هتل سنتی شیخ بهایی اصفهان یکی دیگر از هتل های اصفهان است. این هتل از قدمت و تاریخی کهن برخوردار می باشد. این هتل اصفهان دارای محیطی زیبا و جذاب می باشد. همین امر موجب توجه گردشگران تور اصفهان به این هتل شده است.

از اولویت هایی که برای بیشتر گردشگران مهم بوده و هست، نزدیک بودن محل اقامت به بناهای تاریخی می‌باشد. با پرشین هتل همراه باشید تا پرده از راز همسایه ی مهم هتل سنتی اصفهان برداریم. همچنین برای اطلاعات بیشتر راجع به هتل شیخ بهایی اصفهان میتوانید به سایت مراجعه فرمایید.

میدان نقش جهان اصفهان
میدان نقش جهان اصفهان

همسایه هتل سنتی اصفهان

هتل سنتی اصفهان همسایه ای فوق العاده زیبا و تاریخی در کنار خود دارد که نام آن تقش جهان است. میدان نقش جهان از مهم ترین میادین اصلی اصفهان و بناهای این شهر محسوب می‌شود. هتل سنتی اصفهان با داشتن چنین همسایه ای یکی از محبوب ترین هتل های اصفهان به شمار می رود. میهمانانی که در هتل سنتی اصفهان مقیم هستند با 10 دقیقه پیاده روی به همسایه این هتل اصفهان می‌رسند.

رزرو هتل سنتی اصفهان با تخفیف ویژه

هتل سنتی اصفهان
هتل سنتی اصفهان

میدان نقش جهان جدا از این که خود اثر تاریخی مهمی در اصفهان می باشد، بسیاری از دیگر آثار تاریخی را هم در دل خود جای داده است. عمارت زیبا و جذاب عالی قاپو، مسجد معروف وگنبد فیروزه ای شیخ لطف الله در یک طرف قرار دارند.

باغ گل های اصفهان را با یک کلیک ببینید

عمارت زیبا و جذاب عالی قاپو اصفهان
عمارت زیبا و جذاب عالی قاپو اصفهان

مسجد شاه، بازار معروف قیصریه، بازار مسگرها در طرف دیگر میدان جای گرفته اند. با رزرو هتل سنتی اصفهان از پرشین هتل، با قیمتی مناسب همسایه میدان نقش جهان شوید.

میدان نقش جهان از مهم ترین میادین اصلی اصفهان
میدان نقش جهان از مهم ترین میادین اصلی اصفهان

میهمانان محترمی که در هتل سنتی اصفهان اقامت دارند آگاه باشند که میدان نقش جهان غیر از این ابنیه ها جاذبه ی دیگری هم دارد. این جاذبه ی نقش جهان، کالسکه ها و درشکه چی های سنتی هستند که حال و هوای دیگری به میدان امام داده اند.

پارک صفه اصفهان و لذت کوهنوردی

درشکه چی هایی که بر روی کالسکه های خود گردشگران خارجی را سوار کرده تا به زیبا ترین شکل ممکن این میدان دیدنی اصفهان را به آنان نشان دهند. در بیشتر شهر های ایران درشکه چی و کالسکه های بسیاری وجود دارند اما هیچ کدام مانند کالسکه های میدان نقش جهان نمی شوند.

میدان نقش جهان اصفهان
نمایی زیبا از میدان نقش جهان اصفهان

آیا می دانستید درشکه چی ها در میدان نقش جهان اصفهان گواهینامه دارند؟

یکی دیگر از نکاتی که باید میهمانان این هتل اصفهان از آن با خبر شوند بیمه داشتن کالسکه ها و گواهی نامه داشتن درشکه چی ها است. درشکه داران میدان نقش جهان از زیر مجموعه های شهرداری اصفهان هستند.

کالسکه سواری در میدان نقش جهان اصفهان
درشکه چی های میدان نقش جهان اصفهان

بسیاری از آن ها شغل و پیشه پدربزرگ و نیاکان خود را به ارث برده و از کالسکه سواری امرار معاش می کنند. به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم اگر در هتل های اصفهان یا هتل سنتی اصفهان اقامت دارید تجربه کالسکه سواری را از دست ندهید.

پارک ناژوان اصفهان و زاینده رود زیبا

کالسکه های میدان نقش جهان اصفهان
کالسکه سواری در میدان نقش جهان اصفهان

کاخ چهلستون یکی دیگر از مکان های مهم تاریخی نزدیک به هتل سنتی اصفهان است. از هتل سنتی اصفهان تا کاخ زیبا و تحسین برانگیز چهلستون فاصله ای 15 دقیقه ای دارید. این فاصله با پای پیاده است اما اگر با خودرو به سمت این جاذبه حرکت کنید کمتر از 8 دقیقه به این مکان خواهید رسید. عمارت چهلستون، از آن جایی برای گردشگران شگفتی دارد که این کاخ 20 ستونی را چرا چهلستون می گویند؟

کاخ چهلستون اصفهان
کاخ چهلستون اصفهان

دلیل آن این است که ساختمان کاخ بسیار دقیق و درست در مرکزیت قرار گرفته است. همین معماری بی بدیل باعث شده تا انعکاس 20 ستون این کاخ درون استخر بزرگ مقابل عمارت، آن را به چهلستون تبدیل کند. میهمانان مقیم در هتل سنتی اصفهان می توانند با کمی پیاده روی به این کاخ با عظمت برسند و منعکس شدن این 20 ستون را با چشم خود ببینند. با رزرو هتل سنتی اصفهان به عمارت چهلستون و دیگر ابنیه های تاریخی اصفهان بسیار نزدیک خواهید بود.

بیشتر بخوانید :
منابع :