راهنمای سفر به کیش

در سفر به کیش حتما راهنمای سفر به کیش را بخوانید

تازه ترین راهنمای سفر به کیش
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
بهترین زمان سفر به کیش
بهترین زمان سفر به کیش و شناخت آن، مهم ترین مسئله ای است که پیش از هر مورد دیگری برای سفر به این جزیره باید در نظر داشته باشید. چرا ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
روستای باغو کیش
روستای باغو کیش یکی از جاهای دیدنی کیش به شمار می‌رود. با این که خود روستا جاذبه است، اما در دل همین روستا هم جاذبه‌های دیگری وجود دارد. ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
فرودگاه کیش
فرودگاه کیش در حال حاضر بعد از فرودگاه تهران و فرودگاه مشهد، سومین فرودگاه پر تردد در کشور به شمار می رود. در فرودگاه کیش پرواز های خارجی به سمت ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
شهر حریره
شهر حریره یکی از جاذبه های تاریخی و دیدنی در جزیره کیش از است که قدمت آن به سده 5 تا 10 هجری قمری بازمی گردد. این شهر در میان ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
ساحل درختان نارگیل کیش
ساحل درختان نارگیل کیش از جمله سواحل محبوب و بسیار زیبا در جزیره مرجانی کیش است. این ساحل جذاب به دلیل وجود درخت های نارگیل فراوان چنین نامی به خود ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
خانه بومیان کیش، بیانگر آداب و رسوم
خانه بومیان کیش یکی از جاذبه های گردشگری و فرهنگی در جزیره کیش است که نه تنها برای گردشگران، بلکه اهمیت بالایی برای ساکنین اصلی جزیره نیز دارد. در سال ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
سفر به کیش چه مقدار هزینه دارد؟
سفر به کیش امروزه به یکی از محبوب ترین سفر های داخلی تبدیل شده است که جنبه تفریحی دارد و اکثر گردشگران به منظور تفریح و گذراندن اوقات فراغت خود ...
عاطفه بیدرنگ عاطفه بیدرنگ
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
رنت خودرو کیش و تور کیش همزمان امکان پذیر است؟
تور کیش همانطور که می دانید بسیار پر رونق است، هین امر سبب می شود تا برخی از گردشگران بخواهند رنت خودرو در جزیره کیش را انجام دهند تا از ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
راهنمای مسافر ۰ ۵ دقیقه مطالعه
اجاره ماشین در کیش با تخفیف امکان دارد؟
اجاره ماشین در کیش یکی از گزینه های جانبی تور کیش به شمار می رود زیرا بسیاری از گردشگران رنت خودرو در کیش را انجام نمی دهند. البته بسیار دیگری ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی

تور کیش

راهنمای سفر به کیش، کلیدی ترین اطلاعات را به گردشگران تور کیش می دهد. زمانی که قصد می کنید هتل کیش یا تور کیش را رزرو نمایید؛ مهم است که در طول سفر، برنامه ریزی کاملی داشته باشید. این برنامه ریزی شامل انتخاب تفریحات کیش، اجاره خودرو در کیش، برنامه ریزی برای رفتن به مراکز خرید کیش و ... می شود.

راهنمای سفر به کیش پرشین هتل تمامی این موارد را به خوبی شرح می دهد تا یک راهنمای جامع و کاربردی داشته باشید. ضمن این که به شما پیشنهاد می دهد بهترین هتل کیش را برای سفر به جزیره انتخاب کنید. بهترین هتل نه از بابت ستاره، بلکه معرفی بهترین هتل های کیش از نظر قیمت که مناسب برای تمامی اقشار جامعه باشد. اما در ابتدا خوب است کمی با پیشینه جزیره کیش آشنا شوید.

پیشینه کیش

در راهنمای سفر به کیش خواهید خواند که کیش از سال 1340 به یکی از اصلی ترین نقاط گردشگری و تفریحی ایران بدل شده است. دلیل این مسئله هم وجود بستر های مناسب برای تفریحات است. البته نباید از آب و هوای استوایی جزیره هم غافل شویم که ما را یاد جزایر هاوایی می اندازد.

