بیمارستان های مشهد به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های مهم و حیاتی در شهر مشهد دارای اهمیت بالایی چه برای گردشگران و چه برای ساکنین شهر هستند. با وجود جمعیت زیاد کلان شهر مشهد، بیمارستان های بسیاری در سراسر این شهر ایجاد شده اند که هرکدام در نوع خود تخصصی و یا همگانی می باشند. 

برخی از بیمارستان های مشهد نه تنها در این شهر بلکه در تمامی ایران به دارا بودن متخصصان خبره معروف هستند و گاهی نیز دلیلی برای سفر مسافران علاوه بر زیارت به شمار می روند. به جهت سرچ بالا نام این بیمارستان ها در جستجوی گوگل توسط کاربران، پرشین هتل تصمیم گرفته است تا توضیحی جامع درباره تمامی بیمارستان های این شهر را بیان کند. با ما تا انتهای مطلب همراه شوید.

بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد، تنها هتل بیمارستان شهر

بیمارستان رضوی مشهد به عنوان یک بیمارستان فوق تخصصی فعالیت خود را از سال 1384 آغاز نمود و توانست با موفقیت های چشم گیر از آن سال به بعد، جایگاه بالایی در بین بیمارستان های ایران به دست آورد. این بیمارستان مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های درمانی با وجود متخصصان و پزشکان حرفه ای می باشد که سبب شده بیمارستان رضوی را به عنوان بیمارستانی فوق تخصصی بدانند. 

بیمارستان رضوی مشهد اکنون با 2 فاز اصلی، آماده خدمت رسانی به نیازمندان و بیماران عزیز است. فاز اول بیمارستان در زمینی به وسعت 39 هکتار ساخته شد که حدود 36 هکتار از این زمین به فضای سبز بیمارستان اختصاص داده شده است. پس از گذشت 5 سال از افتتاح بیمارستان، کلنگ توسعه آن و ساخت فاز دوم به زمین زده شد که این پورسه پس از 3 سال به پایان انجامید و ساختمان دوم بیمارستان احداث گردید.

کدام هتل ها در نزدیک اماکن مهم مشهد قرار دارند؟

بیمارستان های مشهد
نمایی از فضای بیرونی بیمارستان رضوی مشهد

بیمارستان رضوی مشهد، تنها هتل بیمارستان در بین بیمارستان های مشهد است که علاوه بر خدمت رسانی درمانی به بیماران عزیز، واحد های اقامتی با امکانات مجهز را نیز در اختیار گردشگران و زائرین تور مشهد همراه بیمار قرار می دهد. این بیمارستان اغلب به جهت هرگونه درمانی می تواند خدمات خود را به مراجعه کنندگان ارائه دهد، اما با این وجود نیمی بیشتر از تمرکز آن بر روی عواملی مانند جراحی قلب، جراحی مغز و اعصاب، اِن آی سی یو کودکان و ..... می باشد. 

بیمارستان امام رضا مشهد، دانشگاه علومی پزشکی 

بیمارستان امام رضای مشهد یکی دیگر از معروف ترین بیمارستان های مشهد است که به عنوان قدیمی ترین بیمارستان این شهر در سال 1313 احداث گردید. این بیمارستان تمامی قابلیت های درمانی اعم جراحی های مختلف و ... را با وجود بهترین پزشکان ایجاد کرده که با توجه به دولتی بودن آن، نسبت به بیمارستان رضوی هزینه ای بسیار پایین تر را ارائه می دهد. 

بیمارستان امام رضای مشهد اغلب در مواقع مسمویت های مختلف نیز به افراد پیشنهاد می شود که اقامت در نزدیکی این بیمارستان می تواند تمامی استرس ها را از گردشگران عزیز دور کند. هتل شیراز مشهد در بین هتل های مشهد یک پیشنهاد مناسب برای اقامت در فاصله کم از بیمارستان امام رضا می باشد. 

