به گزارش پرشین هتل: با رزرو هتل های تهران میتوانید علاوه بر یک اقامت خوب در تهران از جاهای دیدنی تهران مخصوصا خیابان لاله زار دیدن کنید که  پیشنهاد ما هتل مرکزی ایران تهران است که در این خیابان واقع است. خیابان لاله زار از خیابان های قدیمی تهران و خیابان ها ی مرکزی شهر تهران می باشد؛ این خیابان از شمال به خیابان انقلاب (خیابان مهم و مرکزیشهر تهران ) از جنوب به میدان امام خمینی ( نام میدان تاریخی درمرکز شهر تهران ) منتهی می شود.

خیابان لاله زار تهران
خیابان لاله زار تهران

خیابان لاله زار تهران در اوایل دوره ی پهلوی با نماد مدرنیسم با معنای گرایش و پدیده های نو، به شانزه لیزه تهران لقب گرفت.خیابان لاله زار تهران یکی از قدیمی ترین خیابان های تهران که قلب تپنده ی گردشگری در تهران است. درقدیم به شانزه لیزه معروف بوده، امروزه مرکز لوازم برقی ، انواع لوسترهای سلطنتی و اسپرت می باشد و جالب است که بافت قدیمی و مدرنیته همچنان حفظ شده و در حال حاضر تبدیل به یک نوستالژی شده است.

خیابان سی تیر تهران و خاطره هایی جذاب

خیابان لاله زار یکی از خیابان های بسیار مدرن در زمان های گذشته بوده که بسیاری از امکانات را در خود جای داده که شامل سینما، تئاتر، رستوران، که نماد نوگرایی و غربگرایی  به شمار می امده است.

رزرو هتل های نزدیک به خیابان لاله زار با تخفیف ویژه

خیابان لاله زار خیابان جنب و جوش
خیابان لاله زار خیابان جنب و جوش 

بازارهای خیابان لاله زار

در بازارهای خیابان لاله زار تهران بیشتر وسایل بصورت عمده ارائه میشود ، امروزه حدود 3000 فروشگاه لوازم برقی، انواع مختلف لوستر ، ساعت های رومیزی ، انواع مختلف از چراغ های تزئینی و زیبا و حتی تابلو های دیواری در راسته بازار یافت می شود . حتی انواع ابزارهای مورد نیاز برای یک ساختمان مانند دوربین مداربسته، آیفون تصویری، پریز برق موجود می باشد.

معماری جدید خیابان لاله زار
معماری جدید خیابان لاله زار تهران

یکی از ویژگی های مهم خیابان لاله زار دسترسی راحت با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند نزدیکی چندین ایستگاه مترو از جمله  دروازه دولت ، سعدی ، امام خمینی ، وجود  بی آرتی و تاکسی دروازه دولت  که نبش خیابان لاله زار قرار دارد.

میدان انقلاب تهران کجاست؟

اگر قصد خرید لوستر را دارید از لاله زار شمالی و از طریق مترو دروازه دولت مراجعه کنید دسترسی شما راحت و آسان می باشد و برای دیدن هر یک زمان زیادی لازم است و در ترافیک شهر تنها وسایل نقلیه عمومی راه حلی آسان برای این منظور است.

خیابان لاله زار تهران در قدیم
خیابان لاله زار تهران در قدیم

وجود بهترین کافه در این منطقه نظر مراجعه کنند گان به علاوه کاسبان این منطقه را بخود جلب کرده است، با ایجاد این کافه شرایط استراحت و میل کردن نوشیدنی های سرد و گرم را برای افراد آن منطقه فراهم شده، محیط کافه بسیار دنج، آرام بخش و دارای فضای باز که لذت تجربه ی یک روز خوب را فراهم می کند. وجود هتل های تهران در نزدیک بازار لاله زارعلاوه بر امکان اقامت در یک مکان دنج و آرام دسترسی به این بازار برای تهیه ی بهترین اقلام  را راحت می کند.

بازار بزرگ تهران، قلب تپنده شهر

خیابان لاله زار ۱۳۳۵
خیابان لاله زار تهران 25 سال پیش

امکانات بازار میتوان به دو پارکینگ بزرگ ، بانک های تجارت و ملی ، عابربانک های متعدد در مراکز خرید، چرخ دستی های کوچک و بزرگ برای حمل وسایلی که توسط مراجعه کنند گان خریداری شده تا رسیدن به محل وسیله مورد نظر شخص می باشد.

بازار لاله زار با وجود اینکه نامش به گونه ای است که منطقه دارای فضاسازی سبز و بوستان باشد، اما بوستان هایی برای هوا خوری در این منطقه وجود ندارد، ولی کیف، کفش، پوشاک به فراوانی پیدا می شود.

پاساژ تندیس تهران، برندباز قدیمی تجریش

خیابان لاله زار در سال ۱۳۳۵
خیابان لاله زار تهران در سال ۱۳۳۵

خیابان لاله زار از غرب به خیابان  فردوسی  که به بازار چرم فروشها دسترسی راحت است و خیابان منوچهری که  راسته خرید کیف و کوله پشتی ، البسه و.. میباشد، پاساژ پلاسکو در این منطقه قرار داشت که یکی از قدیمی ترین مراکز تولید پوشاک مردانه و زنانه در تهران بود ،بازار لاله زار نزدیک به بازار بزرگ تهران است.

یکی دیگر از ویژگی های بازار لاله زار نزدیکی به موزه عبرت میباشد که شرایط بازدید راحت و آسان را برای علاقمندان فراهم کرده است، با رزرو هتل تهران درنزدیک ترین مکان ها به بازار خیابان لاله زار تهران دسترسی به این منطقه را برای خود راحت کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :