تهران از آن دسته شهر‌هایی‌ست که گوشه و کنارش، مملوء از شیرینی‌ فروشی و قنادی‌ های مختلف است! شیرینی فروشی‌هایی که عوامل آن در تلاشند تا در نهایت؛ مرغوب‌ترین، اصیل‌ترین و خاص‌ترین شیرینی‌ها را به مشتریان‌شان تحویل دهند.

نکته جالب‌توجه در این‌باره، عملکرد اولین‌های این حرفه جذاب است که همچنان در جست‌و‌جوی تولید و ارائه خوش‌طعم‌ترین و بهترین شیرین‌های شهر هستند تا نام خود را به عنوان بهترین شیرینی فروشی های تهران سر زبان بیاندازند. کسب‌و‌کار‌های مجربی که اصالت و تازگی را فدای پیروزی در رقابت‌های جریان یافته نکرده و همچنان بر حفظ مشتریان خود وفادار هستند.

شیرینی فروشی های تهران
لذیذ ترین شیرینی ها در بهترین شیرینی فروشی های تهران

کمی دقت و گشت‌و‌گذار در این شهر، شما را با قنادی‌های تازه تاسیس و جوانی آشنا خواهد نمود که ترکیب جالبی از تنوع، کیفیت و زیبایی را در تولیدات خود ایجاد کرده‌اند. بنابراین اگر از آن دسته افرادی هستید که جانتان برای شیرینی و انواع مختلف آن در می‌رود، بهتر است پیش از سر زدن به شیرینی فروشی‌های این شهر، به جست‌و‌جو پیرامون بهترین‌های آنان مشغول شوید.

پس از کمی پرس و جو در نهایت موفق به یافتن بهترین شیرینی فروشی های تهران شده و از هزینه و انتخاب نهایی‌تان هم پشیمان نشوید. با توجه به اهمیت این مسئله، در ادامه این مطلب از مجله گردشگری به معرفی بهترین شیرینی فروشی های تهران می‌پردازیم.

شیرینی فروشی های تهران
کافه نادری از سینمایی ترین شیرینی فروشی های تهران

کافه قنادی نادری سینمایی ترین شیرینی فروشی تهران

کافه نادری، کافه‌ای نام آشنا و نوستالژیک که در صدر لیست بهترین شیرینی فروشی های تهران و کافه های تهران قرار می گیرد. این کافه بیش از 90 سال سابقه دارد که اتفاقا در خیابان نادری تهران (جمهوری کنونی) واقع می باشد. در کنار این کافه قنادی، یک اقامتگاه هم ساخته شده که مزین به نام هتل نادری تهران است.

شیرینی فروشی های تهران
کافه نادری از قدیمی ترین شیرینی فروشی های تهران

تاریخچه کافه نادری

قدمت کافه قنادی نادری به 1306 هجری شمسی بر می گردد که توسط خاچیک مادیکیانس افتاح شد. به دلیل کیفیت بالای قهوه و خدمات این کافه، شهرت آن افزایش پیدا کرد. به گونه ای که این کافه پاتوق شاعران و نویسندگان بزرگی همچون نیما یوشیج، سیمین دانشور، جلال آل احمد، صادق هدایت و ... بود.

قنادی کافه نادری تا سال ها بهترین شیرینی فروشی تهران بود که پس از انقلاب مصادره شد. نه تنها شیرینی فروشی نادری بلکه حیاط 4 هزار متر مربعی و ساختمان هتل هم مصادره گردید. هتل نادری کنونی نیز باقی مانده همان هتل نادری سابق بوده که در کنار کافه نادری واقع شده است.

شیرینی فروشی های تهران
منوی کافه نادری

منوی کافه نادری

کافه نادری ظرفیتی حدود 140 نفر دارد که منوهای مختلفی از نوشیدنی های گرم و سرد و غذاهای بین المللی و ایرانی را شامل می شود. با گذشت این همه سال همچنان کیفیت غذاها و نوشیدنی های این کافه پابرجاست و توانسته نظر بسیاری از شهروندان و گردشگران را به خود جلب کند. متاسفانه شیرینی فروشی نادری در سال 1370 تعطیل شد.

در منوی فرنگی کافه غذاهایی همچون بیف استراگانف، شاتو بریان، بیفتک، کافه گلاسه، قهوه فرانسوی و ترک دیده می شود که از همان سال های ابتدایی به ایرانیان عرضه شد. گارسون های این کافه ارمنی هستند و با آداب معاشرت کامل از میهمانان خود پذیرایی می کنند. در زمان های گذشته هم مراسم شادی و پایکوبی در حیاط پشت کافه برگزار می شده که حال و هوای خودش را داشته است.

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی های تازه در کافه نادری

اگر علاقه مند به سریال های تاریخی و شبکه های نمایش خانگی باشید حتما غرفه کافه نادری را در فیلم های شهرزاد و شبکه مخفی زنان را دیده اید. لازم به ذکر است در سال 1382 ساختمان هتل و کافه نادری (شماره ثبت 10446) به ثبت آثار ملی ایران رسیده تا میراثی برای فرزندان آینده ایران زمین باشد.

قنادی بی بی از بهترین شیرینی فروشی های تهران

قنادی بی بی از قدیمی‌ترین و بهترین شیرینی فروشی‌ های تهران است که چهلمین سالگرد خود را هم پشت سر گذاشته است. این شیرینی فروشی در سال 1359 و در طبقه اول یک ساختمان دو طبقه و در یکی از کوچه‌های فرعی محله یوسف آباد افتتاح شد و در ابتدا نام « شیرینی سرا » برای آن انتخاب گردید.

در اولین روز‌‌های تاسیس این مکان، افرادی که قصد رفتن به آن را داشتند، باید از یک حیاط عبور می‌کردند تا در نهایت، شیرینی موردنظر خود را از میان تولیدات اندک و روزانه این شیرینی سرا انتخاب کنند. آن روز‌ها؛ شرایط اقتصادی نامناسب و البته دسترسی سخت به مواد اولیه موردنیاز، این امکان را برای قنادان فراهم نمی‌کرد تا مطابق با انتظارات مشتریان به تولید شیرینی‌جات مختلف مشغول شوند.

به همین دلیل در آن زمان، تنها تعداد محدودی از کیک و شیرینی‌ها با در نظرگیری نیاز روز تهیه می‌شدند اما کیفیت برتر شیرینی‌های تولیدی و همچنین طعم بکر و تازه هرکدام، موجب شد تا نام این قنادی به « بی بی » تغییر یابد. بدین‌ترتیب، این شیرینی فروشی تبدیل به مکان مورد‌علاقه بسیاری از شهروندان و شیرینی‌دوستان تهرانی گردید.