بیمارستان های مشهد
نمای ساختمان بیمارستان امام رضا مشهد

بیمارستان قائم مشهد، بیمارستان دولتی با قیمت ارزان

بیمارستان قائم مشهد یکی دیگر بیمارستان های دولتی در شهر مقدس مشهد است که برای اولین بار در سال 1339 و پیش از انقلاب احداث گردید. بعد ها و در سال 1346 حدود 7000 متر مربع به فضای دلخلی بیمارستان افزوده شد که این فضا اکنون به ساختمان های کلینیک بیمارستان اختصاص داده شده است.

دانشگاه بین المللی امام رضا کجاست؟

در سال 1350 نیز بخش های مختلفی از بیمارستان قائم مشهد در 6 طبقه ساختمانی ساخته شد. 4 طبقه ساختمانی از طبقات این بیمارستان به فوقانی و 2 طبقه به طبقات تحتاتی اختصاص داده شده است. برای مراجعه به این بیمارستان می توانید از دو راه اقدام نمایید. بیمارستان قائم هم از خیابان احمد آبادو هم از خیابان کوسنگی راه دسترسی دارد که درست در حاشیه خیابان کوسنگی نرسیده به میدان تقی آباد قرار گرفته و راه دیگر آن نرسیده به میدان تقی آباد حاشیه خیابان احمد آباد می باشد. 

بیمارستان های مشهد
بخش بستری بیمارستان قائم مشهد

بیمارستان طالقانی مشهد، اولین بیمارستان امدادی جاده ای استان

بیمارستان طالقانی مشهد یکی دیگر از بیمارستان های مشهد در لیست بهترین ها می باشد که قطعا نام آن به گوش شما نیز خورده است. فاز اول این بیمارستان در سال 1386 افتتاح گشت که پس از آن نیز به عنوان اولین بیمارستان امدادی جاده ای استان شناخته شد. افتتاحیه بیمارستان طالقانی با حضور وزیر بهداشت انجام گرفت که به همین جهت نیز از اهمیت بالایی برخودار است.

فاز دوم بیمارستان طالقانی مشهد در سال 1391 باعث توسعه آن شد و اکنون نیز این بیمارستان با 155 تخت فعالی آماده خدمت رسانی به بیماران و نیاز مندان عزیز می باشد. در بیمارستان طالقانی دو بخش کیلینک و بستری بیماران ایجاد شده که خدماتی مانند جراحی مغز و اعصاب، درمانگاه قلب، درمانگاه فوق تخصصی جراحی عروق و ... در آن صورت می گیرد. این بیمارستان در لیست بیمارستان های دولتی مشهد قرار گرفته است.

بیمارستان های مشهد
فضای بیرون بیمارستان طالقانی مشهد

بیمارستان شهید کامیاب یا همان امدادی مشهد 

بیمارستان شهید کامیاب یکی از بیمارستان های مشهد است که اغلب افراد چه ساکنین و چه مسافران این شهر، آن را به نام بیمارستان امدادی می شناسند. این بیمارستان در سال 1345 افتتاح گشته و به دلیل خدمات پیشرفته و عالی برای بیماران اورژانسی به بیمارستان امدادی معروف شده است. زیر بنای کل مجموعه بیمارستان شهید کامیاب در 2500 متر مربع ساخته شده است و حدود 235 تخت به صورت فعال در بخش های مختلف در دسترس بیماران عزیز می باشد. 

اطلاعات کامل دانشگاه علوم پزشکی مشهد 

از جمله خدمات بیمارستان شهید کامیاب مشهد، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، فک و صورت، اورولژی، چشم، جراحی عروق، جراحی عمومی، اورژانس بستری، داخلی،  RNT_ICU و .... می باشند. البته این بیمارستان بخشی از خود را نیز به کیلینک های تخصصی  و پاراکلینیک های تخصصی اختصاص داده است. اغلب زائرینی که به شهر مقدس مشهد سفر می کنند، پس از نزدیکی به حرم مطهر رضوی، خواستار اقامت در هتلی با فاصله کم از بیمارستان امدادی می باشند که پرشین هتل در این مواقع هتل یلدا مشهد و یا هتل سی نور مشهد را به شما پینشهاد می کند. 

