سرزمین موج های خروشان مشهد، یکی از بزرگ ترین پارک های آبی سرپوشیده در جهان است که 60 هزار متر مربع مساحت دارد. این مکان تفریحی بدون برو و برگرد، می تواند یک پکیج کامل برای تفریح و سرگرمی در یک روز باشد. زیرا هرآنچه نیاز داشته باشید (رستوران، کافی شاپ و ...) در این مرکز تفریحی یافت می شود. این پارک تمامی وسایل تفریحی خود را از شرکت (Polin) خریداری کرده که یکی از معتبر ترین شرکت های ساخت وسایل تفریحی در جهان است.

سرزمین موج های خروشان مشهد
تفریحی هیجان انگیز در موجهای خروشان مشهد

سرزمین موج های خروشان مشهد یکی از مهیّج ترین مراکز تفریحی و گردشگری مشهد به شمار می رود، زیرا در این مجموعه می توان از غرفه های تجاری آن هم دیدن کرد. از همه مهم تر موقعیت مکانی خوب آن است که تعدادی از هتل های طرقبه مانند هتل ثامن مشهد و هتل پارک حیات طرقبه مشهد در نزدیکی آن قرار گرفته اند.

سرزمین موج های خروشان مشهد
استخر سرزمین موجهای خروشان

سرزمین موج های خروشان مشهد در قسمت پارک آبی آقایان 11 هزار نفر را پذیرش می کند که حدود 30 هزار متر است، در حالی که قسمت پارک آبی بانوان 7 هزار نفر را مورد پذیرایی قرار می دهد که مساحت آن 28 هزار متر مربع است. پرشین هتل قصد دارد در این مطلب به معرفی کامل سرزمین موجهای خروشان از تاریخچه ساخت تا امکانات تفریحی آن، همچنین رزرو هتل در مشهد بپردازد.

سرزمین موج های خروشان مشهد
سرسره هیجان انگیز در موجهای خروشان مشهد

سرزمین موج های خروشان مشهد در چه سالی ساخته شد؟

سرزمین موج های خروشان مشهد در خردادماه سال 94 به بهره برداری رسید که پس از سرزمین موج های آبی مشهد، عنوان مهیج ترین و بزرگ ترین پارک آبی ایران را از آن خود کرد. مساحت این مجموعه آبی طبق گفته مسئولان آن، 60 هزار متر مربع است که در ایران نظیر ندارد.

سرزمین موج های آبی مشهد اولین پارک آبی کشور

مکان تفریحی ذکر شده در 2 کیلومتری جاده شاندیز قرار گرفته، که همین مسله سبب محبوبیت مضاعف آن شده است. موجهای خروشان به دلیل امکانات گسترده و موقعیت مکانی خوب، سریعاً در میان گردشگرانی که رزرو تور مشهد را انجام داده اند، زبان زد شد.

سرزمین موج های خروشان مشهد
سرسره های پرهیجان در مجموعه آبی موج های خروشان

مجموعه آبی موجهای خروشان و امکانات آن

سرزمین موج های خروشان مشهد اولین پارک آبی بود که استفاده همزمان آقایان و بانوان را فراهم نمود. همین امر باعث شد خانواده ها بتوانند همزمان از این مجموعه استفاده کنند. مکان تفریحی ذکر شده امکانات فوق العاده ای را در هر 2 سالن تدارک دیده تا مراجعه کنندگان یک روز مهیّج و مفرّح را تجربه نمایند. این مجموعه دارای 63 سرسره جذاب و هیجان انگیز است که با مدرن ترین طراحی های جهانی ساخته شده اند تا سطح آدرنالین خون شما را افزایش یا کاهش دهند. در عنوان های بعدی به طور مختصر این وسایل بازی شرح داده شده اند.

