بدون شک شهر مشهد به دلیل وجود مبارک حضرت علی بن موسی الرضا (ع) همواره مملو از زائر است. این زائران با رزرو تور مشهد از شهر ها و کشورهای مختلف راهی مشهد می شوند که به طبع برای سرو غذا، دنبال طعم و مزه های لذیذ مطابق با ذائقه خود می گردند. از این رو در مطلب بهترین رستوران های مشهد؛ قصد داریم به معرفی بهترین رستوران های مشهد (تازه تاسیس، لاکچری، ایتالیایی، سنتی، ایرانی) شما را به خوبی راهنمایی کند.

بهترین رستوران های مشهد در اقصی نقاط مختلف مشهد چه در پایین شهر، مرکز شهر و چه در بالا شهر وجود دارد. اما مهم این است که سلیقه و ذائقه شما برای صرف غذا چگونه است و این که چه مقدار هزینه برای سفارش غذا مد نظر شماست.

سوالات متداول درباره بهترین رستوران ها مشهد

معروف ترین رستوران های مشهد کدامند؟

رستوران پسران کریم، رستوران ارم شاندیز، رستوران حاج حسن، رستوران راستگو، رستوران و چلوکباب امید

نام لوکس ترین رستوران های مشهد چیست؟

رستوران راستگو، رستوران اسپرلوس، رستوران هتل گلدن پالاس، رستوران هتل درویشی، رستوران تخت جمشید

ارزان ترین رستوران های مشهد کدام اند؟

رستوران و چلو کباب امید، رستوران علی، ساندویچ سرد صدف، رستوران رضایی

نام با کیفیت ترین رستوران های مشهد چیست؟

رستوران عابدین زاده، رستوران رضایی، رستوران و چلوکبابی امید، رستوران ارم شاندیز

رستوران های سنتی مشهد کدامند؟

رستوران جیران، رستوران بابا قدرت، رستوران ترنج، رستوران روستای گل آباد باغ مشهد، عمارت عتیق

هزینه هر وعده غذا در رستوران های مشهد چقدر است؟

با توجه به نوع رستوران و غذای مورد نظر از 200 هزار تومان شروع و تا 900 هزار تومان پایان می یابد.

کدام رستوران های مشهد منو فست فود و کافه دارند؟

کافه رستوران اسپرلوس، کافه رستوران داستان، کافه رستوران صامر

لیست بهترین رستوران های مشهد

 • رستوران ارم شادیز
 • رستوران راستگو
 • رستوران پسران کریم
 • رستوران و چلوکبابی امید
 • رستوران رضایی
 • رستوران عابدین زاده
 • رستوران شبدیز
 • حسین شیشلیکی

معرفی بهترین رستوران های مشهد

اگر به دنبال بهترین چلو گوشت هستید، پیشنهاد می کنم چلو گوشت حاج حسن را از دست ندهید. برای پذیرایی سلف سرویس مجلل از رستوران ارم شاندیز غافل نشوید و حتما شیشلیک و ماهیچه منو را سفارش دهید. حسین شیشلیکی به صورت تخصصی شیشلیک های آبدار و خوشمزه را ارائه می دهد. رستوران رضایی و عابدین زاده هم به غذاهای حجیم و قیمت مناسب مشهور هستند.

رستوران پسران کریم

زمانی که حرف از ماهیچه به میان می آید بدون شک نام رستوران پسران کریم به خوبی می درخشد. رستوران پسران کریم با ارائه غذاهایی با کیفیت توانسته رضایت همه میهمان هایش را جلب کند. علاوه بر ماهیچه چلو گوشت، کبیده و جوجه این رستوران هم بسیار آبدار است.

آدرس رستوران پسران کریم : بلوار خیام، خیابان فرهاد، فرهاد 22

رستوران معین درباری

رستوران معین درباری نامی آشنا از 50 سال پیش تا کنون است. این رستوران که به فضای سنتی و غذای با کیفیتش شناخته می شود در بزرگراه سردار سلیمانی قرار دارد. این رستوران علاوه بر شعبه نوفل لوشاتو در شاندیز مشهد هم شعبه دارد.

