زمانی که سخن از سفر دبی به میان می‌آید، مهم ترین مسئله‌ای که به ذهن می‌رسد؛ هزینه سفر به دبی است. از جمله هزینه‌های اصلی سفر می‌توان به ویزا، هتل دبی و بلیط رفت و برگشت هواپیما اشاره کرد. البته این بخش اصلی سفر می‌باشد که اگر بخواهیم تفریحات را هم محاسبه کنیم، هزینه بیشتر هم می‌شود. در ادامه همراه این مطلب از مجله گردشگری پرشین هتل باشید تا با جزئیات هزینه های سفر به دبی آشنا شوید.

شهر دبی به دلیل پیشرفت در صنعت برج سازی، بسترسازی عالی برای تفریحات و ... توانسته یکی از قطب‌های مهم گردشگری در جهان باشد. ضمن این که با ساختن سازه‌هایی همچون چرخ و فلک دبی و برج خلیفه دبی توانسته رتبه شهر ترین‌های جهان را از آن خود کند. علاوه بر این موارد وجود بیش  از 50 برج بلند در شهر دبی هم دلیل دیگری برای برتری آن به نسبت دیگر شهرهای جهان است.

هزینه های سفر به دبی
نمایی زیبا از شهر دبی

راهنمای مسافر دبی، همراه همیشگی سفر

نزدیک بودن دبی به ایران باعث شده تا هرساله ایرانی‌های بسیاری برای تحصیل، کار و سفرهای تفریحی راهی شهر دبی شوند. البته این موضوع به دلیل وضع بیمار اقتصادی کشور، تبدیل به یک آرزو شده است. زیرا در سال‌های پیش هر ایرانی می‌توانست با مبلغی حدود 5 میلیون تومان راهی شهر دبی شود که در حال حاضر این مبلغ بیش از 15 میلیون تومان می‌باشد.

اما پرشین هتل قصد دارد در این مطلب به شرح هزینه‌ های سفر به دبی پرداخته و سپس راه‌های کاهش هزینه سفر به دبی را توضیح دهد. هرچند شما می‌توانید با مراجعه به قسمت صفحه رزرو تور دبی، تورهای 5 روزه و 7 روزه دبی را با قیمت هایی مناسب ببینید. در ادامه همراه ما باشید.

​​هزینه های سفر به دبی
اخذ ویزا و بلیط هواپیما از ملزومات هزینه های سفر به دبی

اخذ ویزا، اولین برآورد هزینه های سفر به دبی

ویزای توریستی دبی جزء اولین هزینه های سفر به دبی خواهد بود. زیرا شما با اخذ ویزای توریستی می توانید اجازه ورود به کشور امارات را داشته باشید. ویزای توریستی عموماً 14 روز اعتبار دارد و هزینه آن در حال حاضر (1 مرداد 1401) 289 درهم می‌باشد. جهت اخذ ویزای دبی نیازی به مراجعه حضوری ندارید. زیرا آژانس هواپیمایی که برای شما تور دبی را رزرو کرده تمامی کارهای مربوط به اخذ ویزا را هم انجام می‌دهد.

راه حل کاهش هزینه اخذ ویزا دبی : متاسفانه ویزای دبی قطعی بوده و نمی توان برای کاهش هزینه آن راه حلی پیشنهاد داد.

هزینه های سفر به دبی
اخذ ویزای دبی

محاسبه عوارض خروج از کشور

یکی دیگر از هزینه های سفر به دبی پس از ویزا، عوارض خروج از کشور است. این عوارض  خروج در دفعه اول حدود 230 هزار تومان، دفعه دوم حدود 329 هزار تومان و دفعه سوم به بعد بیش از 450 هزار تومان خواهد بود. تمامی هزینه‌های ذکر شده را می‌توانید به صورت حضوری یا اینترنتی پرداخت نمایید.