بیمارستان های مشهد
تخت های بیمارستان امدادی مشهد

بیمارستان امام زمان مشهد، درمانگاه خیریه در گذشته

بیمارستان امام زمان مشهد از جمله بیمارستان های مشهد است که تاریخچه ای بلند مدت از پیش از انقلاب اسلامی را دارا می باشد. زمین اصلی این بیمارستان در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به جهت توسعه اقتصادی توسط جناب آقای حاج محمد خادم الخمسه خریداری شد و پس از انقلاب پروژه آن از سمت اقصادی به بهداشت و درمان تغییر ماهیت دارد. در سال 1359 بیمارستان امام زمان به عنوان درمانگاه خیریه امام زمان (عج) در فضایی با وسعت نچندان زیاد افتتاح گشت.

پس از گذشت چند سال، درمانگاه خیریه امام زمان (ع)، با تلاش های 6 ساله در راه توسعه، سال 1366 تبدیل به بیمارستانی بزرگ با تجهیزات پیشرفته شد و اکنون آن را به عنوان یکی از معروف ترین بیمارستان های مشهد می شناسند. این بیمارستان همانطور که چندبار نیز ذکر شد، در راه خیریه فعالیت می کند که به همین دلیل نیز هزینه هایی بسیار پایین تر نسبت به دیگر بیمارستان های مشهد را ارائه می دهد. جهت مراجعه به بیمارستان خیریه امام زمان (عج) می بایستی تا آدرس: مشهد، خیابان سرخس، چهار راه پمپ بنزین یافت کنید. 

بیمارستان های مشهد
ساختمان بیمارستان امام زمان مشهد

بیمارستان و زایشگاه بنت الهدی در مشهد

یکی از تخصصی ترین و به نام ترین بیمارستان های مشهد که به منظور زایمان و مراقبت های بعد از آن به بانوان باردار پینشهاد می شود، بیمارستان بنت الهدی مشهد است که گاهی نیز با صفت زایشگاه عنوان می شود. البته در این بیماستان خدمات دیگری همانند دیگر بیمارستان های شهر مقدس قابل انجام است که با این وجود، تخصصی ترین نقش آن، خدمات زایمان بانوان می باشد. 

بیمارستان بنت الهدی مشهد برای اولین بار توسط مرحوم دکتر معتمدی در سال 1337 احداث گردید و پس از گذشت سال های متوالی از دوران 8 سال دفاع مقدس و مشکلات پی در پی بیمارستان، سال 1379 به بخش خصوصی بیمارستان های شهر واگذار گشت. اکنون بیمارستان بنت الهدی مشهد در خیابان ملک الشعرای بهار درست در روبه روی بیمارستان امام رضا در جهت خدمت به بیماران گرامی در اختیار آنان قرار گرفته است. 

بیمارستان های مشهد
پذیرش بیمارستان بنت الهدی مشهد

بیمارستان مادر مشهد، زایشگاه نیمه دولتی

یکی دیگر از تخصصی ترین بیمارستان های زنان و زایمان در شهر مقدس مشهد، بیمارستان مادر مشهد می باشد که در بلوار سجاد، یکی از بهترین خیابان های مشهد قرار رگفته است. در این بیمارستان نه تنها خدمات زنان باردار، بلکه کلینیک هایی مانند ارتوپدر، قلب، ریله، کلیه و را نیز ارائه می دهد. اگرچه این بیمارستان، همانند بیمارستان رضوی دارای هتل بیمارستان نیست، با این وجود بهترین هتل در نزدیکی آن هتل پردیسان مشهد است که می تواند انتخابی مناسب برای اقامت محسوب شود. 