رستوران راستگو

یکی از بهترین رستوران های مشهد رستوران راستگو در محله وکیل آباد است. این رستوران انواع غذاهای ایرانی را با کیفیتی عالی ارائه می دهد. فضای شیک و منحصر به فرد، پرسنل حرفه ای و ... از ویژگی های مهم رستوران راستگو است. بهترین غذای این رستوران هم جوجه و کباب هایش است.

آدرس رستوران راستگو : وکیل آباد، بین وکیل آباد 23 و 25

رستوران سدروس

اگر بخواهیم در بین بهترین رستوران های مشهد، یکی را معرفی کنیم، آن رستوران سدروس (شعبه رضا شهر) است. رستوران سدروس شعبات مختلفی دارد که در شهر مشهد یکی از رستوران های زنجیره ای و مهم به شمار می رود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله معرفی کامل رستوران سدروس مشهد مراجعه نمایید.

چلو کباب امید

یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد چلو کباب امید است که کیفیت عالی آن زبانزد است؛ این رستوران در محله ای واقع شده که بیشتر قشر کارگر هستند و به همین دلیل قیمت مناسبی دارد و بسیار محبوب است. حتما در سفر به مشهد از چلو کبابی امید غافل نشوید.

آدرس چلو کباب امید : خیابان فدائیان اسلام، فدائیان اسلام 3

جدید ترین، نوساز ترین و تمیزترین رستوران های مشهد کدام اند؟

 • دیزین ترک
 • رستوران تخت جمشید
 • کافه رستوران صامر
 • فست فود شبدیز
 • رستوران معلق پدیده شاندیز

رستوران های لاکچری مشهد

-سدروس
-رضایی مشهد شعبه 4 (میدان جمهوری مشهد)
-پسران کریم
-معین درباری
-ارم شاندیز
-مهستان
-امیرشاهان

بهترین رستوران های مشهد
فضای زیبای رستوران سدروس

رستوران سدروس

به جرات می توان گفت یکی از رستوران های لوکس مشهد، رستوران سدروس است که دارای 2 شعبه می باشد. گروه رستوران های سدروس بیش از 6 سال فعالیت دارند و با ارائه بهترین کیفیت غذایی، فضای لاکچری و ... آماده پذیرایی می باشند. منوی رستوران سدروس از تنوع خوبی برخوردار بوده و حتی سینی های مخصوص سدروس (هشت خان سدروس، هفت خان سدروس و ...) هم در نوع خود منحصر به فرد می باشند. رستوران سدروس میز اردور را به صورت سلف سرویس ارائه می دهد.

منوی غذایی : سینی های مخصوص، چلو ماهیچه، برگ، چلو گوشت، چلو جوجه زعفرانی، چلو کباب لقمه ای ممتاز و ...
آدرس شعبه مرکزی : رضا شهر، پیروزی 5، دعبل خزایی، دعبل خزایی 12
آدرس شعبه شاندیز : بین ویرانی 1 و 3

بهترین رستوران های مشهد
مجموعه رستوران های رضایی

رستوران رضایی مشهد (شعبه 4 میدان جمهوری)

رستوران رضایی مشهد از دیگر رستوران های مشهد است که دارای چندین شعبه می باشد. شعبه مرکزی این رستوران سال 66 و در خیابان آبکوه افتتاح شده است. اما رستوران رضایی شعبه 4، از جمله رستوران های لاکچری مشهد است که در میدان جمهوری واقع شده است. این رستوران با میز اردور سلف سرویس، 2 سالن وسیع و ... در سال 93 افتتاح گشت. بیش از 50 سال سابقه در زمینه رستوران داری، سبب شده تا مجموعه رستوران های رضایی برندی شناخته شده برای افراد باشد.

