بازار جنت مشهد بازاری قدیمی و یکی از مهم ترین بازار های مشهد است. این بازار شباهتی شبیه پاساژ های لوکس ندارد. همین دلیل باعث شده بسیار خاص و منحصر به فرد باشد. این بازار مانند یک خیابان می باشد. مغازه هایی که در زمان گذشته محل سکونت بودند. اما اکنون تبدیل به غول های تجاری و مغازه شده اند.

این راسته بازار در گذشته جزیی از محله‌ ای بزرگ در مشهد به شمار می‌ آمده است. هتل پارس مشهد، از هتل های مشهد نزدیک به خیابان جنت می باشد. جنت مشهد بازاری قدیمی با مغازه های رنگارنگ است که توانسته مخاطب زیادی را به خود جلب کند. البته اگر شما در کنار بازار های قدیمی به دنبال بازار های لوکس شهر مشهد همانند بازار جنت هستید، حتما سری به خیابان احمد آباد مشهد نیز بزنید و از مغازه ها و فروشگاه های این خیابان نیز دیدن نمایید. 

خیابان دانشگاه مشهد و اطلاعاتی درباره آن

این محله در قسمت مرتفع و بلند شهر جای داشت. نام آن محله ارگ شهر و محله حکومتی و اعیانی چهار باغ نام داشت. دلیل تغییر کاربری این بازار مشهد این بود که زائران بسیاری به این شهر می آمدند. از این رو مردم برای کسب در آمد خانه های خود را تبدیل به مغازه می کردند تا در آمد بیشتری داشته باشند. این بازار مشهد در مناسبت های مختلف ائم از عید یا محرم مراسم هایی را به صورت آیینی برگزار می کند.

بازار جنت مشهد
بازار جنت مشهد

 جنت مشهد و رونق بازار آن

جنت مشهد، بازاری قدیمی است و به دلیل قرار گیری در یکی از خیابان های اصلی مشهد بسیار رونق دارد. این بازار در خیابان امام خمینی نزدیک به چهارراه مدرس و خیابان خسروی قرار گرفته است. وضعیت اقتصادی شهر مشهد موجب گردیده تا کمی قیمت های این بازار گران باشند.

اما بهترین برند های لباس مجلسی زنانه و مانتو ها را در این بازار خواهید یافت. امروزه این مکان یکی از مراکز مهم تهیه پوشاک در این شهر می‌باشد. بازار جنت از طرف دیگر به خیابان چمران می رسد که بورس لوازم پزشکی می باشد.

آشنایی با خیابان سعدی مشهد با یک کلیک و در یک نگاه

بازار جنت مشهد و باغ ملی مشهد

بازار جنت مشهد، در نزدیکی باغ ملی مشهد قرار گرفته است. باغ ملی مشهد یکی از پارک های سبز و بسیار در سطح شهر مشهد می باشد. همجوار بودن این بازار به باغ ملی باعث شده تا زائران و مجاوران بعد از خرید کردن برای استراحت به این بوستان مراجعه کنند. لازم به ذکر است باغ ملی و بازار مذکور، همجوار با بازار بزرگ طلا و جواهر مشهد نیز می باشد.

بازار جنت مشهد
بازار جنت مشهد

بازار جنت مشهد به مراکز اقامتی مشهد و هتل های مشهد نزدیک می باشد. هتل جم مشهد، هتل آسیا مشهد، هتل پردیس مشهد و هتل زیتون مشهد از جمله هتل های نزدیک به این مکان می باشند. برای مشاهده این هتل های مشهد و قیمت آن ها می توانید روی آنها کلیک کنید. اگر دسترسی به اینترنت نداشتید می توانید با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس گرفته و با کارشناسان مجرب پرشین هتل ارتباط برقرار کنید.

خیابان خسروی نو مشهد را بشناسید

بیشتر بخوانید :
منابع :