توچال نام قله‌ای در شمال شهر تهران است که در حدود 3962 ارتفاع داشته و به‌عنوان بخشی از دامنه رشته‌کوه‌های البرز محسوب می‌شود. دامنه جنوبیِ این قله در مجاورت شهر تهران قرار دارد و با حضور در بسیاری از نقاط این شهر نیز قابل‌مشاهده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل آ‌ب‌و‌هوای پاکیزه و دلشنین این منطقه، قرار‌گیریِ آن در جنوب منطقه کوهستانی البزر مرکزی است که از شرق به قله‌های لزون، کلکچال و دارآباد و از غرب نیز به قله‌ شاه‌نشین و منطقه امام‌زاده داوود منتهی می‌شود.

تفریحات لاکچری توچال
تفریحات لاکچری توچال

تمامی این موارد منجر شده‌اند تا در سال‌های اخیر توچال و تفریحات لاکچری توچال به‌عنوان پاتوقی دنج و مهیج برای تهرانی‌ها شناخته شود. از آنجایی که توچال هر بار نیز دوستدارانِ خود را به تفریحی جدید و لاکچری دعوت می‌کند، تعداد علاقه‌مندان به بازدید از آن به طور روزافزونی در حال افزایش است. به همین‌دلیل امکان ندارد زمانی را به تماشای چشم‌انداز‌های زیبای آن اختصاص دهید و یا به انجام فعالیت‌های ورزشیِ جذابش بپردازید و در نهایت، خاطره‌ای به یادماندنی در ذهنتان به ثبت نرسد!

تفریحات لاکچری توچال
تله سیژ از تفریحات لاکچری توچال

به همین‌خاطر اگر در میان شهروندان تهرانی صحبت از تفریحات لاکچری توچال باشد مطمئناً پیست اسکی، تله‌کابین، کوه‌نوردی و... به میان می‌آید که رفتن به توچال را توصیه می‌کنند. بنابراین اگر قصد رفتن به توچال و بازدید از بخش‌های آن را دارید اما با مشکل اقامت‌تان در این شهر مواجه هستید، می‌توانید از طریق وبسایت پرشین هتل، لیستی از هتل‌ های تهران را مشاهده کنید و یکی از هتل های تهران مانند هتل توچال تهران را رزرو نمایید.

تفریحات لاکچری توچال
لذت تفریح خانوادگی در توچال
تفریحات لاکچری توچال
جذابیت های توچال

بنابراین با توجه به محبوبیتِ مثال‌زدنیِ توچال در میان شهروندان و مسافران، در ادامه این مطلب از مجله گردشگری به معرفیِ تفریحات لاکچری توچال تهران می‌پردازیم که بازدید و تجربه هرکدام، دنیایی از لذت و هیجان را هم به وجودتان تزریق خواهد کرد.

معرفی برترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران

تفریحات لاکچری توچال
پیست اسکی توچال

پیست اسکی از تفریحات لاکچری توچال

پیست اسکی جزئی از تفریحات لاکچری توچال است که به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین پیست‌های اسکی تهران به شمار می‌رود که در پنج کیلومتریِ شمال پایتخت قرار دارد. برای رفتن به این پیست، نیاز نیست زمان زیادی را صرف رانندگی و یا حضور در وسایل نقلیه عمومی همچون مترو تهران کنید. به همین‌دلیل، انتخاب نخست بسیاری از شهروندان تهرانی علاقه‌مند به اسکی محسوب می‌شود.

تفریحات لاکچری توچال
اسکی سواری از تفریحات لاکچری توچال

از آنجایی که پیست اسکی توچال به‌‌دلیل ارتفاع بالای خود ( که در حدود 3500 متر بالا‌تر از سطح دریاست. ) اولین پیست اسکی برفگیر کشور محسوب می‌شود که در هشت ماه از سال قابل‌استفاده برای تمامی علاقه‌مندان به ورزش اسکی است. جالب است بدانید که این پیست در حدود 1200 متر طول داشته و ارتفاع آن نیز در نقطه 3550 پایان می‌یابد!

تفریحات لاکچری توچال
اسکی سواری در توچال

سورتمه از دیگر تفریحات لاکچری توچال

معمولا کمتر کسی‌ست که با شنیدنِ اسم توچال به یاد سورتمه جذاب آن نیفتد! چرا که تنها کافی‌ست دلتان را به دریا زده و سوار شوید. بهتان قول می‌دهیم بعد از گذشت مدتی، شاهد افزایش بی‌سابقه آدرنالین خونتان خواهید بود! به همین‌دلیل بهتر است میزان جیغ و هیجان خود را کنترل کنید تا بعد آن از گرفتگیِ صدایتان رنج نبرید! به همین‌دلیل است که خیلی از دوستداران توچال آن را به‌عنوان مکانی برای تخلیه انرژی‌ خود می‌شناسند.

