اسکله تفریحی کیش یکی از مهم ترین جاذبه های جزیره کیش است که در صدر لیست تفریحات این جزیره قرار می گیرد و برای گردشگران اهمیت بالایی دارد. به گونه ای که می توان گفت روزانه افراد زیادی به این اسکله مراجعه می کنند و در اکثر اوقات نیز با شلوغی و جمعیت مواجه است.

آشنایی با مراکز گردشگری و تفریحی کیش

اسکله تفریحی کیش مجموعه ای از تفریحات هیجان انگیز و سرگرم کننده می باشد که می تواند ساعت ها شما را مشغول به گذراندن اوقات فراغت خود به شادی و نشاط در طول سفر با تور کیش کند. البته به دلیل تعداد زیاد تفریحات در این اسکله، پیشنهاد می شود ابتدا با تمامی آن ها آشنا شوید و پس از یافت تفریحات مورد علاقه، اقدام به رزرو بلیط آن ها کنید. در این مقاله پرشین هتل به توضیحی جامع درباره اسکله تفریحی کیش و بخش های مختلف آن پرداخته است.

توضیحی درباره احداث اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی کیش همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین جاذبه های تفریحی در جزیره کیش است که دارای دو فاز می باشد. فاز اول این اسکله که به اسکله تفریحی قدیم معروف است که در سال 1385 احداث گردید و پس از آن فاز دوم نیز به آن پیوست که اکنون با محبوبیت بالایی مواجه شده است و به عنوان اسکله تفریحی جدید شناخته می شود.

اسکله تفریحی کیش
جت اسکی از تفریحات اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی در کیش در مجموع دو فاز خود، طولی به مقدار 437 متر و مساحتی بالغ بر 10 هزار متر مربع دارد. شما می توانید علاوه بر انجام تفریحات مختلف در این اسکله، به قدم زدن و سپری اوقات خود در بهترین ساحل کیش در شب و یا حس آرامش در کنار ساحل هنگام روز بپردازید. اغلب گردشگرانی که در تور کیش، به دنبال گذراندن اوقات فراغت خود و تجربه تفریحات کیش هستند در مرحله اول به این اسکله مراجعه می نمایند.

در اسکله تفریحی کیش چه تفریحاتی را می توان استفاده کرد؟

اسکله تفریحی محبوب کیش در کنار سواحل دریای نلیگون خلیج فارس قرار گرفته است و همین امر موجب می شود، اکثر تفریحات در این اسکله را تفریحات آبی تشکیل دهند. همچنین این اسکله به دلیل آب بسیار ذلال و شفافی که دارد، محلی مناسب برای قایقرانی، غواصی، ماهیگیری و ..... می باشد. ضمن اینکه شما می توانید در هنگام غروب در این اسکله قدم بزنید و از جلوه زیبای دریا لذت ببرید. در ادامه این مقاله تفریحات مختلف اسکله را معرفی خواهیم کرد.

فلای بورد کیش را بیشتر بشناسید

فلای بورد، یکی از محبوب ترین تفریحات آبی در اسکله تفریحی کیش

یکی از محبوب ترین و معروف ترین تفریحات آبی در اسکله تفریحی، فلای بورد می باشد که در مدت زمان 20 دقیقه صورت می گیرد و می تواند تجربه ای تکرار نشدنی را برای شما رقم زند. شاید شما هم عکس ها و فیلم های این تفریح هیجان انگیز را دیده باشید که به صورت یک تخته موج سواری بوده و به وسیله لوله های آب با فشار در زیر آن، شما را معلق بر روی دریا قرار می دهد.   

قبل از انجام فلای بورد کیش، مربیان این تفریح در 5 دقیقه آن را به شما توضیح خواهند داد. ضمن اینکه عکاسانی هم برای ثبت لحظات هیجان انگیز شما عزیزان در این محل قرار گرفته اند و در پایین زمان، آن ها را به شما تحویل خواهند داد. شما می توانید حرکات نمایشی را به راحتی و به صورت پرواز بر روی آب انجام دهید و دقایقی بدون دغدغه سپری نمایید.

اسکله تفریحی کیش
تماشای غروب آفتاب در جزیره کیش

غواصی اسکله تفریحی کیش، نزدیک ترین فاصله به موجودات دریایی

یکی دیگر از تفریحاتی که در اسکله تفریحی کیش به شدت مورد استقبال قرار می گیرد و علی رقم قیمت نسبتا بالا در مقابل دیگر تفریحات، ارزش امتحان کردن را دارد، غواصی در دل دریا می باشد. این تفریح آرامش بخش و هیجان انگیز در مجموع حدود 2 ساعت زمان خواهد برد؛ ابتدا 45 دقیقه به وسیله یک قایق مسافتی را در دریا طی می کنید و سپس وسط مربیان آموزش داده خواهید شد.

