خیابان هفده شهریور یکی از مهم ترین و پر تردد ترین خیابان های معروف در شهر مقدس مشهد می باشد بدون شک در زمان رزرو تور مشهد و یا سفر به این شهر نام آن را بارها خواهید شنید. نام این خیابان به جهت اهمیت بالایی که برای شهروندان عزیز و مسافران محترم دارد به وطر روز افزون توسط مخاطبان در سرچ گوگل جستجو می شود. ما در این مقاله به معرفی دلایل تاثیر گذار بر اهمیت خیابان هفده شهوریور خواهیم پرداخت با ما همراه شوید. 

آشنایی با راهنمای مسافر مشهد 

نزدیکی مترو به خیابان هفده شهریور، دلیلی تاثیر گذار بر تردد مردم

یکی از مهم ترین دلایلی که سبب شده خیابان هفده شهریور به یکی از پر تردد ترین نقاط شهر تبدیل شود، نزدیکی به مترو و یا همان قطار شهری می باشد. همانطور که می دانید قطار شهری به عنوان سریع ترین وسیله حمل و نقل عمومی از اهمیت بالایی برای مردم برخوردار است و در اکثر مواقع نیز برای دسترسی به نقاط شهر از آن استفاده می شود. 

از این رو خیابان هفده شهوریور به عنوان یکی از توقف گاه های مترو به محلی پر تردد تبدیل شده که اغلب شاهد شلوغی آن می باشیم. شما می توانید با اقامت در هتل های مشهد هر نقطه از شهر به وسیله مترو با طی کمترین زمان ممکن در صورت نیاز به این خیابان دسترسی پیدا کنید. همچنین پمب بنزین قرار گرفته در این خیابان به خودرو های شخصی کمک می کند تا در صورت کمبود بنزین به راحتی باک خود را پر کرده و به راه ادامه دهند.

خیابان هفده شهریور
میدان هفده شهریور

خیابان هفده شهریور و بازار های اطراف میدان 

اگر در زمان سفر به مشهد نام خیابان معروف هفده شهریور را شنیده باشید قطعا پسوند و یا پیشوند بازار های هیفده شهوریور نیز به گوش شما خورد است. اغلب هفده شهوریور و یا میدان هیفده شهوریور به عنوان مرکزی برای هرگونه خرید به گردشگران و شهروندان پیشنهاد می شود که این امر به دلیل بازار های لوکس قرار گرفته در خیابان هیفده شهریور می باشد. 

مطالبی درباره دانشگاه علوم پزشکی مشهد 

شما با مراجعه به خیابان هفده شهریور در مشهد و دسترسی به میدان، دور تا دور بازار ها و پاساژ هایی را مشاهده خواهید کرد که ممکن است گاهی نیز باعث سردرگمی در افراد شود. بنابراین یافتن بهترین بازار های این منطقه به منظور هر نوع خریدی قطعا می تواند در مرحله اول، صرفه جویی در وقت و زمان را ایجاد کند. 

از جمله بازار های میدان هفده شهریور می توان به مرکز خرید آسمان 1 و 2، پاساژ افشار، پاسژ قائم، بازار کویتی، بازار رضا، مرکز خرید اکسون، بازار لوتوس و .... اشاره نمود. البته پاساژ های کوچک دیگری نیز در همان منطقه وجود دارند که اغلب پوشاک زنانه و لوازم آرایش با قیمت پایین عرضه می کنند.

موزه آستان قدس رضوی مشهد را با یک کلیک ببینید

خیابان هفده شهریور
نمای بازار آسمان در خیابان هفده شهریور

هتل های واقع در نزدیکی خیابان هفده شهریور مشهد 

خیابان هفده شهوریور به دلیل نزدیکی به خیابان امام رضا، یکی از مهم ترین خیابان های منتهی به حرم مطهر رضوی از نظر مسافران اهمیت بالایی دارد؛ به گونه ای که اغلب علاقه مند هستند در این منطقه شهر اقامت داشته باشند. از این رو هتل های بسیاری در خیابان هیفده شهریور واقع شده اند که از مهم ترین آن ها می توان به هتل پنج ستاره سی نور مشهد اشاره نمود. 

هتل هایی با قیمت ارزان و لِول نسبتا مناسب مانند هتل آپارتمان یلدا مشهد، هتل آپارتمان دیانا مشهد نیز در نزدیکی میدان هفده شهریور قرار گرفته اند. اگر به دنبال هتلی با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای رزرو تور مشهد با بهترین قیمت هستید هتل سلام مشهد پیشنهادی عالی می باشد. 

دانشگاه بین المللی امام رضا را بیشتر بشناسید

دسترسی آسان به اماکن مهم مشهد از خیابان هفده شهریور 

در نزدیکی خیابان هیفده شهریور مشهد اماکن تاریخی مهمی با فاصله 10 دقیقه ای از این خیابان قرار گرفته اند که به نام خانه توکلی مشهد و خانه داروغه مشهد شناخته می شوند. همچنین بیمارستان شهید کامیاب معروف به بیمارستان امدادی واقع در خیابان هیفده شهوریور می باشد که وجود این بیمارستان را می توان از مزیت های این خیابان دانست.

خیابان هفده شهریور مشهد
خانه توکلی مشهد
بیشتر بخوانید :
منابع :