شیرینی فروشی های تهران
کیک شکلاتی بی بی

شهرت تدریجی قنادی بی بی 

به همین ترتیب و به مرور زمان؛ این قنادی مشهور به چنان محبوبیتی دست یافت که اقدام به پخت کیک‌های شکلاتی با آلبالو، کیک ناپلئونی، تارت توت فرنگی، چیزکیک و ... نمود. عوامل بی بی تمام تلاش خود را در راستای استفاده از مواد اولیه باکیفیت به کار گرفتند. ترکیب این مسئله با بهره‌گیری درست آنان از آیتم‌های مختلف تبلیغات منجر شد تا اسم این شیرینی فروشی به عنوان بهترین شیرینی فروشی تهران زود تر از انتظار بر سر زبان‌ها بیفتد.

این شهرت تا جایی ادامه یافت که در حال‌حاضر، کمتر شهروند تهرانی را می‌توان پیدا کرد که حتی برای یک بار، طعم خاص کیک شکلاتی این قنادی را نچشیده باشد! کیک‌های شکلاتی پخته شده در بی بی، درسته است که در طول زمان به ظاهر همیشگی و یکنواخت خود پایبند بوده‌اند اما طعم آنان، چنان بی‌نظیر و بکر است که امکان ندارد با تجربه یکباره آن، دلتان مجددا هوس خوردنشان را نکند!

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی فروشی بی بی

بی بی؛ انتخاب نخست بسیاری از شهروندان تهرانی

بسیاری از شهروندان تهرانی که به فکر برگزاری دورهمی یا جشن تولد‌های خودمانی هستند، برای تهیه کیک و شیرینی موردنظرشان، قنادی بی بی را انتخاب می‌کنند. این شیرینی فروشی را نه تنها به عنوان بهترین گزینه موجود در منطقه یوسف‌آباد تهران، بلکه باید در صد لیست بهترین شیرینی فروشی ‌های موجود در شهر تهران جای داد.

یکی از نکات مورد توجه مشتریان این قنادی، قیمت مناسب و در کنار آن، کیفیت زبانزد کیک و شیرینی‌هایش است. باقلوای ویژه بی بی از سری محصولات خاص و لذیذ آن است که با قطعیت می‌توان گفت، وسوسه خریدش به جان هر شیرینی دوستی می‌افتد! قنادی بی بی در سال‌های گذشته، اقدام به تاسیس شعبات دیگری هم نموده است اما بسیاری از مشتریان بی بی معتقدند که کیفیت کار شعبه اصلی این مجموعه نسبت به دیگر شعبات، بالاتر است.

شیرینی فروشی های تهران
کیک های شکلاتی خوشمزه

یکی از نکاتی که حتما باید به آن توجه داشته باشید، تعداد محدود کیک‌های شکلاتی این قنادی‌ست. بنابراین اگر دیر به سراغشان بروید، به احتمال زیاد با دست خالی هم برخواهید گشت! طعم بی‌نظیر کیک‌های شکلاتی بی بی، به قدری مدهوش‌کننده و در عین‌حال معروف است که بسیاری از رقبا در صدد یافتن دستور پخت‌های مشابه آن هستند و تلاش دارند در نحوه تزئین، عملکردی مشابه قنادی بی بی داشته باشند.

آدرش شعب مختلف قنادی بی بی:

شعبه یوسف آباد: یوسف آباد، میدان کلانتری، خیابان مهرام (مدبر)، نبش خیابان سی‌ام

شعبه قیطریه: خیابان دکتر شريعتی، بالاتر از پل صدر، خیابان مهندس میرزاپور (سهیل)، خیابان شهيد محمدی 

شعبه شهرک غرب: شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بعد از بیمارستان آتیه، جنب پارک نيما

شیرینی فروشی های تهران
سر درب شیرینی فروشی بی بی

کافه قنادی لرد

فعالیت مداوم و در عین‌حال باکیفیت این کافه قنادی، موجب شد تا موفق شود به خوبی، طعم تازه و دلچسب شیرینی‌های قدیمی و سنتی ارامنه خود را در ذهن مشتریانش ماندگار کند. همین مسئله باعث شد تا به مرور زمان، مشتریان خاص و وفادار خود را پیدا کند.

یکی از شعب این کافه در لس آنجلس هم تاسیس شده است. با وجود گذشت حدودا نیم قرن از تاسیس این کافه زیبا در شهر تهران اما هنور هم در میان عموم افراد با طعم گاتای تازه و خوشمزه لرد که آمیخته با عطر خوش دارچین و طعم دلپذیر گردوست، شناخته می‌شود.

شیرینی فروشی های تهران
کافه قنادی لرد

به همین دلیل است که مشتریان آن در هر زمان و موقعیتی، برای خوردن شیرینی معروف پروک لرد یا نان خامه‌ای و تارت‌های پر شده با مارمالاد زردآلو و آلبالو در کنار یک فنجان قهوه خود را به خیابان ویلا و این کافه قنادی جذاب می‌رسانند. عده‌ای از افراد و مراجعان این مکان نوستالژیک که از طعم عاشقانه جاری در شیرینی‌های مشهور این کافه بی‌اطلاعند، به محض آشنایی با آن، چنان شیفته‌اش می‌شوند که در هر فرصتی به دنبال تجربه دوباره طعم آن هستند.

آدرس کافه لرد: خیابان استاد نجات الهی (ویلا)، نرسیده به خیابان کریمخان زند، پلاک ۱۸۶

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی های وسوسه انگیز کافه قنادی لرد

شیرینی دانمارکی ویلا از دیگر شیرینی فروشی های تهران

جذابیت خیابان ویلای تهران؛ غیرقابل انکار است. به قدری که وسوسه گردش در بخش‌های مختلف آن را به جان هر گردشگری می‌‎اندازد! گردشگرانی که برای تماشای معماری زیبا و گنبد لاجوردی کلیسای سرکیس مقدس تا مغازه‌های مختلف صنایع دستی، شور و هیجان زیادی دارند.

در میان تمام دیدنی‌های این خیابان زیبا، قنادی‌هایی هم وجود دارند که آماده پذیرایی از شیرینی‌دوستان هستند و تمامی تلاش خود را به کار می‌گیرند تا خاطره‌ای خوشمزه را در ذهن مسافران به ثبت رسانند و خودشان را در لیست بهترین فروشی های تهران جای دهند. شیرینی دانمارکی ویلا یکی از مکان‌های جذاب و زیبای موجود در این خیابان بوده و دلیل عمده شهرت آن نیز پخت اولین شیرینی دانمارکی پایتخت در آن است.

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی دانمارکی یکی از قدیمی ترین شیرینی فروشی های تهران

این قنادی را باید یکی از معروف‌ترین و در عین‌حال بهترین شیرینی‌ فروشی ‌های تهران به شمار آورد که به واسطه پخت دانمارکی داغ و شکری، زبانزد عام و خاص گشته است. به همین دلیل است که کمتر شهروند و گردشگر شیرینی‌ دوستی، از کیفیت بالای شیرینی‌های موجود و قیمت ارزان‌ آن غافل می‌شود.

