توچال یکی از قله های رشته کوه البرز است که 3962 متر از سطح زمین ارتفاع دارد. این قله به دلیل پتانسیل بالا در طی سال های گذشته توانسته به یک مجموعه تفریحی و گردشگری تبدیل شود. در حال حاضر توچال نه تنها برای شهروندان بلکه برای گردشگران هم یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران است.

مجموعه تفریحی توچال مکانی برای تفریح و سرگرمی است که همه ساله میزبان زیادی از شهروندان تهرانی و گردشگران داخلی و خارجی می باشد. توچال تهران در واقع یکی از جاهای دیدنی تهران در زمستان است که حتی مراجعه به توچال در تابستان هم صفای خودش را دارد. پس هر زمان که قصد رفتن به توچال را داشتید حتما این مقاله مجله گردشگری پرشین هتل را مطالعه کنید تا با امکانات تفریحی توچال، قیمت بلیط تفریحات توچال و اقامت در توچال آشنا شوید.

امکانات تفریحی توچال

بر کسی پوشیده نیست که بیشتر تفریحات توچال، لاکچری هستند و سبب ساز یک روز پر خاطره می شوند. این امکانات تفریحی موجب شده تا تهرانی ها و گردشگران رغبت بیشتری برای رفتن به توچال داشته باشند. در ادامه به شرح امکانات تفریحی توچال همراه قیمت بلیط هر تفریح خواهیم پرداخت.

سورتمه، مهیج ترین تفریح توچال

سورتمه سواری یکی از مهیج ترین آیتم های تفریحی توچال است که 1420 متر طول دارد. این مسافت طولانی و سرعت بالا باعث شده تا یکی از طولانی ترین سورتمه های ایرانی باشد. تصور کنید با سرعت زیاد از دل کوه گذر می کنید و تهران را زیر پای خود می بینید، آیا هیجانی از این بیشتر را سراغ دارید؟

سورتمه توچال توسط یک شرکت آلمانی به نام ویگاند ساخته شده که این شرکت آلمانی یکی از معتبرترین سازنده های سورتمه در جهان است. کیفیت و امنیت بالای سورتمه باعث شده تا جان گردشگران به خطر نیوفتد. نکته دیگر این اینکه سورتمه قابلیت جابه جایی 250 نفر در 1 ساعت را دارا می باشد.

قیمت بلیط سورتمه سواری : یک بزرگسال و کودک : 80 هزار تومان و قیمت بلیط برای یک فرد بزرگسال : 60 هزار تومان

تله کابین توچال، چشم اندازی از کوه و شهر

مهم ترین قسمت مجموعه تفریحی توچال، تله کابین آن است که هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان خواهان زیادی دارد. این تله کابین یکی از طولانی ترین کابل راه های دنیا می باشد که آرامش پنهان پشت کوه های البرز را برای شما به ارمغان می آورد. پس از اینکه جاده سلامتی را پشت سر گذاشتید به ایستگاه اول که بام تهران است می رسید.

تله کابین توچال 3 خط کابل راه دارد که به ایستگاه های 2، 5 و 7 منتهی می شود. ایستگاه 7 مقصد شما به قله خواهد بود که زیبایی های بی حد و حسابش شما را شگفت زده خواهد کرد. شما از ایستگاه اول تله کابین که ارتفاع 1900 متری تا ایستگاه 7 که 3680 متر ارتفاع دارد را خواهید دید.

مسیر رفت و برگشت تله کابین 15 کیلومتر است که حدود 80 دقیقه مسیر زیبای برفی و کوه های البرز را به تماشا خواهید نشست. فاصله ایستگاه های تله کابین توچال با یکدیگر حدود 15 دقیقه است. جهت خرید بلیط تله کابین توچال می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین اقدام نمایید.

