اسکله تفریحی کیش یکی از مهم ترین جاذبه های جزیره کیش است که در صدر لیست تفریحات کیش قرار می گیرد و برای گردشگران اهمیت بالایی دارد. به گونه ای که می توان گفت روزانه افراد زیادی به این اسکله مراجعه می کنند و در اکثر اوقات نیز با شلوغی مواجه است.اما دلیل این همه محبوبیت اسکله تفریحی کیش چیست؟ چه تفریحاتی را می توان در اسکله تفریحی کیش انجام داد؟ 

آشنایی با مراکز گردشگری و تفریحی کیش

اسکله تفریحی کیش مجموعه ای از تفریحات هیجان انگیز و سرگرم کننده می باشد که می تواند ساعت ها شما را مشغول به گذراندن اوقات فراغت خود به شادی و نشاط در طول سفر با تور کیش کند. البته به دلیل تعداد زیاد تفریحات در این اسکله، پیشنهاد می شود ابتدا با تمامی آن ها آشنا شوید و پس از دریافت اطلاعات مربوطه، اقدام به رزرو بلیط آن ها کنید. در این مقاله پرشین هتل، توضیحات جامعی را درباره اسکله تفریحی کیش و بخش های مختلف آن داده ایم.

اسکله تفریحی کیش چند فاز دارد؟

اسکله تفریحی کیش همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین جاذبه های تفریحی در جزیره کیش است که دارای دو فاز می باشد. فاز اول این اسکله که به اسکله قدیمی کیش معروف است که در سال 1385 احداث گردید و پس از آن فاز دوم نیز به آن پیوست که اکنون با محبوبیت بالایی مواجه شده است و به عنوان اسکله تفریحی جدید شناخته می شود.

اسکله تفریحی کیش
جت اسکی از تفریحات اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی در کیش در مجموع دو فاز خود، طولی به مقدار 437 متر و مساحتی بالغ بر 10 هزار متر مربع دارد. شما می توانید علاوه بر انجام تفریحات مختلف در این اسکله، به قدم زدن و سپری کردن اوقات فراغت خود در بهترین ساحل کیش در شب و یا حس آرامش در کنار ساحل هنگام روز بپردازید. اغلب گردشگرانی که در تور کیش، به دنبال گذراندن اوقات فراغت خود و تجربه تفریحات کیش هستند در مرحله اول به این اسکله مراجعه می نمایند.

کلوپ اسکله تفریحی کیش؛ ارائه انواع تفریحات

اسکله تفریحی کیش در کنار سواحل دریای نلیگون خلیج فارس قرار گرفته است و همین امر موجب می شود، اکثر تفریحات در این اسکله را تفریحات آبی تشکیل دهند. همچنین این اسکله به دلیل آب بسیار زلال و شفافی که دارد، محلی مناسب برای قایقرانی، غواصی، ماهیگیری و ... می باشد. ضمن اینکه شما می توانید در هنگام غروب در این اسکله قدم بزنید و از جلوه زیبای دریا لذت ببرید. در ادامه این مقاله به شرح تفریحات اسکله کیش پرداخته ایم.

فلای بورد کیش را بیشتر بشناسید

فلای بورد

یکی از محبوب ترین و معروف ترین تفریحات اسکله تفریحی کیش، فلای بورد می باشد که در مدت زمان 20 دقیقه صورت می گیرد و می تواند تجربه ای تکرار نشدنی را برای شما رقم زند. شاید شما هم عکس ها و فیلم های این تفریح هیجان انگیز را دیده باشید که به صورت یک تخته موج سواری بوده و به وسیله لوله های آب با فشار در زیر آن، شما را معلق بر روی دریا قرار می دهد.   

قبل از انجام فلای بورد کیش، مربیان این تفریح در 5 دقیقه آن را به شما توضیح خواهند داد. ضمن اینکه عکاسانی هم برای ثبت لحظات هیجان انگیز شما عزیزان در این محل قرار گرفته اند و در پایین زمان، آن ها را به شما تحویل خواهند داد. شما می توانید حرکات نمایشی را به راحتی و به صورت پرواز بر روی آب انجام دهید و دقایقی بدون دغدغه سپری نمایید.