بیمارستان خاتم الانبیا مشهد، بیمارستان تخصصی چشم

بیمارستان خاتم النبیا مشهد دارای 2 فاز مجزا می باشد که فاز اول برای اولین بار در سال 1382 احداث گردید و پس از 6 سال، فاز دوم این بیمارستان در سال 1386 به بهره برداری رسید که البته کار آن هنوز به اتمام نرسیده است. این بیمارستان به طور تخصصی بر روی خدمات چشم، عمل های چشم و ... فعالیت می کند و دیگر بیماران در بخش های مختلف را پذیرش نخواهد کرد. کیلینیک و پاراکیلینیک دو بخش این بیمارستان می باشند که در موقعیت مکانی بلوار قنی مشهد واقع شده است و در لیست بیمارستان های دولتی قرار می گیرد. 

بیمارستان های مشهد
ساختمان بیرون بیمارستان خاتم النبیا مشهد

بیمارستان اکبر مشهد، مخصوص کودکان

بیمارستان اکبر مشهد یکی از بیمارستان های مشهد است که در پسوند نام آن، اغلب کودکان را نیز خواهید شنیدو این بیمارستان به طور تخصصی به درمان بیماران در رده ی سنی کودکاتنم پردخته و بیماران بزرگ سال را پذیرش نمی کند. از سال ساخت بیمارستان کودکان اکر در سال 1389 نیز زمان زیادی نمی گذرد که با این حال به دلیل تخصص بالای پزشکان در این امر، از مطمئن ترین بیمارستان های مشهد به شمار می رود. آدرس دقیق بیمارستان به این شرح می باشد: بلوار شهید فکوری، میدان شهید جوان، بلوار شهید کاوه، روبروی کاوه 14.

بیمارستان دکتر شیخ مشهد با سابقه ای طولانی مدت

بیمارستان دکتر شیخ مشهد درست همانند بیمارستان کودکان اکبر، مخصوص به اطفال و کودکان می باشد که البته مهم ترین فرق این بیمارستان با بیمارستان اکبر، سابقه طولانی مدت آن است. علاوه بر این بیمارستان دکتر شیخ دارای بخش بستری کودکان است که خدماتی همچون اکولوژی، جراحی اطفال، گوش و حلق و بینی، جراحی اعصاب و .... ارائه می دهد. این بیمارستان در میدان توحید مشهد، انتهای خیابان طاهری واقع شده است که هتل خانه سبز مشهد منظور پذیرایی از مسافران در نزدیکی آن قرار دارد. 

بیمارستان های مشهد
بیمارستان دکتر شیخ ساختمان بیرونی

بیمارستان پاستور نو مشهد، بیمارستانی عمومی در شهر

ممکن است در زمان شنیدن نام بیمارستان پاستور نو مشهد، زایشگاه را نیز به همراه آن بشنوید که این به دلیل پزشکان حرفه ای و البته تجهیزات ویژه در این بیمارستان می باشد. اما با این وجود این بیمارستان تنها به زنان و زایمان اختصاص داده نشده و هرگونه درمان های عمومی را انجام می دهد. نا گفته نماند که بیمارستان پاستور نو، بیمارستانی خصوصی در خیابان احمد آباد است که به همین سبب هزینه ای بالا تر نسبت به دیگر زایشگاه و بیمارستان های دولتی را می طلبد. 

بیمارستان سینا مشهد، بیمارستان شبانه روزی

بیمارستان سینا مشهد یکی دیگر از بیمارستان های مشهد است که در لیست زایشگاه های این شهر به جهت خدمات زنان و زایمان در مهر ماه سال 1347 احداث گردید که البته کمی به وسعت آن در سال 1379 افزوده شد. این بیمارستان به صورت شبانه روزی پذیرش از مهمانان ارجمند را به عمل می آورد که شما می توانید با اقامت در هتل سارینا مشهد، درست جنب بیمارستان، در کمترین زمان ممکن در صورت نیاز خود را به این بیمارستان رسانید. 