منوی غذایی : چلو سردست مخصوص، چلو کباب ویژه، چلو میگو ویژه؛ چلوشیشلیک مخصوص، چلو کباب بختیاری و ...
شعبه مرکزی : خیابان آبکوه، نبش تقاطع کلاهدوز
شعبه 2 : میدان آزادی، رو به روی پارک ملت
شعبه 3 : خیابان آخوند خراسانی (خاکی)
شعبه 4 : میدان جمهوری، مقابل صدا و سیما

بهترین رستوران های مشهد
رستوران پسران کریم

رستوران پسران کریم مشهد

محال ممکن است نام چلو ماهیچه به میان بیاید و اسمی از رستوران پسران کریم برده نشود. بله از دیگر رستوران های لاکچری مشهد، رستوران پسران کریم است که دارای 2 شعبه می باشد. شعبه اصلی این رستوران لاکچری مشهد، در خیابان فرهاد بوده و شعبه دیگر آن در بلوار خیام شمالی می باشد. کیفیت بالای غذا، لذت طعم ماهیچه، فضایی خاص و شیک از ویژگی های بارز این رستوران است.

منوی غذایی : چلو شیشلیک، چلو ماهیچه مخصوص، چلو گوشت مخصوص، چلو جوجه با استخوان و ...
آدرس شعبه مرکزی : بلوار ملک آباد، خیابان فرهاد، نبش فرهاد 22
آدرس شعبه 2 : بلوار خیام شمالی، بعد از خیام شمالی 61، نرسیده به میدان سپاد، ساختمان مروارید

بهترین رستوران های مشهد
محوطه زیبای رستوران معین درباری

رستوران معین درباری مشهد

اگر به دنبال یک رستوران لوکس با فضایی خاص همراه کیفیتی عالی هستید، پیشنهاد ما به شما رستوران معین درباری مشهد است. این رستوران بیش از 100 سال سابقه داشته و یکی از مشهور ترین رستوران های مشهد می باشد. کباب های لذیذ و آبدار معین درباری سبب شده تا زبانزد خاص و عام باشد و بسیاری از گردشگران خارجی و ایرانی ترجیح می دهند یک وعده غذای خود را در این رستوران میل کنند.

منوی غذایی : انواع غذاهای ایرانی و کباب های لذیذ
شعبه مرکزی : بین میدان جمهوری و میدان آزادی، حاشیه بزرگراه سردار سلیمانی (کلانتری سابق)
شعبه شاندیز : بین امام رضا 8 و 10

بهترین رستوران های مشهد
قسمت وی آی پی رستوران ارم شاندیز

رستوران ارم شاندیز

با این که رستوران ارم شاندیز، در شهر ییلاقی شاندیز مشهد است اما به دلیل فضای خاص و خدمات بی نظیرش، یکی از رستوران های لاکچری مشهد به شمار می رود. این رستوران دارای قسمت وی آی پی و قسمت عمومی می باشد که در قسمت وی آی پی، چیدمان فضا فرق داشته و میز اردور سلف سرویس و میز بار وجود دارد. فضای تابستانه و زمستانه این رستوران باعث شده تا در تمامی فصول بتوان از طعم شیشلیک های آن بهره برد.

رستوران ارم شاندیز علاوه بر مواردی که ذکر شد دارای ویژگی های دیگری نیز می باشد. زیرا در این رستوران یک کارخانه لبنیات انحصاری طراحی شده که دوغ، ماست، کره و ... را با کیفیتی بالا ارائه می نماید. توجه داشته باشید که قسمت وی آی پی رستوران ارم تنها در زمان ناهار، باز بوده و در دیگر زمان ها بسته می باشد.

منوی غذایی : چلو ماهیچه، چلو شیشلیک، چلو گوشت، چلو جوجه با استخوان و ...
آدرس رستوران ارم : شاندیز، نرسیده به میدان دوم، رستوران ارم

بهترین رستوران های مشهد
ورودی رستوران مهستان مشهد

رستوران مهستان مشهد

یکی دیگر از رستوران های لوکس مشهد، رستوران مهستان است. این رستوران بیش از 2000 متر مربع مساحت دارد و از نظر فضای سبز فوق العاده می باشد. با این که رستوران مهستان مشهد در شلوغ ترین بزرگراه مشهد (وکیل آباد) واقع شده اما همچنان مورد توجه افراد است. این رستوران 2 فضای روباز و سرپوشیده دارد که متنوع ترین غذاها و کباب های ایرانی را سرو می کند. همسایگی این رستوران با برج لوکس آرمیتاژ هم دلیل دیگری برای توجه به آن است.

