در جزیره کیش جاذبه هایی نامحدود وجود دارد که سبب جذب گردشگر به سمت کیش شده است. یکی از این جذابیت ها آکواریوم کیش است که به نوعی خاص ترین و زیبا ترین جاذبه کیش به شمار می رود. اگر نگران این هستید که نمی توانید به جزیره کیش سفر کنید و آکواریوم کیش را ببینید، پس این مطلب مجله گردشگری پرشین هتل را ازدست ندهید تا با دیدن عکس آکواریوم کیش، یک تور مجازی به این مکان تفریحی را تجربه کنید.

آشنایی با تمامی مراکز تفریحی و گردشگری کیش با یک کلیک

آکواریوم کیش
موجودات مختلف در آکواریوم کیش

ساختار آکواریوم کیش

آکواریوم کیش با ساختاری جذاب شبیه به یک کشتی ساخته شده است که نوع طراحی آن، مهم ترین مزیت آکواریوم کیش می باشد. زیرا شما در هنگام مراجعه به این مکان تفریحی کیش می توانید از فاصله ای اندک موجودات دریایی را مشاهده کنید و به دلیل قرار گیری در تونل آکواریوم، حس می کنید که در عمق دریا ایستاده اید.

البته آکواریوم کیش به دو قسمت تقسیم بندی می شود که اولین قسمت و یا همان اولین آکواریوم با حجم 50 هزار لیتر مخصوص به ماهی های غول پیکر مانند کوسه تمساح، مارماهی  و ... می باشد. آکواریوم کوچک تر که حجمی بالغ بر 20 هزار لیتر دارد، محل نگهداری و زندگی ماهی های رنگارنگ و موجوات دریایی با جثه کوچک است که دنیایی زیبا در زیر آب را تشکیل می دهند.

ویژگی های آکواریوم کیش چیست؟ 

آکواریوم کیش برای آن دسته از گردشگرانی که به غواصی علاقه مند نیستند اما می خواهند حس دلنشین قرار گرفتن در عمق دریا را بدون تماس بدن با آب تجربه کنند، بهترین گزینه است. این آکواریوم دارای بخش های گوناگونی می باشد که شما می توانید از تمامی آن ها بازدید کنید و از مزیت های این آکواریوم نهایت استفاده را ببرید. همچنین هزینه ای بسیار پایین تر از غواصی را دارد و تمامی سنین می توانند به آن مراجعه نمایند.

آکواریوم کیش
بازدیدکنندگان آکواریوم کیش

مطالبی درباره پارک دلفین های کیش

موجودات زنده در آکواریوم کیش

آکواریوم دیدنی کیش نه تنها محلی برای به نمایش گذاشتن موجودات دریایی است، بلکه به عنوان زیست گاه ماهی ها و دیگر موجودات در داخل دریا عمل می کند که در این آکواریوم زندگی می کنند، رشد می کنند و بزرگ می شوند. در این آکواریوم حدود 70 نوع ماهی تزئینی وجود دارند که برخی از آن ها کمیاب بوده و آکواریوم های مجزا با آب های شور و شیرین برای آن ها در نظر گرفته شده است. 

در میان تمامی موجوداتی که در این مجموعه زندگی می کنند، لاک پشت دو متری جذاب ترین و خیره کننده ترین موجود می باشد که برای لحظاتی چشم های شما محو آن خواهد شد. شما می توانید به گشت در آکواریوم و بازدید از این موجودات بپزدازید و پس از آن، کودکان خود را به بخش دیرینه شناسی این مجموعه هدایت کنید که قطعا برای آن ها بسیار لذت بخش می باشد.

آکواریوم کیش
ماهی های مختلف در آکواریوم کیش

ساعت بازدید از آکواریوم کیش

ساعات بازدید از آکواریوم کیش در فصل های مختلف متفاوت می باشد، از این رو حتما می بایستی پیش از مراجعه به این مجموعه، ساعت های شروع کار و پایان کار را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال در فصول بهار تا تابستان از ساعت 18 تا 20 امکان بازدید از این مکان وجود دارد و در فصول پاییز تا انتهای زمستان از ساعت 16 تا 18 می توان از این آکواریوم جذاب دیدن کرد. 

