به گزارش پرشین هتل،کوهستان پارک شادی مشهد مجتمعی فرهنگی تفریحی در مشهد است که تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری شاهد می‌باشد. این مجموعه توسط بنیاد شهید مشهد اداره می شود و دارای امکانات تفریحی و شهر بازی است. این منطقه از سال 1370 درمساحتی حدود 18 هکتار دردامنه تپه های شمالی غرب باغ وکیل آباد و در انتهای بلواروکیل آباد مورد بهره برداری قرار گرفته است.

کوهستان پارک شادی در حال حاضر تعطیل بوده که دلیل آن هم فرسودگی تجهیزات می باشد. البته دست اندرکاران این پارک مشهد قول داده اند با به روز کردن تجهیزات و امکانات این پارک دوباره آن را راه اندازی کنند. اتاق های اداری، نمازخانه ، اورژانس، تعمیرات، پارکینگ، فوریت های پلیسی، بانک، ساختمان های اداری و نگهبانی در قسمت های مختلف این مجموعه ایجاد شده است. هتل پارس مشهد و هتل میثاق مشهد از هتل های مشهد نزدیک به کوهستان پارک شادی می باشند.

شهربازی پارک ملت مشهد، قدیمی ترین شهربازی مشهد

کوهستان پارک مشهد
کوهستان پارک مشهد

کوهستان پارک مشهد همجوار با پارک وکیل آباد

کوهستان پارک شادی مشهد، همجوار با پارک جنگلی وکیل آباد می باشد که زائران و مجاوران بعد از تفریح می توانستند از مناظر سبز و جویبار های باغ وکیل آباد لذت ببرند. همانطور که قبلا ذکر کردیم باغ وکیل آباد یکی از موقوفات حاج حسین ملک است که قبر این واقف بزرگ هم، در همین پارک قرار دارد. فضای سبز و غرفه های مختلف آجیل و شیرینی و محل های استراحت خانوادگی باعث شده تا محیطی با صفا و شاد برای گذران ایام فراغت فراهم شود.

شهربازی قلعه سحرآمیز مشهد و روزی پر نشاط

کوهستان پارک مشهد همجوار با پارک وکیل آباد
کوهستان پارک مشهد همجوار با پارک وکیل آباد

امکانات تفریحی کوهستان پارک مشهد

کوهستان پارک شادی مشهد دارای دستگاه های بازی مانند تندر ، سرسره آبی، گردباد، آپولو، تاب خانواده، رنجر، سینما 2000 ، سوپرمن، ترانبانت،افلاک نما، مجموعه موتور سواری، آبشار، اختاپوس، موشک، اسب دونده، تاب کودک، قطار بچه، سوسمار بچه، دایناسور، گاو وحشی، تفنگ آبپاش و دستگاه های طوفان،نهنگ، چلنجر، قطار بخار ، سفینه، کالسکه، مجموعه قایقرانی و چندین دستگاه دیگر می باشد.

شهربازی سرزمین عجایب مشهد در یک مرکز خرید لوکس

چگونه به کوهستان پارک شادی مشهد برویم؟
چگونه به کوهستان پارک شادی مشهد برویم؟

چگونه به کوهستان پارک شادی مشهد برویم؟

برای رسیدن به این پارک که البته تعطیل است باید سوار قطار شهری مشهد شده و در ایستگاه کوهستان پارک پیاده شوید. اگر هم تمایل دارید به پارک جنگلی وکیل آباد بروید هم در ایستگاه آخر مترو پیاده شوید تا هم به باغ وکیل آباد و هم به این پارک دسترسی داشته باشید. البته اتوبوس های خط 10 و خط 12 در مکان های ذکر شده توقف دارند. برای رزرو هتل مشهد نزدیک به کوهستان پارک مشهد می توانید با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان پرشین هتل در خدمت شما هستند.

منابع :