مدرسه چهارباغ عباسی اصفهان همسایه هتل شیخ بهایی اصفهان می باشد که این هتل در منطقه ای مملوء از هتل های اصفهان و توریستی واقع می باشد. آن دسته از گردشگرانی که در هتل شیخ بهایی اقامت داشته باشند دسترسی آسانی به مکان های تاریخی شهر خواهند داشت. از جمله این مکان ها می توان به کاخ هشت بهشت که یکی از مراکز تفریحی اصفهان است اشاره کرد. میدان امام یا همان میدان نقش جهان و مدرسه چهارباغ عباسی از دیگر مکان های تاریخی هستند که پرشین هتل قصد بازگو کردن آن را دارد.

مدرسه چهارباغ؛ یادگاری بی نظیر از معماری دوره صفویه
مدرسه چهارباغ؛ یادگاری بی نظیر از معماری دوره صفویه

مدرسه چهارباغ عباسی اصفهان در همسایگی هتل شیخ بهایی

مدرسه چهارباغ عباسی اصفهان به دلیل همجواری با هتل شیخ بهایی اصفهان به طور وضوح قابل مشاهده است. میهمانانی که در این هتل اقامت دارند می‌ توانند از نمای برخی اتاق‌ها، گنبد این مدرسه را به نظاره بنشینند. مدرسه چهارباغ عباسی اصفهان که در زمان گذشته معروف به مدرسه شاه بوده است آخرین آثار به جا مانده از عصر صفویان می باشد.

مدرسه چهارباغ عباسی اصفهان از کاشی کاری های زیبا در سقف گنبد و دیوار ها دارد. این کاشی کاری باعث شده تا این مدرسه نامش در کنار مسجد شیخ لطف الله به خوبی بدرخشد. میهمانان محترم هتل شیخ بهایی با مراجعه به مدرسه چهارباغ عباسی می توانند از شکوه و عظمت آن لذت بیشتری ببرند.

مدرسه چهارباغ در خیابان چهارباغ عباسی اصفهان
مدرسه چهارباغ در خیابان چهارباغ عباسی اصفهان

سبک معماری مدرسه چهارباغ عباسی اصفهان 

سبک معماری مدرسه چهارباغ عباسی به شیوه اصفهانی می‌باشد. تناسب معماری و زیبایی طرح کاشی ‌کاری، گنبد مدرسه چهارباغ بعد از مسجد شیخ لطف‌الله میسی در درجه دوم قرار می‌گیرد. اما به نظر برخی از استادان بزرگ این فن، مجلل ترین گنبد مربوط به این مدرسه تاریخی می‌شود. زیرا با طلا و نقره‌های ناب تزئین شده که از لحاظ زرگری، طراحی و قلمزنی، شاهکاری از صنایع ظریف اصفهان را به رخ می کشد.

مدرسه چهارباغ اصفهان ، خلاقیت معماری در آخرین سال‌های صفوی
مدرسه چهارباغ اصفهان ، خلاقیت معماری در آخرین سال‌های صفوی

در مدرسه چهار باغ عباسی اصفهان به خوبی می توان فن های مختلف کاشی کاری را مشاهده نمود. فن های کاشی کاری در مدرسه چهارباغ انواع مختلفی دارد که شامل  کاشی هفت رنگ، معرق، گره چینی، پیلی و معلقی می شود. میهمانان هتل با بازدید این اثر، در حقیقت موزه ای از کاشی ‌کاری اصفهانی را خواهند دید.

زیبایی محراب و منبر یکپارچه مرمری این مدرسه، حجره مخصوص شاه سلطان حسین و خطوط نستعلیق کتیبه ها، نشان دهنده اهمیت مدرسه چهارباغ برای شاه سلطان حسین بوده است. پنجره‌های چوبی از قسمت‌های بسیار جالب و تماشایی این بنای نفیس تاریخی به شمار می رود. در محوطه این مدرسه زیبا، درختان چنار سر به فلک کشیده در کنار جوی آبی قرار گرفته اند. این جوی سبب شده تا مکانی فرح بخش را برای میهمانان مقیم در هتل و دیگر گردشگران به وجود آورد.

 مدرسه چهارباغ اصفهان؛ مدرسه امام صادق علیه السلام
 مدرسه چهارباغ اصفهان؛ مدرسه امام صادق علیه السلام

آیا مدرسه چهارباغ اصفهان علت محبوبیت هتل شیخ بهایی اصفهان است؟

دلیل محبوبیت این هتل برای گردشگران این است که دسترسی به مدرسه چهارباغ و دیگر ابنیه های تاریخی را برای میهمانان آسان کرده است. کسانی که به تاریخ و مرمت مکان‌ های تاریخی علاقه دارند، می توانند رزرو هتل شیخ بهایی را انجام دهند تا علاوه بر دسترسی راحت به ابنیه‌ های تاریخی، اقامتی دلپذیر را در این هتل اصفهان تجربه کنند. با این تفاسیر می توانید انتخاب کنید کدام هتل اصفهان به ایده آل های شما نزدیک تر است.

مدرسه علوم دینی چهارباغ اصفهان
مدرسه علوم دینی چهارباغ اصفهان

در نظر سنجی‌های انجام داده در سایت پرشین هتل، دریافتیم میهمانانی که در این هتل اصفهان اقامت داشتند از امکانات رفاهی آن راضی بوده اند. تمیزی، کیفیت غذا و نزدیک بودن هتل به مراکز تاریخی اصفهان سبب رضایت کامل میهمانان شده است. از این رو با مرمت ابنیه های تاریخی می توان این مکان ها را بازسازی و حفظ کرد. کاربران می توانند با مراجعه به دانستنی های هتل اصفهان اطلاعات کامل تری نسبت به دیگر هتل های اصفهان به دست بیاورند.

 مدرسه چهارباغ اصفهان؛ بنایی از دوره صفوی
 مدرسه چهارباغ اصفهان؛ بنایی از دوره صفوی
منابع :