تفریحات لاکچری توچال
سورتمه از دیگر تفریحات لاکچری توچال

آیا هیجان انگیز ترین و بهترین پارک های تهران می شناسید؟

سورتمه توچال با طول 1420 متری خود به‌عنوان طولانی‌ترین سورتمه شهر تهران شناخته می‌شود و حتی موفق به دریافت گواهی تایید از معتبر‌ترین شرکت بازرسی استاندارد از شرکت بازرسی استاندارد اروپایی شده است. همین مسئله موجب شده تا  بسیاری‌از بازدید‌کنندگانِ توچال، از تامین امنیت جانی خود در حین انجام بازی، اطمینان کافی را داشته باشند.

تفریحات لاکچری توچال
گیشه فروش بلیط سورتمه سواری

زیپ لاین توچال 

زیپ لاین توچال را باید به‌عنوان بزرگ‌ترین زیپ لاین کشور محسوب کرد که در مسیر جاده سلامتی و در بوستان شماره دو قرار گرفته است. طول مسیر این زیپ لاین در حدود 200 متر و ارتفاعش حدودا 70 متر است که تجهیزات ایمنی رایگان آن موجب شده تا علاقه‌مندان با خیالی آسوده، دست به انتخاب آن زده و در نهایت نیز لحظاتی آکنده از هیجان را در ذهن خود به ثبت برسانند. لازم به ذکر است که در روز‌های برفی و یا بارانی نمی‌توان از این زیپ لاین استفاده کرد.

تفریحات لاکچری توچال
با تفریحات لاکچری توچال اشنا شوید

پرواز‌های مختلفی که در این زیپ لاین صورت می‌گیرد، به چهار نوع محدود می‌شود که گزینش هر نوع نیز بسته به وزن شخص، کابل و تجیهزات استفاده شده متفاوت است. بنابراین طبیعتا هر شخصی که قصد استفاده از خدمات این زیپ لاین را دارد، با در نظر‌گیریِ تمامی این موارد، هزینه متفاوتی را هم پرداخت خواهد کرد. معمولا در حالت عادی، فرد بر روی صندلی نشسته و با گرفتن دسته‌های قرقره، شروع به پرواز می‌کند.

تفریحات لاکچری توچال
زیپ لاین توچال

در روش دوم فرد را از قسمت پشت کمرش به قرقره متصل می‌کنند و شرایطی فراهم می‌گردد که در آن، با دست‌و‌پای آزاد از حسِ معلق بودن در هوا غرقِ لذت می‌شود. مدل سوم شباهت بسیاری به پرواز واقعی دارد. فرد از کمر و قسمتِ پشت پاهایش به قرقره متصل می‌شود و همچون پرنده‌ای در حالت افقی شروع به پرواز می‌کند.

تفریحات لاکچری توچال
تابلوهای راهنما در مجموعه تفریحی توچال

انتخاب مدل چهارم، جسارتِ زیادی را از هر فرد طلب می‌کند. چرا که اوج هیجان و ترس را برای او رقم می‌زند. این مدل را مدل بانجی دانسته و علاقه‌مندان را از قسمتِ پشت پاها به قرقره وصل می‌کنند. ( این زیپ لاین دارای محدودیت سنی و وزنی است. بنابراین با داشتن 12 سال سن و حداکثر وزن 100 کیلوگرم، امکان استفاده از این زیپ لاین را خواهید داشت. )

جاهای دیدنی تهران از طبیعت تا شب های تهران

تفریحات لاکچری توچال
زیپ لاین توچال

تله کابین توچال

تله کابین از جمله تفریحات لاکچری توچال را باید به‌عنوان معروف‌ترین جاذبه آن محسوب کرد که دارای سه خط اصلی، هفت ایستگاه، یک خط تله‌اسکی و سه خط تله‌سیژ است. ایستگاه اول آن ارتفاع 1900 متری، ایستگاه دوم و سوم آن ارتفاع 2480 متری، ایستگاه پنجم و ششم آن ارتفاع 2910 متری، ایستگاه هفتم آن نیز ارتفاع 3680 متری را دارند. طول 7500 متری این تله‌کابین موجب شده تا یکی از طولانی‌ترین خطوط تله‌کابین دنیا به شمار آید.

تفریحات لاکچری توچال
تله کابین توچال

در صورتی که توچال و تله‌کابین آن را برای تفریح و تجربه هیجان در روز‌های آخر هفته خود انتخاب کنید، آنگاه فرصتی برایتان فراهم می‌شود تا به ارتفاع 3680 متریِ سطح دریا سفر کنید. در این‌صورت ریه‌هایتان را به تنفس هوایی پاک و لذت‌بخش دعوت خواهید کرد. در صورتی که تعاریف زیادی پیرامون این این تفریح جذاب به گوشتان خورده و به‌عبارتی، نسبت به دیدن آن وسوسه شده‌اید، بهتر است ماه‌های اردیبهشت، مهر، خرداد و آبان را برای صعود به قله آن انتخاب کنید.