غواصی در اسکله کیش، نیاز به شنا ندارد و در تمامی طول انجام این تفریح، یک مربی در زیر آب با شما همراه خواهد بود. تجهیزات لازم نیز به صورت کامل در اختیار شما قرار می گیرد؛ به گونه ای که می توانید بدون هیچگونه نگرانی به مشاهده موجودات دریایی و ماهی های رنگی در دل آب بپردازید. 

اطلاعات کامل درباره غواصی کیش

جت اسکی کیش، یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات اسکله کیش 

اگر به دنبال هیجان انگیز ترین تفریح در اسکله تفریحی کیش هستید، پیشنهاد می کنم جت اسکی را از دست ندهید. قایق های تند رویی که با نهایت سرعت شما را به دل دریا خواهند برد و همراه با وزش باد و موج های دریا، آدرنالین خون را بالا می برند. ضمن این که برای استفاده از جت اسکی محدودیت زمانی وجود ندارد و شما می توانید با پرداخت هزینه بیشتر، هر مدت زمانی تا حداکثر 15 دقیقه این قایق تندرو را در دست داشته باشید.

اسکله تفریحی کیش
غواصی از دیگر تفریحات اسکله تفریحی

شاتل و بنانا، هیجان دست جمعی در اسکله تفریحی کیش

شاتل و بنانا از دیگر تفریحات در اسکله تفریحی کیش هستند که به صورت دسته جمعی و چند نفره قابل انجام باشند. این تفریحات به وسیله یک تیوپ و  قایق تندرو صورت می گیرند. به گونه ای که مراجعه کنندگان با تعداد نفرات مجاز سوار بر تیوپ های بادی می شوند و توسط قایق تند رو و طناب متصل به آن بر روی دریا کشیده خواهند شد. تکان دادن از عمد شخص سوار بر  قایق موجب ایجاد هیجان در کنار عزیزان می شود که قطعا لحظاتی خاطره انگیز را برای شما رقم خواهد زد. 

اسکوتر دریایی اسکله تفریحی کیش

اسکوتر دریایی کیش همانند غواصی، تفریحی است که می تواند امکان بازدید از موجودات دریایی را از نزدیک برای علاقه مندان فراهم کند. آن دسته از گردشگرانی که از غواصی واهمه دارند، اما می خواهند این تجربه در زیر دریا را امتحان کنند، می توانند با هزینه پایین تر اقدام به رزرو بلیط کنید. 

اسکوتر دریایی به زیر دریایی کوچکی گفته می شود که تنها سر شما در آن جای می گیرد و با توجه به محافظ های ایمن، دیگر نیاز به تنفس نمی باشد. در زمان مراجعه برای استفاده از اسکوتر دریایی، لباس های غواصی و تمامی لوازم مورد نیاز به شما داده خواهد شد و پس از آموزش های لازمه به زیر دریا فرستاده می شوید. 

قایق پدالی چهار نفره در اسکله تفریحی کیش

قایق پدالی یکی دیگر از تفریحات آبی در اسکله تفریحی جذاب کیش است که البته مانند دیگر تفریحات ذکر شده، تماس مستقیم با آب نخواهید داشت. شما می توانید به صورت چهار نفره سوار بر این قایق شوید و با پدال زدن به همراه نواز گوش با صدای موج دریا، آرامشی وصف نشدنی را تجربه نمایید. پس از انجام تفریحات هیجان انگیز، بی شک سواری بر روی این قایق ها و حفس آرامش می تواند بهترین گزینه محسوب شود.

اسکله تفریحی کیش
قلیق سواری از دیگر تفریحات اسکله کیش

قایق کف شیشه ای اسکله تفریحی کیش

اگر به اسکله تفریحی کیش مراجعه کردید، پیشنهاد می کنیم سواری بر کشتی های تفریحی کیش و قایق های کف شیشه ای را از دست ندهید. شما می توانید با سواری بر این قایق، گشتی یک ساعته در دریا بزنید و ماهی های رنگارنگ را در زیر پای خود احساس کنید. قیمت بلیط برای سوار شدن بر روی این قایق ها نیز نسبت به دیگر تفریحات اسکله کمتر است و امکان سواری به صورت دسته جمعی را فراهم می کند.

