تهران، میزبان اصلی بازی اتاق فرار در کشور است. اتاق‌ فرارهای بسیاری با موضوعات مختلف در تهران وجود دارد که همه افراد را از سراسر کشور به خود جذب می‌کند. هر قسمت از تهران شامل اتاق فرارهای متعددی می‌شود اما جنوب تهران، نسبت به سایر قسمت‌های ایران اسکیپ روم‌های کمتری دارد. کم بودن اتاق فرار در جنوب تهران مبنی بر پایین بودن کیفیت آن‌ها نیست.

اتاق فرار
ژانرهای مختلف در اسکیپ روم

با وجود اینکه ژانر ترسناک طرفداران بیشتری دارد، ممکن است فضای تاریک برای هر کسی جالب و مورد پسند نباشد؛ در نتیجه، مفهوم بهترین اتاق فرارهای تهران نسبی است و بسته به سلیقه افراد دارد. در ادامه چند مورد از اتاق فرارها و نام بازی آن‌ها در نقاط مختلف تهران را معرفی خواهیم کرد:

اتاق فرار
اسکیپ روم در غرب تهران

اتاق فرارهای غرب تهران

 • تاق فرار اسکیپ روم دات آی آر

 • اتاق فرار انیگما

 • اتاق فرار اسکیپ می

 • اتاق فرار اسپیرال

 • اتاق فرار وست روم

اتاق فرار
اسکیپ روم های خارجی

اتاق فرارهای شرق تهران

 • مجموعه اسکیپ رومیست

 • اتاق فرار اسکیپ مستر

 • اتاق فرار دیم اسکیپ

 • اتاق فرار اینفینیتی

 • امگا اسکیپ روم

اتاق فرار
ترس و وحشت در اسکیپ روم

اتاق فرارهای مرکز تهران

 • اتاق فرار اسکیپ روم دات آی آر بهارستان

 • اتاق فرار اسکیپ هوم

 • اتاق فرار گریت اسکیپ

 • اتاق فرار اسکیپ رود ولیعصر جنوبی

 • اتاق فرار اسکیپ روم دات آی آر نوفل لوشاتو

اتاق فرار
داستان هایی مرموز

اتاق فرارهای جنوب تهران

 • اتاق فرار تهرومز
 • اتاق فرار موزه تسخیر شده
 • اتاق فرار آتلیه
 • اتاق فرار تازیانه
 • اتاق فرار کف بین

 

اتاق فرار
چالش خفن اسکیپ روم

اتاق فرارهای شمال تهران

 • اتاق فرار بازی های فکری
 • اتاق فرار دژاوو
 • اتاق فرار نکست اسکیپ روم
 • اتاق فرار اسکیپ رود
 • اتاق فرار دالون
اتاق فرار
اسکیپ روم انیگما

معرفی کامل تر برخی اتاق فرارهای تهران

اتاق فرار انیگما ( برج میلاد )

معما، اساس کار مجموعه اتاق فرار انیگما است که شامل بازی‌های کلبه وحشت، اتاق فرار قتل مرموز، اتاق فرار رویا، اتاق فرار از جنگ و فرار از جنگ روانی می‌شود. تیم طراحی اتاق فرار انیگما، تیمی خلاق و حرفه‌ای هستند که سعی کردند محیطی با استانداردهای بین المللی و تایید شده جهت سرگرمی شما عزیزان خلق کنند.

اتاق فرار
اتاق فرار آنیگما

موقعیت مکانی : غرب تهران، برج میلاد    تعداد بازیکن : حداقل 4 نفر

مدت زمان بازی 60 تا 90 دقیقه   ساعت و روز کاری : شنبه تا جمعه 10:30 الی 22:3

اتاق فرار
اتاق فراراویزارد اسکیپ

اتاق فرار ویزارد اسکیپ

سناریوی این بازی درباره پیرمردی به نام حاج رحیم است که فردی خوش ذوق و هنرمند است. او با همه مهربان است و به خطاطی و شعر گفتن، مشغول است تا اینکه پس از مدتی کامل تغییر می‌کند و کمتر کسی او را در روستا می‌بیند. سپس خبر گم شدن دخترش آذر در روستا پخش می‌شود. شما با توجه به شایعاتی که پخش شده است تصمیم می‌گیرید به خانه حاج رحیم رفته و از او سوالاتی بپرسید. این اتاق فرار در محدوده جنت آباد قرار دارد که طرفداران بسیار زیادی هم دارد. بهتر است بدانید که درجه سختی این بازی 9 از 10 است.