تفریحات لاکچری توچال
تله کابین توچال

 در رابطه با قیمت تله‌کابین توچال می‌توان گفت بسته به مسیر و ایستگاه مربوطه، تعرفه متفاوتی به هر فرد اعلام خواهد شد. هزینه بلیط رفت و برگشت ایستگاه یک به دو، یک به پنج و یک به هفت به ترتیب 50، 90 و 130 هزار تومان است. جهت تهیه بلیط مسیر رفت به ایستگاه یک به دو، یک به پنج  و یک به هفت نیز باید به‌ترتیب مبلغی در حدود 25، 50 و 70 هزار تومان را پرداخت کنید.

بهترین شهربازی های تهران از روباز تا سرپوشیده

تفریحات لاکچری توچال
نمایی از تله سیژ توچال

اسنوموبیل

اسنوموبیل که اصطلاحا به آن موتور برف‌رو گفته می‌شود، برای حرکت در میان برف‌ها استفاده می‌شود. بر طبق نتایج حاصل از نظرسنجی‌های صورت‌گرفته می‌توان گفت یکی از هیجان‌انگیز‌ترین تفریحات لاکچری توچال است. مهیج‌ترین قسمت استفاده‌اش آن است که امکان قرار دادنِ پاهایتان بر روی پدال‌های گاز وجود داشته و این امکان را دارید تا با سرعت زیاد در مسیر پر‌پیچ‌وخم پیشِ رویتان حرکت کنید. بنابراین طی کردنِ این مسیر 1.5 کیلومتری، آدرنالین خونتان را به طرز شگفت‌انگیزی افزایش خواهد داد!

تفریحات لاکچری توچال
اسنوموبیل از تفریحات لاکچری توچال

بنابراین اگر به ایستگاه شماره هفت تله‌کابین توچال بروید، امکان استفاده از اسنوموبیل و تجربه لذت و هیجانی واقعی را هم خواهید داشت. هیچگونه محدودیت جنسیتی برای استفاده از این دستگاه وجود ندارد و قبل از شروع به حرکت آن، تمامی شرایط و قوانینِ ضروری نیز برای علاقه‌مندان به تفصیل توضیح داده خواهند شد. برای تجربه این تفریح هیجان‌انگیز و لذت‌بخش می‌توانید از شنبه تا چهارشنبه و در بازه زمانی 8 صبح تا 2 بعد از ظهر به سمت توچال حرکت کنید. هرچند بعید است با حضور در فضای بکر و جذابِ این مکان، به حضور در تنها یک بخش از آن بسنده کنید!

تفریحات لاکچری توچال
تفریح اسنوموبیل

کیوب کلاب

کیوب کلاب را می توان یکی از تفریحات لاکچری توچال و البته ماجراجویانه توچال دانست. زمانی که وارد اتاق فرار کیوب کلاب می‌شوید، فضایی همچون فیلم‌های تلوزیونی یا بازی‌های کامپیوتری را هم مشاهده خواهید کرد. در این قسمت از توچال، همه چیز واقعی‌ست. حتی سناریو‌هایی که به ترتیب به شما داده می‌شوند تا برای حل چالش‌های موجود در هرکدام با دوستان خود همفکری کنید. اگر به موضوعات جنایی_پلیسی علاقه دارید، می‌توانید نقش یک کارآگاه را پذیرفته و ساعاتی را با حل معماهایی که پیش رویتان قرار می‌گیرند، درگیر شوید.

تفریحات لاکچری توچال
کیوب کلاب توچال

اگر بازی‌های اکشن را می‌پسندید، احتمالا در دام حادثه‌ای پر از سختی و چالش گیر افتاده و تا زمانی که چاره‌ای برای نجات خود پیدا نکنید، موفق به رهایی نخواهید شد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت اگر اطلاعات عمومی بالا، هوش هیجانی خوب، سرعت‌عمل مثال‌زدنی و توانایی فعالیت موثر در کار تیمی را داشته باشید، حضور در کیوب کلاب توچال نیز برای شما تبدیل به تجربه خوبی خواهد شد.

تفریحات لاکچری توچال
کیوب کلاب توچال

باشگاه تیراندازی با کمان از تفریحات لاکچری توچال

باشگاه تیراندازی با کمانِ توچال، دارای مساحتی در حدود 1500 متر مربع است و در مسیر جاده سلامتی قرار دارد. جالب است که در حال‌حاضر، تنها سایتِ استاندارد کشور محسوب می‌شود که مجوز سازمانِ تربیت‌بدنی را نیز از آنِ خود کرده است. در این فضا، علاقه‌مندان به بازی با کمان، 10 عدد تیر و کمان را با خود به همراه داشته و می‌توانند تمامی آنان را در مدت زمان نامحدودی مورد استفاده خود قرار دهند.

