به نقل از پرشین هتل، آبشار آبگرم کلات مشهد بهشتی پنهان نزدیک مشهد است که 70 کیلومتر با شهر مشهد فاصله دارد. اگر قصد دارید به این محل زیبا سری بزنید و ماندگار شوید، ناچار به رزرو هتل در مشهد یا رزرو هتل در شهر کلات نادر هستید. در غیر این این صورت می توان از خانه های روستایی استفاده کرد که صفای بیشتری دارد.

مسیر رسیدن به آبشار آب گرم کلات به گونه ای است که امکان استفاده از خودرو وجود ندارد. با توجه به این که 60 دقیقه پیاده روی دارد و مسیر آبشار سرسبز می باشد چندان لزومی به استفاده از وسیله ی نقلیه نیست و خود مسیر هم می تواند بخش جذابی از گردش شما را شامل شود.

برترین مراکز تفریحی و گردشگری در شهر مشهد را بشناسید

آبگرم کلات مشهد
آبگرم کلات مشهد

در این مسیر یک کاروانسرای قدیمی که مربوط به دوران صفویه است قرار دارد که در گذشته به دلیل قرار داشتن این کاروانسرا در مسیر جاده ابریشم، مسافران زیادی در این مکان استراحت می کردند. ولی در حال حاضر متاسفانه به محلی برای نگهداری گوسفندان تبدیل شده  و در اثر عدم رسیدگی تخریب شده است.

آبشار آبگرم کلات مشهد بهشتی پنهان نزدیک مشهد
آبشار آبگرم کلات مشهد بهشتی پنهان نزدیک مشهد

مسیر فرعی آبشار آبگرم کلات مشهد

مسیر فرعی روستای آبشار آبگرم کلات از کیلومتر 60 جاده مشهد به کلات شروع می شود و تا خود روستا، جاده آسفالته پر پیج وخم به طول 20 کیلومتر وجود دارد. سرچشمه ی آبشار آبگرم کلات در بالای این آبشار قرار دارد و اگر شما از پیاده روی مسیر آبشار خسته نشده اید، حدود 30 دقیقه ی دیگر هم به طی کردن راه ادامه دهید به سرچشمه خواهید رسید که گرمای دلنشینی دارد.

دهکده چوبی مشهد، تنها دهکده مقاوم در برابر زلزله و موریانه

تفریحات خانوادگی در کلات مشهد
تفریحات خانوادگی در کلات مشهد

اگر تجربه قرار دادن پاهای خود در آب های سرد آبشار قره سو در کلات را داشته باشید در این جا با وجود آبگرم کلات تجربه ای کاملا متفاوت خواهید داشت. مسیر رسیدن به آبشار آبگرم کلات علاوه بر اینکه سرسبزی و زیبایی نابی دارد دارای درختان انجیر کوهی زیادی است که در اواخر فصل تابستان میوه های زیادی می دهند. همچنین درخت زالزالک وحشی هم وجود دارد.

همایش پاکسازی آبشار کلات مشهد
همایش پاکسازی آبشار کلات مشهد

حوضچه های آبگرم در پایین آبشار آبگرم کلات، با گرمای آرامش بخش و دلنشین محل مناسبی برای آبتنی است و طبق نظر شخصی بنده می تواند برای بیماری های مختلفی که در آن فرد دچار بدن درد می شود، مفید واقع شود. هرچند که مسلما چشمه های معروفی که کاملا تحت عنوان چشمه آب گرم شناخته شده اند و تاثیر درمانی آن ها ثابت شده است، اثر بسیار بیشتر در این مورد دارند ولی باز هم این محل در کلات به عنوان یک چشمه با آب گرم که در دسترس است می تواند خوب باشد.

سد کارده سپری برای شهر مشهد

سرسبزی و زیبایی ناب کلات مشهد
سرسبزی و زیبایی ناب کلات مشهد

برای رزرو هتل در مشهد و شهر کلات نادر با شماره های 05138096 و 09198906502 تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را از کارشناسان پرشین هتل کسب کنید.

منابع :