به گزارش پرشین هتل، بازارچه سنتی بابا قدرت در یک کاروانسرای قدیمی جای گرفته است. در این بازارچه سنتی مشهد، صنایع دستی بسیار زیبایی را می توان خرید. کاروانسرای بابا قدرت مشهد به منظور استراحتگاه و منزل آخر ورود به شهر مقدس مشهد در زمان قاجار ساخته شده است. این مکان سال های طولانی با همین کاربری مورد استفاده قرار می گرفته است.

هتل سی نور مشهد، از نزدیک ترین هتل های مشهد به این کاروانسرای قدیمی می باشد. لیکن در حدود 50 سال پیش پس از این که آخرین وارث متولی، به نام اسحاق خان قرائی(فرماندار وقت مشهد در زمان قاجار بوده) از دنیا می رود. به دلیل عدم وجود وارث دیگر، کاروانسرای بابا قدرت به دولت وقت واگذار می شود. پس از این مالکیت آن در اختیار دولت ایران قرار می گیرد. کاروانسرای باباقدرت مشهد، که بازارچه سنتی در آن قرار دارد باعث شده تا توجه گردشگران را بیشتر به خود جلب کند و امروزه یکی از مکان های گردگشری و تاریخی و تفریحی مشهد به حساب می آید.

بازارچه سنتی و کاروانسرای قدیمی بابا قدرت مشهد یکی از جاذبه های زیبا و تاریخی این شهر و کشورمان است و اگر مسافر مشهد هستید و می خواهید یک وعده غذایی بی نظیر در محیطی تاریخی و زیبا نوش جان کنید سری به بازارچه سنتی و کاروانسرای قدیمی بابا قدرت بزنید.

بازارچه سنتی و کاروانسرای قدیمی بابا قدرت مشهد
رستوران سنتی و قدیمی بابا قدرت مشهد 

آدرس بازارچه سنتی بابا قدرت مشهد

مکان ذکر شده در بلوار ۱۷ شهریور،خیابان صدر واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۰۳۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. در بازارچه سنتی بابا قدرت انواع معرق کاری های زیبا، مجسمه های شکیل، صنایع دستی و …. وجود دارد. چند هتل خوب مشهد نزدیک به این مکان قرار گرفته اند. نام چندی از آن ها را برای شما شرح می دهیم. هتل سیمرغ مشهد و هتل آپارتمان آلما مشهد  و هتل سی نور مشهد از هتل های نزدیک به این مکان گردشگری مشهد می باشند.

کاروانسرای قدیمی بابا قدرت مشهد
 نمای داخلی کاروانسرای قدیمی بابا قدرت مشهد

بابا قدرت مشهد و پس از انقلاب

پس از پیروزی انقلاب اسلامی این کاروانسرا به کمیته های انقلاب در آن زمان می رسد. از این رو نیروهای کمیته آن جا مستقر می گردند و این امر ادامه پیدا می کندتا سال 1364 که موضوع بازپروری معتادین در کشور ساماندهی می شود. طبق مصوبه هیئت دولت کاروانسرای بابا قدرت تبدیل به محل بازپروری معتادین می شود. سر انجام این مکان بدون توجه مسئولین تبدیل به مخروبه ای می شود. اما با تلاش های مستمر مردم در حفظ این بنا مورد مرمت و بهره برداری قرار گرفت.

برای رزرو هتل مشهد و اطلاعات بیشتر با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس حاصل کرده و به کارشناسان مجرب پرشین هتل وصل شوید. منتظر صدای گرم شما هستیم.

بازارچه سنتی و کاروانسرای قدیمی بابا قدرت مشهد
بازارچه سنتی و کاروانسرای قدیمی بابا قدرت مشهد
بیشتر بخوانید :
منابع :