اسکله تفریحی کیش
تماشای غروب آفتاب در جزیره کیش

غواصی از تفریحات اسکله تفریحی کیش

یکی دیگر از تفریحاتی که در اسکله تفریحی کیش به شدت مورد استقبال قرار می گیرد و علی رقم قیمت نسبتا بالا در مقابل دیگر تفریحات کیش، ارزش امتحان کردن را دارد؛ غواصی در دل دریا می باشد. این تفریح آرامش بخش و هیجان انگیز در مجموع حدود 2 ساعت زمان خواهد برد؛ ابتدا 45 دقیقه به وسیله یک قایق مسافتی را در دریا طی می کنید و سپس توسط مربیان آموزش داده خواهید شد.

غواصی در اسکله تفریحی کیش، نیاز به شنا ندارد و در تمامی طول انجام این تفریح، یک مربی در زیر آب با شما همراه خواهد بود. تجهیزات لازم نیز به صورت کامل در اختیار شما قرار می گیرد؛ به گونه ای که می توانید بدون هیچگونه نگرانی به مشاهده موجودات دریایی و ماهی های رنگی در دل آب بپردازید. 

اطلاعات کامل درباره غواصی کیش

جت اسکی کیش 

اگر به دنبال هیجان انگیز ترین تفریح در اسکله تفریحی کیش هستید، پیشنهاد می کنم جت اسکی را از دست ندهید. قایق های تند رویی که با نهایت سرعت شما را به دل دریا خواهند برد و همراه با وزش باد و موج های دریا، آدرنالین خون را بالا می برند. ضمن این که برای استفاده از جت اسکی محدودیت زمانی وجود ندارد و شما می توانید با پرداخت هزینه بیشتر، هر مدت زمانی تا حداکثر 15 دقیقه این قایق تندرو را در دست داشته باشید.

اسکله تفریحی کیش
غواصی از دیگر تفریحات اسکله تفریحی

شاتل و بنانا، هیجان دسته جمعی در اسکله تفریحی کیش

شاتل و بنانا از دیگر تفریحات در اسکله تفریحی کیش هستند که به صورت دسته جمعی و چند نفره انجام می وشند. این تفریحات به وسیله یک تیوپ و  قایق تندرو صورت می گیرند. به گونه ای که مراجعه کنندگان با تعداد نفرات مجاز سوار بر تیوپ های بادی می شوند و توسط قایق تند رو و طناب متصل به آن بر روی دریا کشیده خواهند شد. تکان دادن از عمد شخص سوار بر  قایق موجب ایجاد هیجان در کنار عزیزان می شود که قطعا لحظاتی خاطره انگیز را برای شما رقم خواهد زد. 

اسکوتر دریایی اسکله تفریحی کیش

اسکوتر دریایی کیش همانند غواصی، تفریحی است که می تواند امکان بازدید از موجودات دریایی را از نزدیک برای علاقه مندان فراهم کند. آن دسته از گردشگرانی که از غواصی واهمه دارند، اما می خواهند این تجربه در زیر دریا را امتحان کنند، می توانند با هزینه پایین تر اقدام به رزرو بلیط کنید. 

اسکوتر دریایی به زیر دریایی کوچکی گفته می شود که تنها سر شما در آن جای می گیرد و با توجه به محافظ های ایمن، دیگر نیاز به تنفس نمی باشد. در زمان مراجعه برای استفاده از اسکوتر دریایی، لباس های غواصی و تمامی لوازم مورد نیاز به شما داده خواهد شد و پس از آموزش های لازمه به زیر دریا فرستاده می شوید. 