اما جزیره کیش تا قبل از سال 40 هجری شمسی تنها یک بندر برای تجارت صدف و ماهی به شمار می رفت. طبق گمانه زنی ها جزیره کیش بیش از 1000 سال قدمت دارد. ضمن این که موجوداتی چند صد میلیون ساله گواهی می دهند که جزیره کیش از سالیان بسیار دور وجود داشته است. نشانه بارز این مسئله هم وجود فسیل لاک پشت ها و مرجان های 500 میلیون ساله در شهر زیر زمینی کاریز می باشد.

جزیره کیش در زمان جنگ عرب ها، به تصرف ایشان در آمد. اما پس از شورش ایرانیان به خصوص در زمان صفویه (باز پس گیری کیش و قشم از پرتغالی ها)، نه تنها جزیره کیش، بلکه دیگر جزایر خلیج فارس و بحرین هم به تصرف ایرانی ها در آمد. در حال حاضر جزیره کیش با داشتن پتانسیل های بالا، به یکی از جذاب ترین نقاط ایران بدل گشته است.

اقلیم جزیره در راهنمای سفر به کیش

در این بخش از راهنمای سفر به کیش، با اقلیم جزیره آشنا می شوید. جزیره به شکل بیضی بوده و موقعیت جغرافیایی کیش بدین شرح می باشد: از شرق تا غرب بیش از 15 کیلومتر طول، بیش از 7 کیلومتر عرض و مساحت جزیره در مجموع 90 کیلومتر می باشد. ارتفاع جزیره از سطح دریا و در بلند ترین نقطه به 35 متر می رسد.

این جزیره از سمت شمال با ایران، از سمت خاور با تنگه هرمز، از سمت جنوب با کشور امارات متحده و از باختر به بحرین و عربستان ختم می شود. از نکته های جالب توجه درباره کیش این است که در قسمت شمال شرقی جزیره، آب های شیرین زیرزمینی وجود دارد. هرچند درخت های حرّا هم مسئول شیرین کردن آب شور هستند.

راهنمای سفر به کیش و آب و هوا

آب و هوای هر شهر، مهم ترین نکته برای برای سفر است. زیرا باید بعد از تهیه تور کیش به فکر بستن چمدان خود باشید. پس مهم است از آب و هوای کیش اطلاعاتی داشته باشید. به دلیل قرار گرفتن جزیره در جنوب کشور می طلبد که از آب و هوایی گرم و مرطوب برخوردار باشد.

پس باید برای سفر به کیش حتما لباس مناسب بردارید. لباس مناسب برای آب و هوای کیش شامل لباس های بلند و گشاد از جنس نخ، تیشرت نخی، شلوارک، کلاه، عینک، ضدآفتاب و ... می باشد. ولی مهم ترین نکته در راهنمای سفر به کیش، سفر در بهترین زمان آب و هوایی کیش است.

چه زمان برای سفر به کیش بهتر است؟

همانطور که در قسمت بالای راهنمای سفر به کیش اظهار کردیم؛ کیش آب و هوایی گرم و مرطوب دارد. پس عاقلانه نیست که در 3 ماه تابستان، راهی جزیره شوید. البته در تابستان ارزان ترین تور کیش را تجربه خواهید کرد که برای برخی از گردشگران؛ اولویت سفر به شمار می رود.

اما بهترین زمان برای سفر به کیش، آبان و آذر، دی و بهمن و اسفند و فروردین می باشد. در این زمان ها آب و هوای جزیره کیش فوق العاده مطبوع می باشد. همین امر سبب می شود تا گردشگران بسیای مبادرت به خرید تور کیش، و در نهایت شلوغی جزیره شود. در این زمان هم شما می توانید از ساعات روز خود بیشترین استفاده را ببرید.

