رزرو هتل، نزدیک به پارک جنگلی وکیل آباد مشهد کاری بسیار ساده است که با یک کلیک می توان به آن دسترسی پیدا کرد و نزدیک ترین هتل مشهد به این پارک خوش آب وهوا هتل ثامن مشهد است. پارک جنگلی وکیل‌آباد مشهد یکی از  مراکز تفریحی مشهد و همینطور یکی از پارک های وسیع و قدیمی مشهد می باشد که در جنوب غربی شهر واقع شده که باغ وحش مشهد نیز در مجاورت آن قرار دارد.

پارک ملت مشهد را بهتر بشناسید

رودخانه پارک جنگلی وکیل آباد
رودخانه پارک جنگلی وکیل آباد

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد با بلوار عریض و زیبای وکیل آباد به میدان آزادی مرتبط می شود. این پارک زیبا وسیع ترین پارک جنگلی در خراسان است. پارک وکیل آباد مشهد درگذشته به نام میرطراز یا باغ وکیل آباد شناخته می شده است. این پارک جنگلی برای گردشگران تور مشهد مکان هایی را تعبیه کرده تا راحتی بیشتری داشته باشند.

پارک جنگلی غدیر مشهد موسوم به کمپ زائر

طبیعت پاییزی پارک جنگلی وکیل آباد
طبیعت پاییزی پارک جنگلی وکیل آباد

مساحت پارک جنگلی وکیل آباد مشهد و واقف آن

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد درسال 1348 توسط مالک آن، حاج حسین آقای ملک، به صورت رسمی وقف عموم گردید تا از آن استفاده کنند و اکنون به شهرداری مشهد واگذار شده است. حاج حسین آقای ملک یکی از بزرگ ترین واقفان ایران به شمار می رود. زیرا بسیاری از اموالش را وقف مردم  کرده است. هم اکنون این پارک جزو محدوده خدماتی شهرداری منطقه 9 می باشد.

معرفی کامل پارک کوهسنگی مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد
پارک جنگلی وکیل آباد مشهد 

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد دارای 259659 متر مربع مساحت است که بسیار چشم گیر است. این پارک جنگلی با آب قنات آبیاری می شود. البته یک قنات اصلی در این باغ بزرگ وجود دارد که رودخانه بزرگ وکیل آباد را سیراب می کند. رودخانه زیبای وکیل آباد در ایام بارش باران طغیان می کند که عید سال 98  این اتفاق افتاد.

با باغ ملی مشهد خاطره ها زنده می شود

پستی بلندی های طبیعی بوستان جنگلی وکیل آباد مشهد

این پارک قدیمی با پستی بلندی های طبیعی خود چشم اندازهایی زیبا را به وجود آورده است. درختان کاج و چنار از گذشته های دور به عنوان یکی از معروف ترین درخت های بی ثمر اما زیبا بوده اند. همین گونه های گیاهی باعث شده تا پارک وکیل آباد از مراکز ییلاقی حاشیه مشهد مورد توجه بیشتری قرار گیرد. شهرداری با احداث خیابان، جدول بندی، کف سازی معابر و ایجاد آب نما مراتب راحتی گردشگران را فراهم کرده است.

پارک گیاه شناسی مشهد کجا قرار گرفته است؟

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد
پارک جنگلی وکیل آباد مشهد 

سینما 7 بعدی پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

یکی دیگر از امکاناتی که در پارک جنگلی وجود دارد سینما 7 بعدی آن می باشد. از این رو گردشگرانی که برای تفریح به این پارک می آیند می توانند لحظات هیجان انگیزی را تجربه کنند. برق کشی در اقامتگاه های موقت و تأسیسات بهداشتی و وسایل بازی کودکان و کافه رستوران بر جاذبه های این پارک افزوده است. این پارک با اتمام طرح های دردست اجرای شهرداری ، درآینده بیش ازپیش توسعه خواهد یافت.

باغ گل های مشهد یا بهشت مشهد

چگونه به پارک جنگلی وکیل آباد برویم؟
چگونه به پارک جنگلی وکیل آباد برویم؟

چگونه به پارک جنگلی وکیل آباد مشهد برسیم؟

برای رسیدن به بوستان جنگلی وکیل آباد 2 را در پیش روی شماست. 1- اگر بخواهید با خودروی شخصی خود به این مکان بروید باید وارد بزرگراه کلانتری شده، سپس به میدان آزادی برسید و بعد بلوار وکیل آباد را تا انتها طی کنید. 2-  در هرکجا که هستید خود را به مترو مشهد رسانده و در ایستگاه آخر که وکیل آباد است پیاده شوید. برای رزرو هتل و رزرو تور مشهد اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 05138096 و 09198906502 تماس بگیرید. کارشناسان مجرب ما در خدمت شما هستند.

منابع :