قایق پدالی چهار نفره در اسکله تفریحی کیش

قایق پدالی یکی دیگر از تفریحات آبی در اسکله تفریحی جذاب کیش است که البته مانند دیگر تفریحات ذکر شده، تماس مستقیم با آب نخواهید داشت. شما می توانید به صورت چهار نفره سوار بر این قایق شوید و با پدال زدن به همراه نواز گوش با صدای موج دریا، آرامشی وصف نشدنی را تجربه نمایید. پس از انجام تفریحات هیجان انگیز، بی شک سواری بر روی این قایق ها و حفس آرامش می تواند بهترین گزینه محسوب شود.

اسکله تفریحی کیش
قایق سواری از دیگر تفریحات اسکله کیش

قایق کف شیشه ای

اگر به اسکله تفریحی کیش مراجعه کردید، پیشنهاد می کنیم سواری بر کشتی های تفریحی کیش و قایق های کف شیشه ای را از دست ندهید. شما می توانید با سواری بر این قایق، گشتی یک ساعته در دریا بزنید و ماهی های رنگارنگ را در زیر پای خود احساس کنید. قیمت بلیط برای سوار شدن بر روی این قایق ها نیز نسبت به دیگر تفریحات اسکله کمتر است و امکان سواری به صورت دسته جمعی را فراهم می کند.

گرفتن ماهی از خلیج فارس

ماهیگیری یکی دیگر از تفریحات اسکله است که بیشتر افراد منزوی آن را ترجیح می دهند؛ زیرا در این زمان باید به آرامی منتظر بنشینید تا یک ماهی به قلاب ماهیگیری شما گیر کند و آن را صید کنید. پس یک کلاه آفتابگیر سر کرده و همراه یک کتاب به ساحل اسکله بروید و ماهی بگیرید. لازم به ذکر است تمامی وسایل لازم جهت ماهیگیری از غرفه های اسکله امکان پذیر است.

 

تفریحات غیر آبی اسکله تفریحی کیش

در بالای مقاله نیز ذکر شده است که در اسکله تفریحی کیش شما می توانید به گذراندن وقت به صورت پیاده روی بپردازید و یا در کنار ساحل آرامش را احساس کنید. همچنین تفریحات دیگری مانند دوچرخه سواری و ... در این اسکله وجود دارد که علاقه مندان می توانند دور از هیجانات تفریحی در این جزیره، به گذراندن اوقات خود بپردازند. 

دوچرخه سواری در اسکله تفریحی کیش

در اسکله تفریحی کیش پیست های دو چرخه سواری ایجاد شده است که گردشگران می توانند با اجاره دوچرخه از مکان های مشخص شده، به دو چرخه سواری در این محل بپردازید. هوای دلنشین و پاک اطراف اسکله تفریحی کیش بی شک موجب لحظاتی خوشایند و به یادماندنی خواهد شد که می تواند شما را دور از هر دغدغه ای به آرامش دعوت کند.

اسکله تفریحی کیش
نمایی جذاب از اسکله تفریحی کیش

بالن سواری در اسکله تفریحی کیش

یکی دیگر از تفریحاتی که در اسکله تفریحی کیش، جزء تفریحات آبی محسوب نمی شود، بالن سواری می باشد. این تفریح را می توان هم تفریحی هیجان انگیز و هم تفریحی آرامش بخش دانست که شما را در میان زمین و هوا معلق خواهد کرد. قسمت جذاب بالن سواری این است که شما هنگام سوار شدن بر آن نمی دانید که در کجای جزیره قرار است فرود آیید؛ به گونه ای که وزش باد ممکن است تا مسافت های دور شما را ببرد و هنگاک بازگشت از خودرو استفاده کنید

هزینه رزرو بلیط بالن سواری در اسکله تفریحی جزیره برای هر نفر 300 هزار تومان می باشد که در بهار 1400 ساعت به اطلاع رسیده است. اگر به این اسکله مراجعه کرده اید، پیشنهاد می کنم استفاده از این بالن ها را به همراه عزیزان خود از دست ندهید. ساعاتی دلنشین گشت در میان آسمان، دریا و زمین قطعا خاطراتی خوشایند را برای شما رقم خواهد زد. 

