هتل پارسیان خزر چالوس یا هتل آزادی خزر چالوس یکی از بهترین هتل های چالوس است که در نوار ساحلی دریای کاسپین قرار دارد. این هتل زیبا رستوران هایی را برای راحتی و صرف غذای میهمانان خود تدارک دیده تا از کیفیت بالای غذاها نهایت لذت را ببرند. این امر سبب می شود میهمانان نیاز نداشته باشند برای تامین غذا، به بیرون از هتل مراجعه نمایند.

رستوران های هتل آزادی خزر چالوس شامل 2 رستوران می شود که نام آن ها پارسه و سنتی نازخاتون است. این رستوران ها برای صرف وعده های غذایی نهار یا شام آماده خدمت رسانی به میهمانان هستند. از نظر کیفیت غذایی، رستوران های این هتل دارای بهترین کیفیت هستند.

رستوران پارسه از دیگر رستوران های هتل پارسیان خزر چالوس

رستوران پارسه از دیگر رستوران های هتل آزادی خزر چالوس است که انواع غذاهای ایرانی، دریایی و فرنگی را با بهترین دیزاین و کیفیت ارائه می دهد. این رستوران بسیار زیبا و مجلل بوده و با پرسنلی مجرب و سرآشپزهایی ماهر توانسته، به خوبی رضایت میهمانان مقیم در هتل را جلب نماید.

رستوران پارسه این هتل چالوس با این تنوع بالای غذایی، گزینه ای مناسب برای صرف نهار و شام و یا قرار های مهم می باشد. این رستوران زیبا و دیدنی در طبقه همکف قرار دارد و ظرفیت پذیرایی این رستوران هتل بیش از 245 نفر است. البته منوی غذایی رستوران هتل انتخابی بوده و صبحانه بوفه سلف سرویس می باشد.

بیشتر بخوانید: امکانات رفاهی هتل پارسیان خزر یا آزادی خزر چالوس

رستوران نازخاتون هتل آزادی خزر چالوس باب طبع سنتی ها

هتل پارسیان آزادی خزر چالوس رستوران دیگری به نام نازخاتون دارد که باب طبع سنتی پسند ها می باشد. همانطور که پیدا است این رستوران، سنتی بوده و انواع غذاهای سنتی همچون کشک بادمجان، میرزا قاسمی، آبگوشت، کوبیده و ... در منوی این رستوران سنتی جای گرفته است.

رستوران سنتی ناز خاتون با چیدمانی سنتی، فضایی نوستالژیک را به وجود آورده که حس خوبی را به میهمانان منتقل می کند. این هتل چالوس علاوه بر این رستوران های عالی، یک کافی شاپ چشم انداز را طراحی کرده تا میهمانان بتوانند از عصرانه ای بی نظیر با چشم اندازی عالی، نهایت لذت را ببرند.

کافی شاپ چشم انداز مکانی مناسب برای دورهمی های دوستانه و سورپرایز ها می باشد که خاطره هایی عالی را برای شما رقم خواهد زد. در این کافی شاپ انواع نوشیدنی ها سرو می گردد که شامل قهوه های فرانسه و ترک، نوشیدنی های سرد مانند موهیتو و آبمیوه های طبیعی و ... می شود.

بیشتر بخوانید :
منابع :