بهترین زمان سفر به مشهد، یکی از مهم ترین موضوعاتی است که گردشگران باید از آن مطلع شوند. اما متاسفانه اکثر افراد با نا آگاهی در این باره، سفر خود را انجام داده و با مشکلاتی از قبیل، گرانی، آب و هوای نا مناسب، تکمیل ظرفیت هتل برای اقامت و ... مواجه می شوند. در این صورت نه تنها هزینه زیادی را صرف خواهند کرد، بلکه هیچ لذتی از آرامش زیارت نیز نخواهند برد.

با راهنمای مسافر مشهد به طور کامل آشنا شوید

بهترین زمان سفر به مشهد را می توان به عنوان اولویت سفر به این شهر دانست. البته برخی از زائرین دچار محدودیت زمانی هستند و نمی توانند به دلخواه خود سفر به شهر مشهد را انجام دهند. اما آن دسته از مسافرانی که از این محدودیت ها برخوردار نمی باشند، بهتر است تا زمان مناسب برای رزرو تور مشهد را انتخاب کنند. حال آیا این زمان در چه ایامی است و بستگی به چه عواملی دارد؟ پرشین هتل در مقاله ای جامع درباره این موضوع، اطلاعاتی دقیق را در اختیار شما خواهد گذاشت. با ما همراه شوید. 

بهترین زمان سفر به مشهد بر اساس آب و هوا 

موقعیت جغرافیایی مشهد، شرایطی را ایجاد کرده است که شما شاهد هر لحظه تغییر آب و هوای این شهر هستید. از این رو اعلام بهترین زمان سفر به مشهد بر اساس آب و هوا کمی دشوار بوده و به گونه ای، دور انتظار، گاهی مسافران را غافلگیر می کند. اما به طور کلی مشهد دارای آب و هوایی معتدل، مایل به سرد و خشک می باشد.

در واقع اگر بهترین زمان سفر به مشهد را بر این اساس بخواهیم معرفی کنیم، تابستان و زمستان را قطعا خط خواهیم زد. چرا که شهر مشهد در زمستان ها بسیار سرد و مرطوب بوده و در تابستان ها نیز، بیش از حد انتظار گرم می باشد. از این رو می توان گفت بهترین زمان به این، اواخر بهار و یا اوایل پاییز می باشد.

 

بهترین زمان سفر به مشهد
مشهد در فصل بهار

اطلاعاتی کامل درباره تور یک روزه مشهد

بهترین زمان سفر ارزان به مشهد چه ایامی می باشد؟

اگر قصد دارید تور مشهد را با قیمتی ارزان رزرو کنید، بهترین زمان سفر مشهد، در ایام غیر پیک و پس از تعطیلات می باشد. به عنوان مثال فصل تابستان به دلیل تعطیلی مدارس، فصل شلوغی مشهد محسوب می شود و نه تنها گرمای هوا شما را اذیت می کند، بلکه با گرانی و شلوغی آزار دهنده مواجه خواهید شد. 

از این رو پیشنهاد می شود تا برای یک سفر ارزان، فصل زمستان و ماه بهمن را انتخاب کنید که مشهد به اوج خلوتی خود رسیده و می توان از آرامش زیارت نهایت بهره را کسب کرد. حال به نظر شما این موضوع، چه ارتباطی با ارزانی تور و هزینه های سفر دارد؟ در ادامه درباره این موضوع نیز توضیحاتی را بیان می کنیم.

دلیل ارزانی تور مشهد در ایام غیر پیک چیست؟

شهر مشهد یک شهر زیارتی محسوب می شود که تقریبا می توان گفت در ایام خاص سال، افراد زیادی مشتاق به سفر این شهر هستند. منظور از ایام خاص نیز تعطیلاتی مانند عید ها، شهادت ها، تعطیلی های مذهبی، و تابستان می باشد. با توجه به جذب بسیار زائرین در این ایام، هتل های مشهد و پرواز ها با تکمیل ظرفیت مواجه می شوند که در این صورت، حتی با قیمت های بالا نیز، افراد سفر خود را انجام می دهند. 

بهترین زمان سفر به مشهد
حرم مطهر رضوی غرق برف

سفر لوکس به مشهد چگونه ممکن است؟

با توجه به این موضوع، هتل ها و همچنین پرواز تصمیم می گیرند تا نرخ اتاق های خود را بالا ببرند و هیچگونه نگرانی از بابت خالی ماندن ظرفیت وجود ندارد. از این رو شما در ایام شلوغی، گاهی تا دو برابر هزینه معمولی یک هتل را پرداخت خواهید کرد که در این صورت می توان گفت قیمت ها به اوج می رسد. بنابراین اگر قصد سفر با پایین ترین نرخ ممکن را دارید، پیشنهاد می کنیم ایام غیر پیک را مورد انتخاب قرار دهید. 

بهترین زمان سفر به مشهد برای استفاده از تفریحات 

اگرچه دلیل اصلی اکثر گردشگران برای سفر به مشهد، زیارت از بارگاه امام هشتم (ع) می باشد، اما با این وجود این شهر سرشار از تفریحات و جاهای دیدنی است که بازدید و استفاده از آن ها می توان لذت سفر را برای شما دو چندان کند. از این رو می توان گفت بهترین زمان سفر به مشهد برای آن دسته از عزیزانی که علاقه مند به استفاده از جنبه های تفریحی در این شهر هم هستند، می تواند زمانی باشد که بتوان از این مزیت شهر نیز بهره مند شد. 

به عنوان مثال تفریحات آبی مانند موج های خروشان مشهد، موج های آبی، پارک ساحلی آفتاب، پارک آبی ایرانیان در تابستان لذت بیشتری دارند و از این تفریحات می توان در این فصل استفاده کرد. همچنین شهر بازی های شهر که در فصل زمستان بسته بوده و تنها می توان از آن در فصل تابستان و فصل های گرم سال استفاده نمود. ضمن اینکه برخی از طبیعت های اطراف مشهد مانند شاندیز و طرقبه و یا تفریحاتی مانند چالیدره، تمامی در فصل تابستان انجام می شوند که نشان می دهد بهترین زمان برای سفر به مشهد در فصل تابستان می باشد. 

بهترین زمان سفر به مشهد
تفریحات مشهد

بهترین ساعات برای زیارت از حرم در مشهد چه زمانی است؟

علاوه بر اینکه بهترین زمان سفر به شهر مشهد اهمیت دارد، بهترین ساعات برای زیارت از بارگاه امام هشتم (ع) نیز می تواند مهم باشد. چرا که در برخی از ساعات، در حرم مطهر رضوی مراسماتی اجرا خواهد شد که تماشای این مراسمات، شور و شوق زیارت را دو چندان می کند و در واقع بدون بازدید از آن، شما نصف لذت زیارت خود را از دست داده اید.

قیمت سفر به مشهد به چه مواردی بستگی دارد؟

مسافران می توانند در هر زمان و ساعتی که علاقه دارند به زیارت از حرم مطهر مشرف شوند. اما برای تماشای این مراسمان می توانید سه نوبت از شبانه روز، یکبار قبل از مراسم خطبه و تحویل کشیک، یکبار بعد از این مراسم و بار دیگر قبل از اذان مغرب به زیارت از حرم مطهر رضوی بروید. همچنین در ماه مبارک رمضان، شما حال و هوایی عجیب با مراسم های خاص را پیش از سحر و بعد از اذان مغرب در حرم مشاهده خواهید کرد.

 

بهترین زمان سفر به مشهد
مراسمات برگزار شده در حرم مطهر رضوی
بیشتر بخوانید :
منابع :