بهترین زمان سفر به مشهد، یکی از مهم ترین موضوعاتی است که گردشگران باید از آن مطلع شوند. اما متاسفانه اکثر افراد با نا آگاهی در این باره، سفر خود را انجام داده و با مشکلاتی از قبیل، گرانی، آب و هوای نا مناسب، تکمیل ظرفیت هتل برای اقامت و ... مواجه می شوند. در این صورت نه تنها هزینه زیادی را صرف خواهند کرد، بلکه هیچ لذتی از آرامش زیارت نیز نخواهند برد.

به همین دلیل مهم است بهترین زمان سفر به مشهد را بشناسید تا بدانید در چه زمانی راهی شهر مشهد شوید تا بهترین لذت را از سفر ببرید. بهترین زمان سفر به مشهد از جهات مختلفی همچون آب و هوا، خلوتی شهر، ارزان بودن سفر و ...  را برای شما در این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل سنجیده ایم تا اطلاعات درستی به دست آورید.

بهترین فصل برای سفر به مشهد کی است؟

بهترین فصل برای سفر به مشهد بهار و پاییز است که م شهر خلوت است و هم می توان از آب و هوای خوب شهر مشهد لذت برد.

بهترین ماه ها برای سفر به مشهد کدام اند؟

اردیبهشت، خرداد، اواخر شهریور، مهر، اسفند

بهترین زمان سفر به مشهد برای زیارت

بهترین زمان سفر به مشهد برای زیارت فصل پاییز و اواسط بهار می باشد که مشهد در خلوت ترین حالت ممکن است. در این ایام مشهد آب و هوای مطلوبی داشته و مرقد مطهر امام رضا علیه السلام خلوت تر از دیگر زمان ها است. با رزرو تور مشهد در این فصل ها می توانید با خاطری آسوده هم زیارت کنید و هم از جاهای دیدنی و تفریحی مشهد بازدید داشته باشید.

بهترین زمان سفر به مشهد برای استفاده از آب و هوا 

موقعیت جغرافیایی مشهد، شرایطی را ایجاد کرده است که شما شاهد هر لحظه تغییر آب و هوای این شهر هستید. از این رو اعلام بهترین زمان سفر به مشهد بر اساس آب و هوا کمی دشوار بوده و به گونه ای، دور انتظار، گاهی مسافران را غافلگیر می کند. اما به طور کلی مشهد دارای آب و هوایی معتدل، مایل به سرد و خشک می باشد.

در واقع اگر بهترین زمان سفر به مشهد را بر این اساس بخواهیم معرفی کنیم، تابستان و زمستان را قطعا خط خواهیم زد. چرا که شهر مشهد در زمستان ها بسیار سرد و مرطوب بوده و در تابستان ها نیز، بیش از حد انتظار گرم می باشد. از این رو می توان گفت بهترین زمان سفر به مشهد برای استفاده از آب و هوا اواسط بهار و اوایل پاییز است.

بهترین زمان سفر به مشهد
مشهد در فصل بهار

بهترین زمان سفر به مشهد برای خرید و بازار گردی

همانطور که می دانید شهر مشهد به دلیل زیارتی بودن، مملو از بازارهای مختلف است که هرکدام از آن ها کاربردهای مختلفی دارند. اگر در ایام شلوغی به مشهد سفر کنید، اصلا زمان مناسبی برای خرید و بازار گردی نخواهد بود. چون در این زمان تمامی اجناس با قیمتی بیش از اندازه به شما ارائه می شوند. پس بهترین زمان برای سفر به مشهد برای خرید و بازارگردی ایام خلوتی همچون اواسط بهار و فصل پاییز می باشد.