پارک ساحلی آفتاب مشهد جنب مرکز خرید وصال

سرزمین موج های خروشان مشهد
تیوپ سواری در رودخانه موج در موجهای خروشان مشهد

سرزمین موجهای خروشان مشهد در هر 2 پارک آقایان و بانوان سرسره های متنوّع و هیجان انگیزی را تعبیه کرده تا مراجعه کنندگان آن نهایت لذّت را ببرند. سرسره های سرعتی: سرسره هایی هستند که به صورت تک نفره انجام می شوند و دارای پیچ و تاب های فراوان و شیب های خطرناک هستند که سطح آدرنالین خون را افزایش می دهد. این اتّفاق موجبات نشاط و شادی در میهمانان مجموعه را فراهم می کند.

سرزمین موج های خروشان مشهد
سرزمین مهیج موجهای خروشان 

سقوط آزاد موجهای خروشان، تفریحی وحشتناک

سقوط آزاد، تفریحی وحشتناک که به تازگی در پارک های آبی جهان و ایران، جایگاه ویژه ای را برای خود دست و پا کرده است. در سقوط آزاد موجهای خروشان، شما ۲۳متر از زمین فاصله خواهید داشت که با خالی شدن زیر پا، مطمئناً پشیمان خواهید شد که چرا این بازی را انتخاب کرده اید، اما پس از اتمام سقوط آزاد درخواهید یافت چقدر لذّت برده اید. البته قبل استفاده از این وسیله ی بازی، متصدّی آن شما را از خطرات آگاه خواهد کرد.

پارک آبی پدیده شاندیز مشهد، بزرگ ترین پارک آبی خاورمیانه در آینده

سرزمین موج های خروشان مشهد
سونا مجموعه آبی موجهای خروشان مشهد

چاله فضایی موجهای خروشان، هیجانی لذّت بخش

محبوب ترین وسیله تفریحی در هر پارک آبی، چاله فضایی آن است. در چاله فضایی شما اول همراه میت( تشک باریک مخصوص) وارد سرسره می شوید و پس از مدتی به چاله ای بزرگ خواهید رسید که چند دور خواهید زد و سپس داخل حوضچه ای مملو از آب خواهید افتاد. اگر شنا بلد هستید که فَبِها، اما اگر به این فن آشنایی ندارید نگران نباشید؛ زیرا یک غریق نجات به کمک شما می آید و به بیرون راهنمایی می کند.

پارک آبی ایرانیان مشهد، قیمت مناسب و وسایلی ایمن

سرزمین موج های خروشان مشهد
فیش اسپا موجهای خروشان مشهد

زیپ لاین موجهای خروشان، اوج هیجان در منطقه ای امن

زیپ لاین موجهای خروشان طولانی ترین و مرتفع ترین زیپ لاین سرپوشیده در جهان است که از این نظر دارای رکورد می باشد. زیپ لاین سمت آقایان، طولی 110 متری دارد که ارتفاع نقطه آغاز آن 34 متر و نقطه انتهایی آن 25 متر ارتفاع دارد. مهم ترین نکته قابل توجّه در مورد زیپ لاین این است که شما سرعتی بالغ بر 63 کیلومتر در ساعت را تجربه خواهید کرد تا آدرنالینی وصف ناپذیر در خون شما ترشّح شود.

سرزمین موج های خروشان مشهد
رستوران مجموعه آبی موجهای خروشان

زیپ لاین پارک بانوان مسیری بالغ بر ۱۴۰ متر طول دارد که نقطه آغاز ۲۷ متر ارتفاع و نقطه انتهایی آن 14 متر ارتفاع دارد. سرعت این زیپ لاین به 53 کیلومتر در ساعت می رسد. بیشتر زیپ لاین های جهان به صورت روباز هستند که این تفریح در دامنه کوه ها و جنگل ها انجام می شود. از نمونه های بارز آن می توان به زیپ لاین چالیدره مشهد اشاره کرد که یکی از بهترین زیپ لاین های ایران است.