سفر به کیش در چه زمانی ارزان است؟

همانطور که ذکر کردیم فصل تابستان، اردیبهشت و خرداد ارزان ترین زمان سفر به کیش هستند. زیرا در ماه های ذکر شده آب و هوا بسیار گرم بوده و کمتر کسی رغبت می کند به کیش برود. اما از جشنواره های تابستانی و ساز و آواز ها، کنسرت ها و جنگ های شبانه کیش در چنین زمان هایی نباید غافل شد. زیرا قیمتی بسیار ارزان داشته و سفری جذاب تر را برای شما رقم خواهند زد.

شناخت حمل و نقل جزیره در راهنمای سفر به کیش

همانطور که ذکر کردیم مساحت جزیره به 90 کیلومتر می رسد و جمعیت جزیره طبق آخری سرشماری سال 95، به 39،853 می رسد. از این رو قصد داریم در این بخش از مطلب راهنمای سفر به کیش به معرفی فرودگاه و سیستم حمل و نقل عمومی در جزیره کیش بپردازیم.

فرودگاه کیش

فرودگاه بین المللی کیش یکی از پر تردد ترین فرودگاه های کشور می باشد. در فرودگاه بین المللی جزیره روزانه بیش از 100 پرواز داخلی و خارجی انجام می شود. از این فرودگاه علاوه بر شهر های بزرگ ایران مانند تهران و مشهد می توان به کشور امارات متحده عربی نیز سفر کرد.

اتوبوس و ون

در میان وسایل عمومی حمل و نقل اتوبوس ها و ون ها قیمتی ارزان دارند. چون در مسیر های مختلف تردد کرده و در مکان های مختلف و جاذبه ها ایستگاه دارند. مهم ترین نکته درباره این سیستم حمل و نقل عمومی وجود سیستم خنک کننده درون اتوبوس ها و ون ها است که آسایش و رفاه را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

تاکسی

تاکسی یکی از ساده ترین راه ها برای سفر درون شهری جزیره است. چون در بیشتر هتل های کیش تاکسی سرویس وجود داشته و شما را از درب هتل تا مکان مورد نظر به آسانی می رسانند. البته تاکسی ها به رنگ سفید و زرد هستند که هر کدام برای کاری گماشته شده اند. به عنوان مثال تاکسی های سفید فقط مخصوص دربست کردن و تاکسی های زرد مخصوص مسیر های کوتاه یا به اصطلاح دربستی می باشند.

خودروی شخصی

اگر با خودروی شخصی خود بخواهید راهی جزیره شوید باید ماشین مدل بالا (90 به بالا) داشته باشید. توجه داشته باشید در ایام شلوغی جزیره، اجازه ورود خودرو شخصی داده نمی شود. ضمن این که باید هزینه هایی را بابت لنج پرداخت کنید. البته رنت خودرو می تواند پیشنهادی وسوسه کننده باشد.

راهنمای سفر به کیش و رنت خودرو

رنت کردن خودرو در کیش می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد. بدین دلیل که شما با اجاره کردن خودرویی لوکس می توانید با خیالی آسوده گشت و گذار در جزیره داشته باشید. فقط باید به قوانین راهنمایی و راهنندگی در کیش احترام بگذارید. به عنوان مثال نباید با سرعت بالا حرکت کنید و نباید از ماشین خود آشغال به بیرون پرتاب نمایید. زیرا مرتکب شدن چنین جرائمی، هزینه های سنگینی را برای دارنده خودرو خواهد داشت.

جاهای دیدنی کیش در راهنمای سفر به کیش

از تمام این صحبت ها که بگذریم که مهم ترین اصل در سفر به کیش، بازدید از مکان های دیدنی جزیره می باشد. همانطور که آگاه هستید جاذبه های کیش مانند قدمت آن، بسیار زیاد است. از این رو در این بخش از راهنمای سفر به کیش به شرح جاهای دیدنی کیش همراه با آدرس آن ها خواهیم پرداخت.

