سینما اطلس مشهد سینمایی طلایی و دومین پردیس بزرگ سینمایی کشور می باشد که در سال 1396در منطقه ی سیدی مشهد و در حاشیه میدان حافظ افتتاح شده است. پردیس سینمایی اطلس لقب مدرن ترین پردیس سینمایی کشور را یدک می کشد. از جمله هتل های مشهد که نزدیک به سینما اطلس هستند می توان هتل درویشی مشهد و هتل قصر طلایی مشهد را نام برد. این 2 هتل مشهد، نزدیک میدان بسیج قرار دارند که تا سینما اطلس فاصله ای 10 دقیقه ای دارند.

لازم به ذکر است این سینمای مشهد با این که یکی از مراکز تفریحی مشهد است اما به دلیل قرار گیری در مرکز خرید اطلس یک قطب تجاری هم به شمار می رود. بازار اطلس بزرگ ترین و لوکس ترین بازار لوازم خانگی در مشهد است که یکی از مراکز خرید مشهد برای جهیزیه محسوب می شود.

سینما اطلس مشهد سینمایی طلایی
سینما اطلس مشهد سینمایی طلایی

سینما اطلس مشهد و تاریخچه ساخت سینما در ایران

سینما اطلس مشهد و خدمات شایسته اش را زمانی بهتر می شناسید که کمی با تاریخچه ساخت سینما در ایران آشنا شوید. اولین سالن سینما ایران در زمان مظفرالدین شاه توسط شخصی به نام روسی خان ملقب به عکاس باشی تاسیس شد. وی این سالن سینمایی را در خیابان علاءالدوله تهران به صورت رو باز تاسیس کرد.

برترین مکان های تفریحی و گردشگری مشهد را بشناسید

عکاسباشی در این سالن سینمایی بیشتر به نمایش فیلم های روسی می پرداخت چون خودش هم روسی بود. همین امر باعث شد توسط سفارت روسیه در ایران مورد حمایت قرار گیرد و تلاش مخالفین سینما به جهت این حمایت به ثمر نمی رسید. پس از انقلاب مشروطه دوم به جهت درگیری نیروهای انقلابی با قوای روسیه تمامی مراکز مورد حمایت روسیه در تهران تعطیل گردید از جمله سینما روسی خان که عاقبت از ایران گریخت.

نفر دومی که به صنعت سینما در ایران قدم گذاشت اردشیرخان ارمنی بود که در سال 1291 هجری شمسی سینما خویش را در خیابان علاءالدوله افتتاح نمود. از مهم ترین اقدامات اردشیر خان ارمنی در سینما ایران، افتتاح بوفه در سینما و افتتاح سینمایی بود که به هیچ کشوری وابسته نباشد.

سینما اطلس مشهد دومین پردیس بزرگ سینمایی کشور
سینما اطلس مشهد دومین پردیس بزرگ سینمایی کشور

سینما اطلس مشهد و رضا عطاران

سینما اطلس مشهد، بعد از افتتاح و بازگشایی پذیرای جشنواره فیلم فجر بود که استقبال چشمگیر مردم باعث رونق آن شد. از جالب ترین نکات این سینمای  مشهد وجود رضا عطاران بود که برای بازدید از فیلم خودش بلیت این سینما را تهیه نمود. رضا عطاران که معرف همه است مشهدی بوده و به مردم این شهر علاقه فراوانی نشان می دهد.

با بهترین سینماهای مشهد اشنا گردید

سینما اطلس مشهد و رضا عطاران
سینما اطلس مشهد و رضا عطاران

سینما اطلس، مدرن ترین پردیس سینمایی مشهد

مدرن ترین پردیس سینمایی کشور سینما اطلس می باشد که دارای یازده سالن سینمایی است. در  سالن های این سینما 1040 صندلی وجود دارد که بسیار چشمگیر بوده و قابل توجه می باشد. سینما اطلس، همچنین دارای بزرگترین فود کورت سینمایی در کشور می باشد که تنوع غذایی آن در نوع خود بی نظیر است و دارای 17 مجموعه غذایی می باشد. البته برای دیدن مطالب بیشتر درباره رستوران های مشهد به مرجع آن بروید.

سینما اطلس بهترین کیفیت پخش فیلم و دارای صدای دالبی است. این سینما دارای سه سالن وی آی پی می باشدکه مبلمان بسیار زیبا و راحتی دارد که تجربه دیدن فیلم  را لذت بخش تر می کند. این سینما مشهد یازده سالن دارد که هرکدام ویژگی های مختلفی را دارا می باشند. بهترین سالن سینما اطلس، سالن 2 این سینما می باشد که تمامی استانداردهای لازم را برای برگزاری تئاتر را کسب کرده و دارای 195 صندلی می باشد.

از دیگر امکانات سینما اطلس پارکینگی است که ظرفیت پذیرش 1000 خودرو را دارا می باشد. این سینما، بسیاری از بازیگران ،مجریان وگارگردانان مطرح ایران را به پردیس خود دعوت نموده است این افراد شامل احسان علیخانی ،ابراهیم حاتمی کیا و بازیگر معروف مشهدی رضا عطاران می باشد.

سینما اطلس مدرن ترین پردیس سینمایی مشهد
سینما اطلس مدرن ترین پردیس سینمایی مشهد

چگونه به سینما اطلس مشهد برویم؟

برای رسیدن به این سینمای مشهد باید سوار خط 71/1 شوید و در ایستگاه سینما اطلس پیاده شوید. این اتوبوس در پایانه انقلاب، چهارراه لشگر، چهارراه گاراژدارها و … توقف می نماید. برای رزرو هتل مشهد و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان پرشین هتل شما را به شایستگی راهنمایی کنند.

منابع :