به گزارش پرشین هتل، میدان انقلاب تهران در گذشته به نام  میدان 24 اسفند یا میدان مجسمه بوده است. میدان انقلاب تهران در تقاطع خیابان انقلاب بین خیابان کارگر و آزادی قرار دارد که هتل اسپیناس تهران از هتل های تهران نزدیک به میدان انقلاب است.

میدان انقلاب در نقطه مرکزی شهر تهران واقع شده که از این منطقه هم به بالا شهر و هم به جنوب شهر می توان دسترسی آسانی از طریق ایستگاه مترو که دو درب ورودی با فاصله زیاد دارد که یکی از درب ها جنب سینما بهمن و دیگری رو به روی  سینما مرکزی  می باشد، بی آرتی های وسط خیابان و دیگر اتوبوس ها و تاکسی های خطی که تردد شما را برای هر نقطه از شهر آسان تر نموده است .

بی آرتی
بی آرتی تهران

میدان انقلاب از طرف غرب به میدان آزادی ،از طرف شرق به تهران پارس ،از طرف جنوب به خیابان سر سبیل و از طرف شمال به پارک لاله ویوسف آباد ختم می شود.

با یک کلیک مراکز خرید تهران را ببینید

میدان انقلاب تهران

اگر به دنبال کتاب های نایاب و بارزش در هر زمینه ا ی مثل پزشکی ، آموزشی ،هنری ،فرهنگی و... هستید نزدیک بودن به میدان انقلاب تهران و رزرو و اقامت هتل تهران و بهترین گزینه برای شما می باشد. میدان انقلاب نقش بسیار مهمی در تاریخ ایران ورویداد هایش دارد که یکی از محله های قدیمی تهران به شمار می رود.

میدان انقلاب به دلیل وجود دانشگاه بزرگ تهران ودیگر دانشگاه های علمی کاربردی وجود دانشجویان را در آن منطقه زیاد تر از افراد معمولی نشان می دهد حتی اگر دانشگاهی که در آن مشغول ادامه تحصیل هستند واقع در انقلاب نباشد برای گرفتن کتاب ها و سی دی های درسی دانشگاهی به این منطقه می آیند. میدان انقلاب منطقه ای پر رفت وآمد است که به ندرت در صبح های زود روز جمعه فقط می توان آن خیابان  را خلوت دید.

میدان انقلاب تهران
اجتماع در میدان انقلاب تهران

میدان انقلاب برای کسانی که می خواهند هتل های تهران را رزرو  و تمایل به اقامت در خیابان هایی آرامی دارند گزینه مناسبی نیست ولی اگر تمایل به نزدیکی در این مکان داشته می توانند هتل های تهران را در خیابان های نزدیک مثل ولیعصر ،میدان فردوسی که نسبتا محیط آرام تری دارد رزرو نمایند. رزرو هتل در تهران حتی در مناطق شلوغ و پر هیاهو تهران اقامت مطلوبی با امکانات رفاهی وتفریحی لوکسی را برای شما رقم خواهد زد.

خیابان لاله زار تهران و خاطره های شیرین

میدان انقلاب یکی از مزیت هایش وجود سر تا سری میدان و حتی خیابان های اطرافش مخصوصا خیابان کارگر شمالی وجنوبی دسترسی بسیار آسانی به اغذیه  فست فود ها، رستوران، آبمیوه فروشی است که برای رفع گرسنگی وتشنگی افراد فراهم شده است.

هرکسی با دیدن این منظره میل به غذا پیدا خواهد کرد. از دیگرمکان های تفریحی و سنتی می توان از سفره خانه های سنتی ایران و سیمرغ نام برد که واقع در کوچه کنار سینما مرکزی قرار دارد که میتوانید از سرویس های بی نظیر چای و قلیان و غذاهای خوش طعمش استفاده نمایید.

سفره خانه های سنتی
سفره خانه سنتی تهران

سرویس های چای و قلیان در سفره خانه سنتی ایران همراه با چیپس و تخمه و شکلات و قند است که قیمت این سرویس 25 هزار تومان می باشد اما در انتهای کوچه به سفره خانه سنتی سیمرغ میرسیم که قیمت سرویس های آن بخاطر کمی لوکس بودن و نوع قلیان متفاوتش با سفره خانه ایران کمی گران تر است که به قیمت 35 هزارتومان رسیده است.

خیابان سی تیر و داستان هایی جذاب

میدان انقلاب تهران در گذشته
میدان انقلاب تهران در زمان قدیم

فضاهای دوست داشتنی میدان انقلاب

همینطور که مشاهده می کنید داخل این کوچه با تزئین چتر های رنگی است که نظر عابران پیاده را به خود جلب کرده و منظره جالبی را ساخته که بیشتر کسانی که از آن کوچه رد می شوند با این منظره زیبا عکس های یادگاری می گیرند.
انتهای این کوچه سمت راست به خیابان بزرگ ومعروف جمالزاده می رسد که این خیابان به راه ها وخیابان های زیادی مثل بازار سرسبیل و...می رسد.

اگر با دقت تر به اطراف میدان انقلاب بنگریم پاساژ های متعددی از لباس ،مانتو ،لوازم آرایشی وبهداشتی، گوشی ووسایل جانبی آن ،کلاه و عینک و....با قیمت هایبسیار مناسبی در معرض دید قرارگرفته که می توانید اجناس دلخواه خود را با قیمت پایین تری نسبت به مناطق دیگر تهران خریداری نمایید.

معرفی بازار بزرگ تهران

میدان انقلاب تهران
میدان انقلاب تهران

جنب این کوچه سینمای مرکزی واقع شده که پاساژ بسیار قدیمی که درب خروجش در خیابان پشتی واقع شده که در طبقه اول این پاساژ سوت وکور تعدادی کافینت وجود دارد و وجود این کافی نت ها بیشتر برای انجام کارهای دانشجویی مثل کپی کردن جزوه ها، ثبت نام اینترتی دانشگاه برای ورودی های جدید، پرینت کارت ورود به جلسه برای امتحانات پایان ترم و ... می باشد.

جلوی درب خروجی این پاساژ یک دانشگاه علمی کاربردی واحد11 وجود دارد که دانشگاه فرهنگ وهنر نام دارد و این پاساژ با وجود کافینت هایی که دارد کارهای دانشجوهای این دانشگاه را آسان تر کرده است. اگر بخواهیم از ریز، ریز اطراف انقلاب صحبت کنیم توضیح زیاد است ولی به شما پیشنهاد می کنیم که در سفر تهران خود از این منطقه بازدید نمایید.

بیشتر بخوانید :
منابع :