سرزمین موج های خروشان مشهد
فضای بازی کودکان در سرزمین موجهای خروشان مشهد

فوتبال صابونی موجهای خروشان، تجربه ای جدید از فوتبال

فوتبال صابونی موجهای خروشان، اولین فوتبال عجیب و غریب در پارک های آبی مشهد است که نظیر آن فقط در موجهای خروشان یافت می شود. اصلاً فوتبال صابونی چیست؟ فوتبال صابونی چگونه برگزار می شود؟ این ها سوالاتی هستند که ذهن هر کسی را به خود مشغول می کند و ما در ادامه به این پرسش ها جواب خواهیم داد.

پاسخ سوال 1- فوتبال صابونی نوع جدیدی از فوتبال است که با 3 بازیکن انجام می شود. بازیکنان باید تعادل خود را بر روی زمینی پوشیده از کف صابون که فوق العاده لغزنده است حفظ کنند و با بازی بپردازند. پاسخ سوال 2- زمین فوتبال صابونی موج های خروشان طولی 14 متری و عرضی 10 متری دارد که دروازه های آن 1.5 متر هستند. حال که با این فوتبال نشاط آور و عجیب و غریب آشنا شده اید، حتماً برای خرید بلیط موجهای خروشان درنگ نکنید.

سرزمین موج های خروشان مشهد
نمایی از سرسره های موجهای خروشان

بزرگ ترین فیش اسپا خاورمیانه در موجهای خروشان

دکتر فیش یا فیش اسپا، پدیده ای نوین در سلامت و زیبایی پوست است که در طی سال های گذشته علاقه مندان بسیاری را جذب خود کرده است. سرزمین موجهای خروشان نیز از این امر بی نصیب نبوده و یکی از بزرگ ترین سالن های فیش اسپا خاورمیانه را درون خود گنجانده است.

سالن فیش اسپای قسمت آقایان، ۱۲ یونیت دکتر فیش، ۳ دستگاه یونولیز (سم‌ زدایی بدن) و ۲ وان تمام‌ بدن دارد که این وان ها با آب‌ معدنی طبیعی، از ۱۱ چشمه معدنی کشور با خواص درمانی خارق‌العاده شارژ می شوند. در قسمت بانوان این مجموعه آبی، تمامی موارد ذکر شده وجود دارد امّا با این تفاوت که یونیت مخصوص سر و صورت نیز در قسمت بانوان تعبیه شده است.

ماهی های استفاده شده در این پارک آبی از نوع گاراروفای اندونزیایی هستند که استفاده از آن ها سبب پاکسازی پوست از سلول های مرده، خواب راحت، از بین رفتن خستگی و ... می شود. لازم به ذکر است این ماهی ها بعد 24 ساعت، قرنطینه می شوند و تست های سلامت آب آکواریوم ها به طور مرتّب در سرزمین موجهای خروشان انجام می گردد.

سرزمین موج های خروشان مشهد
مجموعه بزرگ آبی موجهای خروشان مشهد

لیزر تگ، جنگ آشکار در موجهای خروشان

لیزر تگ یا همان پینت بال لیزری یکی از تفریحات پر طرفدار در سرزمین موجهای خروشان است که زیبا ترین، مدرن ‌ترین و مجهزترین سالن لیزرتگ در ایران به شمار می رود. سالن لیزر تگ مارپیچی بوده و طولی بیش از ۹۸۰ متر دارد که فضایی ماجراجویانه را برای میهمانان ایجاد کرده است.

اگر به دنبال جنگ واقعی هستید انواع سلاح های لیزری، بمب، بی سیم، نارنجک، مین و غیره در دسترس شما است تا هیجانی وصف ناپذیر را تجربه کنید. از مهم ترین مزایای لیزر تگ این است که تمام سنین از 6 تا 60 سال می توانند از آن بهره مند شده و همراه خانواده خود مشغول تفریح و شادی شوند. انجام این بازی با 2 گروه سبز و قرمز است که دوستان می توانند به جنگ آشکار (دوستانه) یکدیگر بروند و همدیگر را رنگی کنند.

سرزمین موج های خروشان مشهد
لیزر تگ موج های خروشان

دیگر امکانات مجموعه ابی موجهای خروشان مشهد

در این مجموعه آبی یک سالن ایروبیک برای بانوان در نظر گرفته شده تا با انجام دادن ورزش های هوازی بتوانند علاوه بر تناسب اندام، لحظه های شادی را سپری کنند. سالن رویایی و مجلل ایروبیک موجهای خروشان نورپردازی زیبا و طراحی بسیار مدرنی دارد که با دستگاه هایی پیشرفته مجهز شده است. انواع حرکات تک و گروهی، همچنین حرکات ورزشی و جذاب و اهداء جوایز از جمله مزایای سالن ایروبیک این مجموعه آبی است.

سرزمین موج های خروشان مشهد
ورودی مجموعه ابی موجهای خروشان مشهد

طولانی ترین رودخانه موج در این مجموعه طراحی شده است تا میهمانان تجربه لذّت بر روی موج را تجربه کنند. دریاچه موج سرزمین موجهای خروشان با ایجاد موج های مصنوعی، امواج خروشانی را به بدن شما می کوبد. استخر شنا این مجموعه بسیار تمیز بوده و برای آموزش شنا قابل استفاده است. برای از بین بردن سموم بدن می توانید به سونای خشک و بخار مراجعه کنید تا علاوه بر آن پوستی لطیف هم داشته باشید.

این پارک آبی مشهد برای کودکان نیز مکانی مخصوص را تعبیه کرده تا بتوانند با ایمنی بالا سرگرم شوند. ترامپولین نیز در دسترس مراجعه کنندگان قرار دارد تا حفظ تعادل خود را محک بزنند. سالن آرایش بانوان، حنا کاری، ماساژ های تایلندی و سوئدی در سالن ماساژ، حمام سنتی و ... از دیگر امکانات موجود در این مجموعه مدرن آبی مشهد هستند.

سرزمین موج های خروشان مشهد
سرسره های پرهیجان موجهای خروشان مشهد

فواید غار نمک مجموعه آبی موجهای خروشان

غار نمک چه فوایدی دارد؟ غار نمک چیست؟ تمام این موارد سوال هایی است که ذهن شما را درگیر کرده و ما وظیفه خود می دانیم تا به آن ها پاسخ دهیم. پاسخ سوال 1- از فواید غار نمک می توان به از بین بردن آلرژی و برونشیت، از بین بردن جوش، کهیر، بهبود استنشاق و ... اشاره کرد.

پاسخ سوال 2- نمک درمانی خشک را غار نمک یا هالوتراپی می گویند. نام دیگر غار نمک، هالو تراپی است که ساخته دست انسان بوده و با استفاده از هالو ژنراتور ذرات نمک را در هوا معلق و پخش می کند که تنفس آن باعث ضد عفونی کردن ریه ها و مجرای تنفسی می شود. غار نمک موجهای خروشان نیز تمام خواصی که ذکر شد را دارد و با استفاده از غار نمک به طور مداوم می توانید پوست و بدنی سالم داشته باشید.

سرزمین موج های خروشان مشهد
سرزمین موجهای خروشان 

کافی شاپ و رستوران موجهای خروشان مشهد

اگر بعد از کلی بازی و سرگرمی احساس تشنگی کرده اید نگران نباشید، زیرا با نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه در کافی شاپ سرزمین موجهای خروشان می توانید آرامش خود را دوباره بازیابید. در هر 2 مجموعه آقایان و بانوان، این مکان وجود داشته که منویی از انواع نوشیدنی های خنک و دلچسب و قهوه های آرامش بخش را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد. 

