غواصی کیش یکی دیگر از تفریحات کیش است که علاقه‌مندان بسیاری داشته و البته از نظر هزینه هم کمی گران می‌باشد. اما این هزینه برای مشاهده آبزیان مختلف و مرجان‌های خلیج نیلگون فارس ارزش داشته و می‌توان شگفتی‌های خلقت خداوند را از نزدیک ملاحظه نمود.

غواصی در کیش شاید برای خیلی‌ها غیر قابل تصور باشد که بتوانند آن را انجام دهند، اما این گونه نیست. زیرا در غواصی کیش شما همراه با یک مربی مجرب آموزش دیده به عمق دریا می‌روید. همانطور که می‌دانید شنا یکی از ورزش‌های توصیه شده در دین اسلام می‌باشد که اکنون به تفریحی هیجان انگیز هم مبدل شده است.

تفریحات کیش را با بیشترین تخفیف بخرید

غواصی در کیش
غواصی در جزیره کیش

غواصی کیش این امکان را به شما می دهد تا با دیدن مرجان‌ها و آبزیان مختلف دریایی، اوج هیجان و لذت را تجربه کنید. از این رو پرشین هتل، سایت جامع رزرو هتل کیش، رزرو تور کیش و رزرو تفریحات کیش تخفیف قصد دارد شما را با این تفریح مهیج در مجله گردشگری آشنا کند. نکته جالب توجه این است که بدانید غواصی نه تنها برای تفریح، بلکه برای مواضع استراتژیک و دفاعی هم کاربرد دارد.

غواصی نوعی ورزش تفریحی است که در سراسر جهان شناخته شده بوده و یکی از بهترین تفریحات به شمار می رود. اکنون این ورزش تفریحی، به صورت همگانی قابل دسترس است که البته شامل هزینه می شود. غواصی نه تنها در سراسر جهان، بلکه در کیش هم تبدیل به منبع درآمد کیشوندان شده است. نکته قابل توجه دیگر این که هیچ کوسه ای در سواحل کیش وجود ندارد و همین امر سبب رشد و محبوبیت آن شده است.

غواصی در کیش
شنا در اعماق دریا

وسایل مورد نیاز برای غواصی کیش چیست؟

وسایل مورد نیاز برای غواصی در کیش شامل لباس مخصوص غواصی، کپسول اکسیژن، رگلاتور دهان، فین غواصی، فشار سنج، عینک مخصوص و ... می شود. با توجه به مواردی که اشاره شد باید ذکر کرد که یک غواص ماهر، همراه شما خواهد بود تا در صورت لزوم شما را کمک کند. فیلم غواصی در کیش را که مشاهده کنید، مطمئناً شما هم راغب خواهید شد که این تفریح کیش را انجام دهید.

فیلم غواصی کیش، ماهی های کوچک و بزرگ، مرجان های دریایی، لاک پشت های ریز و غول پیکر و ... را به شما نشان خواهد داد. پس چه بهتر که با رزرو این تفریح کیش با قیمتی استثنایی از پرشین هتل، از نزدیک به مشاهده و لمس این آبزیان رنگارنگ بپردازید. عکس غواصی در کیش و عکس قیمت این تفریح، در ذیل مطلب پیوست شده است.

غواصی در کیش
غواصی در جزیره کیش

آیا غواصی کیش همیشه انجام می شود؟

غواصی کیش زمانی امکان پذیر است که از نظر آب و هوایی، هیچ مشکلی وجود نداشته باشد. این تفریح در کیش، موقع مواج بودن یا طوفانی بودن خلیج نیلگون فارس انجام نمی شود. یکی دیگر از مواردی که باید در نظر گرفته شود این است که ارائه کنندگان غواصی در کیش، هیچ مسئولیتی در برابر ازدحام ماهی ها و کدر بودن آب ندارند. در زمان استفاده از این تفریح، عکس هایی از شما گرفته می شود که در صورت تمایل با اخذ هزینه چاپ می گردد.

آموزش غواصی کیش

در پاسخ به سوال مطرح شده باید ذکر کنیم که فقط سایت های مخصوص، آموزش غواصی در جزیره کیش را ارائه می دهند. این آموزش شامل قوانینی می شود که در عنوان های ذیل به آن اشاره شده است. این قوانین به دلیل سلامت گردشگران تور کیش گذاشته شده تا در صورت موردهایی خاص از بیماری، آسیب جدی به این عزیزان وارد نشود.

غواصی در کیش
عکس غواصی در کیش

آموزش غواصی کیش به صورت مختلط، انجام می شود که برای آقایان مربی آقا و برای بانوان مربی بانو انتخاب می گردد. بعد از اتمام آموزش های لازم، مدرک معتبر توسط آموزشگاه های معتبر به کارآموزان اهدا می شود که می توانند با دریافت آن، شغلی را برای خود دست و پا کرده و از آن کسب درآمد نمایند.