شهر زیر زمینی کاریز کیش

شهر زیر زمینی کاریز کیش را به جرات می توان یکی از جاذبه های مسحور کننده جزیره دانست. قدمت شهر زیر زمینی کاریز بیش از هزاران سال است. این شهر بسیار خنک بوده و به دلیل داشتن رشته های باریک آب شیرین؛ مکانی برای سکونت بوده است. هرچند زمانی که نگاه خود را به سقف این شهر بیاندازید، جشنواره ای از فسیل های مرجان ها و لاک پشت هایی را خواهید دید که بیش از 500 میلیون سال قدمت دارند.

آدرس : جزیره کیش، بولوار میر مهنا، بعد از میدان المپیک، نرسیده به میدان فارور

شهر تاریخی حریره

از دیگر جاهای دیدنی کیش می توان به شهر حریره اشاره کرد. این شهر تاریخی هم 1000 سال قدمت دارد و می توان تمدن را در آن دید. زیرا در این شهر تاریخی یک مسجد؛ آب انبار، حمام و ... وجود دارد. وجود مسجد و حمام در این شهر، نشان دهنده رواج دین اسلام در جزیره کیش بوده است.

آدرس : شمال جزیره کیش، جنب مجموعه ورزشی کیش، خیابان کرانه

آب انبار کیش

آب انبار کیش یا آب انبار دوقلوی کیش از دیگر جاهای دیدنی کیش است. این جاذبه نیز در مجاورت شهر حریره قرار دارد. این آب انبار دارای 2 گنبد خشتی و 5 بادگیر می باشد. این آب انبار به دلیل جمع آوری آب های سطحی و خنک شدن آن توسط چرخه طبیعی باد در بادگیر ها در سال 72 ساخته شد. شیوه ساخت این آب انبار همچون ساختمان های شهر یزد است.

آدرس : شمال جزیره کیش، جنب مجموعه ورزشی کیش، خیابان کرانه، جنب شهر تاریخی حریره

درخت سبز کیش

یکی دیگر از جاهای دیدنی کیش، درخت سبز 500 ساله آن می باشد. این درخت مجموعه ای از تَنیدن درختان لور می باشد. هر چند این درخت را به نام انجیر معابد هم می شناسند. در زمان های پیشین مردم چنین عقیده ای داشتند که این درخت، گره گشا است و پارچه و نخ هایی را برای حل مشکلات خود به درخت سبز می بستند. ولی هم اکنون یک حصار برای محافظت از این درخت (جهت جلوگیری از بستن نخ و پارچه) اعمال شده است.

آدرس : شمال جزیره کیش، جنب مجموعه ورزشی کیش، خیابان کرانه، بعد از شهر تاریخی حریره

کشتی یونانی کیش

محال ممکن است که به جزیره کیش بروید و از کشتی یونانی دیدن نکنید. این کشتی به گل نشسته در سال 1322 توسط کمپانی ویلیام هامیلتون در بندر گلاسکو ساخته شد. وزن این کشتی 7061 تن و طول آن 136 متر می باشد. طبق مستندات این کشتی در 4 مرداد 45 هجری شمسی، در خلیج فارس به گل نشست. دلیل به گل نشستن کشتی یونانی هنوز به اثبات نرسیده؛ اما تحقیقات نشان می دهد نبود فانوس دریایی و هوای مه آلود؛ سبب این گل نشستگی بوده است.

آدرس : خیابان غروب کیش، میدان غروب کیش، اطراف پارک ساحلی غروب

خانه بومیان کیش

خانه بومیان کیش متعلق به حاج عبدالله بن شاهی می باشد. این شخص از تاجران مروارید به نام و مشهور زمان خود بوده است. ضمن این که بزرگ ترین لنج جزیره هم مربوط به همین تاجر می باشد. معماری خانه بومیان به گونه ای است که نشان می دهد مردان از زنان زندگی جدایی داشته اند. زیرا خانه مردان و خانه زنان جدا بوده است. اتاق مخصوص شیره کشی خرما، اتاق مخصوص حجله، مطبخ و اتاق میهمان از دیگر بخش های این خانه هستند. در این خانه شما به خوبی با آداب و رسوم بومی های جزیره کیش آشنا خواهید شد.