بهترین زمان سفر به مشهد برای گردش و رفتن به جاهای دیدنی و تفریحات

بدون شک فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به مشهد و دیدن طبیعت و جاهای دیدنی مشهد است. در این فصول مکان های طبیعی مشهد همچون هفت حوض، طرقبه، شاندیز، روستاهای اطراف مشهد و ... مملو از آب می شوند. درخت ها و کوه های سبز همچون پارچه ای مخملی، چشم اندایز رویایی دارند. کوهسنگی، پارک ملت، روستای آبگرم کلات، روستای ارتکند، روستای حصار گلستان، مایان، ازغد، نغندر، کنگ و ... هم بهترین مکان های طبیعی و گردشگری در مشهد هستند. هرچند مکان های تفریحی بسیاری برای فصول سرد سال هم در نظر گرفته شده تا زائران در هر زمانی مشغول تفریح و سرگرمی و زیارت شوند.

خلوت ترین زمان سفر به مشهد

فصل پاییز و اواسط زمستان خلوت ترین زمان سفر به مشهد (اگر ایام شهادت یا عید مذهبی نباشد) است. زیرا در این بازه زمانیهوای مشهد سرد است و زائر کمی به شهر مشهد سفر می کند. پس بهتر است برای زیارتی عمیق و دیدن جاهای تفریحی مشهد در فصل زمستان سفر کنید.

ارزان ترین زمان سفر به مشهد

اگر قصد دارید ارزان ترین زمان سفر به مشهد را بدانید باید بگوییم فصل زمستان و ماه بهمن ارزان ترین زمان است. البته اوایل مهر هم ارزان ترین زمان سفر به مشهد محسوب می شود. در این زمان ها هتل های مشهد خالی هستند و می توان هتلی با کیفیت پیدا کرد. از بهترین پیشنهادهای ما جهت رزرو هتل در شهر مشهد هتل های پنج ستاره ای همچون هتل قصر طلایی مشهد و هتل ارغوان مشهد و هتل های چهار ستاره ای نظیر هتل عماد مشهد، هتل کیانا مشهد و هتل الماس مشهد خواهد بود. 

بهترین زمان سفر به مشهد
حرم مطهر رضوی غرق برف

سفر به مشهد در بهار چگونه است؟

اگر در عید نوروز بخواهید راهی مشهد شوید که باید از 15 روز قبل اقدامات لازم جهت رزرو هتل را انجام دهید. زیرا در چنین شرایطی اگر راهی مشهد شوید برای وسیله نقلیه یا مکان اقامت به مشکل بر خواهید خورد. اگر در فصل بهار راهی شهر مشهد شده اید حتما به مناطق طبیعی و بکر نظیر طرقبه، شاندیز، هفت حوض و ... حتما سر بزنید.

سفر به مشهد در تابستان

سفر به مشهد در تابستان با اینکه بسیار شلوغ است اما باز هم جذابیت های خودش را دارد. زیرا در تابستان تمامی تفرجگاه های مشهد خنک هستند و می توان یک تفریح بی نظیر در دل طبیعت را تجربه کرد. همچنین استفاده از برج برفی در تابستان می تواند لذت زمستان را برای شما به ارمغان آورد.

سفر به مشهد در پاییز

خلوت ترین زمان ممکن برای سفر به مشهد، فصل پاییز است که مدرسه ها فعال شده و دیگر خانواده های کمتری می توانند به مسافرت بروند. از این رو شهر مشهد خلوت می شود و جا برای عاشقان زیارت که زوج هستند باز می شود. هرچند در فصل پاییز نیز می توانید به مکان هایی همچون ییلاقات طرقبه و شاندیز، پارک وکیل آباد، پارک ملت و ... سفر کنید.

سفر به مشهد در زمستان

زمستان هم جزء ایام خلوتی شهر مشهد است به شرطی که مناسب های مذهبی در کار نباشد. زمستان نیز آب و هوای مشهد سرد و خشک است و سوز سرما ممکن است هر کسی را اذیت کند. در این بازه زمانی نگران استفاده از تفریحات نباشید زیرا می توانید با مراجعه به مکان هایی همچون هلیوم پارک، شهربازی سرزمین عجایب، سرزمین موج های آبی و موج های خروشان سفر خود به مشهد را لذت بخش کنید.

نکاتی که باید در سفر به مشهد مد نظر قرار دهید!

