ساحل مرجان کیش به عنوان زیباترین ساحل در جزیره کیش شناخته می شود که علاوه بر زیبایی، دارای تفریحات معتددی نیز هست که به همین دلیل نظر گردشگران را به سمت خود جذب کرده اند. سالانه گردشگران بسیاری به این جزیره مرجانی سفر می کنند که اغلب آن ها این ساحل را به منظور گذراندن اوقات خود در آرامش و بازدید از زیبایی های آن مورد انتخاب قرار می دهند. 

مراکز گردشگری و تفریحی کیش را بشناسید

ساحل مرجان کیش نه تنها زیباترین ساحل جزیره به شمار می رود، بلکه یکی از زیباترین سواحل کشور نیز می باشد. صدای موج های دریا در کنار آب های تمیز و زلال به همراه تماشای غروب در ساحل مرجان قطعا می تواند لحظاتی خوشایند را برای شما گردشگران تور کیش به ارمغان آورد که هیچگاه فراموش نمی کنید. پرشین هتل در این مقاله از مجله گردشگری توضیحات کاملی را درباره ساحل مرجان بیان کرده است که باعث می شود بیش از هرمورد دیگری برای بازدید از این ساحل در جزیره مشتاق شوید.

بخش های مختلف در ساحل مرجان کیش

ساحل مرجان کیش تنها یک ساحل معمولی نیست و دارای بخش های مختلفی می باشد که مراجعه کنندگان می توانند ساعت ها به گذراندن اوقات فراغت خود در این محل بپزدازند. به عنوان مثال تفریحات مختلف، آلاچیق و فضای سبز، رستوران و کافی شاپ، ساحلی با نمای فوق العاده از غروب آفتاب و ... از جمله بخش های این ساحل زیبای جزیره هستند که در ادامه توضیحاتی درباره هر یک از آن ها را بیان خواهیم کرد.

ساحل مرجان کیش
ساحل مرجان کیش در یک نگاه

غروب آفتاب در کنار ساحل مرجان کیش

یکی از مهم ترین بخش های ساحل زیبای مرجان کیش، تماشای غروب افتاب در این ساحل می باشد که هر فردی را به خود خیره خواهد کرد. البته که در هنگام طلوع به دلیل خلوت بودن ساحل اصلی، این نما زیبا تر خواهد شد و شما می توانید آرامش واقعی را در این هنگام احساس کنید. نور های زرد، نارجی و قرمز که انعکاس زیبایی بر آب های ذلال دریای نیلگون خلیج فارس دارند را قطعا هیچ کجا یافت نخواهید کرد. 

شما می توانید در قسمت آلاچیق های این ساحل و یا درست در کنار دریا بنشینید و از این زیبایی های طبیعی مخصوصا مشاهده ساحل مرجان در شب نهایت لذت را ببرید. عکس های مختلفی از غروب و طول آفتاب این ساحل نیز در دسترس می باشد، اما با این وجود نمی توانند به خوبی زیبایی های آن را نمایانگر شوند؛ از این رو پیشنهاد می کنم حتما در سفر به جزیره کیش از نزدیک برای مشاهده ساحل مرجان اقدام کنید. 

آشنایی با اسکله تفریحی کیش

ساحل مرجان کیش و آلاچیق هایی برای اسکان گردشگران 

در ساحل جذاب مرجان کیش چندین آلاچیق ایجاد شده است که در فضای سبز این ساحل درست در کنار دریا قرار گرفته اند. گردشگران می توانند به همراه خانواده و عزیزان خود در این آلاچیق ها اسکان پذیرند و به تماشای ویوی زیبای دریا از نزدیک بپزدازند. استراحت در هوای آزاد و کنار دریای خلیج فارس، تمامی خستگی سفر را از بدن شما بیرون خواهد برد.

ساحل مرجان کیش
وجود سایبان در ساحل دیدنی مرجان

در ساحل مرجان کیش چه تفریحاتی را می توان انجام داد؟

همانطور در بالای مقاله نیز اشاره کردیم، ساحل مرجان در کیش علاوه بر زیبایی های طبیعی، دارای تفریحات مختلفی است که با توجه به دریای تمیز و عالی این منطقه صورت می گیرد. شما می توانید با مراجعه به این ساحل، ابتدا تفریحات را انجام دهید و سپس برای ایجاد آرامش و رفع خستگی به آلاچیق و کنار دریا بروید.