آدرس : کیش، محله صفین؛ خیابان بهشت

خانه اعیانی کیش

همانطور که از اسم این خانه بر می آید، خانه ای فاخر را مشاهده خواهید کرد. اما در گذر زمان این خانه اعیانی اکنون به خرابه تبدیل شده است. ولی همچنان می توان زرق و برق های معماری را در آن مشاهده نمود. کاشی های ستاره ای که در این خانه استفاده شده، مخصوص اشرافیان زمان ایلخانی ها بوده است. همین دلیل سبب شده تا چنین نامی (خانه اعیانی) بر آن نهند. از قسمت های مختلف خانه می توان به اتاق زنان، مطبخ، مهمان خانه و ... اشاره نمود.

آدرس : شمال جزیره کیش، جنب مجموعه ورزشی کیش، خیابان کرانه، داخل شهر تاریخی حریره

در سفر به کیش چه تفریحاتی انجام دهیم؟

همانطور که آگاه هستید، تفریح اصلی ترین دلیل برای سفر کردن چه به کیش و چه به دیگر مقاصد گردشگری است. پس می طلبد تا با شناختن تفریحات، سفری جذاب تر را تجربه کنید. در این بخش از راهنمای سفر به کیش به شرح محبوب ترین تفریحات کیش پرداخته ایم.

تفریحات آبی

تفریحات آبی مهیج ترین بخش از سفر به کیش هستند. این تفریحات کیش شامل پاراسل، شاتل، بنانا، اسکوتر غواصی، غواصی، جت اسکی و بسیاری دیگر می شود. اما هر یک از این تفریحات قیمت های متفاوتی دارند و البته برای هر سنی هم مناسب نیستند. به عنوان مثال برای پاراسل افراد بالای 60 سال، شخصی با سابقه بیماری نمی توانند از آن استفاه کنند.

از دیگر تفریحات آبی کیش می توان به جت فلایر، جت اسکی، پدل بورد، فلای بورد، کیبل اسکی و ... اشاره نمود. تمامی این تفریحات آبی کیش هیجان مختص به خود را داشته که بسته به هر سنی، انجام می شود. اما تنها تفریحات کیش به این هیجان های آبی ختم نمی شود؛ بلکه دیگر تفریحات کیش هم مهیج هستند.

البته کشتی های تفریحی نیز جزء تفریحات آبی حساب نمی شوند؛ اما به دلیل روی آب بودن، مشابه این تفریحات هستند. کشتی های تفریحی کیش نظیر کشتی اوستا، کشتی تاپ تورز، کشتی امپراطور، کشتی آکواریوم، کشتی آرتمیس و ... هم با دارا بودن استند آپ کمدی، اجرای موسیقی زنده و ... هم از تفریحات محبوب به شمار می روند.

تفریحات غیر آبی

تفریحات غیر آبی در جزیره کیش شامل سافاری، جنگ های شبانه و فستیوال های تابستانی می شود. البته در مقوله سافاری تعداد بی شماری تفریح در آن گنجانده می شود. از جمله تفریحاتی که در مجموعه پارس سافاری کیش انجام می شود به این شرح است :

باگی سواری، زورب بال، بانجی شوتینگ، شتر سواری، تور سافاری با ماشین لندکروز یا موستانگ، عینک 3 بعدی

باغ پرندگان کیش

یکی دیگر از جاهای دیدنی و البته تفریحی کیش؛ باغ پرندگان کیش است. این باغ که بیش از 1000 گونه پرنده را درون خود نگه می دارد؛ یکی از بزرگ ترین باغ های پرندگان خاورمیانه به شمار می رود. این باغ پر رنگ و نقش، گونه های نادری از پرندگان را درون خود نگهداری و مواظبت می کند.

