به گزارش پرشین هتل بازار گوهرشاد از لوکس ترین بازار های چینی در مشهد است. برای دسترسی راحت به این مکان می توانید از طریق سایت فوق هتل مشهد را رزرو کنید. شما می توانید در سفر به شهر مقدس مشهد به منظور خرید سوغاتی به این گونه از بازار های قدیمی مانند بازار مولوی مشهد، بازار امین مشهدد، بازار چهارسوق مشهد و .... مراجعه نمایید و از قدم زدن در آن ها نهایت لذت را کسب کنید. 

بازار حکیم مشهد در یک نگاه 

بازار گوهر شاد مشهد در حاشیه بلوار شهید صادقی، بین میدان راهنمایی و چهارراه ششصد دستگاه واقع شده است و امروزه جز یکی از معروف ترین بازار های مشهد می باشد. مساحت این مکان حدود 2100 مترمربع می باشد. زیربنای بازار گوهرشاد در طبقه هم کف 1445 مترمربع بوده و در طبقه پایین 720 مترمربع می باشد. زمین این بازار جزء موقوفات گوهرشاد خاتون بوده است. گوهرشاد بانویی مهربان، دست و دلباز و همسر شاهرخ تیموری بوده است.

مطالبی خواندنی و اطلاعات کامل درباره بازار رضا مشهد 

بازار گوهرشاد با وجود سالن‌های عریض دارای 84 مغازه در طبقات می باشد. در آن‌ غرفه ها لوازم برقی و خانگی، بلور و کریستال، پارچه، عطر و ادکلن، کفش، سیسمونی نوزاد و … عرضه می شود. لوازم‌ التحریر و گرافیک، اسباب بازی، سوغات و بدلیجات هم در این بازار مشهد یافت می شود.

بازار گوهرشاد مشهد
بازار گوهرشاد مشهد

خدمات بازار گوهرشاد مشهد

از جمله تسهیلات این مجتمع باید به نمازخانه‌، عابر بانک و سرویس بهداشتی اشاره نمود. به تازگی در کنار این بازار دو مغازه بزرگ به نام ویرا کیش و میراژ کیش احداث شده است. شیک ترین نوع ظروف تزئینی و گلدان ها را می توان در این مغازه ها پیدا کرد. تمامی اجناس این دو مغازه به صورت مستقیم از کیش و کشور های خارجی وارد می شود. این دو مغازه توانسته اند رقیب های سرسختی برای بازار گوهرشاد در این منطقه محسوب شوند. بلوار شهید صادقی معروف به بلوار سازمان آب هم هست. گردشگران عزیزی که در حین آدرس پرسیدن با کلمه بلوار سازمان آب مواجه شدند شوکه نشوند. زیرا نام ذکر شده همان بلوار شهید صادقی می باشد.

بازار مرکزی مشهد را با یک کلیک مشاهده کنید

در ادامه این مطلب می خواهیم یک هتل مشهد را به شما معرفی کنیم که بسیار به بازار گوهرشاد نزدیک است. هتل هما 2 مشهد از زیر مجوعه هتل هما در ایران می باشد. این هتل مشهد در خیابان خیام جنوبی 18 واقع شده است. هتل هما 2 مشهد یکی از بهترین هتل های پنج ستاره در مشهد می باشد. آدرس بازار گوهرشاد مشهد: مشهد، میدان راهنمایی، خیابان شهید صادقی. یکی دیگر از بازار های قدیمی مشهد بازار قسطنطنیه مشهد و یا بازار سرشور مشهد نام دارند که پیشنهاد می شود بازدید از آن ها را از دست ندهید. 

هتل هما 2 مشهد
نمای هتل هما 2 مشهد
بیشتر بخوانید :
منابع :