بیمارستان های مشهد
اتاق مادر در بیمارستان سینا مشهد

بیمارستان ثامن الائمه ناجا مشهد، رایگان برای نیرو های انتظامی کشور

اغلب گردشگران و یا ساکنین شهر مقدس مشهد که در نیروی انتظامی کشور فعالیت می کنند، بیمارستان ثائمه الائمه ناجا مشهد را برای درمان های خود انتخایب می نمایند و گاهی نیز به همین منظور، مشهد را مقصدی برای اقامت خود انتخاب خواهند کرد. زیرا این بیمارستان، بیمارستانی نیمه دولتی است که افراد عادی برای استفاده از خدمات درمانی می بایستی تا هزینه ای بالا پرداخت کنند، اما تمامی این خدمات برای نیرو های انتظامی و خانواده این عزیزان کاملا رایگان می باشد. برای استفاده از این بیمارستان کافی است تا به نبش امام خمینی 57 مراجعه نمایید. 

بیمارستان ارتش مشهد، بازگشت به حدود یک قرن پیش

بیمارستان ارتش مشهد تنها 4 سال با یک قرن شدن فاصله دارد؛ زیرا ساخت این بیمارستان و افتتاحیه آن در سال 1304 انجام شده و تا کنون نیز سر پا می باشد. بیمارستان 550 ارتش مشهد همانند بیمارستان ناجا مخصوص برای نظامی های عزیز می باشد که در کنار خدمات رایگان، بیماران عادی را با طلب هزینه پذیرش می کند. در بخش بستری بیمارستان خدمات داخلی، CCU، ارتوپدی، چشم، عفونی، قلب و ..... انجام می گیرد و در کنار این بخش کلینیک تخصصی و پاراکیلینیک تخصصی نیز ایجاد شده است.

بیمارستان های مشهد
بخش بستری بیمارستان ارتش مشهد

موسی بن جعفر مشهد، درمانگاه موسوی قدیم

بیمارستان موسی بن جعفر مشهد در گذشته تنها درمانگاهی کوچک به نام درمانگاه موسوی بوده است که در ابتدا سال 1342 احداث گردید. این درمانگاه بعدها و پس از گذشته چندین سال با همت خیرین عزیز و مسئولین گرامی به یکی از بیمارستان های مشهد در سال 1370 تبدیل شد و به بیمارستان موسی بن جعفر نام گرفت. هرگونه تخصص و درمان در جهت خدمت رسانی به بیماران عزیز از هر مبادی در این بیمارستان ارائه می  شود که اقامت در هتلی مانند هتل رز درویشی مشهد جنب بیمارستان و یا هتل المس 2 مشهد رو به روی بیمارستان می تواند فرصتی عالی برای دسترسی آسان به این هتل محسوب شود. 

آشنایی با خیابان هیفده شهریور مشهد

بیمارستان مهرگان مشهد، بیمارستانی نیمه دولتی 

بیمارستان مهرگان مشهد واقع در شهرک لشگر، بلوار فلاحی، نبش فلاحی 17 می باشد که در دسته بیمارستان های نیمه دولتی این شهر قرار گرفته است. این بیمارستان در سه طبقه ساختمانی انواع خدمات درمانی را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهد که هزینه های درمان نسبت به بیمارستان های خصوصی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. هتل میثاق مشهد یک هتل در نزدیکی این بیمارستان است که می تواند در صورت نیاز این هتل را به عنوان مقصدی برای اقامت خود انتخاب کنید. 