آدرس : جنوب شرقی کیش، بلوار مرجان، واقع در پارک دلفین کیش

پارک دلفین کیش

دلفیناریوم کیش یکی از استاندارد ترین، بزرگ ترین و بهترین پارک دلفین ها در ایران است. گونه های مختلفی از فک دریایی، شیر دریایی، دلفین ها با نژاد های مختلف و ... در استخر های این پارک زندگی می کنند. قابل توجه است که پارک دلفین ها و باغ پرندگان کیش در کنار یکدیگر هستند.

آدرس : جنوب شرقی کیش، بلوار مرجان، پارک دلفین کیش

جایرو کوپتر

هلی کوپتر کوچک را جایرو کوپتر می نامند؛ این تفریح و سرگرمی جدید کیش این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند از بلندای آسمان نظاره گر زیبایی های جزیره کیش باشند. این وسیله که ملخ های آن سبک هستند توسط یک خلبان و یک سرنشین حرکت می کند. تصور کنید بر فراز دریای نیلگون خلیج فارس، پرواز می کنید و از دیدنی های این جزیره مرجانی لذت می برید.

جنگ های شبانه کیش

از دیگر تفریحات کیش می توان به جنگ های شبانه اشاره کرد. جنگ های شبانه کیش خنده را بر لبان خانواده ها می نشانند. یعنی این تفریح بهترین گزینه برای خانواده ها است. استند آپ کمدی، لیزر شو، دی جی، رقص نور و ... تنها بخش کوچکی از آیتم های جنگ های شبانه هستند.

جنگ شبانه پازل شو، جنگ شبانه پرشین شو، جنگ شبانه ایرانیا، جنگ شبانه ستارگان و دکتر اکبر اقبالی و ... از مشهور ترین جنگ های شبانه در کیش می باشند. اگر شما هم به دنبال تفریح و سرگرمی همراه خنده هستید، پیشنهاد می کنیم حتما به جنگ های شبانه کیش بروید. توجه داشته باشید که این جنگ ها در سالن های مختلفی اجرا دارند که مهم ترین آن ها، سالن آوای خلیج فارس است.

سواحل کیش را بشناسید

اطراف جزیره کیش با انبوهی از آب احاطه شده که سبب پیدایش ساحل نیز می شود. اما ساحل های جزیره کیش به چند قسمت تقسیم می شوند. هر یک از این سواحل زیبایی خود را داشته و کاربردای متفاوتی دارند. در ادامه به شرح سواحل کیش همراه آدرس آن ها پرداخته ایم.

ساحل مرجان

اگر ساحل مرجان کیش را زیبا ترین ساحل کیش بنامیم، اغراق نکرده ایم. زیرا این ساحل صخره ای بوده و وجود مرجان های بسیار، باعث شده تا سطح آب بسیار شفاف باشد. همین امر موجبات این را فراهم می کند تا شما گونه های آبزی دریای خلیج فارس را مشاهده کنید. البته از دیگر دلایل محبوبیت این ساحل کیش، وجود صدف ها  و حلزون های ریایی، ماهی های زینتی و ... است. ضمنا در ساحل مرجان بیشتر تفریحات آبی انجام شده و آلاچیق هایی برای راحتی گردشگران تور کیش در این ساحل وجود دارد.

آدرس : بلوار مرجان، جنب بازار جان کیش

ساحل سیمرغ

یکی دیگر از سواحل کیش، ساحل سیمرغ است. این ساحل که در جاده جهان و جاده دوچرخه سواری کیش قرار دارد. در این پارک ساحلی امکانات رفاهی بسیار خوبی برای گردشگران در نظر گرفته شده است. زمانی که شما به این ساحل بروید، تعدادی از هتل های کیش نظیر هتل سیمرغ کیش، هتل مارینا پارک کیش و هتل شباویز کیش را خواهید دید. هر کدام از این هتل ها می توانند اقامتگاه شما برای دسترسی به ساحل باشند.

آدرس : بین جاده جهان و جاده دوچرخه سواری؛ نزدیک پارک دلفین ها

ساحل میر مهنا

ساحل میر مهنا نیز که به پارک ساحلی میرمهنا هم مشهور ست، از دیگر سواحل کیش است. در این ساحل شما می توانید مجسمه ای از یک سر سنگی پسرمردی را مشاهده کنید که داستای برای خود دارد. امکانات رفاهی خوب در این ساحل باعث شده تا برای سفر های نیم روزه گردشگران همراه خانواده مکانی عالی باشد.