حال آیا چه تفریحاتی را می توان در ساحل محبوب مرجان کیش انجام داد و چه تفریحاتی در این منطقه ایجاد شده است؟ در ساحل مرجان کیش تفریحات ساحلی و دریایی مانند غواصی، فلای بورد، جت اسکی، قایق های تفریحی بنانا و پاراسل و ... وجود دارند که جزء تفریحات آبی محسوب می شوند و می توانند به ایجاد هیجان و بالا رفتن آندرنالین خون شما کمک کنند.

غواصی در ساحل مرجان کیش

غواصی کیش که در ساحل خیره کننده مرجان کیش انجام می گیرد به دلیل دریای پاکیزه و ذلال این منطقه، یکی از محبوب ترین تفریحات است که بیش از دیگر سواحل محبوبیت دارد. شما می توانید دقایقی را در آب به مشاهده از نزدیک موجودات دریایی برپدازید و خود را همانند آن ها یک ماهی تصور کنید. تمامی تجهیزات مورد نیاز هنگام استفاده از این تفریح، در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

ساحل مرجان کیش
قلیق سواری در ساحل مرجان

آیا تفریحات غیر آبی در ساحل مرجان وجود دارد؟

ساحل خاص مرجان به دلیل اتصال به دریا، بهترین مکان برای ایجاد تفریحات آبی است و اغلب این نوع تفریحات در این منطقه قابل انجام می باشد. اما با این وجود می توان تفریحات غیر آبی مانند دو چرخه سواری را نیز در این محل تجربه کرد. زیرا پیست دوچرخه سواری و راه های مشخصی برای علاقه مندان به این ورزش در ساحل مرجان ایجاد شده است که می تواند در طول راه منظره ای زیبا و خیره کننده را به چشم شما کشد.

اطلاعات کامل درباره مهیج ترین تفریحات کیش 

شما می توانید از محل مخصوص در ساحل مرجان کیش با ارائه کارت شناسایی و پرداخت وجه مورد نیاز دو چرخه را کرایه کنید. البته موتور های چهار چرخ نیز در این محل ارائه می شوند که پیشنهاد می کنم اگر توان و حوصله رکاب زدن را ندارید، سواری بر روی آن ها را امتحام کنید. شما می توانید به طور دو نفره نیز بر روی این موتور ها سوار شوید.

غذا دادن به ماهی ها در کنار ساحل مرجان کیش

یکی دیگر تفریحات آرامش بخش با چاشنی لذت و هیجان که در ساحل دوست داشتنی مرجان کیش قابل انجام است، غذا دادن به ماهی هایی است که در آب های ذلال نزدیک به ساحل قرار گرفته اند. این ماهی ها اغلب به صورت دسته جمعی حرکت می کنند که در زمان پرتاب تکه نان و یا غذایی برای آن ها، به سرعت در آن محل جمع می شوند و شما می توانید تعداد زیادی از آن ها را با شفافیت کامل مورد مشاهده قرار دهید. 

این سرگرمی محدودیت سنی ندارد و نیاز نیس بابت آن هزینه ای پرداخت کنید. تنها کافی است به همراه عزیزان و کودکان خود به نزدیک ترین فاصله ساحل و دریا بروید و انواع ماهی ها، مرجان ها، صدف، حلزون، عروس دریایی و ... را در آن محل مشاهده نمایید. درست شبیه به مشاهده آگواریوم، البته از نزدیک و به صورت طبیعی که قطعا لذت آن را چند برار می کند.

ساحل مرجان کیش
پیست دوچرخه سواری در ساحل مرجان کیش

عکاسی در ساحل مرجان کیش

ساحل مرجان کیش به دلیل نمای زیبایی که دارد، مکانی عالی برای عکاسی محسوب می شود. از این رو شما عکس های حرفه ای از این ساحل را در سرچ گوگل و یا شبکه های مجازی مشاهده می کنید که زیبایی آن ها شما را برای عکاسی در این منطقه ترغیب می کند. حتی می توان گفت گاهی عکاسی در ساحل مرجان کیش دلیلی برای جذب گردشگران به سمت آن می شود و آن ها را به این منظور جدا از تمامی مزیت ها به این ساحل می کشاند. 

آثار دیدنی در ساحل مرجان کیش

در ساحل زیبا مرجان کیش علاوه بر تمامی مزیت های ذکر شده در بالای مقاله، آثار دیدنی هم وجود دارد که باعث معروفیت این ساحل در بین گردشگران خارجی و داخلی می شود. به عنوان مثال نام کشتی یونانی کیش و داستان های جالب آن را حتما بارها شنیده اید و با توجه به نابودی کلی آن در سال های آینده برای بازدید از آن قطعا مشتاق هستید که این کشتی درست در ساحل مرجان قرار گرفته و برای بازدید از آن باید به این ساحل مراجعه نمایید.