لازم است قوانین دبی را بدانید

راه حل کاهش هزینه خروج از کشور : متاسفانه ویزای دبی قطعی بوده و نمی توان برای کاهش هزینه آن راه حلی پیشنهاد داد.

هزینه های سفر به دبی
عوارض خروج از کشور جزئی از هزینه های سفر دبی

رزرو هتل و اقامت، دومین جزء هزینه های سفر به دبی

یکی دیگر از اجزای هزینه های سفر به دبی؛ رزرو هتل دبی است. البته هاستل‌هایی هم برای اقامت وجود دارند که به دلیل امکانات خیلی کم، مناسب افراد مجرد می‌باشد. اما به طور کلی اگر بخواهید سفری ارزان قیمت به شهر دبی داشته باشید، باید حدود 55 دلار هزینه کنید. اگر به فکر یک سفر قیمت مناسب و معقول هستید، باید هزینه‌ای حدود 150 دلار را در نظر بگیرید.

در صورتی که قصد دارید یک سفر لاکچری را تجربه کنید، باید هزینه ای حدود 516 دلار پرداخت نمایید. بیشتر هتل‌های ارزان قیمت دبی شامل 1 ستاره و 2 ستاره می‌شود که عموماً هزینه‌ای بین حدود 42 دلار تا 102 دلار دارد. در میان هتل‌های 3 ستاره دبی هستند هتل‌هایی که 48 دلار تا 110 دلار (بسته به کیفیت هتل) هزینه برای اقامت می‌گیرند.

هزینه های سفر به دبی
هتل جی دبلیو ماریوت مارکوییس دبی از مجلل ترین هتل ها

به دلیل کیفیت خوب هتل‌های 4 ستاره دبی می‌توان به هزینه‌ای حدود 53 دلار تا 340 دلار فکر کرد. اما همین هزینه‌ها در هتل‌های 5 ستاره دبی به 78 دلار تا 510 دلار می‌رسد. توجه داشته باشید که اقامت در هاستل‌های دبی ممکن است مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد کند. پس در انتخاب اقامتگاه و انتخاب بهترین هتل دبی؛ دقت بیشتری به خرج دهید.

راه حل کاهش هزینه سفر به دبی با رزرو هتل ارزان و با کیفیت : توصیه ما به شما رزرو هتل 3 ستاره دبی در منطقه دیره است که بیشتر هتل های با کیفیت و قیمت مناسب در این منطقه قرار دارند. اکیداً به خانواده‌های محترم توصیه می‌کنیم به هیچ وجه در هاستل ها اقامت نداشته باشند.

هزینه های سفر به دبی
هتل آتلانتیس دبی

خیابان شیخ زاید دبی؛ مهد آسمان خراش ها

خورد و خوراک از دیگر هزینه های سفر به دبی

چشیدن طعم غذاهای شهر دبی لذتی دارد که نمی‌توان از آن گذشت. از این رو باید در لیست هزینه های سفر به دبی، هزینه خورد و خوراک را هم اضافه کرد. به طور میانگین هر شخص به 3 وعده غذا در روز نیاز دارد که قیمت آن از 19 دلار تا 150 دلار است. طبق برآورد پرشین هتل در حال حاضر (1 مرداد 1401) یک صبحانه اقتصادی حدود 5 تا 8 دلار؛ نهار اقتصادی حدود 5 تا 10 دلار و یک وعده شام اقتصادی حدود 8 تا 12 دلار هزینه در بَر خواهد داشت.

هزینه های سفر به دبی
غذاهای خیابانی عاملی برای کاهش هزینه های سفر به دبی

ضمن این که در رستوران‌های زنجیره‌ای مانند مک دونالد و کی اف سی باید حدود 8 تا 10 دلار هزینه پرداخت کنید. آن دسته از افرادی که علاقه‌مند مراجعه به رستوران های ایرانی در دبی هستند، می توانند با پرداخت 26 دلار یک پرس جوجه کباب همراه سالاد و برنج نوش جان کنند. اما شما می‌توانید با راه حلی که در ذیل گفتیم، هزینه‌های خورد و خوراک سفر به دبی را کاهش دهید.