جاهای دیدنی اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی کیش موقعیت مکانی عالی دارد که همین موضوع باعث شده تا گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کند. در اطراف این اسکله بازارهای لوکس و تعدادی از جاهای دیدنی کیش در نزدیکی این اسکله هستند که در عنوان های ذیل به شرح آن ها پرداخته ایم.

کشتی یونانی کیش

یکی از نزدیک ترین جاهای دیدنی کیش به اسکله تفریحی کیش، کشتی یونانی کیش است. عروس به گل نشسته ای که سال ها از عمر آن می گذرد و واپسین روزهای عمر خود را با طلوع و غروب آفتاب سپری می کند. این کشتی زیبا از گذشته تا کنون بسیار مورد توجه بوده که البته هم اکنون؛ مورد بی مهری قرار گرفته و ترمیم نمی شود.

اسکله تفریحی کیش
عکس اسکله تفریحی کیش

روستای باغو کیش

یکی دیگر از دیدنی های کیش نزدیک اسکله تفریحی، روستای باغو کیش است. روستای باغو کیش افسانه ای تاریخی دارد که به افسانه ننه باغو معروف است. در روستای باغو علاوه بر جاذبه کشتی یونانی کیش درخت های لور مشهور به انجیر معابد را نیز دارد.

ساحل مرجان کیش

یکی از زیبا ترین سواحل کیش، ساحل مرجان نام دارد که در مجاورت اسکله تفریحی کیش قرار گرفته است. در ساحل مرجان آلاچیق هایی برای استراحت خانوادگی طراحی شده تا مسافران ساعاتی را رایگان و بی دغدغه سپری نمایند. آب زلال و شفاف، صخره های مرجانی و مشاهده غروب آفتاب از لذت های ساحل مرجان کیش است.

از جمله مکان های دیدنی در اطراف و نزدیک اسکله تفریحی کیش، می توان به بازار ونوس، بازار زیتون، بولینگ مریم و ... اشاره نمود. شما می توانید از هر نقطه در جزیره کیش به راحتی به اسکله تفریحی دسترسی پیدا و اوقات خوشی را در این مکان سپری نمایید.

رستوران های اسکله تفریحی کیش

در خود ساحل اسکله امکاناتی برای صرف غذا وجود ندارد اما رستوران های اسکله تفریحی کیش با کمی پیاده روی در دسترس می باشند. در ادامه این مطلب قرار است با رستوران های اطراف اسکله تفریحی کیش آشنا شوید تا در زمان گرسنگی یا تشنگی به این رستوران های کیش مراجعه کنید.

رستوران هشتک کیش

یکی از بهترین رستوران ها و کافه های کیش که در نزدیکی اسکله واقع شده، رستوران هشتگ کیش است. رستوران هشتک کیش با ارائه انواع غذاهای فست فودی با کیفیت همراه قیمت مناسب توانسته یکی از بهترین گزینه ها جهت صرف غذا باشد.

رستوران توتی فروتی کیش

رستوران توتی فروتی کیش از دیگر رستوران های اسکله تفریحی است که انواع غذاهای فرنگی، ایرانی و فست فودی را عرضه می کند. رستوران توتی فروتی کیش فضایی زیبا دارد که قیمت هر یک از غذاهای آن به نسبت دیگر رستوران های کیش گران تر است.

مراکز خرید نزدیک اسکله تفریحی کیش

بازارهای بسیاری در کیش وجود دارد که بیشتر آن ها در اسکله تفریحی قرار گرفته اند. در این قسمت از مطلب اسکله تفریحی کیش قصد داریم تا به شرح بازارهای نزدیک کیش بپردازیم.

بازار ونوس کیش

بازار ونوس کیش یکی دیگر از بهترین مراکز خرید کیش است که تنها چند قدم از اسکله تفریحی کیش فاصله دارد. این بازار زیبا و جذاب انواع اقلام آرایشی و بهداشتی، صوتی و تصویری، پوشاک، قهوه و شکلات، پارچه و منسوجات و ... را عرضه می کند. امکانات رفاهی بسیار خوبی برای کودکان طراحی شده که سبب سرگرمی آنان می شود. وجود رستوران محلی و فرنگی در این بازار موجب شده تا هر کسی با هر سلیقه بتواند غذای مورد علاقه خود را نوش جان کند.

