مسجد ماشه در جزیره کیش یکی از گوهرهای ناب در محله ماشه کیش است که در زمان قاجار و 120 سال پیش ساخته شده است. مسلما معماری زیبای بنا از الگوهای قاجاری بهره مند است که در نوع خود بسیار زیبا بوده و جای بسی تحقیق بیشتر دارد. محله ماشه جزیره کیش یکی از محله های قدیمی و کهن است که مردم این محله بیشتر اهل تسنن هستند.

مسجد ماشه جزیره کیش دارای دالان هایی زیبا است که در عکس های این مقاله نیز قابل مشاهده می باشد. این مسجد همکف بوده و دلیل آن هم سهولت استفاده برای تمامی اقشار جامعه از افراد سن بالا و معلولین بوده است. همانطور که محله ماشه جزیره کیش مخصوص اهل تسنن بوده این مسجد بزرگ و زیبای جزیره کیش هم برای استفاده اهل سنت ساخته شده است.

با مراکز مذهبی کیش آشنا شوید

 مسجد ماشه در جزیره کیش یکی از گوهرهای ناب در محله ماشه کیش
 مسجد ماشه در جزیره کیش از گوهرهای ناب در محله ماشه

مسجد ماشه جزیره کیش توسط چه کسی ساخته شده است؟

مسجد ماشه جزیره کیش توسط فردی به نام عبدالحسین نور ساخته شده است که تاریخ ساخت این بنای مذهبی کیش به سنه 1285 هجری قمری بر می گردد. این مرد نیک اندیش با ساخت این مسجد نامی تا ابد جاودان برای خود به جا گذاشت.

عبدالحسین نور یکی از تاجران موفق در زمینه مروارید و خرید و فروش آن بوده است. ساخت و بنای این مسجد جزیره کیش به قدری مستحکم و استوار پایه ریزی شده که بعد گذشت سال ها نیز هنوز نیز گردن فرازی می کند. این مسجد فوق العاده زیبا و شگفت انگیز در 27 دی ماه سال 1377 به شماره ثبت 2194 در فهرست آثار ملی ایران جای گرفته است.

آغاز مرمت مسجد تاریخی ماشه
آغاز مرمت مسجد تاریخی ماشه کیش

موقعیت مکانی مسجد ماشه جزیره کیش

مسجد ماشه کیش در نزدیکی سواحل شگفت انگیز جزیره مرجانی قرار گرفته که بر زیبایی و جلوه ی این مسجد زیبا افزوده شده است. موقعیت مکانی این مسجد جزیره کیش در شمال شرقی جزیره قرار دارد که به داروخانه، پلاژ بانوان، مجموعه فرهنگی خلیج فارس و رستوران دارچین جزیره کیش نزدیک می باشد.

معرفی برترین مساجد کیش

لازم به ذکر است اکنون تصمیم هایی برای بازسازی این مسجد گرفته اند که البته خبرهایی هم به گوش می رسد. این خبرها حاکی از تغییر کاربری مسجد به موزه است که به محض بدست آوردن آخرین اطلاعات درباره این مسجد، برای شما توضیح خواهیم داد.

موقعیت مکانی مسجد ماشه جزیره کیش
موقعیت مکانی مسجد ماشه جزیره کیش

کدام هتل کیش به این مسجد جزیره نزدیک است؟

در پاسخ به سوال ذکر شده باید بگوییم هتل اسپادانا کیش از جمله هتل های نزدیک به این مسجد تاریخی و زیبای جزیره است که می توانید با اقامت در هتل 3 ستاره اسپادانا کیش یا هتل فلامینگو کیش دسترسی آسانی به این مسجد داشته باشید. هدف پرشین هتل از معرفی بهترین هتل های کیش نزدیک به جاذبه ها، این است که گردشگران تور کیش با آسودگی خاطر سفر خود را سپری نمایند.

بیشتر بخوانید :
منابع :