تفریحات لاکچری توچال
تیراندازی با کمان در توچال

یکی از نکات جالب توجه  در رابطه با این باشگاه آن است که تمامی تجیهزاتش به صورت رایگان به علاقه‌مندان ارائه می‌شود. این مجموعه مجهز به محوطه چمن، 15 سیبل تیراندازی و 20 کمان تیراندازی است. بنابراین تمامی افراد در صورت استفاده از این امکانات، کلاس‌های آموزشی را زیرنظر مربیانی مجرب و کارآزموده سپری خواهند کرد. از دیگر تفریحات فعال در این مکان باید پینگ‌پنگ، دارت و فوتبال دستی اشاره کرد.

تفریحات لاکچری توچال
تیراندازی با کمان در توچال

کافه بیلیارد توچال

یکی دیگر از تفریحات لاکچری توچال مراجعه به کافه بیلیارد توچال می‌باشد که در سمت چپ جاده سلامتی و کمی بالاتر از باشگاه تیراندازی قرار گرفته است. با حضور در فضای کافه بیلیارد علاوه بر بازی بیلیارد، می‌توانید ساعاتی را هم به انجام فوتبال دستی مشغول شوید.

تفریحات لاکچری توچال
کافه بیلیارد توچال

در این مکان، تفاوتی میان جنسیت‌ها قائل نشده و حتی فضایی جداگانه هم به حضور خانواده‌ها اختصاص داده شده است. در صورت نیاز می‌توانید آموزش‌های لازم برای انجام بازی‌های دایر در این کافه را هم دریافت کنید. موسیقی ملایم، محیط دنج و خلوت و طبخ غذاهای لذیذ و... همگی دست به دستِ هم داده‌اند تا فضایی خاص و جذاب در این کافه برقرار شود.

تفریحات لاکچری توچال
بیلیارد از تفریحات لاکچری توچال

چگونه می‌توان به توچال رفت؟

اگر قصد دارید با ماشین شخصی راهیِ توچال شوید و از تفریحات لاکچری توچال استفاده نمایید، باید به سمت خیابان ولنجک بروید. مسیر موردنظر را تا انتها طی کرده و به پارکینگ ورودی آن برسید. پس از پارک ماشینتان، باید مسیر باقی‌‌مانده را پیاده طی کنید.

تفریحات لاکچری توچال
نمای برفی توچال

در غیر این‌صورت می‌توانید ماشین‌های برقی را مورد استفاده خود قرار دهید تا به راحتی، مسیر ورودی توچال تا بام تهران را به اتمام برسانید. در صورتی که قصد دارید برای رفتن به توچال از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، می‌توانید از اتوبوس میدان ولنجک_پایانه شهید افشار استفاده کنید و در نهایت نیز در ایستگاه هفدهم آن پیاده شوید. ادامه مسیر را می‌توانید با پای پیاده و یا با استفاده از ماشین‌های عبوری طی کنید تا در نهایت به ورودی توچال برسید.

تفریحات لاکچری توچال
جذابیت های توچال

تفریحات لاکچری توچال؛ فرصتی جذاب برای تجربه لذت و هیجان

کمی بی‌انصافی‌ست اگر تهران را تنها قطب شلوغی و آلودگی‌ و... بدانیم! در نقطه به نقطه این شهر بزرگ و پر از هیاهو، جذابیت‌های پنهانی نهفته‌ است که اگر هرکدام را تنها یک بار تجربه‌شان کنید، بعد از آن هر بار برای دوری از هیاهوی شهر به سراغشان خواهید رفت تا طعم واقعیِ آرامش را هم بچشید. بنابراین اگر شما نیز در صددِ تجربه چنین حس‌و‌حالی هستید، بهتر است توچال را به‌عنوان مصد سفر و یا گشت‌و‌گذار خود انتخاب کنید. هرچند اگر مسافر هستید، احتمالا یکی از دغدغه‌هایتان اقامت در هتلی با شرایط مناسب است.

تفریحات لاکچری توچال
از تفریحات لاکچری توچال غافل نشوید

در چنین موقعیتی باید مراجعه به وبسایت پرشین هتل را به شما پیشنهاد کرد. این وبسایت، یکی از مناسب‌ترین مراجع برای آن دسته از مسافرانی است که در تهران و یا دیگر شهرهای ایران به دنبال رزرو هتل هستند. کار با آن هم بسیار راحت است و تنها کافی است فیلتر‌های موردنظر خود را وارد کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، لیستی از هتل‌های شهر تهران را مشاهده کنید که اقامت در هرکدام با شرایطتان سازگار است.

بیشتر بخوانید :
منابع :