منوی غذایی : چلو ماهیچه مخصوص؛ چلو ماهی کبابی، چلو کباب بختیاری، چلو گوشت مخصوص، چلو شیشلیک مخصوص و ...
آدرس رستوران مهستان مشهد : بلوار وکیل آباد، ابتدای خیابان هفت تیر، رو به روی برج آرمیتاژ گلشن

بهترین رستوران های مشهد
رستوران امیرشاهان

رستوران امیر شاهان مشهد

زمانی که نام امیر شاهان را می شوید، بدون شک فضایی لاکچری و با کیفیت برای شما تداعی می شود که از ویژگی های رستوران امیر شاهان مشهد است. رستوران امیرشاهان مشهد دارای 2 فضای باز و سرپوشیده بوده که برای برگزاری تولد و دورهمی های دوستانه نیز بی نظیر است. کیفیت غذایی بالا، ارائه خدماتی شایسته، منوی متنوع غذاهای ایرانی و دیگر ملل از بارز ترین ویژگی های رستوران امیر شاهان است.

منوی غذایی : ایرانی، فرنگی، فست فود، دریایی، نوشیدنی های سرد و گرم (کافه)
آدرس رستوران امیر شاهان مشهد : بلوار وکیل آباد، خیابان هفت تیر، بین هفت تیر 3 و 5

بهترین رستوران مشهد
رستوران کلبه مشهد

رستوران کلبه مشهد

اگر به دنبال یک رستوران لاکچری و همه چی تمام می گردید؛ پیشنهاد ما به شما رستوران کلبه مشهد است. رستوران کلبه مشهد از 2 طبقه برخوردار بوده که با ارائه غذاهای فرنگی (انواع استیک، شنیسل، بیف استراگانف)، دریایی (میگو کبابی؛  میگو سوخاری، چلو ماهی)، ایرانی (ماهیچه؛ شیشلیک؛ گوشت، کباب لقمه، کباب آدانا) و ... تمامی ذائقه ها را پوشش می دهد. ساعت کاری این مجموعه از 12 ظهر تا 4 و 30 دقیقه عصر و از 8 شب تا 30 دقیقه بامداد می باشد.

منوی غذایی : ایرانی، فرنگی، دریایی
آدرس رستوران کلبه مشهد : بوار هاشمیه، نبش هاشمیه 18، جنب بانک رفاه

بهترین رستوران سنتی مشهد

گاهی اوقات، افراد نیاز دارند تا در یک فضای نوستالژیک برای صرف غذا قرار بگیرند. از این رو انتخاب عده ای، بهترین رستوران سنتی مشهد خواهد بود که در ادامه خواهید خواند.

-رستوران سنتی اعیونی
-رستوران سنتی بابا قدرت
-رستوران سنتی عمارت عتیق

بهترین رستوران های مشهد
نمای داخلی رستوران سنتی باباقدرت مشهد

رستوران سنتی اعیونی مشهد

بهترین رستوران سنتی مشهد را می توان رستوران اعیونی دانست. این رستوران از سر درب و فضایی سنتی برخوردار بوده که فقط دیزی و غذاهای ایرانی را سرو می کند. کیفیت بالا همراه چیدمان نوستالژیک سبب می شود تا افراد یک غذای لذیذ را دور از دغدغه های فکری نوش جان نمایند. این رستوران در محله رضا شهر واقع شده است.

منوی غذایی : دیزی و انواع غذاهای ایرانی
آدرس رستوران اعیونی مشهد : بلوار پیروزی، پیروزی 14

رستوران سنتی بابا قدرت

مسلماً صرف غذای سنتی در یک مکان تاریخی بسیار دلچسب است، به خصوص اگر آن مکان رستوران سنتی بابا قدرت باشد. رستوران سنتی بابا قدرت یکی دیگر از بهترین رستوران های سنتی مشهد است که در مرکز شهر قرار دارد. چایخانه سنتی، بازارچه سنتی و ... هم از دیگر متعلقات این رستوران سنتی مشهد هستند. دیزی، چلو جوجه با استخوان، چلو گوشت و شیشلیک هم از غذاهای ویژه رستوران بابا قدرت هستند.