شیرینی دانمارکی ویلا؛ پاتوق جذاب دانمارک دوست ها!

این شیرینی فروشی فعالیت خود را در سال 1339 خورشیدی آغاز کرد و به واسطه پخت ماهرانه و لذیذ اولین شیرینی دانمارکی، اسم آن بر سر زبان دانمارک دوستان تهرانی افتاد! امکان ندارد به این شیرینی فروشی بروید و از عطر و بوی شیرینی داغ و تازه از فر درآمده‌اش، غرق لذت نشوید!

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی دانمارکی

محبوبیت این شیرینی فروشی به قدری‌ست که مشتریان در دو نوبت صبح و عضر در صف‌های طولانی به انتظار می‌ایستند. با خوردن اولین شیرینی دانمارکی، آنگاه درک خواهید کرد که چرا بسیاری از افراد آن را به عنوان یکی از بهترین شیرینی فروشی های تهران می‌شناسند. بسیاری از شهروندان تهرانی برای وعده عصرانه‌، خود را به یک شیرینی دانمارکی داغ به همراه یک فنجان چای دعوت می‌کنند.

بهترین زمان رفتن به این مکان، ساعات 10 صبح تا 4 بعد از ظهر است که تمامی شیرینی‌ها به طور کامل پخته و آماده عرضه به مشتریان می‌شوند. بنابراین لذت خوردن این شیرینی‌های لذیذ را از خود دریغ نکرده و در ساعت مقرر به خیابان نجات‌اللهی بروید. در این‌صورت با پرداخت هزینه‌ای مناسب، لذتی عمیق و به یاد ماندنی را به خود هدیه خواهید داد.

شیرینی فروشی های تهران
سر درب شیرینی فروشی دانمارکی

آدرس شعب شیرینی دانمارکی ویلا

شعبه ویلا: خیابان استاد نجات‌اللهی (ویلا)، بالاتر از طالقانی

شعبه پاسداران: خیابان پاسداران، پایین‌تر از نیستان چهارم، پلاک ۲۲۶

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی دانمارکی از بهترین شیرینی فروشی های تهران

شکلات و شیرینی سرای مینیون از قدیمی ترین شیرینی فروشی های تهران

بسیاری از شهروندان تهرانی، شیرینی سرای مینیون را به عنوان قدیمی‌ترین کافه قنادی پایتخت می‌شناسند. هرچند در نظر عده‌ای این مکان، قدیمی‌ترین قنادی به سبک مدرن در تهران و همچنین معروف‌ترین شیرینی فروشی تهران قدیم هم به شمار می‌آید.

این قنادی در حدود 90 سال پیش و به واسطه یک مهاجر اوکراینی در شهر تهران تاسیس گردید و در 19 خرداد ماه سال 1399 نیز به عنوان میراث معماری معاصر در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. شکلات‌های دست‌ساز منحصر‌به‌فرد موجود در این مکان، منجر به انتخاب عنوان « سلطان شکلات » برای آن شده‌اند.

شیرینی فروشی های تهران
کافه قنادی مینیون، اصل اوکراین

تاریخچه شیرینی سرای مینیون

قصه تولد مینیون به زمان جنگ جهانی دوم باز می‌گردد. در میانه دهه 30 میلادی  که مصادف با سال 1308 خورشیدی است، اوسب ترپوگوسیان تصمیم گرفت به قصد فرار از کابوس جنگ و فشار بحران اقتصادی به همراه خانواده‌ خود به ایران مهاجرت کند.

او بعد از مدتی یک نانوایی را در تهران تاسیس نموده و با استفاده از سهیمه آردی که آن روز‌ها به صورت جیره‌بندی شده به مردم داده می‌شد، اقدام به پخت نام‌های متفاوتی کرد که شکلی آجر مانند داشتند. استقبال از این نان‌ها موجب شد تا به تدریج، نان‌های دیگری هم به شکل ساعد دست نوزاد تولید شوند.

شیرینی فروشی های تهران
قنادی مینیون

این نان‌ها بعد‌ها به نان ساندویچ ( بولکا یا بولکی ) شهرت یافتند. بعد از پایان جنگ در اروپا، هویت این خانواده اوکراینی به خانواده شیرینی‌پز‌ها تغییر یافت و کم‌کم جایگاه‌شان در میان ایرانی‌ها و به ویژه شهروندان تهرانی تثبیت گردید.

این خانواده موفق شدند تا اولین دستگاه شکلات‌سازی را از اروپا به ایران وارد کرده و با تولید شکلات‌های دست‌ساز و باکیفیت، مشتریان خود را شگفت‌زده و ترغیب به خرید کنند. نام این مغازه به پیشنهاد یکی از پسران خود مینیون انتخاب شد. این اسم ریشه فرانسوی داشته و به معنای « بامزه » ست.

شیرینی فروشی های تهران
داخل شیرینی فروشی مینیون

شهرت تدریجی شیرینی فروشی مینیون

به مرور زمان؛ شیرینی‌ها و شکلات‌های خاص و متنوع مینیون در سراسر تهران به شهرت رسیده و موفق شدند تا تغییراتی را در ذائقه ایرانی‌های ایجاد کنند. در گذشته، شیرینی فروشی مینیون به عنوان تنها شیرینی فروشی برای خرید پاسکا ( شیرینی مخصوص عید پاک مسیحیان ) محسوب می‌شد و انحصار رسپی شکلات‌هایش را هم از آن خود کرده بود.

در آن زمان، حتی رجال سیاسی شهر هم تبدیل به مشتری‌های ثابت این مکان شده و در ایام سال نوی مسیحی، کودکان شهر به انتظار توزیع شکلات‌های خوشمزه مینیون می‎‌نشستند. شکلات‌های خوشمزه‌ای که لای زرورق‌هایی با طرح رنگ درختان کاج و بابانوئل پیچیده شده و طعم پرتقال، فندق، مارسیپان داشتند.

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی و شکلات مینیون

مینیون؛ یادگار تهران قدیم

در سال‌های گذشته؛ روبن ترپوگوسیان که آخرین بازمانده نسل اول مینیون محسوب می‌شود، به همراه همسر خود تصمیم به اداره مغازه با همان شکل‌ و شمایل قدیمی‌اش گرفت. مغازه‌ای که قهوه‌های تازه و خوش‎‌‌عطرش و شکلات‌های دست‌ساز لذیذ آن موجب جذب تعداد قابل‌توجهی از شهروندان می‌شد. اما متاسفانه در اردیبهشت ماه سال جاری، خبر درگذشت روبن یا همان موسیوی مهربان و معروف مینیون به گوش رسید.

