تهران

پارک آب و آتش

یکی از بهترین پارک های تهران برای خانواده ها، پارک آب و آتش است. پارک آب و آتش داری المان های مختلف و زیبایی می باشد که برای آب تنی کودکان تعدادی حفره کوچک طراحی شده و 2 برج آتشین در کنار آن قرار دارند. علاوه بر اینکه امکانات رفاهی خوبی درون پارک آب و آتش طراحی شده، جاذبه های زیبایی هم برای مشاهده وجود دارد.

این جاذبه ها شامل گنبد مینای تهران، برج کبوتر، فانوس دریایی، پل طبیعت تهران و پل ابریشم می شود. از امکاناتی که در این بوستان خانوادگی در دسترس می باشد می توان به سرویس بهداشتی، تعدادی فودکورت، رستوران، کافی شاپ، نمازخانه، سالن آمفی تئاتر و ... اشاره کرد. لوکیشن عالی برای عکس گرفتن به خصوص جای پل طبیعت تهران باعث شده تا یکی از بهترین جاها برای عکاسی باشد.

​​پارک های تهران
پارک اب و آتش موسوم به بوستان حضرت ابراهیم

جالب است بدانید پارک آب و آتش تهران به نام بوستان حضرت ابراهیم نیز شناخته می شود. مساحت پارک آب و آتش حدود 24 هزار متر مربع از اراضی عباس آباد است. بهترین پیست اسکیت سواری تهران نیز در همین بوستان است که موجب شده پاتوقی عالی برای گروه های دوستانه باشد.

آدرس پارک آب و آتش تهران : خیابان آفریقا یا همان نلسون ماندلا (جردن سابق)، نرسیده به چهارراه جهان کودک

بهترین پارک های تهران
جذابیت های بی نظیر در تهران

پارک شهر تهران، بهترین پارک برای توانیابان

یکی دیگر از پارک های تهران برای خانواده ها پارک شهر است که برای تفریحات خانوادگی عالی ترین گزینه می باشد. الین پارک احداث شده در تهران همین پارک شهر است که گونه های متنوعی از گیاهان و درختان درون محوطه دیده می شود. کتابخانه پارک شهر بسیار غنی است و مملو از کتاب های تاریخی و درسی می باشد.

بهترین پارک های تهران
محوطه یکی از پارک های تهران

یکی دیگر از ویژگی های پارک شهر که آن را به بهترین پارک تهران تبدیل کرده، بهینه سازی معابر جهت دسترسی توانیابان عزیز می باشد. دریاچه مصنوعی، آکواریوم، موزه صلح و باغ پرندگان تهران از جاذبه های دیدنی پارک شهر هستند. سایت پرنده نگری، پیست دوچرخه سواری، محوطه و وسایل بازی برای کودکان از دیگر امکانات پارک شهر می باشند.

آدرس پارک شهر تهران : حاشیه خیابان وحدت اسلامی

بهترین پارک های تهران
ورودی پارک باغ ایرانی

پارک باغ ایرانی، پارکی نوین با معماری ایرانی

بوستان باغ ایرانی یکی از بهترین پارک های تهران است که طراحی باغ آن به صورت معماری ایرانی انجام شده است. این بوستان برای کسانی خوب است که از روزمره‌گی و مدرن بودن بودن شهر خسته شده اند و نیازمند کمی آرامش می باشند. قرارگیری این باغ در یکی از کوچه های شمال شهر تهران نسیم خنکی را مهمان صورت شما می کند.

بهترین پارک های تهران
لاله های باغ ایرانی

در پارک باغ ایرانی تعدادی حوض، آبنمای جذاب، گل های لاله، عمارتی با ساختمانی قدیمی، طاق و کتابخانه دیده می شود که جلوه‌ی بی نظیری به پارک داده اند. درختان تنومند و بلند و ساختمان عمارت به خوبی قدمت این پارک را نشان می دهد. اگر علاقه مند به عکاسی هستید، لوکیشن زیبای باغ ایرانی را از دست ندهید.

آدرس پارک باغ ایرانی : منطقه 3 تهران، محله 10 ونک، کوچه صابری

بهترین پارک های تهران
پارک باغ ایرانی

بهترین پارک های ملی تهران

زمانی که نام ملی بر روی یک اثر، خانه یا مکانی گذاشته می شود، نشان از ارزش بالای آن مکان است. بکر بودن برخی از پارک های تهران باعث شده تا جزئی از پارک های ملی باشند. در ادامه با بهترین پارک های ملی شهر تهران آشنا خواهید شد.

بهترین پارک های تهران
پارک ملی خجیر

پارک ملی خجیر، بکر و دست نخورده

یکی از بهترین پارک های تهران که به صورت ملی از آن محافظت می شود، پارک ملی خجیر است. پارک ملی خجیر در شرق تهران واقع شده و حدود 10 هزار هکتار مساحت دارد. پارک ملی خجیر قدیمی ترین پارک و منطقه شکار ممنوع در کشور می باشد.

بهترین پارک های تهران
پارک ملی خجیر

پارک ملی خجیر در نزدیکی پارک ملی سرخه حصار قرار گرفته که پوشش های مختلف گیاهان و جانوران در هر 2 پارک ملی مشابه هستند. دور بودن پارک ملی خجیر از پایتخت باعث شده تا به نسبت پارک ملی سرخه حصار آسیبب کمتری ببیند و منطقه ای بکر به نظر برسد.

آدرس پارک ملی خجیر : 22 کیلیومتری شرق تهران، جنوب جاده هراز

بهترین پارک های تهران
چهره پاییزی سرخه حصار

پارک ملی سرخه حصار، شکارگاه سلطنتی

بوستان ملی سرخه حصار در زمان های پیشین شکارگاه سلطنتی بوده که در حال حاضر محافظت می شود. سرخه حضار قدیمی ترین منطقه حفاظت شده جهان است که بسیاری از گونه های حیات وحش و گیاهان آن نادر هستند. اکو سیستم طبیعی در چرخه پارک ملی سرخه حصار باعث شده تا تورهای گردشگری مختلفی برای بازدید از آن برگزار شود. آب و هوای پارک ملی سرخه حصار نیمه خشک است که دمای روز و شب این پارک ملی اختلاف زیادی با هم دارند.

آدرس پارک ملی سرخه حصار : شرق تهران، منطقه حفاظت شده جاجرود

سخن پایانی

حال که هیجان انگیز ترین و بهترین پارک های تهران را شناختید خوب است تا با خواندن دانستنی هتل های تهران، انتخابی درست برای رزرو هتل تهران داشته باشید تا در کوتاه ترین زمان به مکان های تفریحی دسترسی داشته باشید. اگر شما هم خاطره ای از پارک های هیجان انگیز تهران دارید حتما با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید :
منابع :