بیمارستان های مشهد
دستگاه های بیمارستان مهرگان مشهد

بیمارستان آریا مشهد

بیمارستان آریا مشهد از دیگر بیمارستان های عمومی در شهر مشهد می باشد که در نزدیکی هتل خورشید تابان قرار گرفته و بهترین موقعیت مکانی برای مهمانان مقیم این هتل را می سازد. این بیمارستان در سال 1348 مورد بررسی قرار گرفت و اکنون با 100 تخت، فعالیت در جهت خدمات دهی به بیماران عزیز می کند. آدرس بیمارستان در خیابان جهانبانی، چهار راه گلستان شرقی می باشد.

بیمارستان منتصریه، مخصوص دیالیز و انواع پیوند ها

تنها یک بیمارستان در شهر مقدس مشهد به نام بیمارستان منتصریه مشهد وجود دارد که اعمال پیوند بیماران در هر شکلی چه مغز و استخوان، چه قلب، کلیه و .... را انجام می دهد و در این امر نیز پزشکان خبره و حرفه ای را به کار گرفته است. این بیمارستان در مساحتی بالغ بر 3146 متر مربع و 6 طبقه ساختمانی ساخته شده که جهت احداث و راه اندازی آن هزینه 10 میلیارد تومان صرف شده است که البته تا اتمام کامل تجهزات 50 میلیارد تومان هم پیش بینی شده است. به دلیل همین اهمیت بیمارستان ممکن است تعداد زیادی از گردشگران به جهت پیوند های مختلف به شهر مقدس مشهد سفر کنند که در این صورت بهترین انتخاب برای اقامت هتل جم مشهد می باشد. 

بیمارستان های مشهد
عمل پیوند در بیمارستان منتصریه مشهد

بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد، واگذار شده به دانشگاه علوم پزشکی کشور

بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد در سال 1333 احداث گردید که در همان ابتدا تنها بخش های محدودی از درمان را مانند زایشگاه، داخلی، اطفال، اورژانس و .... در خود ایجاد نموده بود. اما بعد ها در سال 1360 با واگذاری بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی مشهد این درمان های آن نیز گسترش یافت و اکنون با 320 تخت و 650 پرسنل به بیماران عزیز خدمت می کند. از جمله هتل های نزدیک به این بیمارستان می توان به هتل آرمیتاژ مشهد اشاره نمود. 

بیمارستان 22 بهمن مشهد

یکی دیگر از بیمارستان های مشهد واقع در کوی طلاب، پیچ دوم تلگرد، بیمارستان 22 بهمن مشهد می باشد که توسط خیر به نام آقای عبدالحسین بهمن احداث و افتتاح گردید. این بیمارستان در ابتدای ساخت تنها  بیمارستانی کوچک با خدمات محدود بوده است، اما امروزه بخش ای خصوصی و غیر خصوصی به آن افزوده شده و با خدماتی عالی به عنوان بیمارستان نیمه دولتی در اختیار شما عزیزان قرار دارد.

بیمارستان امید مشهد 

بیمارستان امید مشهد را می توان در لیست بیمارستان های واگذار شده به دانشگاه علوم پزشکی دانست که مساعت 2200 متر مربع سال 1368 احداث گردید. این بیمارستان یکی به جهت خدمات پشرفته و عمل های بسیار در امر بیماران سرطانی نادر، یکی از پیشرو ترین مراکز درمانی کشور در زمینه درمان بیماران سرطانی شناخته می شود که سالانه بیماران بسیاری از شهر های مختلف ایران به منظور مراجعه به این بیمارستان به شهر مشهد سفر می کنند. هتل لاله مشهد پیشنهادی مناسب برای مسافران در نزدیک این بیمارستان می باشد. 