در واقع به همین دلیل است که شیرینی فروشی نوستالژیک مینیون بسیاری از افراد را به یاد تهران قدیم و خاطرات فراموش‌ شده آن می‌اندازد. قنادی کوچک و جمع‌‌و‌جوری که بوی قهوه تازه آن تمامی کوچه را در بر گرفته و امکان ندارد، یخچال مخصوص شکلات‌های دست‌ساز آن را ببینید و دلتان هوس خرید و خوردنشان را نکند!

شیرینی فروشی های تهران
شکلات های لذیذ در مینیون

شیرینی‌ های قنادی مینیون

در قنادی مینیون؛ شیرینی‌های دیگری همچون تارت میوه‌ای، اکلر شکلایت، رولت و ناپلئونی پخته می‌شوند که هرکدام هم طرفداران خاص خودشان را دارند. قهوه فرانسه این قنادی معروف است. به نحوی که با رفتن به آن باید در صف انتظار خریدش بایستید! قیمت شیرینی و دیگر اقلام خوردنی موجود در این قنادی، کمی گران‌تر از حد معمول است! اما بر حسب تجربه و آمار به دست آمده از رضایت مشتریان باید خاطرتان را از بابت کیفیت‌شان راحت کنیم.

قنادی مینیون همچون دیگر قنادی‌ها؛ مشتریان قدیمی و وفادار خودش را دارد. مشتریانی که بی‌توجه به مسافت پیش‌رویشان، از قسمت‌های مختلف شهر به سوی این کافه می‌آیند تا باز هم طعم خاص و بی‌نظیر آن را تجربه کنند. نوادگان این خانواده سال‌هاست که دو شعبه از مینیون را در آمریکا بازگشایی کرده و به ادامه این حرفه شیرین پرداخته‌اند. اگر با تعاریف ذکر شده از این کافه، دلتان هوس بازدید از آن را کرده است، بهتر است این لذت را از خودتان دریغ نکنید.

شیرینی فروشی های تهران
انواع شیرینی

آدرس شیرینی فروشی مینیون: خیابان سعدی شمالی، نبش خیابان قائدی، نبش چهارراه هدایت، رو‌به‌روی بیمارستان امیراعلم

شیرینی فروشی ناتلی از بهترین شیرینی فروشی های تهران

ناتلی یکی از قدیمی‌ترین و در عین‌حال بهترین شیرینی‌ فروشی ‌های تهران محسوب می‌شود که آغاز فعالیتش به دهه 40 خورشیدی باز می‌گردد. این شیرینی فروشی با ارائه محصولات خوب و در عین‌حال متنوع خود موفق شد تا محبوبیت قابل‌توجهی را در میان عموم مردم به دست آورد. هرچند نسل اول این قنادی، دارای قدمتی 80 ساله است. این قنادی در سال 1341 خورشیدی با اصالتی گرجی و با نام « ناتالی » در تقلیس گرجستان تاسیس شد.

شیرینی فروشی های تهران
ناتلی یکی از بهترین شیرینی فروشی های تهران

شعب جدید قنادی ناتلی

سال 1945 میلادی و وقوع جنگ جهانی دوم موجب شد تا موسس قنادی ناتالی به شهر تبریز مهاجرت کند. این اتفاق، موجب تاسیس « قنادی وطن » در خیابان تربیت فعلی شد. این فرد بعد از آن به تهران آمد و تصمیم به گسترش فعالیت‌های تجاری خود گرفت و در سال 1343 خورشیدی، اقدام به تاسیس شعبه دیگری از این قنادی در خیابان انقلاب و نبش خیابان جمهوری گرفت. یک سال بعد از آن هم شعبه دوم موجود در شهر تهران را در خیابان انقلاب و رو‍‌به‌روی خیابان لاله‌زار تاسیس و نام « قنادی ورسای « را هم روی آن نهاد.

شیرینی فروشی های تهران
ناتلی مشهور به باغ شیرینی

سال 1349 در پیشینه این قنادی، نقش مهمی دارد. چرا که هر دو شعبه وطن و ورسای در یک‌دیگر ادغام و به خیابان سهرودی منتقل شدند. به همین‌دلیل است که نام این قنادی، ناتالی گذاشته شد. با توجه به روی کار آمدن نسل سوم پایه‌گذار ناتلی، نام این قنادی با تکیه بر نام‌های اصلی فارسی به « ناتلی » تغییر پیدا کرد. ناتلی نام یکی از شهر‌های قدیمی طبرستان است.

محصولات بی نظیر ناتلی

ظاهر شیک، تولیدات جدید و مدرن و تنوع بالای محصولات ناتلی موجب شده تا در تمامی روز‌های هفته، پذیرای مشتریان مختلف باشد. به نحوی که بسیاری از افراد، این قنادی را به عنوان یکی از بهترین شیرینی فروشی های تهران به شمار می‌آورند. با رفتن به این قنادی با دنیایی از شیرینی‌های تر و خشک، کیک‌ها و دسر‌های مختلف مواجه خواهید شد که حدودا 70 نوع دارند.

شیرینی فروشی های تهران
عکس شیرینی های لذیذ

یکی از معروف‌ترین محصولات موجود در این قنادی، تارت شاتوتی‌اش است که حتی در فصل زمستان هم با شاتوت‌های تازه تهیه و به مشتریان عرضه می‌شود. شیرینی‌های تر و دسری از مهم‌ترین و معروف‌ترین تولیدات این قنادی به شمار می‌آیند. محصولات ناتلی در بسیاری از شعبات سراسر شهر تهران و شهر‌های بومهن و پردیس و حتی در قالب سفارش آنلاین نیز به مشتریان ارائه می‌شوند.

آدرس شعب مختلف شیرینی فروشی ناتلی

شعبه پونک:  اتوبان اشرفی اصفهانی، بالاتر از پونک، نبش خیابان 17

شعبه مرکزی: خیابان سهروردی شمالی، بالاتر از خیابان خرمشهر (آپادانا)، نبش خیابان توپچی

شعبه تهرانپارس: ضلع جنوب شرقی فلکه سوم تهرانپارس (دور فلکه)، نبش خیابان میرزا زاده ، پلاک ۹۲

شیرینی فروشی های تهران
انواع کیک

شعبه پاسداران: خیابان پاسداران، خیابان گیلان غربی - خیابان فرخی یزدی، نبش پنجم شرقی

شعبه نیاوران: نیاوران، - خیابان پور ابتهاج شرقی، نبش خیابان محمدی

شعبه هروی: میدان هروی، نبش خیابان ضابطی

شیرینی فروشی های تهران
قنادی هانس

شیرینی فروشی هانس از خوشمزه ترین شیرین فروشی های تهران

هانس یکی از بهترین شیرینی فروشی ‌های تهران است که نیم قرن سابقه درخشان آن، موجب افزایش محبوبیتش شده است. به همین دلیل اگر بسیاری از شهروندان تهرانی بخواهید لیستی از بهترین شیرینی فروشی‌ های تهران را در اختیارتان قرار دهند، قطعا در این بین از شیرینی فروشی هانس هم نام خواهند برد.