منوی غذایی : سنتی و ایرانی
آدرس رستوران بابا قدرت مشهد : میدان 17 شهریور، بلوار صدر، نبش صدر 1

بهترین رستوران های مشهد
سفال ها و چینش نوستالژیک عمارت عتیق

رستوران سنتی عمارت عتیق

منطقه قاسم آباد مشهد یکی از بزرگ ترین منطقه های مشهد است که محله های فراوانی را (حجاب، امامیه، الاهیه، رستگاری و ...) در خود جای داده است. اما تنها رستوران سنتی مشهد در این منطقه وسیع، عمارت عتیق می باشد. عنارت عتیق بهترین رستوران سنتی مشهد در محله حجاب و قاسم آباد است که انواع غذاهای سنتی را ارائه می دهند. فضای فوق نوستالژیک، همراه یک لیموزین قرمز، نانوایی تنوری برای طبخ نان داغ همراه غذا؛ دالان های سنتی با پشتی و چراغ از ویژگی های این عمارت سنتی است.

منوی غذایی : سنتی و ایرانی
آدرس رستوران سنتی عتیق مشهد : بلوار حجاب، حجاب 1، رو به روی خیابان رازی

بهترین رستوران ایتالیایی مشهد

همانطور که می دانید غذاهای ایتالیایی بسیار لطیف و خوشمزه هستند. حتی برخی از این غذاها مانند سالاد سزار به عنوان یک غذای رزیمی انتخا می شوند. اما در شهر مشهد، بهترین رستوران ایتالیایی مشهد چه نام دارد؟ در ادامه همراه ما باشید تا بهترین رستوران های مشهد از نوع ایتالیایی آشنا شوید.

بهترین رستوران مشهد
چیدمان بیرونی رستوران لیو مشهد

رستوران ایتالیایی لیو

محیط آرام و دنج، فضایی رمانتیک و خاص، انواع غذاها با کیفیت عالی و پرسنلی حرفه ای، همه از ویژگی های رستوران ایتالیایی لیو مشهد است. در رستوران ایتالیایی لیو مشهد پیتزاهای بسیار خوشمزه ای سرو می شود که طعم پنیر آن ها متفاوت می باشد. به جرات می توان گفت بهترین رستوران ایتالیایی مشهد، همین رستوران است.

منوی غذایی : ایتالیایی و فست فود
آدرس رستوران لیو مشهد شعبه مرکزی : میدان آزادی، رو به روی پارک ملت، جنب تالار و رستوران رز طلایی
آدرس شعبه 2 رستوران لیو : بلوار ملاصدرا، نبش ملاصدرا 19

رستوران ایتالیایی دانگو مشهد

رستوران دانگو مشهد را می توان در لیست بهترین رستوران های مشهد جای داد. این رستوران ایتالیایی مشهد پیتزاهایی تهیه می کند که قطر های مختلفی دارند که حتی به 50 سانتی متر می رسد. سس های مخصوص این رستوران، اصلی ترین دلیل موفقیت آن بوده که حتما از آن ها غافل نشوید. کیفیت غذایی این رستوران مشهد بسیار بالا بوده و بیشتر غذاها به صورت بیرون بر ارائه می شود. لازم به ذکر است این رستوران به صورت اسلایسی هم پیتزاهای خود را عرضه می کند.

بهترین رستوران مشهد
رستوران دانگو مشهد

منوی غذایی : پیتزا میلان، پیتزا کالیفرنیا، پیتزا سانفرانسیسکو، چیکن باربیکیو و ...
آدرس رستوران دانگو مشهد : بلوار وکیل آباد، خیابان سید رضی، نبش سید رضی 3

رستوران ایتالیایی ارکیده سیاه مشهد

یکی دیگر از بهترین رستوران های مشهد، رستوران ارکیده سیاه است که انواع غذاهای بین المللی را ارائه می دهد. مشهور ترین غذاهای این رستوران، استیک و برگر هایش می باشد که با یک بار چشیدن طعم آن ها، مشتری دائم این رستوران ایتالیایی خواهید شد. فضایی فوق العاده زیبا و خاص، پرسنلی بسیار حرفه ای و خوش برخورد، منوی غذایی متنوع و ... از ویژگی های رستوران ارکیده سیاه است.