کلیک کنید و با سافاری کیش آشنا شوید

همچنین یکی دیگر از معروف ترین آثار، مجسمه ساحل مرجان کیش است که آوازه ای گوش نواز در بین گردشگران دارد. مجسمه دختر آهنی در کنار ساحل با لباس و کلاه مخصوص ماهی گیری که عینک خود را در دست گرفته و رو به دریای نیلگون خلیج فارس نشسته است. شما می توانید با رعایت موارد لازم از نزدیک این مجسمه را مشاهده کنید و با آن عکس های به یادماندنی را ثبت نمایید.

ساحل مرجان کیش
آلاچیق از امکانات تفریحی ساحل جذاب مرجان

رستوران ساحل مرجان کیش، تنوع و کیفیت بالا

پس از یک روز گشت در ساحل مرجان در جزیره کیش و تجربه تفریحات این ساحل، بهترین گزینه صرف غذاهای لذیذ و متنوع می باشد که کیفیت آن ها، خستگی شما در طول یک روز شاد و دلنشین را رفع کند. به همین منظور در کنار ساحل مرجان، چند رستوران و بوفه مانند فودلند و حافظیه ایجاد شده است که شما می توانید لذیذ ترین غذاهای دریایی و تازه و یا دیگر غذاهای متنوع را در آن ها میل نمایید.

رستوران حافظیه در ساحل مرجان کیش

اصلی ترین رستوران در ساحل مرجان کیش رستوران ساحلی حافظیه است که به صورت رو باز و با چند آلاچیق ایجاد شده و بهترین غذاهای دریایی را با طبخ عالی و به صورت تازه به شما ارائه می دهد. البته این رستوران دارای یک سالن با فضای بسته هم می باشد که در صورت گرم بودن هوا می توانید قسمت داخلی رستوران را برای صرف غذا انتخاب کنید. در منوی این رستوران غذاهایی مانند قلیه ماهی و میگو سرو می شود که با بهترین طعم و رنگ و بو شما را برای صرف آن ها ترغیب خواهند کرد

فودکورت و یا فودلند ساحل مرجان کیش

فودکورت و یا همان فودلند ساحل محبوب مرجان کیش نیز برای آن دسته از گردشگرانی مناسب می باشد که در هر شرایطی غذاهای فست فودی را ترجیح می دهند و می خواهند این غذاها را با کیفیت بالا در این ساحل صرف کنند. شما می توانید غذاهای ایرانی و یا فست فود را در این فودکورت صرف کنید. البته نا گفته نماند که در کنار ساحل باربیکیو های مخصوص جهت کباب کردن غذا برای گردشگران قرار دارد و قابل استفاده می باشد.

ساحل مرجان کیش
ساحل مرجان کیش، بکر ترین ساحل جزیره

آیا برای مراجعه به ساحل مرجان کیش نیاز به ورودی می باشد؟

ورودی ساحل مرجان کیش برای تمامی افراد باز است و محدودیتی ندارد. ضمن اینکه این ساحل همانند دیگر سواحل جزیره نیاز به پرداخت هزینه برای ورودی را نخواهد داشت و بازدید از کشتی یونایی و مجسمه آهنی کاملا رایگان می باشد. شما تنها در زمان استفاده از تفریحات این ساحل نیاز به پرداخت هزینه دارید. 

ساحل مرجان کیش کجاست؟

ساحل مرجان جزیره در جاده جهان این جزیره قرار گرفته است و دسترسی بسیار راحتی برای گردشگران دارد. البته به دلیل محبوبیت این ساحل برای مسافران عزیز، اغلب هتل های نزدیک به آن مورد استقبال بالایی قرار می گیرند؛ به گونه ای که افراد علاقه مند هستند در ساعات مختلف از شبانه روز به آن مراجعه نمایند و از زیبایی های نمای ساحل لذت کافی را کسب نمایند.

از این رو اگر شما نیز علاقه مند هستید در هنگام طلوع خورشید به ساحل مرجان کیش مراجعه نمایید، پیشنهاد می کنیم هتل های کیش در نزدیکی ساحل مرجان را مورد انتخاب قرار دهید. به عنوان مثال یکی از بهترین هتل های جزیره به نام هتل داریوش کیش در نزدیکی این ساحل واقع گردیده و انتخابی ایده آل برای اقامت محسوب می شود. همچنین هتل ستاره کیش، هتل ارم کیش، هتل شباویز کیش پیشنهادی مناسب در نزدیکی ساحل هستند.

بیشتر بخوانید :
منابع :