به گزارش پرشین هتل، کاخ موزه محمدرضا شاه در باغ ملک آباد مشهد، توسط اداره آستان قدس رضوی در مشهد اداره می شود. این کاخ موزه در باغ ملک آباد مشهد قرار دارد. میوه و محصولات باغ ملک آباد نیز به نفع بارگاه امام رضا به فروش می رسد و همچنان عموم مردم اجازه ورود به آن را ندارند. که البته این امر موجب می شود از آسیب و گزند کمی به دور باشد و برای نسل های بعدی به یادگار بماند. هتل هما 2 مشهد از نزدیک ترین هتل های مشهد به کاخ موزه می باشد.

خانه تاریخی ملک و وقفیات آن

کاخ موزه باغ ملک آباد مشهد
کاخ موزه باغ ملک آباد مشهد

در زمان رضا شاه این ملک بیرون از شهر قرار داشت و رضا شاه علاقه زیادی به تصاحب آن داشت که موفق نشد. کمی بعد محمدرضا شاه با این که نتوانست آن را تصاحب نماید اما برای خود کاخ موزه ای را در باغ ملک آباد بنا کرد که باز هم عموم اجازه دسترسی به این باغ بزرگ را نداشته اند. کاخ موزه در قسمت جنوبی باغ با متراژ 1387 متر همچنان پابرجاست و با وسایل و مبلمان فرانسوی مبله شده است.

خانه تاریخی داروغه مشهد را بهتر بشناسید

تابلوهای ایتالیایی، ظروف و مجسمه های آلمانی در این کاخ خودنمایی می کند. عکس زیادی در دنیای مجازی از کاخ موزه محمدرضا شاه در دسترس نیست. همچنین خوب است بدانید متراژ باغ ملک آباد ۲۸۳۷۷۰۰ می باشد که این بنا در مقابل آن سر سوزنی بیش نیست.

خانه توکلی مشهد یا خانه اجنه؟

رزرو سریع و آسان هتل هد

کاخ موزه باغ ملک آباد مشهد
کاخ موزه باغ ملک آباد مشهد

باغ ملک آباد مشهد در بلوار ملک آباد

باغ ملک آباد مشهد مملو از درختان توت و سیب و گلابی و زمین زراعی می باشد. با فرار محمد رضا شاه از ایران  کاخ موزه محمد رضا شاه با تمام وسایلش مورد تصرف حکومت فعلی واقع شده و تمام اموال آن ضبط گردید. برخی از این اموال به موزه ها ارجاع داده شد برخی صرف امور مملکتی شد و به خزانه دولت بازگشت و برخی از آنها همچنان به عنوان اشیاء موزه در کاخ باقی مانده اند.

خانه تاریخی پیشه وران مشهد در یک نگاه

کاخ موزه باغ ملک آباد مشهد
باغ ملک آباد مشهد

متاسفانه اطلاعات دقیقی از لیست اموال این کاخ در دسترس نیست و حتی اطلاعات دقیقی از بازدید این باغ ملک آباد مشهد در زمان حال و این به دلیل سیاست فعلی می باشد. شاید با گذشت سالیان دراز بتوان لیست دقیقی از این اموال بدست آورد. همچنین بازدید برای عموم مردم آزاد اعلام شده بود که پس چند سال درب باغ ملک به روی مردم بسته شد و در حال حاضر اجازه بازدید وجود ندارد. جالب است بدانید که باغ خونی مشهد نیز داستانی شبیه این کاخ موزه دارد.

محله تاریخی نوغان و روایتی درباره زنان

باغ موزه ملک آباد مشهد
بخشی از اموال قدیمی باغ ملک آباد مشهد

چگونه به باغ ملک آباد برویم؟

با این که ورود به باغ ملک آباد ممنوع است اما شما را آگاه می کنیم که چگونه می توان این باغ را از پشت نرده های فلزی مشاهده کرد. در هرجا که هستید خود را به قطار شهری مشهد رسانده و به سمت وکیل آباد سوار قطار شوید. سپس در ایستگاه خیام پیاده شده و به نظاره باغ ملک آباد مشغول شوید. برای رزرو هتل مشهد با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس بگیرید. کارشناسان پرشین هتل آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

خانه اردکانی مشهد و روایتی ماندگار

چگونه به باغ ملک آباد برویم؟
چگونه به باغ ملک آباد برویم؟
بیشتر بخوانید :
منابع :