اتاق فرار
نقشه معما

موقعیت مکانی : غرب تهران، جنت آباد    تعداد بازیکن : حداقل 4 تا 8 نفر

مدت زمان بازی 85 دقیقه   ساعت و روز کاری : همه روزه 12:00 الی 22:30

اتاق فرار
پوستر یکی از اتاق فراهای تهران

اتاق فرار ارواح خبیث

اتاق فرار خبیث یکی از انواع اتاق فرارهای سعادت آباد تهران است که طرفداران بسیاری دارد. فضا و دکوراسیون اتاق فرار ارواح خبیث شبیه یک سیاه چاله در یک قلعه سیاه در شهر کراکوا ایتالیا است. قیمت مناسب، جا پارک آسان و مخاطب قرار دادن گروه‌های سنی نوجوانان و بزرگسالان ازجمله ویژگی‌های این مجموعه به حساب می‌آید.

اتاق فرار
اتاق فرار های تهران

اتاق فرار لتس اسکیپ

حدود چهار تا هشت بازیکن نیاز است که بازی در یک محیط بسته شروع شود. اتاق فرار لتس اسکیپ در محله کاشانک تهران قرار دارد که نام آن نیز، ایستگاه آخر نام گذاری شد. دسترسی به وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به این اتاق فرار، بسیار آسان است.

موقعیت مکانی : کاشانک   تعداد بازیکن : حداقل 4 تا 8 نفر

مدت زمان بازی 75 دقیقه   ساعت و روز کاری : همه روزه

اتاق فرار
داستان ارواح در اسکیپ روم

اتاق فرار اسکیپ می کوروش مال 

یکی از بزرگ ترین اسکیپ روم‌های ایران، اتاق فرار اسکیپ می است. این مجموعه در نمک آبرود و چالوس هم شعبه دارد که همین مسئله نشان دهنده محبوبیت این بازی و مجموعه به حساب می‌آید. اسکیپ می شامل اتاق فرارهای فرار از زندان یک، متل بوداپست، معمای تسلا، سرقت بانک و بمب شیمیایی فریتزهابر با ژانرهای مختلف می‌شود. آدرس این مجموعه واقع در اتوبان ستاری در مجتمع تجاری کوروش مال یکی از بهترین مراکز خرید تهران است که هزینه بازی به ازای هر نفر، 130 هزار تومان است.

اتاق فرار
اسکیپ می کوروش مال

موقعیت مکانی : غرب تهران، مجتمع کوروش مال    تعداد بازیکن : حداقل 4 نفر

مدت زمان بازی 60 تا 90 دقیقه   ساعت و روز کاری : شنبه تا جمعه 10:30 الی 22:30

اتاق فرار
نمای بیرونی کوروش مال

اتاق فرار تهرومز

شاید بتوان اتاق فرار تهرومز را یکی از بهترین اتاق فرارهای جنوب تهران در نظر گرفت. اتاق فرارهای دیگری نیز به طور مستقل در جنوب تهران فعالیت می‌کنند اما تهرومز با داشتن دو اتاق فرار، تنها مجموعه این نقطه است. دو اتاق فرار این مجموعه، اتاق فرار سلول انفرادی و عمارت تسخیر شده هستند. آدرس این مجموعه در امیریه، خیابان جوادیان بوده و هزینه بازی به ازای هر نفر بین 70 تا 100 هزار تومان است.

اتاق فرار
ترس و دلهره در اتاق فرار های تهران

اتاق فرار اینفینیتی 

اتاق فرار اینفینیتی یکی از اتاق فرارهای به یاد ماندنی و جذاب در محله سید خندان است. بازی‌های بیمارستان زامبی و وضعیت قرمز که شامل ژانرهای ترسناک و ماجرایی می‌‌شوند، دو بازی مجموعه اتاق فرار اینفینیتی هستند. هزینه، مدت زمان و تعداد بازیکنان این دو بازی با یکدیگر تفاوت دارد. بازی بیمارستان زامبی به چهار الی هشت بازیکن احتیاج دارد که در مدت زمان 70 دقیقه انجام می‌شود. موضوع بازی وضعیت قرمز، ترسناک است که در مدت زمان 90 دقیقه انجام می‌شود. شما برای شروع بازی به چهار الی ده بازیکن نیاز پیدا خواهید کرد.