این شیرینی فروشی در سال 1342 در شهر تهران تاسیس شد و در حال حاضر نیز با اصالتی ارمنی آلمانی، به دنبال نمودن سبک شیرینی پزی آلمانی مشغول است. بسیاری از مشتریان با ورود به این قنادی از طریق درب مخفی‌اش، با عجایب و لذت‌های تازه‌ای مواجه می‌شوند.

شیرینی فروشی های تهران
کیک شاتوت قنادی هانس

به همین دلیل اگر برای نخستین بار وارد خیابان آبان جنوبی شوید، هرگز به ذهنتان هم خطور نخواهد کرد که درب سبز رنگ کوچه و ساده‌ای که به طور نیمه‌باز در انتهای کوچه‌ای بن‌بست و در یک فرعی دنج قرار گرفته، شما را به بهشتی از طعم‌های لذید و به یاد ماندنی دعوت خواهد کرد.

سادگی و جذابیت بی اندازه شیرینی فروشی هانس

با ورود به شیرینی فروش هانس، متوجه تفاوت آن با دیگر قنادی‌های موجود در شهر تهران خواهید شد. در این قنادی، خبری تز زرق‌و‌برق وسوسه‌کننده در سایر قنادی‌ها نیست. جالب است که در این مکان، حتی شاهد تابلویی بزرگ که حاوی اسم قنادی باشد و باعث ترغیب مشتریان شود هم وجود ندارد! نام هانس با خطی کوچک در قاب و در قسمت فوقانی درب ورودی آن قابل مشاهده است. بنابراین این مسئله، مشتریان هانس را متوجه بسیاری از نکات می‌کند.

شیرینی فروشی های تهران
کیک توت فرنگی

بعد از آن که از درب و حیاط باصفای مجموعه عبور کردید، به یک اتاق کوچک خواهید رسید که انبوهی از مشتریان در بسیاری از مواقع، خیره به دو یخچال کوچک موجود در آن می‌مانند. مشتریانی که معمولا نگران اتمام شیرینی‌ها و کیک‌های موجود در آن بوده و به قدری شیفته تجربه طعم‌های لذیذ موجود در این قنادی هستند که برای جانماندن در روز بعد، حاضر به پرداخت بیعانه هم هستند!

آیتم های جذاب شیرینی فروشی هانس

بسیاری از مشتریانی که هانس را انتخاب می‌کنند، آوازه طعم بی‌نظیر کیک آن را شنیده‌اند. مشتریانی که لزوما شهروند تهران نبوده و برخی از آن‌ها، توریست‌ها و مسافران مشتاقی هستند که با وسوسه امتحان طعم‌ بی‌نظیر کیک توت‌فرنگی و شیرینی بادام عسلی معروف این کافه و... مسافت زیادی را طی می‌کنند. هرچند در این قنادی، محصولات دیگری همچون کیک‌های میوه‌ای، انواع تارت، کلوچه، شیرینی خامه‌ای، شیرینی‌های کره‌ای هم پخته و به مشتریان عرضه می‌شوند.

شیرینی فروشی های تهران
انواع کیک های شاتوت و توت فرنگی

یکی از دلایل اصلی علاقه و ازدحام بیش از حد مشتریان برای رفتن به این قنادی دنج و قدیمی، حس نوستالژیک این مجموعه و همچنین ساعت کاری محدود آن است. این قنادی در بازه زمانی 10 صبح تا 5 بعدازظهر پذیرای مشتریان است.

بنابراین اگر در ساعتی غیر از ساعات نامبرده به این کافه بروید، طبیعتا با درب بسته آن مواجه خواهید شد. لازم به ذکر است که قیمت تولیدات این قنادی، کمی بالاتر از حد معمول است و طبیعتا یکی از دلایل این مسئله،
کیفیت بالای مواد اولیه و طعم خاص و خانگی شیرینی‌های آن است.

آدرس شیرینی فروشی هانس:  خیابان کریم خان زند، آبان جنوبی، کوچه عقیلی، پلاک ۳

شیرینی فروشی های تهران
قنادی اوریانت

کافه قنادی اوریانت از خاص ترین شیرینی فروشی های تهران

کافه قنادی اوریانت یکی از قنادی‌های ارمنی و معروف موجود در پایتخت است که قدمتی 80 ساله دارد. فضای نوستالژیک و صمیمی موجود در این کافه، موجب شده تا بسیاری از مشتریان با ورود به آن خود را در دهه 30 شمسی تصور کنند.

به همین دلیل است که این کافه، سال‌هاست به پاتوقی دلنشنین برای قرار‌های دونفره تبدیل شده است. طعم بی‌نظیر قهوه معروف آن و همچنین شکلات‌های دست‌سازش، وسوسه خرید را به جان هر فردی می‌اندازد! این قنادی توسط یک مهاجر اهل ارمنستان در شوروی سابق و در حوالی دروازه دولت تهران افتتاح شد.

شیرینی فروشی های تهران
فضای داخلی کافه قنادی اوریانت

مدتی بعد یک خانواده ارمنی، تصمیم به خرید آن گرفتند. هرچند این کافه در ابتدا صرفا یک قنادی بود و بعد‌ها با پخت بیسکوئیت به شهرت دست یافت. به مرور زمان تبدیل به کافه‌ای دنج شد و مدتی بعد، هویت خود را به یک کافه قنادی تغییر داد. فعالیت منظم و در عین‌حال باکیفیت این کافه موجب شد تا در محله‌ای که اغلب ساکنان آن ارمنی بودند، مشتریان خاص خودش را پیدا کند.

کافه قنادی اوریانت؛ معنایی برای زیبایی!

از جمله جذابیت‌های کافه قنادی اوریانت می‌توان به ویترین قدیمی آن و مزین به چراغ‌های قرمز نئون قرمز، فضای جذاب و خاطره‌انگیزش، صندلی‌های لهستانی که سبک کافه‌های قدیم را دارند، پنجره‌های قدیمی زیبا و پرده‌های چهار‌خانه‌ای و هماهنگ با رومیزی‌ها، تابلو‌هایی که قدمتی دیرینه‌ دارند، فنجان‌ها و قهوه‌جوش‌های متعلق به سالیان پیش و... اشاره کرد.

شیرینی فروشی های تهران
تمیز بودن کافه قنادی اوریانت

این قنادی بر خلاف سایر قنادی‌های دیگر، یخچال‌های بزرگ خود را دنیایی از شیرینی‌های متنوع پر نکرده و تمام تلاش خود را به کار گرفته تا پذیرایی‌ خاص و به یاد ماندنی از مشتریان خود داشته باشد! در قنادی اوریانت بر خلاف سایر قنادی‌ها نیاز نیست تا حتما اقدام به سفارش یک کیک بزرگ کنید.

کیک‌های مختلف، انواع تارت، کیک کولچ، پروک ... در این قنادی به صورت تکه‌ای به مشتریان مختلف عرضه می‌شوند. در صورت تمایل می‌توانید کیک خود را در همان محل و به همراه یک فنجان قهوه ترک ناب و اصیل نوش جان کنید.

شیرینی فروشی های تهران
انواع شیرینی در اوریانت

اوریانت؛ انتخاب خاص پسند‌ ها!

از دیگر محصولات ویژه و خوب این قنادی می‌توان به شکلات‌های دست‌ساز و شکلات داغ‌های آن اشاره داشت. محصولاتی که بسیاری از آن‌ها با دستور پخت اولیه و دیرینه تهیه شده‌اند. این محصولات به صورت دست به دست به گردانندگان امروزی‌شان انتقال یافته و به مراتب، کیفیت بالاتری را هم در گذر زمان به دست آورده‌اند.

با این اوصاف باید گفت کافه قنادی اوریانت نه تنها به عنوان یکی از مشهور‌ترین و قدیمی‌ترین قنادی‌های متعلق به ارامنه، بلکه یکی از خاص‌ترین و بهترین شیرینی فروشی ‌های تهران هم شناخته می‌شود. این کافه قنادی سال‌هاست که تلاش دارد کیفیت محصولات خود را حفظ کرده و بر خلاف سایر کافه‌های موجود در شهر تهران، دقیقا راس ساعت 8:30 دقیقه شب بسته شده و تمامی مشتریان نیز باید تا قبل از ساعت مقرر، کافه را ترک کنند!

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی های خاص در اوریانت

اوریانت، پاتوق ارامنه تهران

این روزها اوریانت نه‌تنها به‌عنوان یكی از مشهورترین و قدیمی‌ترین قنادی‌های ارامنه در پایتخت معرفی می‌شود بلکه به‌عنوان یکی از خاص‌ترین و بهترین شیرینی‌ فروشی‌های تهران نیز از آن یاد می‌کنند. کافه قنادی جذاب و متفاوتی که برخلاف سایر کافه‌های شهر، راس ساعت ۸:۳۰ دقیقه بعد از ظهر بسته می‌شود و تا قبل از این ساعت باید آن را ترک کنید.

آدرس کافه قنادی اوریانت: خیابان شهید مفتح جنوبی، نرسیده به انقلاب، جنب زیرگذر دروازه دولت، پلاک ۱۶

شیرینی فروشی های تهران
قنادی لادن

شیرینی فروشی لادن از اصیل ترین شیرینی فروشی تهران

در صحبت از بهترین شیرین فروشی‌های شهر تهران نمی‌توان از قنادی لادن نام نبرد! یک قنادی اصیل و سنتی که گفته می‌شود برای نخستین بار به ارائه اولین شیرینی‌های زولبیا و بامیه در تهران پرداخته است. « حاج احمد مقدم » فرزند بزرگ یک قناد ماهر بود.

او تمام تلاش خود را به کار گرفت تا حرفه پدر را ادامه دهد. تلاش وی به تاسیس یک قنادی کوچک در سال 1390 و در جنوب شهر تهران، حوالی محله امیریه و چهارراه معزالسلطان منتهی شد. سال‌ها بعد « محمود » سر دوم این خانواده که از سن 12 سالگی در کنار برادرش حضور داشت، تصمیم به ادامه این راه‌ و رسم شیرین گرفت.

شیرینی فروشی های تهران
لادن از اصیل ترین شیرینی فروشی های تهران

بنابراین حاج احمد نیز اداره مغازه را به او سپرده و خود، زندگی‌اش را در تهران به اتمام رسانده و راهی زادگاه خود یعنی شمیرانات گردید. در همین راستا؛ شعبه تجریش لادن در حدود 50 سال پیش و با همین منوال تاسیس گردید. بعد از آن « قاسم » که پسر سوم و کوچک‌تر خانواده بود، تصمیم به تاسیس شعبه سعادت آباد این قنادی با شریک خود گرفت.

کافه قنادی لادن در گذر زمان

سال‌هاست که به خوشنامی از لادن و موسسین آن یاد می‌شود. بسیاری از شهروندان تهرانی « حاج محمود و حاج قاسم لادن مقدم » را به عنوان نخستین قناد‌هایی می‌دانند که با کار در همان مغازه کوچک خیابان ولی‌عصر فعلی، اولین و بهترین زولبیا و بامیه را به اهالی پایتخت عرضه کردند.

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی های لذیذ

نام این کافه قنادی هنوز هم روی تابلوی قدیمی آن موجود است اما چند سالی‌ست که به دلیل گذر تونل مترو از زیر مغازه و ریزش ساختمان، تخلیه گردید. به همین دلیل این مکان به اجبار راهی یک ساختمان کاملا معمولی در رو‌به‌روی ساختمان فعلی گردید.

حفظ کیفیت؛ رسالت اصلی لادن

در 90 سالی که از تاسیس این کافه قنادی می‌گذرد، کیفیت شیرینی‌هایش آن قدر شهرت یافته که مشتری‌های خاص خودش را پیدا کرده است. هرچند این روند در دیگر شعبات لادن هم وجود داشته و تنها محدود به شعبه اصلی‌اش نمی‌شود. هنوز هم مردم زیادی برای چشیدن طعم زولبیا و بامیه بی‌نظیر این کافه، در صف‌های طولانی می‌ایستند و تعریف‌شان از کیک‌ یزدی‌های خوش‌طعم و معطر آن را به گوش یک‌دیگر می‌رسانند.

شیرینی فروشی های تهران
کیفیت بالای شیرینی در قنادی لادن

شعبات دیگر لادن، شکل و شمایل مدرن و در عین‌حال متفاوت‌تری دارند اما کیفیت محصولات‌شان همچون انواع شیرینی‌های تر و خشک، کیک‌های و مناسبتی، بستین و انواع آجیل و... توسط تمامی مشتریان تائید می‌شود. شهرت و محبوبیت شیرینی فروشی لادن به قدری‌ست که تقریبا هر شهروند تهرانی آن به عنوان یکی از بهترین شیرینی‌ فروشی‌ های تهران معرفی می‌کند و معتقد است که لادن سال‌هاست تبدیل به یک برند معروف در شهر تهران شده است.

