به گزارش پرشین هتل، افتتاح اولین رستوران معین درباری در مشهد درسال ۱۲۸۰ هجری شمسی مصادف با سلطنت مظفرالدین شاه قاجار بود. که حاج اصغرمعین درباری در محله چهارسوی نوغان اولین رستوران معین درباری را افتتاح کرد. یکی از شعبات رستوران معین درباری مشهد در نزدیکی هتل خورشید تابان، هتل جم، هتل باختر و هتل نورگلستان می باشد که جز هتل های خوب مشهد هستند.

مجموعه رستوران های رضایی مشهد را بیشتر بشناسید

حاج علی اکبر معین درباری

حاج علی اصغر معین درباری فعالیت خود را بعد ازدوره قاجاردردوره پهلوی هم ادامه داد. که از سال ۱۳۱۰ حاج علی اکبر معین درباری فرزند حاج اصغر به پدر پیوست و وارد جرگه رستوران داری شد. و بعد ازچند سال رستوران رابه بازارچه حاج آقا جان (شهید آستانه پرست) انتقال داد، به دلیل استقبال بی نظیر مردم شعبه هایی را هم در خیابان تهران (امام رضا) مقابل گاراژ سعادت وپائین خیابان(نواب صفوی)بعداز کوچه عباسقلی خان چلوکبابی شرق، خیابان ارگ (خیابان امام)  را راه اندازی کرد. این دوران با تغییر سلطنت از رضا شاه به محمد رضا شاه پهلوی همراه بود.

تمامی مشخصات رستوران راستگو مشهد با یک کلیک

رستوران معین درباری مشهد
رستوران زیبای معین درباری مشهد

حاج حسین معین درباری

ادامه فعالیت رستوران معین درباری توسط حاج حسین معین درباری سال ۱۳۲۷هجری شمسی بود که حاج حسین معین درباری فرزند علی اکبر وارد کار شد تا مسیر پدر خود را ادامه دهد. حاج حسین نیز از دوره محمد رضا شاه پهلوی تا بعد از انقلاب اسلامی رستوران داری را ادامه داد و شعبه ای را در خیابان آبکوه تالار باباطاهر و میدان سوم اسفند راه اندازی کرد. البته شعبه هایی از رستوران های برتر در شهر مشهد مانند مجموعه رستوران های سدروس مشهد هستند که با این رستوران رقابت می کنند.

آشنایی با رستوران ترکیش فود مشهد

حاج علیرضا معین درباری چهارمین نسل از معین درباری

حاج حسین که بعد از فوت پدرش در سال ۱۳۴۳ تا سال ۱۳۶۲ به تنهایی به اداره رستوران می پرداخت دست پسرش علیرضا را با هدف همکاری به گرمی فشرد تا حاج علیرضا معین درباری پیروی راه اجدادش که حدود یک قرن قدمت داشت را ادامه دهد. حاج علیرضا در ابتدای کار فقط همان رستوران چهار طبقه را اداره می کرد اما در سال ۱۳۷۵ دومین شعبه خود را در خیابان جم افتتاح کرد.

اکنون حاج علیرضا معین درباری چهارمین نسل از برند معین درباری می باشد که بیش از ربع قرن است که فعالیت اجداد خود را ادامه می دهد. شما گردشگران تور مشهد می توانید با مراجعه به این رستوران در طول سفر خود، یکی از خاطره انگیز ترین و به یادماندنی ترین لحظات خود را سپری کنید و در عین حال از غذاهای با کیفیت نهایت لدت را ببرید. مرغ بریان افشین مشهد نیز دیگر پیشنهاد برای علاقه مندان به این نوع از غذاهای خوشمزه و لذیذ می باشد.

رستوران اکبر جوجه مشهد و اطلاعاتی کامل و دقیق

رستوران معین درباری مشهد
نمایی از رستوران معین درباری مشهد
بیشتر بخوانید :
منابع :