اتاق فرار
اتاق فرار اینفینیتی

چالش ها و راه حل های ماجراهای جذاب اتاق فرار

بازی اتاق فرار به عنوان یکی از محبوب ترین بازی‌های جذاب در دنیای گیمینگ محسوب می‌شود. در این بازی، شما و گروهی از دوستانتان به یک اتاق فرار فرستاده می‌شوید و باید با حل معماهای مختلف، کلیدها و قفل‌های موجود در اتاق را پیدا کنید و سپس از آنجا خارج شوید. این بازی امکاناتی برای تقویت مهارت‌هایی مانند تفکر، همکاری، حل مسئله و همچنین تصمیم گیری سریع را فراهم می‌کند.

اتاق فرار
جذابیت های تمام نشدنی اسکیپ روم

به علاوه، اتاق فرار باعث تقویت ارتباطات دوستانه شما می‌گردد طوری که به شما اجازه می‌دهد تا اوقات دوستانه خودتان را به صورت هیجان انگیز و خلاقانه تری بگذرانید. با مراجعه به سایت ایران هتل به صورت آنلاین بلیط خود را تهیه کنید و تجربه به یاد ماندنی‌ای برای خود بسازید.

اتاق فرار یکی از بازی‌های پرطرفداری است که در سال‌های اخیر جایگاه خوبی در صنعت بازی‌ها پیدا کرده است. شرکت کنندگان با حل معماهای مختلف و یافتن راه حل برای خروج از یک اتاق محدود شده، خودشان را به چالش می‌کشند. این بازی یک فرصت عالی برای تقویت روابط اجتماعی است؛ زیرا بازیکنان باید با یکدیگر همکاری کنند تا بتوانند به راه حل نهایی دست پیدا کنند.

اتاق فرار
اتاق فرار چیست؟

اتاق فرار چیست؟

اتاق فرار نوعی بازی هیجان انگیز و معمایی است. شرکت کنندگان در یک اتاق قفل شده قرار می‌گیرند و می‌بایست با حل معماها، پیدا کردن لوازم پنهان شده، کدها و اطلاعات مخفی موجود از اتاق فرار کنند. هدف این بازی، حل کردن پازل‌ها و چالش‌های مختلف جهت خروج از اتاق است.

اتاق فرار
وحشت و ترس در اتاق فرارهای تهران
اتاق فرار
معماهای هیجان انگیز در اتاق فرار

بازی اتاق فرار به عنوان یک فعالیت تفریحی هیجانی، محبوبیت بسیاری در سراسر جهان و به خصوص تهران، پیدا کرده و انواع مختلفی از آن وجود دارد. اتاق فرارها انواع مختلفی که دارند که در انواع موضوعات و سطوح مختلف برای عموم قابل دسترسی هستند.

لیست کامل هیجان انگیزترین و بهترین شهربازی های تهران

اتاق فرار
داستان هایی دلخراش در اتاق فرار

تاریخچه اتاق فرار

منشا بازی اتاق فرار به دهه 1990 میلادی برمی‌گردد اما منبع تاریخی دقیقی برای آن وجود ندارد. یکی از اولین نسخه‌های اتاق فرار در سال 2007 در کشور ژاپن ایجاد شد. در آن زمان، ایده اصلی این بازی برای گرفتن تجربه از دوران اسارت بود. با گذر زمان، این بازی به شکل یک فعالیت تفریحی و البته هیجان انگیز با روایت‌های مختلف تغییر کرد و به سرعت در سراسر جهان شناخته شد. در سال 2010، اتاق فرار وارد چین شد و سپس در سال‌های بعد، در سراسر جهان گسترش یافت. با گذر زمان این بازی، به یک بازی آموزشی تبدیل شد. اتاق فرارها بازی‌ای هستند که نیاز به تفکر، تیم ورک، دقت و شانس دارند و برای هر سطح و سن از بازیکنانی که دوست دارند خودشان را به چالش بکشند، مناسب است.

اتاق فرار
طراحی اتاق فرار

امروزه اتاق فرار به شکل‌ها و موضوعات متنوعی وجود دارد. با توجه به شیوع و جذابیت این بازی، شهرهای بسیاری ازجمله تهران، مشهد، شیراز، تبریز و ... به ارائه این بازی جذاب پرداخته اند که هرکدام به نسبت وسعت شهر دارای تعدادی اتاق فرار می باشند که شهر تهران دارای بیشترین اتاق فرار است.