با قوانین غواصی کیش آشنا شوید

زمانی که شما وارد یکی از آموزشگاه های غواصی در جزیره کیش می شوید یک فرم مقابل شما گذاشته می شود. این فرم اطلاعات شخصی، سابقه بیماری های فردی و شناسنامه ای شما را ثبت می کند. اگر یکی از بیماری های ذکر شده در فرم را داشته باشید، همان ابتدا از آموزش غواصی منع می شوید.

غواصی در کیش
غواصی آزاد در جزیره کیش

یکی دیگر از قوانین این تفریح، عدم پرواز تا 12 ساعت بعد از غواصی می باشد. دلیل این مسئله هم باعث بروز مشکلاتی در سینوس ها، پارگی مویرگ ها، آسیب به پرده گوش شود. پس در نظر داشته باشید که اگر ساعت 2 ظهر، شما مشغول غواصی بوده اید، تا 2 بامداد نباید سوار هواپیما شوید تا مشکلات ذکر شده برای شما پیش نیاید.

زمانی که 10 متر به اعماق دریا می روید، 1 اتمسفر افزوده می شود. البته برای مبتدی ها، عمق 6 متری در نظر گرفته می شود، ولی همین عمق هم می تواند برای آن دسته از گردشگرانی که به به تازگی غواصی و شنا را یاد گرفته اند، ایجاد مشکل کند. توصیه می کنیم جهت جلوگیری از ضررهای بدنی، حتماً به صحبت های آموزش دهندگان غواصی توجه فرمایید.

غواصی در کیش
جذابیت های اعماق دریا

انواع آموزش غواصی کیش را بشناسید

این تفریح مهیج و دوست داشتنی به صورت های مختلفی برگزار می شود که هر کدام از آن ها دوره های مخصوص به خود را دارد. این اشکال آموزش حرفه ای، آماتوری، اسنور کلینگ، غواصی در شب یا نایت دایو است. البته هر کدام از این دسته بندی ها با توجه به مهارت هر فرد آموزش داده می شود. تایم تمام آموزش ها 15 دقیقه می باشد که در نوع حرفه ای تا 1 ساعت هم طول می کشد. قابل توجه است که می توانید در طول سال از این تفریح استفاده نمایید، مگر در مواقع شرایط بد آب و هوایی و مواج بودن دریا.

آموزش تخصصی و حرفه ای غواصی

جهت آموزش حرفه ای و تخصصی باید رشته دایو مستر را انتخاب نمایید. این رشته برای آن دسته از گردشگرانی مناسب است که می خواهند از این طریق کسب درآمد کنند. دایو مستر، اولین مرحله آموزش غواصی حرفه ای است که باید گواهینامه آن را دریافت نوده و سپس به درجه بالاتر بروید.

فلای بورد و جست و خیز در دریا

غواصی در کیش
دیدن لاک پشت ها با غواصی در آب های نیلگون فارس

آسیستنت اینستراکتور این امکان را به شما می دهد یا تبدیل به یک مربی غواصی شوید. در این مرحله آموزش هایی مبنی بر توضیحات شما به کارآموز و روش های استاندارد آموزشی، به شما آموزش داده می شود. این مرحله لازمه شما قبل از ورود به مرحله مربی گری می باشد. در این درجه 2 بخش وجود دارد که به تئوری و عملی دسته بندی می شود.

بعد از گذراندن دوره های ذکر شده باید دوره توسعه مربی را نیز فرا بگیرید. این دوره از دو قسمت به عنوان دستیار مربی و مربی غواصی آب های آزاد شکل می گیرد. این 2 بخش را آی دی سی نام دارد. بعد از سپری کردن دوره های مورد نظر و در قبولی آزمون (آی ای) به درجه مربی غواصی ارتقاء خواهید یافت.

کیبل اسکی و سوار بر امواج

​​غواصی در کیش
شنا کردن و مشاهده آبزیان در اعماق دریا

برای آموزش غواصی باید به چه مکان هایی مراجعه کرد؟

جهت آموزش این ورزش پر کاربرد، باید به مکان های واجد شرایط مراجعه کرد که استاندارد های جهانی و استانداردهای غواصی را دارا باشند. هرچند این رشته تفریحی و ورزشی از امن ترین ورش ها محسوب می شود ولی محیط پر خطر آن و آموزش توسط افراد بی تجربه ممکن است صدمات جبران ناپذیری را برای گردشگران تور کیش به وجود آورد.

جت اسکی کیش، هیجانی بالا

آموزشگاه های اندکی دارای استاندارد های ربوطه می باشند که فقط مجاز به آموزش غواصی در سراسر دنیا می باشند. این آموزشگاه ها و یا سازمان ها باید زیر نظر نهاد های بین المللی همراه با مطابقت استاندارد های جهانی فعالیت نمایند. در ادامه به شرح مختصری از این استاندارد ها پرداخته ایم.