بیمارستان های مشهد
بیمارستان امید مشهد

بیمارستان رادیوتراپی و انکولوژی رضا مشهد 

یکی دیگر از بیمارستان های مشهد مخصوص بیماران عزیز سرطان، بیمارستان انکولوژی رضا می باشد که در طرح رادیوتراپی و اکولوژی رضا سال 1386 به بهره برداری رسید. این بیمارستان هم اکنون دارای 5 دستگاه شتاب دهنده پیشرفته در کنار دیگر تجهیزات مدرن می باشد که می توان آن را به عنوان بزرگترین و مجهز ترین مرکز مرکز پرتودرمانی کشور دانست. روزانه حدود 700 نفر به این بیمارستان مراجعه کرده نیمی از آن ها ساکن مشهد نمی باشند. 

بیمارستان و خیریه جواد الائمه مشهد

بیمارستان جواد الائمه مشهد با ساختمانی چند طبقه در بلوار وکیل آباد مشهد، ابتدای خیابان هنرستان سال 1379 احداث گردید. این بیمارستان با آرزوی تبدیل شدن به یکی از بیمارستان های قلب و عروق کشور فعالیت می کند و اکنون نیز با بهترین خدمات در اختیار بیماران و نیازمندان ارجمند می باشد. بخش های مختلفی در این بیمارستان ایجاد شده تا مراجعه کنندگان بتوانند مدت زمان قرار گرفتن در آن را با آسایش بیشتر سپری کنند. 

بیمارستان فارابی مشهد 

بیمارستان فارابی مشهد حدود 202 تخت را در خود ایجاد کرده که دارای بخش های مختلف از جمله بخش بستری، کلینیک و پاراکیلینیک می باشد. این بیمارستان از دیگر بیمارستان های نیمه دولتی است که برای بیماران با بیمه تعمین اجتماعی به صورت رایگان خدمات ارائه می دهد. بیمارستان فارابی در بلوار وکیل آباد، نبش خیابان کوثر قرار گرفته است که هتل پارس مشهد و هتل پردیسان مشهد در نزدیکی آن قرار گرفته اند. 

بیمارستان های مشهد
دستاگاه لیزر در بیمارستان فارابی مشهد

بیمارستان ابن سینا مشهد (رازی قدیم)

بیمارستان ابن سینما مشهد یکی از بیمارستان های مشهد است که بیمارانی که دچار اختلالات روحی و روانی هستند جهت درمان و بستری به این بیمارستان مراجعه می نمایند.  این بیمارستان زیر نظر سازمان تامین اجتماعی در سال 1359 احداث گردید و با عنوان مرکز جامع روانی فعالیت می کند. برای دسترسی به بیمارستان ابن سینا می بایستی تا به مشهد، میدان بو علی، جنب نقلیه آستان قدس مراجعه نمایید. 

بیمارستان ام البنین مشهد

بیمارستان ام البنین مشهد به عنوان زایشگاه خدمت رسانی در ارم زنان و زایمان را سال 1354 آغاز نمود و با ظرایط خاص در سال 1371 به دانشگاه علوم پزشکی واگذار گشت. از نکات جالب و شرایط بیمارستان ام البنین مشهد می توان به ممنوعیت هرگونه مردی به آن اشاره نمود. همچنین تمامی کارکنان بیمارستان خانم هستند و اکنون با 98 تخت فعال، آماده برای خدمت رسانی به این عزیزان محترم خواهند بود.

بیمارستان امام حسین مشهد

بیمارستان امام حسین مشهد در خیابان ابوریحان بیرونی قرار گرفته است که به جهت خدمت رسانی در تمامی امور بیماران مانند جراحی های داخلیف کلینیک های تخصصی و .... فعالیت می کند. در نزدیکی این بیمارستان، هتل دیپلمات مشهد قرار گرفته است که بهترین پیشنهاد برای گردشگرانی می باشد که قصد دارند با فاصله کم از بیمارستان اقامت داشته باشند. 