مزایای بازی کردن در اتاق فرار

اتاق فرار
قوانین اتاق فرار

بازی اتاق فرار (escape room) یک بازی فکری و ماجراجویی است که در آن شما و گروهی از بازیکنان باید معماها و پازل‌ها را کنار هم بچینید و حل کنید. این بازی علاوه بر شور و هیجانی که در شما ایجاد می‌کند مزایای دیگری هم دارد که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 1. تقویت همکاری تعامل اجتماعی

 2. تقویت مهارت های فکری

 3. تجربه هیجان انگیز

 4. آموزش مهارت های جدید

 5. فعالیت تفریحی

اتاق فرار
بهترین اتاق فرارهای تهران را بشناسید

بازی اتاق فرار به همکاری و تعامل نیاز دارد طوری که، می‌تواند به بهبود ارتباطات اجتماعی و ایجاد انگیزه برای همکاری در گروه‌های کاری و تیم‌های ورزشی کمک کند. با حل معما و پازل‌های متعدد با سطح‌ دشواری، مهارت‌های تفکر، خلاقیت، تمرکز و حل مسئله شما را بهبود ببخشد. با حل مسائل پیش رو، بازیکنان احساس موفقیت می‌کنند که می‌تواند تجربه خاطره انگیزی برای آنان باشد. بازی اتاق فرار می‌تواند به بازیکنان در آموزش مهارت‌های تفکر سیستمی و چگونگی استفاده از منابع محدود کمک کند.

معرفی بهترین جاهای دیدنی تهران

اتاق فرار
خون واقعی در اسکیپ روم

طراحی و ساخت اتاق فرار

موضوعی که برای اتاق فرار انتخاب می‌شود باید جذاب و جالب باشد تا بتواند توجه بازیکنان و شرکت کنندگان را به خود جلب کند. به عنوان مثال، اتاق فرار مربوط به یک خانه خالی که باید در آن به جستجو بپردازید یا پول‌های یک بانک را بدزدید. در طراحی اتاق فرار باید این نکته را در نظر داشته باشید که چالش‌های بسیاری را در اتاق فرار قرار بدهید. چالش‌ها باید به گونه‌ای باشند که شرکت کنندگان با حل آن‌ها به کلیدهای دیگری دسترسی پیدا کنند. بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که فضای اتاق فرار باید با موضوع انتخابی بازی سازگاری داشته باشد.

اتاق فرار
اسکیپ روم انیگما

انتخاب دکوراسیون مناسب، حس واقعیت را به بازیکنان منتقل می‌کند. زمان بندی بازی نیز بسیار مهم است. زمان بندی باید به گونه‌ای باشد که شرکت کنندگان در زمان محدودی به چالش‌ها پاسخ داده و اتاق را در مدت زمان مشخصی ترک کنند.

تفریحات رایگان تهران شامل چه مواردی است؟

تعداد بازیکنان اتاق فرار

اتاق فرار
اسکیپ روم های مهیج

اندازه و طراحی اتاق فرار و نوع بازی یا چالشی که در آن طراحی شده است بر تعداد بازیکنان اتاق فرار تاثیر دارد. اتاق فرارهای کوچک تر که برای گروه‌های کوچک طراحی شده‌اند، ممکن به تعداد محدودی از بازیکنان نیاز داشته باشند که همین مسئله ممکن است برای اتاق فرارهای بزرگ‌تر کاملا برعکس باشد.

برخی اتاق فرارها شامل نقش‌های خاص هستند که لازم است افراد برای حل معماها با یکدیگر تعامل و همکاری کافی داشته باشند. وجود یک رهبر که بتواند به همه افراد کمک کند و تیم را در مسیر درستی هدایت کند، بسیار مهم است. وجود یک فرد جزئی بین نیز می‌تواند شما را در یافتن سرنخ‌های پنهان شده، یاری کند.

اتاق فرار
اسکیپ روم های تهران

از تفریحات لاکچری تهران چه می دانید!!

چه لباسی برای اتاق فرار مناسب است؟

لباسی که برای بازی اتاق فرار انتخاب می‌کنید، می‌بایست آزادی حرکت شما را تضمین کند و باعث خستگی زیاد در طول بازی نشود. بهتر است با انتخاب لباس‌های ساده، مانع از راحت پیدا شدن یا دیده شدن خود شوید. انتخاب مناسب کفش و جوراب نیز بسیار اهمیت دارد.

اتاق فرار
اسکیپ روم تفریحی مهیج در دنیا
بیشتر بخوانید :
منابع :