آدرس شعب شیرینی فروشی لادن

شعبه سعادت آباد: سعادت‌آباد، خیابان سرو غربی، نبش بلوار شهرداری

شعبه تجریش: تجریش، ابتدای خیابان ولیعصر، پلاک ۳۱۲۵

شیرینی فروشی های تهران
انواع شیرینی در شیرینی فروشی های تهران

شعبه ولنجک: ولنجک، بلوار دانشجو، بالاتر از دانشگاه شهید بهشتی، پلاک ۱۰

شعبه امیریه: سعادت‌آباد، خیابان سرو غربی، نبش بلوار شهرداری

کافه قنادی فرانسه از محبوب ترین شرینی فروشی های تهران

 بدون شک؛ خیابان انقلاب تهران نوستالژیک‌ترین نقطه این شهر است. نقطه‌ای که تداعی‌گر خاطرات خوش دوران تحصیل برای بسیاری جوانان دیروز و امروز است. دانشگاه، کتاب‌فروشی‌های مختلف، کافه‌های دنج و مشهوری که توجه عاشقان کتاب و کتاب‌خوانی را در هر شرایطی به خود جلب می‌کنند.

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی فروشی فرانسه

در کنار تمامی جذابیت‌های نامبرده، باید از کافه قنادی فرانسه نیز صحبت نمود. کافه قنادی زیبایی که با وجود معماری مدرن و خاص خود که همسو با تغییرات روز است اما همجنان فضای زیبا و دوست‌داشتنی‌اش و همچنان بوی قهوه جاری در آن، تا سال‌ها در خاطر مشتریان آن باقی می‌ماند!

گاهی از اوقات در بخشی از نمای بیرونی این شیرینی فروشی محبوب و قدیمی که بخشی از تاریخ و حافظه شهر را به خود اختصاص داده است، پوستر‌هایی به شکل شیشه نصب می‌شود و توجه بسیاری از رهگذران را به خود جلب می‌کند. بسیاری از مشتریان این کافه، اهالی فرهنگ و هنر و مطالعه هستند.

شیرینی فروشی های تهران
نمایی از سر درب شیرینی فروشی فرانسه

تاریچه کافه قنادی فرانسه

کافه قنادی فرانسه با دارا بودن بیش از نیم قرن سابقه در سال 1344 خورشیدی و در طبقه همکف مجتمع مسکونی و با بهره‌گیری از اسلوب معماری غربی « وارطان هوانسیان » تاسیس گردید. با توجه به آن که مدیر این قنادی یک شیرینی‌پز فرانسوی‌ست، به همین دلیل نام این کافه بدین صورت انتخاب گردید. هرچند عده‌ای از افراد معتقد هستند که این فرد فرانسوی تبار، خود نیز موسس یا مدیر کافه‌ای بوده و به همین خاطر، نام فرانسه انتخاب کرده است.

با این وجود « ژیلبرت بارو » برای نخستین بار در ایران و در این شیرینی فروشی، اقدام به تهیه شیرینی‌های فرانسوی نموده و آن‌ها را در اختیار مشتریان خود قرار داد. به همین دلیل، نام آن بدین‌نحو انتخاب شده است. این فرد در سال 1357 و پس از انقلاب اسلامی ایران را ترک کرده و به کشور خود بازگشت. با این وجود اما امضایش برای همیشه در خیابان انقلاب شهر تهران باقی ماند.

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی فرانسه در زمان قدیم

تنوع دلچسب منوی قنادی فرانسه

با توجه به این که در این کافه، تنوع بالایی از شیرینی‌های تر و خشک و همچنین نوشیدنی‌های گرم و سرد موجود است، به عنوان یکی از محبوب‌ترین و بهترین شیرینی‌ فروشی‌ های شهر تهران محسوب می‌شود. با در نطر گرفتن کیفیت بالای محصولات موجود در این کافه اما عوامل آن در قیمت‌گذاری به طور منصفانه‌ای عمل نموده‌اند.

چیزکیک و کیک پنیر به عنوان شیرینی ویژه کافه قنادی فرانسه محسوب شده و طرفداران خاص خود را دارند. شیرینی‌های نوستالژیک معروفی در این قنادی پخته شده و به مشتریان عرضه می‌شوند. بنابراین اگر گذرتان به سمت این قنادی باسابقه و خاطره‌انگیز پایتخت افتاد، حتما پاپیونی، کشمشی، لطیفه و ناپلئونی آن را امتحان کنید.

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی فرانسه

تجربه لذت و شیرینی با کافه قنادی فرانسه

بسیاری از مشتریان این کافه قنادی در روز‌های سرد پاییز و در زمستان، خود را به شیرینی‌های لذیذ آن در کنار یک لیون شیر کاکائوی داغ یا قهوه دلخواهشان دعوت می‌کنند. این کافه قنادی در تمامی روز‌های هفته به غیر از تعطیلات در دو بازه زمانی صبح ( 9 تا 13:30 ) و بعد از ظهر ( 14:30 تا 9 ) فعالیت دارد.

آدرس کافه قنادی فرانسه: خیابان انقلاب، رو‌به‌روی خیابان وصال، نبش خیابان ابوریحان، پلاک ۱۲۷۲

شیرینی فروشی های تهران
نمایی از قنادی بهار

قنادی بهار یکی از قدیمی ترین شیرینی فروشی های تهران

قنادی بهار را به عنوان قدیمی‌ترین و در عین‌حال اصیل‌ترین قنادی پایتخت محسوب کرد که در سال 1317 خورشیدی در چهارراه سرچشمه تهران راه‌اندازی گردید. این قنادی از نخستین روز‌های تاسیس خود شاهد حضور مشتریان وفادار و سرشناسی از اهالی فرهنگ یا رجال سیاسی همچون « دکتر محمد مصدق » و « پروین اعتصامی » و « فریدون آدمیت » و... بوده است.

موسس این قنادی « حاج علی اکبر ماها » ملقب به بهار و از خلفای مشهور و استادان مجرب آن زمان است. این فرد قنادی بهار را به همراه 3 پسر خود « غلامرضا، علی و حسین » بنیان نهاد و بسیاری از شهروندان تهرانی هم معتقدند که اولین و بهترین شیرینی‌های سنتی ایران در این قنادی و با هنر دست او تولید شده‌اند.

شیرینی فروشی های تهران
لوگو قنادی بهار

تاسیس و مدیریت قنادی بهار

حاج اکبر پیش از آن که دست به تاسیس این قنادی بزند، شیرینی فروشی اردیبهشت را هم به همراه شریک خود اداره می‌کرد اما بعد از جدایی از او، نام بهار را برای قنادی شخصی او در نظر گرفت تا حال‌و‌هوای بهاری اردیبهشت را در نقطه به نقطه این کافه برای پسران و مشتریان خود حفظ کند. نامی که همچنان برای او و خاندانش باقی مانده است. خاندانی که معرف فرهنگ و اصالت ایران زمین بوده و شهرت شیرینی‌هایشان حتی از مرز‌های ایران، آمریکا و اروپا هم فراتر رفته است.