ISO چیست؟

ISO نام سازمان جهانی استاندارد سازی غواصی می باشد که برای آموزش این تفریح و ورزش، قوانین و استاندارد های خاصی را تعریف نموده است. این شاخصه ها مجموعه ای کامل از قوانین هستند تا ایمنی مردم تضمین شود. این قانون ها شامل ایمنی، کیفیت وسایل و تجهیزات مورد استفاده و فراگیری حداقل آموزش های مورد نیاز می باشد. این استاندارد ها توسط آموزشگاه های غواصی اعمال می شود و شورای آموزش غواصی بر آن ها نظارت دارد.

بنانا یا تیوپ سواری موزی

غواصی در کیش
غواصی در کیش برای بانوان

غواصی کیش برای بانوان و کودکان انجام می شود؟

در نگاه اول باید به این مسئله اشاره کنیم که ورزش کردن از سنین کودکی می تواند نتیجه مثبت و چشمگیری در سلامت فرزندانتان داشته باشد. ورزش علاوه بر تقویت جسم، مغز و روح را هم تقویت می کند. تحقیقات پژوهشگران نشان داده کودکانی که از خردسالی ورزش شنا را انجام می دهند ذهن خلاق تری، نسبت به دیگر خردسالان هم سن خود دارند.

غواصی کیش برای بانوان و کودکان هم برگزار می شود که البته استانداردهای مربوط به خود را دارند. زمانی که کودکان این ورزش را آموزش ببینند بی وزنی را تجربه کرده می کنند. البته توجه داشته باشید که برای کودکان مکان هایی خاصی وجود دارد که تمامی وسایل مورد نیاز غواصی در سایز جونیور یا همان کوچک وجود دارد.

جت فلایر و پرواز در آسمان

غواصی در کیش
موجودات در اعماق دریا

قیمت غواصی کیش برای بانوان چقدر است؟

خانم های محترم می توانند با سپری کردن آموزش های لازم و پوشش اسلامی، مشغول گشت و گذار در اعماق خلیج همیشگی فارس شوند. با 1 ساعت دوره آموزشی، بانوان می توانند همراه مربی به زیر آب بروند و شگفتی های دریا را به تماشا بنشینند. قیمت غواصی در کیش برای بانوان، با قیمت غواصی در کیش برای آقایان هیچ فرقی نداشته و تنها این کلمه در گوگل سرچ می شود.

غواصی آزاد، اسکوبا، مدار بسته و مدار باز

این تفریح که به صورت آزاد استفاده می شود قدمتی بیش از 4000 سال دارد. در این نوع ورزش، افراد با مهارتی کافی و بدون تجهیزات به دل دریا می روند. این اتفاق برای صید مروارید و صید آبزیان می شده است. در این نوع غواصی، شنا گران تنها از فین و ماسک اسنورکل استفاده می کنند و تنها با حبس کردن نفس خود به اعماق 30 تا 40 متری دریاها می روند. تعجب نکنید! علاقه و تلاش انسان هر غیر ممکنی را ممکن می سازد.

پاراسل کیش و معلق میان زمین و آسمان

غواصی در کیش
آبزیان رنگارنگ و دیدن آن ها با غواصی و شنا

غواصی اسکوبا، برخلاف نوع آزاد با دستگاه ‌های تامین کننده ‌ی هوا در زیر آب اعمال می شود. اسکوبا، معمول‌ترین نوع غواصی می باشد که با تجهیزات کامل، سیلندر هوای فشرده و دایو انجام می شود. غواصی اسکوبا مدار بسته و مدار باز تقسیم می شود که در نوع باز آن، سیستم تنفسی به گونه ای است که بازدم شخص را درون دریا سوق می دهد. در نوع مدار بسته سیستم تنفسی بازدم شخص را تصفیه کرده و با فیلتر کردن دی اکسید کربن و افزایش اکسیژن، امکان تنفس را فراهم می آورد.

از کجا تخفیف غواصی کیش بگیرم و چگونه اعتماد کنم؟

واقعاً از چه سایتی می توان تفریحات کیش و غواصی کیش را با تخفیف تهیه کرد؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است. پرشین هتل، راه حل این مسئله بوده که تمامی تفریحات کیش را با تخفیف هایی فوق العاده به کاربران خود ارائه می دهد. نه تنها تخفیف غواصی کیش، بلکه تخفیف دیگر تفریحات مانند پاراسل کیش و شاتل سواری هم در این سایت امکان پذیر است.

کریزی بوت یا قایق دیوانه؟

جهت اعتماد شما عزیزان باید بگوییم سایت پرشین هتل 3 کارگذاری در شهر های تهران، مشهد و جزیره کیش دارد. این تنها یکی از نمادهای اعتماد به این سایت است. نماد اعتماد الکترونیکی، گواهینامه های معتبر از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و ... نیز از شاخصه های پرشین هتل است که می توانید به آن با آسودگی خاطر اطمینان کنید.

منابع :