بیمارستان های مشهد
محوطه حیاط بیمارستان امام حسین مشهد

بیمارستان دکتر شریعتی مشهد

بیمارستان دکتر شریعتی مشهد سال 1331 در زمینی به مساحت 22950 متر مربع احداث گردید و فعالیت خود را به عنوان یک بیمارستان فوق تخصصی آغاز نمود. این بیمارستان در بخش بستری های خود هرگونه خدمات عمومی و داخلی را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد و دارای تجهیزات پیشرفته با پرنسل مجرب می باشد. آدرس بیمارستان سه راه طرقبه شاندیز مشهد، بلوار زعفرانیه می باشد. 

بیمارستان دکتر حجازی مشهد

بیمارستان حجازی مشهد در سال 1328 به همت آقای دکتر حجازی تاسیس و افتتاح گشت که که اغلب به درمان بیماران روانی مزمن و یا سرپرستی و نگهداری این بیماران می پرداخت. این بیمارستان ابتدا به صورت مجزا و بعد ها به بیمارستان ابن سینا پیوسند که پیش از این امر، به صورت خیریه خدمت رسانی بیماران عزیز را انجام می داد. بیمارستان دکتر حجازی در خیابان عبادی، بعد از چهار راه مجلسی قرار گرفته است. 

معرفی چند نمونه از درمانگاه های مشهد

علاوه بر بیمارستان های مشهد، درمانگاه های بزرگ و معروفی در این شهر وجود دارند که می توان به عنوان مرکز درمان به آن نیز اشاره نمود. دو نمونه از این درمانگاه ها، درمانگاه امام حسین مشهد و درمانگاه شوریده مشهد است که در ادامه مطلب به توضیحی جامع درباره آن ها خواهیم پرداخت. 

درباره موزه آستان قدس رضوی مشهد بیشتر بدانید

درمانگاه امام حسین مشهد

درمانگاه امام حسین مشهد به جهت اهمیت بالا و موقعیت مکانی که دارد از جمله درمانگاه های پر رفت و آمد مشهد است که گاهی بیشتر از برخی بیمارستان ها مورد توجه قرار می گیرد. این درمانگاه در خیابان امام رضا، نرسیده به فلکه ضد، نبش امام رضا 48 قرار گرفته که به دلیل قرار گرفتن هتل های متعدد در این موقعیت مکانی، گردشگران و زائرین بسیاری به منظور رفع مشکلات خود به آن مراجعه می نمایند. 

بیمارستان های مشهد
درمانگاه شوریده مشهد

درمانگاه شوریده مشهد

درمانگاه شوریده مشهد واقع در بلورار فردوسی، بعد از میدان جانباز می باشد یکی از به نام ترین و بزرگترین درمانگاه های مشهد است که با پرسنل مجرب و وظیفه شناس فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون آماده پاسخگویی و رفع مشکلات گردشگران عزیز می باشد. هتل هما 2 یکی از هتل های مشهد در نزدیکی این درمانگاه می باشد که بهترین فرصت برای اقامت محسوب می شود. 

چرا تعداد هتل بیمارستان در مشهد محدود است؟

در تمامی بیمارستان های ذکر شده بالای مقاله، تنها یک هتل را به عنوان تنها هتل بیمارستان در مشهد معرفی کرده ایم که این می تواند یکی از ضعف های چشم گیر بهترین بیمارستان های مشهد به حساب آید. زیرا هتل در مجموعه بیمارستان یکی از بزرگترین خواسته های بیماران و همراهان عزیز می باشد که از شهر های مختلف ایران و خارج از ایران به منظوراستفاده از خدمات درمانی این بیمارستان ها سفر کرده اند. 

البته امروزه تفکراتی برای گسترش این شرایط در بیمارستان های مشهد انجام گرفته است که هنوز به سرانجام نرسیده، اما با این حال ایجاد این امکانات در بیمارستان های معروف و تخصصی می تواند بهترین عامل تاثیر گذار بر اقتصاد شهر و راحتی بیشتر گردشگران داشته باشد. امیدوارم مطالب ارائه شده به شما کمک کند تا با اطلاعات کامل به درمان های خود بپردازید. 

بیشتر بخوانید :
منابع :