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی با مغز آجیل ها

بسیاری تاریخ تاسیس این کافه را متعلق به بهار 1317 می‌دانند اما « حاج حسین بهار » فرزند مرحوم علی اکبر بهار که روز‌های پیری و کهنسالی را سپری می‌کند، از خرده‌روایت‌ها، عکس و اسناد قدیمی صحبت نموده و معتقد است که پدرش این مکان را در سال 1310 خورشیدی تاسیس نموده است. حاج حسین با وجود 90 سال سن اما باز هم یک روز از هفته را به این قنادی می‌آید تا نظارتی بر شیوه پخت شیرینی‌ها و طعم آنان داشته باشد.

شیرینی های بهار و طعم فراموش نشدنی شان

مواد اولیه و طعم‌دهنده شیرینی‌های پخته شده در این مکان شامل عسل، روغن حیوانی، تخم مرغ رسمی، کره محلی، شیر محلی، زعفرانی، گلاب، هل و.. هستند. در حال‌حاضر این قنادی به عنوان مرکز پخت شیرینی‌های سنتی و خوش طعم به همگان معرفی می‌شود. عده‌ای معتقدند که حاج اکبر بهار، خالق اولین پیرینی پادرازی و شکری در قنادی‌های تهران است.

شیرینی فروشی های تهران
حلواهای خوشمزه در قنادی بهار

درست است که پادرازی به عنوان شیرینی اهل مشهد معرفی می‌شود اما مشتریان قنادی بهار معتقدند که نظیر طعم و مزه پادرازی‌های این قنادی در هیچ‌ کجای دنیا وجود ندارد! نخستین شیرینی کره‌ای به سبک شیرینی‌های روسی که طرفداران بسیاری هم دارد، برای نخستین بار در این قنادی و توسط یکی از ایرانیان مقیم باکو تولید شد. طعم زولبیا و بامیه‌های قنادی بهار که آمیخته با گلاب و زعفران اعلاء ایرانی هستنید را کافی‌ست یک بار امتحان کنید، آنگاه مکان ندارد که موفق به فراموش کردنش شوید!

شیرینی فروشی های تهران
انواع شیرینی تر در قنادی

گسترش و محبوبیت روز افزون قنادی بهار

قنادی بهار در سال‌های اخیر موفق به گسترش دامنه فعالیت خود شده و « مهرداد بهار » که نوه حاج اکبر است، بر خلاف پدربزرگش که تاکید بسیاری بر تک شعبه‌ای بودن داشت، دو شعبه دیگر از این قنادی را در خیابان شریعتی و در محدوده فشم تاسیس نمود. او متعقد است که به این کار، در جذب بیشتر مشتریان موفق خواهد بود.

یکی از اقدامات موثر و مهم این شیرینی فروشی معروف آن است که برای نخستین بار به تولید شیرینی‌های مختص و مناسب افراد دیابتی پرداخت. به همین دلیل است که قنادی بهار به عنوان مخترع شیرینی رژیمی در ایران شناخته می‌شود. قنادی که موفق شد شکر سفید را از شیرینی‌ها حذف نموده و ایزومالت را جایگزین آن کند. بدین‌ترتیب اگر به دیابت مبتلا بوده و به حفظ سلامتی‌تان اهمیت می‌دهید، به قنادی بهار رفته و با خرید شیرینی‌های مخصوص آن، کام خود را به راحتی شیرین کنید.

شیرینی فروشی های تهران
رولت خوشمزه

آدرس شعب قنادی بهار:

شعبه اصلی: بهارستان، پایین‌تر از چهارراه سرچشمه، جنب بانک کشاورزی، پلاک ۶۵۹

شعبه شریعتی: خیابان شریعتی، ورودی همت شرق (سه راه ضرابخانه)

شعبه فشم: جاده لشگرک، فشم، ابتدای بلوار امام خمینی، رو‌به‌روی کتابخانه عمومی

شیرینی فروشی های تهران
قنادی های مشهور تهران را بشناسید

قنادی سولدوش

قنادی سولدوش یا ساقدوش سابق را باید به عنوان یکی از مدرن ترین و بهترین شیرینی‌ فروشی ‌های تهران محسوب نمود که در میان اهالی پایتخت، با کیک‌های بزرگ و چندطبقه‌اش شناخته می‌شود. درست است که قیمت اعمال شده روی محصولات این قنادی با دیگر قنادی‌های پایتخت، تفاوت فاحشی دارد اما نباید از کنار طعم و مزه خاص و بی‌نظیر برخی از تولیدات آن به خصوص کیک، دسر و شیرینی‌های فرانسوی‌اش به راحتی عبور کرد.

با توجه به خلاقیت موجود در پخت شیرینی‌ها و کیک‌های مناسبتی این مجموعه، برنامه‌های بزرگ تلوزیونی نیز توجه خود را به این شیرینی فروشی نشان داده و از آن صحبت نموده‌اند. در میان انواع شیرینی‌های سولدوش، تارت و دسر‌های فرانسوی‌اش، حرف اول را می‌زنند. این قنادی در سال‌های اخیر موفق شده تا علاوه بر شیرینی، انواع نان را هم مستقیما به مشتریانش عرضه کند. پخت خامه قنادی از اقدامات جالب توجه این مجموعه لوکس و مشهور است.

شیرینی فروشی های تهران
شیرینی ناپلئونی

افتخارات قنادی سولدوش

مجموعه سولدوش کار خود را از سال 1345 خورشیدی آغاز کرد. با توجه به آن که در ابتدای تاسیس، تمرکز این کافه روی پخت کیک‌های عروسی و نامزدی بود، نام ساقدوش روی آن گذاشته شد. ( به نفر ایستاده در سمت راست داماد، ساقدوش گفته می‌شود.)

 اما در سال 1380 این نام به سولدوش ( نفر ایستاده در سمت چپ داماد ) تغییر یافت. در حال‌حاضر نیز این قنادی با تمرکز روی پخت کیک‌های خاص و مناسبتی فعالیت کرده و حتی رتبه اول تهران را در این زمینه کسب کرده است. 

آدرس شعب قنادی سولدوش

شعبه یک: میدان هروی، انتهای گلستان پنجم، نبش استاد حسن بنا شمالی

شیرینی فروشی های تهران
انواع کیک و شیرینی

شعبه دو: پاسداران، بوستان هشتم، نبش پایدارفرد

تهران؛ شهری با جذابیت های بی پایان!

تهران از آن دسته شهر‌هایی‌ست که هرچه بخواهید در خود دارد! به عنوان مثال اگر شیرینی‌دوست هستید، آنچنان گزینه‌های جذابی را پیش‌رویتان قرار می‌دهد که امکان ندارد به راحتی بتوانید آن را از یاد ببرید. بنابراین چنین لذتی را از خودتان دریغ نکرده و در صورت فراهم بودن شرایط‌تان، حتما سری بهشان بزنید. وبسایت « پرشین هتل » به کمک مسافران تهران آمده و به آن‌ها کمک می‌کند تا در سفر به تهران، اقامت در بهترین هتل های تهران را تجربه کنند.

بیشتر بخوانید :
منابع :