راه‌حل کاهش هزینه های سفر به دبی با خوردن غذاهای خیابانی: غذاهای خیابانی دبی علاوه بر این که لذیذ هستند، قیمت ارزانی دارند و می‌توانند در کاهش هزینه های سفر به دبی، نقش چشمگیری داشته باشند. زیرا شما برای هر وعده غذای خیابانی دبی تنها 1 دلار تا 4 دلار را پرداخت خواهید کرد.

هزینه های سفر به دبی
شاورما از لذیذترین غذاهای خیابانی دبی

هزینه تردد درون شهری

جدا از هزینه های اقامت، پرواز، ویزا و ... باید هزینه تردد در داخل شهر دبی را هم به لیست هزینه های سفر به دبی افزود. سیستم حمل و نقل عمومی دبی بسیار پیشرفته است. شما می توانید با اجاره ماشین در دبی، اتوبوس دبی، قطار شهری دبی، تاکسی دبی و ... در شهر دبی رفت و آمد داشته باشید. عموماً هزینه تاکسی از فرودگاه به مرکز شهر و هتل حدود 6 تا 22 دلار است. هر 3 کیلومتر رفت و آمد با تاکسی دبی برای شما حدود 4 تا 5 دلار هزینه خواهد داشت.

هزینه های سفر به دبی
هزینه سیستم حمل و نقل عمومی دبی

هزینه رفت و آمد با مترو دبی حدود 1 دلار تا 4 دلار است که به نظر، اقتصادی ترین گزینه است. اما جهت رنت خودرو دبی باید هزینه ی بسیار زیادی پرداخت کنید که مسلماً مقرون به صرفه نخواهد بود. تاکسی‌های اینترنتی مثل کریم و اوبر هم در دسترس می باشد. اما تاکسی‌های طوسی رنگ قیمت ارزان‌تری به نسبت دیگر تاکسی‌های دبی دارند.

راه حل کاهش هزینه‌های حمل و نقل دبی : با خرید نول کارت قرمز به ارزش 2 درهم برابر با 15 هزار تومان (در حال حاضر 1 مرداد 1401) می‌توانید از یک مسیر تردد کنید. نول کارت قرمز برای توریست‌ها کاربرد بیشتری داشته و قیمت مقرون به صرفه‌تری دارد.

هزینه های سفر به دبی
اتوبوس دبی

واحد پول دبی چیست؟

هزینه بازدید از جاهای دیدنی دبی

مگر می‌شود به شهر دبی سفر کرد و از جاذبه‌های آن دیدن نکرد. بازدید از جاهای دیدنی دبی مسلماً بدون هزینه نیست و باید آن را در لیست هزینه‌های سفر به دبی جای داد. در ادامه مطلب به شرح مختصری از مهم‌ترین جاذبه‌های دبی، تفریحات دبی و موزه‌های دبی خواهیم پرداخت.

هزینه های سفر به دبی
برج خلیفه دبی

برج خلیفه دبی

آیا علاقه‌مند به دیدن شهر در زیر پای خود هستید؟ آیا می‌خواهید در سکوی بلندترین برج جهان قدم بزنید؟ پس برج خلیفه دبی را از دست ندهید. برج خلیفه دبی بلند ترین برج جهان است که دارای 9 رستوران، هتل، امکانات رفاهی و بیش از 200 واحد مسکونی می‌باشد. برج خلیفه دبی 829 متر ارتفاع از سطح زمین دارد. آسانسورهایی با سرعت باورنکردنی، دیدن 36 کیلومتری افق از نوک برج و ... تنها بخشی از دیدنی‌های برج خلیفه هستند. جهت ورود به برج خلیفه دبی باید هزینه ای بالغ بر 26 دلار (حدود 650 هزار تومان) در حال حاضر بپردازید. البته این قیمت ورودی در برخی از فصول پردرآمد ممکن است بیشتر شود.