منوی غذایی : انواع پیتزا، پاستا، برگر و استیک
آدرس رستوران دانگو مشهد : بلوار خیام، خیابان فرهاد، فرهاد 25

بهترین فست فود های مشهد کدام اند؟

فست فود غذای مورد علاقه تمامی سنین است که در همه جا و هر محله ای یافت می شود. اما بهترین فست فود های مشهد می توانند غذای سالم تری را به شما ارائه دهند.

بهترین رستوران مشهد
بهترین فست فود های مشهد

فست فود جاسمین

فست فود جاسمین از دیگر رستوران های مشهد است که در بلوار سجاد مشهد واقع می باشد. این فست فود قدیمی ترین در مشهد بوده که فعالیت خود را از سال 1353 آغاز کرده است. منوی این رستوران مختص ساندویچ؛ رست بیف، برگر؛ هات داگ، شنیسل و ... است. پیشنهاد ما به شما برای چشیدن طعم لذیذ رست بیف، همین رستوران جاسمین می باشد.

منوی غذایی : ساندویچ و برگر
آدرس فست فود جاسمین : بلوار سجاد، چهارراه بهار، مجتمع تجاری بهار

فست فود توکا مشهد

پیتزا توکا مشهد از دیگر فست فود های مشهد است که 2 شعبه دارد. این فست فود با ارائه متنوع ترین غذاهای فست فودی یکی از بهترین ها در این زمینه غذایی است. پیتزا توکا مشهد یک برند ثبت شده بوده و تنها در مشهد فعالیت می کند. این فست فود بزرگ ترین فست فود در ایران بوده و بیش از 11 سال سابقه دارد.

منوی غذایی : پاستا، پیتزا، برگر، سوخاری و ...
آدرس شعبه مرکزی : چهارراه آزاد شهر
آدرس شعبه طرقبه : طرقبه، امام رضا 9

بهترین رستوران های مشهد
نمای بیرونی پیتزا شبذیز

فست فود شبدیز

یکی دیگر از بهترین فست فودی های مشهد، فست فود شبدیز است. پیتزا شبدیز دارای 3 شعبه فعال می باشد که انواع برگر، ساندویچ و پیتزاها را با کیفیتی عالی ارائه می دهد. شعبه اصلی پیتزا شبدیز در بلوار وکیل آباد می باشد که داری فضایی خاص و زیبا است. پرسنلی مجرب، برخورد شایسته و سرویس دهی سریع از ویژگی های این فست فود می باشد.

منوی غذایی : برگرف ساندویچ، پیتزا، پیش غذا، نوشیدنی و ...
آدرس شعبه مرکزی : بلوار وکیل اباد، نبش وکیل آباد 67
آدرس شعبه 1 : خیابان هفت تیر، بین هفت تیر 13 و 15
آدرس شعبه 2 : بلوار خیام، خیام 11، نبش قدس

دیزین ترک

از دیگر فست فودهای خوب مشهد که در تقاطع طالقانی قرار گرفته است، دیزین ترک است. غذای اصلی این مجموعه کباب ترکی است که البته پیتزا و دیگر غذاهای فست فودی هم ارائه می شود. اگر به دنبال کباب ترکی لذیذ هستید، پیشنهاد ما به شما، دیزین ترک است. سفارش های این رستوران به صورت پرسی و ساندویچ می باشد.

بهترین رستوران مشهد
دیزین ترک مشهد

بهترین کافه های مشهد

بهترین کافه های مشهد را در مطلبی مجزا توضیح داده ایم که می توانید با زدن روی لینک، تمامی اطلاعات دقیق همراه آدرس هر کدام از کافه های مشهد را مشاهده نمایید. در کافه های مشهد می توانید علاوه بر صرف غذاهای مختلف، نوشیدنی های سرد و گرم و دمنوش های مختلف را هم سفارش دهید. کافه های مشهد مکانی دنج برای تفریح و سرگرمی و همچنین محیطی فرحبخش برای قرارهای دوستانه می باشند. به عنوان مثال یکی از بهترین کافه های مشهد، کافه باغ مشهد است که اطلاعاتش را خواید خواند.