آدرس : امتداد خیابان میر مهنا، حد فاصل مسجد خاتم الانبیاء و میدان جاسک

ساحل اسکله تفریحی کیش

به جرات می توان گفت اصلی ترین ساحل در جزیره کیش، ساحل اسکله تفریحی کیش است.  زیرا تمامی تفریحات آبی کیش نظیر پدل بورد، قایق سواری، بنانا، شاتل، پاراسل و ... در این ساحل انجام می شود. به طور واضح عمومی ترین ساحل کیش، همین ساحل اسکله تفریحی کیش است.

در ساحل اسکله تفریحی کیش امکانات رفاهی بسیار زیادی برای گردشگران مهیا شده تا در زمان مراجعه به این مکان هیچ کمبودی نداشته باشند. شما می توانید از اسکوتر غواصی، غواصی و دیگر تفریحات مورد نظر نهایت استفاده را ببرید. ضمناً در این مکان سرویس بهداشتی عمومی، رستوران های مختلف و ... وجود دارند تا نیاز افراد را در هر صورتی برطرف سازند.

ساحل درختان نارگیل کیش

شاید نام ساحل درختان نارگیل کمی برای شما نا آشنا باشد. اما این ساحل به تازگی ساخته شده و بیش از 20 هزار متر مربع مساحت دارد. انبوهی از درخت های نارگیل نمادی از منطقه ای استوایی بوده و در هر منطقه ای چنین درختی رشد نمی کند. از آن جایی که جزیره کیش اب و هوایی استوایی دارد به خوبی این درختان رشد می کنند. برگ درخت های نارگیل سبز روشن بوده که میوه های قهوه ای آن بسیار به چشم می آید.

آدرس : ضلع شرقی جزیره، خیابان فردوسی سمت راست، تقاطع بلوار ساحل و فردوسی

ساحل مرد ماهیگیر

ساحل مرد ماهیگیر آخرین مقصد سفر ما به سواحل کیش است. ساحل مرد ماهیگیر که با المان یک مرد ماهیگیر دیده می شود، فضایی آرام و ساکت دارد. در بخش های شرق و غرب این ساحل 2 آبنما ساخته شده تا زیبایی آن بیشتر دیده شود. المان مرد ماهیگیر 12 متر طول داشته که یکی از بزرگ ترین مجسمه های فیگوراتو در ایران به شمار می رود. ساحل شنی ماهیگیر جان می دهد تا مجسمه های شنی یا قلعه های شنی زیبا بسازید.

آدرس : ضلع شرقی کیش، بلوار سنایی

راهنمای سفر به کیش و شرح پلاژ ها

در راهنمای سفر به کیش می خواهیم به علاقه آن دسته از گردشگرانی بپردازیم که قصد شنا کردن با آزادی کامل را دارند. از آن جایی که ایران، کشور اسلامی بوده نمی توان با هر پوششی در سواحل دیده شد. پس می طلبد که مکان هایی مخصوص برای شنا (پلاژ) هم برای بانوان و هم برای آقایان در نظر گرفته شود. در ادامه با پلاژ بانوان کیش و پلاژ آقایان آشنا خواهید شد.

پلاژ بانوان در کیش

بدین دلیل پلاژ بانوان افتتاح گردید تا بانوان محترم به راحتی با لباس مخصوص شنا و در امنیت کامل مشغول شنا و آبتنی شوند. ضمن این که می توانند در ساحل مخصوص پلاژ، حمام آفتاب بگیرند. در این مکان غریق نجات های خانم مستقر شده اند تا اگر خطری شناگران را تهدید کرد به کمک آن ها بشتابند. در پلاژ بانوان مکانی برای بازی کودکان در نظر گرفته شده تا اینگونه بانوان بتوانند فرزندان خود را به پلاژ برده و با خیال راحت در کنار آن ها آبتنی کنند.