هزینه های سفر به دبی
پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی

اسکی روی یخ شما را به وجد می آورد؟ آیا از گرمای شهر دبی خسته شده‌اید؟ آیا می‌خواهید به مکانی همچون قطب شمال بروید؟ پس پیست اسکی دبی برای شما بهترین تفرجگاه خواهد بود. پیست اسکی دبی در مرکز خرید دبی مال قرار دارد. علاوه بر پیست اسکی دبی می توانید از غرفه های بزرگ برند پوشاک هم خرید کنید. هزینه پیست اسکی دبی برای یک روز کامل حدود 59 دلار (حدود 1 میلیون و 700 هزار تومان) است.

با شرایط اجاره ماشین در دبی آشنا شوید

هزینه های سفر به دبی
آکواریوم دبی

آکواریوم دبی

از دیگر جاهای دیدنی دبی می‌توان به آکواریوم دبی اشاره کرد. بزرگ‌ترین آکواریوم معلق جهان که در مرکز خرید دبی مال قرار دارد، بیش از 10 میلیون لیتر حجم آب را درون خود جای داده است. بیش از 1000 گونه مختلف آبزی در این آکواریوم دیده می‌شود. بازدید از آکواریوم دبی رایگان است؛ اما برای بازدید از تونل آکواریوم دبی باید هزینه‌ای بالغ بر 30 دلار (حدود 900 هزار تومان) باید در نظر بگیرید.

هزینه های سفر به دبی
باغ گل دبی

باغ گل دبی

بزرگ‌ترین باغ گل جهان در شهر دبی قرار دارد. نام این باغ که به میراکل گاردن دبی یا باغ معجزه دبی مشهور است، بیش از 50 میلیون گونه مختلف گل را دارا می‌باشد. باغ گل دبی 3 بعدی طراحی شده و از بخش‌های مختلفی مانند هواپیمایی امارات، نمادهای مختلف اهرام ثلاثه مصر و برج خلیفه برخوردار است. هزینه ورود به میراکل گاردن دبی حدود 10 دلار (حدود 290 هزار تومان)، هزینه ورود به باغ پروانه‌ها حدود 13 دلار (حدود 360 هزار تومان) و قیمت بلیط میراکل گاردن دبی برای کودکان حدود 7 دلار (حدود 210 هزار تومان) می‌باشد.

هزینه های سفر به دبی
حوضچه کوچک در باغ میراکل دبی

پارک آبی وایلد وادی دبی

به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین و مهیج‌ترین تفریحات دبی، پارک آبی وایلد وادی دبی است. پارک آبی وایلد وادی دبی در سال 1999 به بهره برداری رسیده و حدود 5 هکتار مساحت دارد. این مجموعه آبی در پالم جمیرا، خیابان ام سقیم واقع شده که به گروه هتل‌های جمیرا بسیار نزدیک می‌باشد. با این که قیمت بلیط پارک آبی وایلد وادی دبی حدود 80 دلار (حدود 2 میلیون و 430 هزار تومان) است، اما میهمانانی که رزرو هتل جمیرابیچ دبی یا هتل برج العرب دبی را انجام داده باشند، می‌توانند رایگان از این پارک آبی دبی استفاده نمایند.

هزینه های سفر به دبی
پارک آبی وایلد وادی دبی و بلند ترین سقوط آزاد

پارک آبی آتلانتیس دبی مشهور به آکوانچرز

یکی دیگر از دیدنی‌های دبی که باید در لیست هزینه های سفر به دبی گنجانده شود، پارک آبی آتلانتیس دبی یا همان پارک آبی آکوانچرز است. پارک آبی آکوانچرز که همان پارک آبی آتلانتیس می‌باشد در مجاورت هتل آتلانتیس پالم دبی قرار دارد. این پارک آبی مهیج برای میهمانان مقیم در هتل رایگان است. اما قیمت بلیط پارک آبی آتلانتیس حدود 80 دلار (2 میلیون و 400 هزار تومان) تا 130 دلار (حدود 4 میلیون تومان) است.