قیمت بلیط تله کابین توچال 1402

 1. ایستگاه 1 به 7 : ( رفت و برگشت ) 160 هزار تومان
 2. ایستگاه 1 به  :7 ( تک مسیر ) 85 هزار تومان
 3. ایستگاه 1 به 5 : ( رفت و برگشت ) 115 هزار تومان
 4. ایستگاه 1 به 5 : (تک مسیر ) 60 هزار تومان
 5. ایستگاه 1 به 2 : ( رفت و برگشت ) 65 هزار تومان
 6. ایستگاه 1 به 2 : ( تک مسیر ) 35 هزار تومان

شهربازی توچال

شهربازی این مکان تفریحی مکان دیگری برای کودکان است که می توانند مشغول تفریح شوند. شهربازی توچال در ایستگاه 1 تله کابین واقع شده و دارای ماشین برقی و ترامپولین می باشد.

پیست اسکی

مگر می شود به مجموعه تفریحی برفی رفت و اسکی بازی نکرد. یکی از بهترین پیست های اسکی در ایران، پیست اسکی توچال است که با آخرین استانداردهای جهانی مطابقت دارد. مدرسع اسکی توچال مکانی است که به افراد مبتدی آموزش می دهد و سرانجام به آنان مدرک معتبر اعطا می نماید. ضمن اینکه اسکی بازی یک تفریح لوکس محسوب می شود.

5 پیست اسکی بین المللی در این مجموعه تفریحی وجود دارد که کاربری آن تفریحی، آموزشی و سرعتی است. از مزیت های پیست اسکی توچال این است که فاصله کمی تا تهران داشته و تنها پیست اسکی دنیا نزدیک به پایتخت می باشد. با خرید بلیط پیست اسکی تفریح و هیجان و ورزش را با هم تجربه کنید.

قیمت بلیط اسکی : شنبه : 190 هزار تومان / یکشنبه تا چهارشنبه : 240 هزار تومان / پنج شنبه و جمعه : 275 هزار تومان

بام تهران موسوم به بام ولنجک یا توچال

در میان تمامی بام های تهران، معروف ترین بام ، بام ولنجک یا همان توچال است. این بام تهران بلند ترین نقطه از شهر تهران است که می توانید تمام زیبایی هایش را به نظاره بنشید. به نوعی می توان این بام را یکی از تفریحات رایگان تهران دانست که با خودرو و اتوبوس هم می توان به آن رسید.

ضمن اینکه بام ولنجک جزئی از جاهای دیدنی تهران در شب است که پیشنهاد می کنیم حتما به آنجا بروید. پس از رسیدن به این بام زیبایی های پایتخت را از نزدیک به نظاره خواهید نشست. رستوران و کافه های متعدد در این بام باعث شده تا بسیاری از قرارهای عاشقانه و دوستانه در این مکان شکل بگیرد.

زمین تنیس

یکی دیگر از جاهای ورزشی توچال، زمین تنیس آن است که فضای کوهستانی آن شرایط ایده آلی را برای این ورزش ایجاد کرده است. تنیس هم به صورت انفرادی و هم به صورت دو نفره قابل اجرا است که بدون محدودیت سنی می توان آن را انجام داد. زمین چمن، زمین خالی سرپوشیده یا روباز در دسترس گردشگران و ورزشکاران خواهد بود.

قیمت زمین تنیس : اجاره زمین هر سانس : 180 هزار تومان / توپ تنیس : 1 ساعت 30 هزار تومان / راکت تنیس 1 ساعت 30 هزار تومان

باشگاه تیراندازی

آیا به تیراندازی علاقه دارید؟ می خواهید مهارت خود در تیراندازی چه با کمان و چه با تپانچه را محک بزنید؟ پس باشگاه تیراندازی این مجموعه تفریحی مختص شماست. باشگاه تیراندازی توچال سال های سال است که با مربیان حرفه ای آموزش تپانچه، تفنگ و تیر و کمان را به هنرجویان می دهد. ایر هاکی، پینگ پنگ و فوتبال دستی هم از دیگر امکانات این باشگاه تیراندازی هستند. ورودی باشگاه در مجاورت تله سیژ قرار دارد.

اقامت در مجموعه تفریحی tochal

توصیه می کنیم حالا که قصد رفتن به این مکان تفریحی در تهران را دارید، شب هم بمانید تا از زیبایی های آن بیشتر لذت ببرید. یکی از مکان های دنج و نقلی برای اقامت در این مجموعه تفریحی برفی، کلبه های چوبی است. در این کلبه های چوبی امکانات رفاهی لازم برای اقامت های خانوادگی یا دوستانه مهیاست.