بازار زیتون کیش

قدیمی ترین و بزرگ ترین مرکز خرید جزیره کیش که در بلوار ساحل قرار گرفته و فاصله کمی تا اسکله دارد. قیمت بسیار خوب اجناس بازار زیتون کیش موجب شده تا یکی از بازارهای محبوب کیش برای گردشگران باشد. کافی شاپ های لوکس برای سرو نوشیدنی در این بازار وجود دارد.

بولینگ مریم کیش

اگر به دنبال بازی در یک مکان سرپوشیده هستید؛ پیشنهاد می کنیم بولینگ مریم کیش را از دست ندهید. بولینگ مریم کیش تنها چند دقیقه تا اسکله تفریحی کیش فاصله دارد که سالن کنسرن آن، یکی از مکان های محبوب برای برگزاری کنسرت های کیش است. بازی های کامپیوتری، رستوران، فودکورت و کافی شاپ هم از دیگر امکانات بولینگ مریم کیش است.

چگونه به اسکله تفریحی کیش برویم؟

اسکله تفریحی کیش در مرکز جزیره کیش قرار گرفته تا گردشگران بتوانند به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند. شما می توانید به وسیله اتوبوس های موجود و یا تاکسی به این اسکله بروید و یا در هتل های کیش نزدیک به آن اقامت داشته باشید. اینگونه می توانید بدوه ذره ای اتلاف در وقت و هزینه به این اسکله در هر زمان مراجعه کنید و مدت زیادی را در صف به سر نبرید.

هتل های کیش نزدیک اسکله تفریحی کیش

موقعیت مکانی اسکله تفریحی کیش به گونه ای است که تعدادی از هتل های کیش مانند هتل شایان کیش، هتل بین المللی کیش، هتل هلیا کیش، هتل آنا کیش و ... در نزدیکی آن قرار دارند. جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان به شرح مختصری از این هتل ها پرداخته ایم.

هتل شایان کیش

نزدیک ترین هتل کیش به اسکله تفریحی کیش، هتل شایان کیش است. هتل 5 ستاره شایان کیش قدیمی ترین هتل پنج ستاره جزیره کیش است که به دستور محمد رضا شاه پهلوی ساخته شد. بازسازی های خوب هتل شایان باعث شده تا یکی از لوکس ترین هتل های کیش و بهترین هتل کیش برای ماه عسل باشد.

هتل بین المللی کیش

هتل بین المللی کیش یک هتل نوساز است که در نزدیکی اسکله واقع شده تا پذیرای گردشگران تور کیش باشد. این هتل در سال 96 به بهره برداری رسیده و از امکانات رفاهی بسیار خوبی برخوردار می باشد. سالن ماساژ، استخر، جکوزی و ... از دیگر امکانات این هتل هستند.

اسکله تفریحی کیش
نمای کلی از جزیره کیش

بهترین زمان مراجعه به اسکله تفریحی کیش

بهترین زمان مراجعه به اسکله فصل بهار و زمستان می باشد که آب و هوای جزیره بسیار مطلوب است. همین موضوع باعث شده تا بهترین فصل سفر به کیش جهت خرید و تفریح، فواصل ذکر شده باشد. زمانی که شما به اسکله تفریحی کیش بروید باید فقط تفریحات آبی را انجام دهید؛ زیرا در خود ساحل اسکله امکاناتی برای نشستن یا استراحت وجود ندارد.

ساعات کاری اسکله تفریحی کیش به چه صورت می باشد؟

برای مراجعه به اسکله تفریحی کیش محدودیت زمانی وجود ندارد و گردشگران می توانند هر ساعت از شبانه روز به این اسکله در کیش مراجعه نمایند. اما مسلما انجام تفریحات آبی در هنگام شب امکان پذیر نیست و شما برای استفاده از آن می بایستی تا هنگام روز به این اسکله محبوب در جزیره مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید :
منابع :