کافه باغ مشهد

کافه باغ مشهد، در مجموعه تفریحی و گردشگری باغ مشهد واقع شده که با ارائه دمنوش های ارگانیک، اولین کافه سبز مشهد است. تمامی داروهای گیاهی و دمنوش ها به صورت ارگانیک در باغچه های اطراف کافه باغ کاشته شده و برداشت می شوند. فضای زیبا همراه گل های طبیعی، رفتار حرفه ای پرسنل و تنوع بالا در منوی نوشیدنی و غذایی از ویژگی های شاخص این کافه مشهد است. همچنین فضای زیبای کافه برای برپایی تولد و دورهمی ها نیز بهترین گزینه خواهد بود.

خاص ترین رستوران های مشهد

در بین تمامی رستوران های مشهد تعدادی هستند که به صورت خاص شناخته می شوند. این رستوران های خاص خدمات ویژه ای مثل سالن تولد یا خدمات cip ارائه می دهند. یکی از رستوران های خاص مشهد، کافه رستوران صامر است که در خیابان وکیل آباد قرار دارد. فضای بسیار خاص همراه پرسنل حرفه ای از دیگر شاخصه های این کافه رستوران هستند. البته رستوران قنات هم که طرقبه قرار دارد یکی از خاص ترین رستوران های مشهد به شمار می رود که چیدمان آن به صورت صخره ای است. یعنی شما در فضایی لوکس اما صخره ای غذای خود را نوش جان خواهید کرد.

کدام رستوران های مشهد چشم اندازی رو به حرم دارند؟

از رستوران های مشهد که چشم اندازی رو ه حرم دارند می توان به رستوران هتل مدینه الرضا مشهد اشاره نمود. رستوران هتل قصر الضیافه قدس مشهد هم نمایی از گنبد و گلدسته حرم رضوی را به شما نشان می دهد. رستوران فیروزه هتل الماس 2 مشهد، رستوران گردان هتل الماس 2 مشهد، روف گاردن هتل رز درویشی مشهد و رستوران بارگاه هتل گلدن پالاس مشهد نیز چشم انداز مستقیمی به حرم مطهر دارند. علاوه بر تمامی این رستوران ها رستوران هتل آپارتمان آرمان هم چشم اندای به حرم دارد.

بهترین رستوران های طرقبه و شاندیز مشهد

طرقبه محبوب ترین ییلاق برای مشهدی ها و مسافران است که به دلیل وجود آرامگاه امامزاده ها یاسر و ناصر (ع) برادرهای امام رضا (ع) بسیار مورد توجه است. اما رستوران های طرقبه مشهد و کافه هایش، سهم بزرگی برای جذب گردشگر به سمت این ییلاق دارند. هرچند نباید از جاذبه های طبیعی و جاهای دیدنی طرقبه مانند روستای کنگ، چالیدره، جاغرق و ... طرقبه نیز غافل شد. در ادامه با تعدادی از رستوران های طرقبه آشنا می شوید.

رستوران سید جاغرق

رستوران سید جاغرق یکی از بهترین رستوران های طرقبه است که از فضایی فوق العاده آرامبخش برخوردار می باشد. طبیعت بکر همراه آب نمای زیبا و امکانات رفاهی از ویژگی های این رستوران است. دیزی های سید جاغرق بسیار لذیذ بوده و هیچ رستورانی نمی تواند به گرد پای آن برسد. ظرفیت این رستوران 400 نفر بوده و دارای سالن پذیرایی نوستالژیک و لژ خانوادگی می باشد.

منوی غذایی : چلو کباب های ایرانی، دیزی
آدرس سید جاغرق : نرسیده به انتهای جاغرق، سمت چپ رودخانه

بهترین رستوران های مشهد
فضای داخلی رستوران تشریفات طرقبه

رستوران تشریفات طرقبه

یکی دیگر از رستوران های طرقبه مشهد که فضایی لوکس دارد، رستوران تشریفات طرقبه است. رستوران تشریفات طرقبه در جاده عنبران قرار دارد. انواع غذاهای ایرانی و کباب های لذیذ، همراه سرو نوشیدنی، سالن وی آی پی مخصوص تولد و دورهمی و ... از ویژگی های این رستوران است.