  • زوج های محترم در نظر داتشه باشند که اقامت در هتل های مشهد فقط با عقدنامه محضری امکان پذیر می باشد.
  • رعایت پوشش اسلامی در شهر مشهد الزامی است
  • در ماه رمضان خوردن و نوشیدن ممنوع می باشد
  • حتما به موقعیت مکانی هتل در نزدیکی حرم دقت کنید
  • حتما جهت رزرو هتل به ستاره ها، امکانات و خدمات آن توجه کنید

بهترین زمان سفر به مشهد برای ماه عسل و یک سفر عاشقانه

بسیاری از زوجین ترجیح می دهند برای اولین سفر زندگی خود، شهر مشهد و زیارت امام رضا علیه السلام را انتخاب کنند تا هم خیر و برکت زندگی آن ها افزایش یابد هم اینکه سفری به یادماندنی داشته باشند. باید گفت شه مشهد در تمامی فصول سال برای عاشقان بهترین گزینه است اما بهترین زمان برای سفر به مشهد و ماه عسل، اردیبهشت است. در این ماه شهر مشهد خلوت، آب و هوایش دلپذیر، کوه ها و جنگل هایش سبز و مکان های تفریحی اش پر رونق هستند. البته توصیه می کنیم در زمان رزرو هتل مشهد، یک هتلی را انتخاب کنید که سوئیت هانی مون داشته باشد.

بهترین زمان سفر به مشهد برای یک مسافرت خانوادگی

بدون شک مسافرت خانوادگی می تواند خاطره های شیرینی را برای فرزندان به یادگار بگذارد. پس چه بهتر که مسافرت خانوادگی سفر به مشهد باشد. زیارت امام رضا علیه السلام، بازدید از موزه ها و جاهای تاریخی مشهد، گشت و گذار در طبیعت بکر طرقبه و شاندیز هم که لذت سفر را چند برابر می کند. پس بهترین زمان برای مسافرت خانوادگی فصل تابستان و اوایل بهار می باشد.

بهترین زمان سفر به مشهد با تور چیست؟

تورهای متفاوتی در هر یک از فصول سال برای مشهد برگزار می شود که از شهرهای مختلف صورت می پذیرد. بهترین زمان سفر با تور مشهد همراه قیمتی ارزان، پاییز و اواسط زمستان است زیرا در این بازه زمانی مشهد خلوت و هتل ها خالی از مسافر می شوند. پس اگر قصد سفری ارزان به مشهد را دارید این زمان بهترین وقت سفر به مشهد با تور است. ولی اگر هزینه تور مشهد برای شما مشکلی ایجاد نمی کند، بهترین زمان سفر به مشهد اردیبهشت و تابستان خواهد بود.

بهترین زمان سفر به مشهد برای استفاده از تفریحات 

اگرچه دلیل اصلی اکثر گردشگران برای سفر به مشهد، زیارت از بارگاه امام هشتم (ع) می باشد، اما با این وجود این شهر سرشار از تفریحات و جاهای دیدنی است که بازدید و استفاده از آن ها می توان لذت سفر را برای شما دو چندان کند. از این رو می توان گفت بهترین زمان سفر به مشهد برای آن دسته از عزیزانی که علاقه مند به استفاده از جنبه های تفریحی در این شهر هم هستند، می تواند زمانی باشد که بتوان از این مزیت شهر نیز بهره مند شد.

بهترین زمان سفر به مشهد
تفریحات مشهد

به عنوان مثال تفریحات آبی مانند موج های خروشان مشهد، موج های آبی، پارک ساحلی آفتاب، پارک آبی ایرانیان در تابستان لذت بیشتری دارند و از این تفریحات می توان در این فصل استفاده کرد. همچنین شهر بازی های شهر که در فصل زمستان بسته بوده و تنها می توان از آن در فصل تابستان و فصل های گرم سال استفاده نمود. ضمن اینکه برخی از طبیعت های اطراف مشهد مانند شاندیز و طرقبه و یا تفریحاتی مانند چالیدره، تمامی در فصل تابستان انجام می شوند که نشان می دهد بهترین زمان برای سفر به مشهد در فصل تابستان می باشد.

بهترین زمان سفر به مشهد
مراسمات برگزار شده در حرم مطهر رضوی
بیشتر بخوانید :
منابع :