با باغ پرندگان در کیش آشنا شوید

خرید بلیط آکواریوم کیش + قیمت

خرید بلیط آکواریوم در کیش به تنهایی ارائه نمی شود؛ زیرا این آکواریوم در مجموعه دلفیناریوم کیش قرار گرفته و برای بازدید از آن می بایستی بلیط ورودی کل آن را رزرو کنید. البته این فرصت خوبی برای مشاهده بخش های مختلف دلفیناریوم می باشد که می توانید از آن بهره مند شوید و حیوانات مختلف را همراه با نمایش فوق العاده زیبای دلفین ها نظاره گر باشید. لازم به ذکر است که قیمت بلیط آکواریوم کیش در سال 1401 حدود 40 هزار تومان است که با نوسان قیمت همراه می باشد. جهت خرید نهایی بلیط آکواریوم کیش می توانید به صفحه تفریحات کیش پرشین هتل مراجعه نمایید.

آکواریوم کیش
آکواریوم کیش در مجاورت دلفیناریوم کیش

رزرو تور کیش با بیشترین تخفیف

کشتی های آکواریوم کیش

جزیره کیش پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر دارد که یکی از آن ها با وجود آکواریوم کیش، کشتی های آکواریومی است. در بین تمامی کشتی های تفریحی کیش، تعدادی کشتی آکواریومی هستند که به نام های سیمرغ، توتیا، ستاره، گردشگر، نهنگ سفید و تیکا شناخته می شوند. 

کدام کشتی آکواریوم کیش بهتر است؟

اگر به جزیره کیش سفر کرده باشید، قطعا نام کشتی آکواریوم کیش و یا کشتی زیر دریایی را شنیده اید، این کشتی کاربردی دقیقا مشابه با آکواریوم کیش دارد، با این تفاوت که این بار شما به زیر دریا خواهید رفت و از فاصله اندک موجودات دریایی مختلف در زیر دریا را مشاهده می کنید. لذت بازدید با این کشتی نیز بسیار بیشتر می باشد، بنابراین پیشنهاد می شود در سفر به کیش این تجربه را نیز از دست ندهید.

آکواریوم کیش کجاست؟

آکواریوم کیش در قسمت جنوب شرقی جزیره کیش قرار گرفته است. همانطور که گفته شد این آکواریوم یکی از بخش های مجموعه پارک دلفین کیش است که برای بازدید از آن باید به بلوار مرجان مراجعه کنید. دسترسی به وسیله تاکسی سرویس بسیار راحت خواهد بود، ضمن اینکه هتل های متعددی نیز در این منطقه قرار گرفته اند که شما می توانید با اقامت در آن ها، هر زمان مد نظر به راحتی به بازدید از آکواریوم بپردازید.

جاهای دیدنی کیش نزدیک آکواریوم کیش

به دلیل موقعیت مکانی آکواریوم کیش شما می توانید به باغ پرندگان کیش مراجعه کنید و از گونه های مختلف پرندگان نادر لذت ببرید. علاوه بر این موضوع، ندیک بودن این آکواریوم به یکی از سواحل کیش به نام سیمرغ باعث شده تا به پارک آهوان نیز دسترسی راحت داشته باشید.

تم پارک آبی اوشن کیش نیز از دیگر مکان های تفریحی و جذاب کیش است که در نزدیکی آکواریوم کیش قرار گرفته است. همچنین اسکله تفریحی کیش، ساحل مرجان کیش، مرکز خرید مرجان، مرکز خرید زیتون و مرکز خرید سارینا 1 در مجاورت آکواریوم می باشند.

آکواریوم کیش
مدعوین آکواریوم کیش

غواصی کیش را بیشتر بشناسید

کدام هتل های کیش به آکواریوم کیش نزدیک هستند؟

در نزدیکی آکواریوم جزیره و مجموعه دلفیناریوم هتل سیمرغ کیش، هتل شباویز کیش، هتل ستاره کیش و ... قرار گرفته اند. همچنین اگر به دنبال اقامت در بهترین هتل های کیش هستید، می توانید هتل مارینا پارک کیش را با فاصله اندک تا این جاذبه دیدنی انتخاب نمایید و از اقامت با موقعیت مکانی و کیفیت ایده آل نهایت بهره را ببرید.

قیمت بلیط آکواریوم کیش در سال 1402 چقدر است؟

در حال حاضر قیمت بلیط آکواریوم کیش در سال 1401 حدود 40 هزار تومان است که قیمت بلیط آکواریوم کیش در سال 1402 حتما به 80 هزار تومان می رسد

کدام کشتی آکواریوم کیش بهتر است؟

یکی از بهترین کشتی های تفریحی و آکواریومی کیش، کشتی آکواریوم کیش است که کف شیشه ای داشته و تا عمق 5 متری دریا پایین می رود.

آکواریوم کیش کجاست؟

آکواریوم کیش در مجموعه پارک دلفین کیش قرار گرفته که به راحتی با یک تیر چند نشان خواهید زد

بیشتر بخوانید :
منابع :