شهر زیر زمینی کاریز کیش یکی از دیدنی های جزیره کیش است که از نظر زیبایی و معماری واقعا شگفت انگیز است. شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه ممکن است  یک شهر، آن هم از 16 متر زیر زمین بیرون کشید و بازسازی کرد؟ چگونه این شهر با 1000 متر مساحت این همه سال در زیر زمین پنهان مانده؟ قطعا این یک موضوع عجیب است و جای بحث بسیاری دارد.

شهر کاریز کیش قدمتی 2500 ساله دارد، از این رو چندان اطلاعات دقیقی درباره نحوه ساخت آن در دسترس نیست. تنها اکتشاف هایی از باستان شناسان وجود دارد که نشان می دهد این شهر در گذشته به عنوان شبکه ای از آب های زیر زمینی عمل می کرده است.

شهر کاریز کیش با وجود چنین تاریخ غنی نشان می دهد انسان هایی که در این شهر زندگی می کرده اند چقدر متفکر بوده اند. در حال حاضر خرید بلیط کاریز کیش بسیار رونق دارد زیرا گردشگران تور کیش می خواهند بدانند که در 16 متری زیر زمین چه گذشته است! در ادامه مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل، جواب تمام سوالات خود را خواهید یافت و به طور کامل، با این شهر بی نظیر آشنا می شوید.

با برترین مکان های تفریحی و گردشگری جزیره کیش آشنا شوید

کاریز کیش باید به مجموعه ای بین المللی تبدیل شود‎
شهر زیرزمینی کیش نمایش هنر حفر کاریز در ایران

ساختار شهر کاریز کیش

چرا شهر زیر زمینی کاریز کیش به این نام شناخته می شود؟ این اولین سوالی است که بی شک در ذهن هر فردی پیش می آید. در پاسخ به این سوال باید گفت که کاریز در فرهنگ لغت فارسی به معنای قنات می باشد که برای مسیر رسیدن آب حفر می شود که از چشمه مادر نشات می گیرند.

چشمه های های مادر زیر زمینی بوده که این امر نیز در مورد کاریز کیش هم صدق می کند. کانال های حفر شده یا همان کاریز ها به رشته چاه هایی متصل می شوند. این امر سبب می شود آب شرب شهروندان به خوبی تامین شود.

رزرو هتل ترنج کیش نزدیک به کاریز کیش با تخفیفی فوق العاده

شهر زیر زمینی کاریز کیش
شهر کاریز کیش

شهر زیرزمینی کاریز کیش از آنجایی که زیر زمین است و آب خلیج فارس هم شور می باشد دارای یک مکانیزم طبیعی است که آب های شور را به شیرین تبدیل می کند. دلیل آن وجود سنگ و خاک بر روی سطح زمین است که آب شور با عبور از این لایه ها به گونه ای فیلتر شده و سبب پدید آمدن آب شیرین می شود. اگر اکنون به کاریز کیش بروید از سقف آن آب هایی را خواهید دید که چکه می کنند و اصلا شور نیستند.

شهر کاریز کیش یکی از شگفت انگیز ترین دیدنیهای کیش

یکی از مهم ترین نکته ها درباره شهر زیر زمینی کاریز کیش این است که 2500 سال قبل چه تمدنی در آن میزیسته و چه زیبایی ها را مشاهده می کرده است. زمانی که به سقف این شهر زیرزمینی نگاه کنید جشنواره ای از فسیل ماهی ها، مرجان ها و لاک پشت ها را مشاهده خواهید کرد.

رزرو تور کیش با بیشترین تخفیف

به جرات می توان شهر زیرزمینی کاریز کیش را یکی از شگفت انگیز ترین دیدنیهای کیش دانست که سایت پرشین هتل در برنامه تور کیش خود این مکان دیدنی را گنجانده است تا گردشگران جاذبه هایی متفاوت از جزیره را ببینند. لازم به ذکر است فسیل های موجود در کاریز کیش توسط یک دانشگاه معتبر در برلین مورد آزمایش قرار گرفته و صحت آن اعلام شده است.

کاریز کیش، یادگاری از گذشته
کاریز کیش، یادگاری از گذشته

تخفیف بلیط کاریز کیش امکان دارد؟

تخفیف بلیط کاریز کیش یکی از دغدغه های گردشگران است که می خواهند این جاذبه دیدنی کیش را از نزدیک ملاحظه کنند و پول کمتری را بپردازند. پرشین هتل علاوه بر تخفیف هتل های کیش از جمله هتل ترنج کیش، تخفیف های خوبی را هم برای خرید بلیط کاریز کیش در نظر گرفته است که با مراجعه به این سایت معتبر می توانید برای تهیه موارد ذکر شده اقدامات لازم را انجام دهید.

شهر زیرزمینی کیش نمایش هنر حفر کاریز در ایران
کاریز کیش مجموعه ای بین المللی
بیشتر بخوانید :
منابع :