به نقل از پرشین هتل، مجموعه تجاری بازار مرکزی مشهد در چهارراه شهدا واقع گردیده که به بازاری سنتی و مدرن تبدیل شده است. این بازار به هتل های بسیاری نزدیک می باشد. از هتل های مشهد نزدیک به این مکان، می توان به هتل سپنتا مشهد، هتل الغدیر مشهد و هتل مدینه الرضا مشهد اشاره کرد. محدوده این بازار فضای وسیعی را به خود اختصاص داده است.

بازار اسباب بازی فروش های مشهد و انواع عروسک ها

بازار مرکزی مشهد ساختمان هایی دارد که مشتمل بر چهار طبقه می باشد. در طبقه دوم  بازار، مراکز تجاری عمده و دفاتر بازرگانی استقرار یافته‌اند. در طبقه منهای دو این بازار نیز تاسیسات بازار و پارکینگ قرار گرفته است. پاساژ مرکزی شامل 2 فاز می باشد. فاز اول آن سنتی بوده و به صورت دالان هایی زیبا می باشد. اما فاز 2 این بازار در سال 1374 کلنگ خورد و یکی از شلوغ ترین ترین بازار های مشهد به شمار می آید.

شلوغ بازار مشهد کجاست؟

بازار مرکزی مشهد
بازار مرکزی مشهد

فاز 2 بازار مرکزی مشهد

در فاز 2 این بازار مشهد، مغازه ها و فروشگاه های رنگارنگی به گردشگران چشمک می زنند. بلکه هر کدام از این گردشگران برای رفع نیاز خود از خرید به آن ها مراجعه کنند. در این غرفه‌ها و مغازه‌های شیک اقلام مختلفی وجود دارد. در این بازار  انواع پوشاک، سوغات،زینت آلات بیشترین غرفه ها را تشکیل می دهند. اجزا و عناصر و نمادهای مذهبی هم در این بازار مشهد عرضه می شود.

بازار مولوی مشهد و لوازم آرایش ارزان

بازار مرکزی مشهد و آرامگاه نادرشاه افشار

از جاذبه های دیدنی نزدیک به پاساژ مرکزی می توان به آرامگاه نادرشاه افشار اشاره کرد. این باغ بزرگ و زیبا همراه با موزه ای دیدنی در دسترس زائران گرامی است. نادرشاه افشار یکی از پادشاهان مقتدر ایرانی بود که هند و دیگر کشور های همجوار را تحت سلطه خود ذر آورده بود. در موزه ی باغ نادری شمشیری وجود دارد که یک شعر بر روی آن حک شده است.

بازار امین مشهد، بورس جهیزیه عروس

بازار مرکزی مشهد
بازار مرکزی مشهد

چگونه به بازار مرکزی مشهد و باغ موزه نادری برسیم؟

اگر شما عزیزان در هتل الغدیر مشهد اقامت داشته باشید با 5 دقیقه پیاده روی به این بازار و باغ موزه نادری خواهید رسید. اما برای رسیدن به این بازار مشهد باید با خط بی آر تی 3 سفر درون شهری را انجام دهید. این خط از پایانه مصلی به سمت پایانه الهیه می رود که در همین مسیر باید در ایستگاه چهار راه شهدا پیاده شوید. برای رزرو هتل مشهد و اطلاعات کامل در رابطه با آن با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس بگیرید تا کارشناسان مجرب پرشین هتل شمارا به خوبی راهنمایی کنند.

بیشتر بخوانید :
منابع :