سرزمین موج های خروشان مشهد
پینت بال سرزمین موج های خروشان مشهد

انواع دسرهای لذیذ و میان وعده های سبک نیز در کافی شاپ سرو می گردد. در مجموعه آبی موجهای خروشان یک واحد بهداشت، مستقر است که به صورت مداوم بر کیفیت کافی شاپ، استخر، رستوران و دیگر مکان های پارک آبی نظارت می کند. این واحد از ساعت 11 تا 21 از میهمانان خود پذیرایی می کند.

رستوران سرزمین موج های خروشان مشهد مانند دیگر امکانات این مجموعه آبی در قسمت آقایان و بانوان نیز وجود دارد تا انواع فست فودهای خوشمزه را به مراجعه کنندگان عرضه کند. 4 هزار متر مربع از مساحت پارک آبی متعلق به رستوران است که با مواد اولیه با کیفیت، اقدام به طبخ غذا در مجموعه می کند. این مکان نیز تحت نظارت واحد بهداشت این پارک آبی فعالیت می کند. ساعت کار رستوران: 11 تا 21

سرزمین موج های خروشان مشهد
سرسره های پرهیجان مجموعه آبی موجهای خروشان

پارکینگ و کارواش مجموعه موجهای خروشان

از آن جایی که این مجموعه پذیرای بسیاری از گردشگران است، پارکینگ فوق العاده وسیعی به متراژ 20 هزار متر مربع را برای پارک خودرو مراجعه کنندگان خود در نظر گرفته تا دغدغه ی جای پارک خودرو نداشته باشند. ظرفیت پذیرش این پارکینگ 2000 خودرو است که از ساعت 8 صبح تا 11 شب خدمت رسانی می کند.

اگر ماشین شما کثیف است نگران نباشید، زیرا کارواش موجهای خروشان با بهترین کارایی، خدمات شستشوی اتومبیل شما را انجام می دهد. این کارواش در قسمت پایانی پارکینگ قرار دارد و همزمان 20 خودرو را شستشو می دهد.

سرزمین موج های خروشان مشهد
مجموعه آبی موج های خروشان مشهد

سانس های بانوان و آقایان مجموعه آبی موجهای خروشان

قسمت بانوان چهارشنبه تا جمعه تمام وقت، از ساعت ۹ تا ۲۱ و همه‌روزه نیمه وقت، از ساعت ۱۵ تا ۲۱ پذیرایی می کند.
قسمت آقایان شنبه تا سه‌شنبه تمام وقت، از ساعت ۱۰ تا ۲۱ و همه روزه نیمه وقت، از ساعت 15 تا 21 آماده خدمت است.

سرزمین موج های خروشان مشهد
مجموعه بزرگ و پرهیجان موجهای خروشان مشهد

قوانین مجموعه آبی موجهای خروشان مشهد

1- ورود بانوان باردار و یا دارای عذر شرعی ممنوع می باشد.
2- ورود تلفن همراه به داخل مجموعه ممنوع است.
3- داشتن زیورآلات و آرایش صورت ممنوع خواهد بود.
4- کودکان 4 تا 8 سال، اجازه ورود به پارک آبی را دارند.
5- همراه داشتن خوراکی، اشیاء تیز و ... ممنوع می باشد.

سرزمین موج های خروشان مشهد
فیش اسپا موجهای خروشان مشهد

آدرس و مکان های نزدیک به موجهای خروشان

مجموعه آبی مورد نظر در کیلومتر 2 جاده شاندیز است که به شهر طرقبه و رباط ویرانی نیز نزدیک می باشد. اگر می خواهید به یکی از مراکز مذهبی مشهد مراجعه کنید، پیشنهاد می کنیم به امامزاده یاسر و ناصر (ع) سر بزنید. بوستان جنگلی وکیل آباد، ویلاژ توریست و ... هم از دیگر مکان های در دسترس به این پارک آبی هستند.

سرزمین موج های خروشان مشهد
سرزمین موجهای خروشان مشهد
بیشتر بخوانید :
منابع :