هر کدام از این کلبه های چوبی چشم اندازی زیبا و جذاب دارند که آرامشی وصف ناپذیر را به شما هدیه می دهند. کلبه های چوبی متراژی حدود 70 متر مربع دارند و دارای 2 اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی، سیستم گرمایشی و دیگر تجهیزات همچون آشپزخانه می باشند.

جهت رزرو هتل توچال تهران یا کلبه های چوبی می توانید از طریق سایت اصلی توچال یا سایت اصلی پرشین هتل اقدامات لازم را انجام دهید. هتل 3 ستاره توچال در ایستگاه هفتم واقع شده تا چشم اندازی برفی را به شما هدیه دهد. برای رسیدن به این هتل می توانید از تله سیژ  استفاده نمایید.

هتل توچال تهران 29 اتاق دارد که با بهترین وسایل روز چیده شده اند. در هتل توچال تهران یک رستوران وجود دارد که غذاهای بین المللی و ایرانی سرو می کند. کیفیت غذاهای مطلوب همراه با خدماتی ایده آل باعث شده تا یکی از بهترین گزینه ها جهت رزرو هتل در تهران باشد.

رستوران و کافی شاپ توچال

یکی از بهترین رستوران های توچال مستر لاین است که در ابتدای جاده سلامتی قرار دارد. فست فود بولونز هم ز دیگر رستوران های توچال است که در ابتدای جاده سلامتی و ابتدای ایستگاه اول تله کابین واقع می باشد. تصور کنید چقدر لذت بخش است در هوای برفی، یک بستنی دست ساز مخصوص خود را میل کنید! بله این بسبتنی در لابریت بستنی توچال امکان پذیر است.

برگرلند از دیگر رستوران های هتل است که انواع همبرگرهای خوشمزه را با کیفیتی عالی ارائه می دهد. برگرلند در مجاورت باشگاه سویینگ قرار دارد. لمیز هم از دیگر رستوران های توچال است که میان جاده سلامتی و تله کابین قرار گرفته است. آیا علاقه مند به خوردن نوشیدنی های گرم و قهوه های دلچسب هستید؟ باتو پاتوق سیب زمینی خورها است که انواع سیب رمینی های خوشمزه با قارچ و پنیر را سرو می کند.

بهای دیگر خدمات در توچال

 1. هزینه خرید بلیط تله سیژ چشمه : مسیر رفت و برگشت 50 هزار تومان  یک مسیر 30 هزار تومان
 2. خرید ست کامل آلپاین : 550 هزار تومان (کفش، شلوار، دستکش، باتوم، عینک، کلاه، کاپشن، چوب)
 3. خرید نیم ست آلپاین : 300 هزار تومان (باتوم، کفش چوب)
 4. چوب اسکی : 200 هزار تومان
 5. کفش اسنوبورد : 200 هزار تومان
 6. باتوم : 50 هزار تومان
 7. عینک درجه یک اسکی : 120 هزار تومان
 8. عینک معمولی : 60 هزا تومان
 9. دستکش : 50 هزار تومان
 10. هلمت : 60 هزار تومان
 11. کلاه بافت : 30 هزار تومان

چگونه به توچال برویم؟

جهت دسترسی به توچال چند راه پیش رو شما قرار دارد که مترو، اتوبوس و ماشین شخصی از وسیله های حمل و نقل هستند. اگر می خواهید با مترو تهران خود را به توچال برسانید باید سوار خط 1 مترو شده و در ایستگاه تجریش پیاده شوید. تاکسی های خطی شما را از میدان تجریش تا بام ولنجک می برند.

اگر هم می خواهید با اتوبوس به این مکان تفریحی بروید باید از میدان ولنجک و پایانه شهید افشار اقدام کنید. جهت دسترسی با خودر هم باید خود را به میدان تجریش رسانده و سپس ولنجک که یکی از محله های اعیان نشین تهران است را پشت سر بگذارید.

بیشتر بخوانید :
منابع :