تفریحات غیر آبی در اسکله تفریحی کیش

در بالای مقاله نیز ذکر شده است که در اسکله تفریحی در جزیره کیش شما می توانید به گذراندن وقت به صورت پیاده روی بپزدازید و یا در کنار ساحل آرامش را احساس کنید. همچنین تفریحات دیگری مانند دوچرخه سواری و ... در این اسکله وجود دارد که علاقه مندان می توانند دور از هیجانات تفریحی در این جزیره، به گذراندن اوقات خود بپزدازند. 

دوچرخه سواری در اسکله تفریحی کیش

در اسکله تفریحی کیش پیست های دو چرخه سواری ایجاد شده است که گردشگران می توانند با اجاره دوچرخه از مکان های مشخص شده، به دو چرخه سواری در این محل بپردازید. هوای دلنشین و پاک اطراف اسکله تفریحی کیش بی شک موجب لحظاتی خوشایند و به یادماندنی خواهد شد که می تواند شما را دور از هر دغدغه ای به آرامش دعوت کند.

اسکله تفریحی کیش
نمایی جذاب از اسکله تفریحی کیش

بالن سواری در اسکله تفریحی کیش

یکی دیگر از تفریحاتی که در اسکله تفریحی کیش، جزء تفریحات آبی محسوب نمی شود، بالن سواری می باشد. این تفریح را می توان هم تفریحی هیجان انگیز و هم تفریحی آرامش بخش دانست که شما را در میان زمین و هوا معلق خواهد کرد. قسمت جذاب بالن سواری این است که شما هنگام سوار شدن بر آن نمی دانید که در کجای جزیره قرار است فرود آیید؛ به گونه ای که وزش باد ممکن است تا مسافت های دور شما را ببرد و هنگاک بازگشت از خودرو استفاده کنید

هزینه رزرو بلیط بالن سواری در اسکله تفریحی جزیره برای هر نفر 300 هزار تومان می باشد که در بهار 1400 ساعت به اطلاع رسیده است. اگر به این اسکله مراجعه کرده اید، پیشنهاد می کنم استفاده از این بالن ها را به همراه عزیزان خود از دست ندهید. ساعاتی دلنشین گشت در میان آسمان، دریا و زمین قطعا خاطراتی خوشایند را برای شما رقم خواهد زد. 

اطراف اسکله تفریحی کیش، می توان از چه جاهایی دیدن کرد؟

اسکله تفریحی و گردشگری کیش با موقعیت مکانی عالی که دارد، گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. در اطراف این اسکله بازار های لوکس کیش و مکان های دیدنی قرار گرفته است که گردشگران می توانند پس از گشت در آن ها، بدون اتلاف وقت به اسکله تفریحی مراجعه کنند و روز خود را سرشار از خوشگذرانی سازند.

اسکله تفریحی کیش
اسکله تفریحی کیش از نگاهی دیگر

از جمله مکان های دیدنی در اطراف و نزدیک اسکله تفریحی کیش، می توان به بازار ونوس، بازار زیتون، بولینگ مریم و ... اشاره نمود. شما می توانید از هر نقطه در جزیره کیش به راحتی به اسکله تفریحی دسترسی پیدا و اوقات خوشی را در این مکان سپری نمایید.

چگونه به اسکله تفریحی کیش برویم؟

اسکله تفریحی کیش در مرکز جزیره کیش قرار گرفته تا گردشگران بتوانند به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند. شما می توانید به وسیله اتوبوس های موجود و یا تاکسی به این اسکله بروید و یا در هتل های کیش نزدیک به آن اقامت داشته باشید. اینگونه می توانید بدوه ذره ای اتلاف در وقت و هزینه به این اسکله در هر زمان مراجعه کنید و مدت زیادی را در صف به سر نبرید.


به عنوان مثال هتل هایی مانند هتل شایان کیش، هتل بین المللی کیش، هتل هلیا کیش، هتل آنا کیش و ..و از جمله هتل هایی هستند که در فاصله اندک تا اسکله تفریحی قرار گرفته اند و می توانند با قیمت های مقرون یه صرفه و کیفیت بالا، گزینه ای مناسب برای اقامت محسوب شوند.

اسکله تفریحی کیش
نمای کلی از جزیره کیش

ساعات کاری اسکله تفریحی کیش به چه صورت می باشد؟

برای مراجعه به اسکله تفریحی کیش محدودیت زمانی وجود ندارد و گردشگران می توانند هر ساعت از شبانه روز به این اسکله در کیش مراجعه نمایند. اما مسلما انجام تفریحات آبی در هنگام شب امکان پذیر نیست و شما برای استفاده از آن می بایستی تا هنگام روز به این اسکله محبوب در جزیره مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید :
منابع :