منوی غذایی : انواع چلو کباب ها، چلو گوشت و ...
آدرس : طرقبه، 500 متر مانده تا انتهای جاغرق، سمت چپ

حسین شیشلیکی

مشهور ترین شیشلیک های مشهد، مختص حسین شیشلیکی است. در رستوران حسین شیشلیکی غذای انحصاری شیشلیک است. اما انواع چلو، جوجه کباب و کباب ها نیز در منوی رستوران دیده می شود. فضایی سبز و خاص، محیط خنک و دلپذیر و پرسنلی مجرب از ویژگی های حسین شیشلیکی می باشند.

منوی غذایی : چلو شیشلیک، چلو گوشت، جوجه، انواع کباب
آدرس : شاندیز، رو به روی بهداری، کنار بانک صادرات

بهترین رستوران های مشهد
محیط زیبای رستوران پدیده شاندیز مشهد

رستوران پدیده شاندیز

به جرات می توان گفت رستوران پدیده شاندیز مشهد، اولین رستوران لوکس مشهد با میز اردور سلف سرویس بوده است. سابقه این رستوران بیش از 10 سال است که فضای زیبا و محیط بکر آن سبب شده تا همواره یکی از مورد توجه ترین رستوران های مشهد باشد.

منوی غذایی : چلو فیله مخصوص،چلو شیشلیک، چلو گوشت، چلو ماهیچه و ...
آدرس : شاندیز، نبش ولیعصر 11

رستوران حاج حسن

رستوران حاج حسن از دیگر رستوران های مشهد در ییلاق شاندیز است که غذای انحصاری آن چلو گوشت می باشد. هرچند دیگر غذاهای کبابی مانند شیشلیک، چلو جوجه و بختیاری هم در منوی رستوران دیده می شود. فضای بسیار زیبا و دنج؛ همراه کارکنانی حرفه ای و کیفیت بالای غذا، از شایستگی های این رستوران مشهد می باشد.

بهترین رستوران های مشهد
بهترین چلو گوشت در رستوران حاج حسن شاندیز

بهترین رستوران های مشهد نزدیک حرم

مسلماً افرادی که برای زیارت راهی حرم مطهر می شوند، در هتل های مشهد نزدیک حرم نیز اقامت دارند. از این رو ترجیح می دهند به رستوران های مشهد نزدیک حرم بروند و غذایی نوش جان کنند. در ادامه به شرح تعدادی از رستوران های مشهد نزدیک حرم که در دسته رستوران های قیمت مناسب مشهد هم قرار می گیرند پرداخته ایم.

رستوران ابوالفضل ترک، کباب تابه ای لذیذ

یکی از رستوران های مشهد با قیمت مناسب، رستوران ابوالفضل ترک است که در محله 17 شهریور مشهد جای دارد. با این که رستوران قیمت مناسب مشهد ظاهری ساده و بی آلایش دارد، اما نظافت کارکنان و کیفیت غذاها بسیار مطلوب است. در این رستوران غذای اصلی و حرفه ای، کباب تابه ای با نان داغ می باشد که البته جوجه کباب و آبگوشت هم سرو می شود.
آدرس : میدان 17 شهریور، خیابان شهید صدر، بین شهید صدر 14 و 16،  مقابل هتل سیمرغ

رستوران لیالی لبنان

یکی دیگر از رستوران های مشهد نزدیک حرم؛ رستوران لیالی لبنان است که در چهارراه شهدا واقع شده و انواع غذاهای لبنانی را با کیفیتی عالی ارائه می دهد. عطر و طعم غذاهای لبنانی همراه فضایی لوکس باعث شده تا بیش از گذشته مورد توجه افراد باشد. بعلبکی اصلی ترین غذای رستوران لیالی لبنان بوده که خواهان بسیاری دارد. این رستوران پس از موفقیت شعبه اول خود، شعبه دوم خود در بزرگراه وکیل آباد را نیز راه اندازی کرده است.

منوی غذایی : کرسپی، پیتزا بعلبکی، دجاج بالعجین (پیراشکی)، دسرها و سالاد های لبنانی
آدرس شعبه مرکزی : چهارراه شهدا، خیابان آیت الله بهجت، بین بهجت 1 و 3
آدرس شعبه 2 : بزرگراه وکیل آباد، بعد از بلوار جلال آل احمد، حاشیه بزرگراه

بیشتر بخوانید :
منابع :