مساحت این پلاژ بانوان 20،000 متر مربع بوده و در شمال شرقی جزیره واقع می باشد. دیواره های این پلاژ بلند و بدون هیچگونه دید است. پرواز هواپیما و سایر برخی از وسایل تفریحی پرنده مثل بالن، جایروکوپتر، پاراسل و ... در جهت پلاژ بانوان ممنوع می باشد. امکانات این پلاژ، حمام اختصاصی با آب شیرین، بوفه خوراکی، سایه بان، وسایل بازی کودکان، اجاره تیوب، صندلی مخصوص آفتاب گرفتن و وجود غریق نجات های حرفه ای می باشد.

آدرس : خیابان سنایی، انتهای خیابان آریان

پلاژ آقایان جزیره کیش

پلاژ آقایان بسیار مجهز تر است و امکانات رفاهی بیشتری را دارا می باشد. از امکانات این پلاژ می توان، جت اسکی، پاراشوت، قایق های بادبانی، غواصی، امکانات قایق رانی پاروئی، هندبال ساحلی، اتاق ماساژ، زمین والیبال ساحلی، زمین فوتبال ساحلی، اسکی روی آب، حمام اختصاصی با آب شیرین، وسایل بازی کودکان، بوفه خوراکی، اجاره تیوب، سرویس بهداشتی، نمازخانه، صندلی مخصوص آفتاب را نام برد.

پلاژ آقایان واقع در شمال شرقی جزیره به مساحت 1000 متر مربع می باشد. غریق نجات های حرفه ای در این مکان وجود دارند و هنگام خطر غرق شدن به کمک افراد می روند. همچنین افرادی که شنا بلد نیستند می توانند با کمک این غریق نجات ها به خوبی شنا را فرا بگیرند.

آدرس : کیش، انتهای بلوار فردوسی، ابتدای بلوار هنر؛ جنب هتل داریوش کیش

دانشگاه های کیش

کیش دارای دانشگاه های معتبری است که به دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران وابسته هستند. همه مقاطع از جمله کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا در این دانشگاه ها در رشته هایی مثل مهندسی برق والکترونیک، حقوق، فناوری اطلاعات، ام پی ای و ... تدریس می شود.

پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران، پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف، پردیس بین المللی کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش، دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش، دانشگاه پیام نور مرکز بین المللی کیش از دانشکده های فعال این جزیره محسوب می شوند.

بهترین هتل کیش از نظر مسافران

بهترین هتل کیش از نظر ستاره ها شامل هتل داریوش کیش، هتل ترنج کیش و هتل مارینا پارک کیش می شوند. البته نباید از هتل شایان کیش، هتل ویدا کیش و هتل کوروش کیش غافل شویم. تمامی این هتل های ذکر شده لوکس هستند و از نظر قیمت بسیار بالا می باشند.

بهترین هتل کیش از نظر مسافران به آن دسته از هتل هایی اطلاق می شود که هزینه ای بسیار معقول اما کیفیتی مطلوب را برای گردشگران به ارمغان می آورند. از جمله هتل هایی که می توان هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت، منصفانه دانست، هتل لیلیوم کیش، هتل سورینت مریم کیش، هتل سیمرغ کیش، هتل گامبرون کیش و ... هستند. این هتل ها با توجه به قیمت امکاناتی مطلوب عرضه می کنند.

سخن آخر در راهنمای سفر به کیش

از این که تا بدین جای مطلب همراه ما بودید سپاسگذاریم، اما مهم ترین قسمت در راهنمای سفر به کیش، انتخاب یک سایت معتبر برای خرید بلیط هواپیما و هتل است. زیرا اگر پشتیبانی دقیقی صورت نگیرد، ممکن است سفر شما به کیش با کاستی های مواجه شود و به شما آنچنان که باید خوش نگذرد. پس برای رزرو تور خود با شماره های 021،43000020 و 05138096 تماس حاصل فرمایید.