هزینه های سفر به دبی
سافاری دبی

سافاری دبی

مگر می شود به یک شهر کویری سفر کرد و از تور سافاری آن استفاده نکرد؟ پس توصیه می‌کنیم با تهیه بلیط تور سافاری دبی، سفر خود به دبی را جذاب‌تر کنید. البته به شرطی که هزینه های سفر به دبی شما را نگران نکند. تور سافاری دبی نه تنها شامل لندکروز سواری نمی‌شود بلکه می‌توان رقص تانورا، اقامت در صحرا، نقش حنا، شترسواری، موتور چهارچرخ، اسکی روی شن و ... را هم تجربه کرد. قیمت پکیج‌های تور سافاری دبی 59 دلار (حدود 1 میلیون و 700 هزار تومان) تا 65 دلار (حدود 2 میلیون و 100 هزار تومان) است که با توجه به نوع تفریحات سافاری، متغیر خواهد بود.

هزینه های سفر به دبی
اسکی روی شن از تفریحات سافاری

راه حل کاهش هزینه های سفر به دبی با تفریحات رایگان دبی : مشاهده آب نمای موزیکال دبی؛ مراجعه به بوستان‌های دبی مانند پارک زعبیل دبی و پارک صفا دبی؛ بازدید از موزه‌های دبی (موزه عتیقه، موزه قهوه، موزه نایف، موزه شهرداری)؛ سواحل دبی مانند ساحل لامر، دریاچه عشق، پل عشق و ... از جمله تفریحات رایگان دبی هستند که می‌توانید با مراجعه به این مکان‌ها، بدون پرداخت هزینه تفریح کنید.

هزینه های سفر به دبی
بازدید از موزه قهوه از تفریحات بدون هزینه دبی

خرید، مهم‌ترین بخش از هزینه های سفر به دبی

تا بدین جای مطلب از هزینه ویزا، هزینه هتل، هزینه بلیط رفت و برگشت، هزینه تفریحات و ... صحبت‌های بسیاری کردیم. اما می‌توان خرید از بازارهای دبی را نادیده گرفت؟ آیا می‌توان با این همه زرق و برق مراکز خرید دبی، دست از خرید کردن برداشت؟ پس اگر شما هم مخالف این پرسش‌ها هستید در ادامه همراه ما باشید تا ارزان‌ترین بازارهای دبی برای خرید را به شما معرفی کنیم.

هزینه های سفر به دبی
مرکز خرید سیتی سنتر دیره دبی

مرکز خرید سیتی سنتر دیره دبی

اگر به دنبال زرق و برق در بازار هستید و می‌خواهید با مناسب‌ترین قیمت، کالاهای مد نظر خود را خریداری کنید، پیشنهاد ما به شما مرکز خرید سیتی سنتر دیره دبی است. در مرکز خرید سیتی سنتر دیره دبی انواع کالاهای برند با قیمتی مناسب ارائه می‌شوند که همین موضوع باعث شده سیتی سنتر دیره محبوب ترین مرکز خرید دبی باشد.

بازار مرشد دبی

یکی از ارزان‌ترین بازارهای دبی برای خرید، بازار مرشد دبی است. بازار مرشد دبی نوستالژیک ترین بازار شهر دبی بوده که هرآنچه نیاز دارید را به شما ارائه می‌دهد. در این بازار انواع پوشاک، کیف و کفش، طلا و جواهر، منسوجات، لوازم صوتی و تصویری، سوغاتی‌های دبی و ... در غرفه‌های مختلف عرضه می‌گردد.

هزینه های سفر به دبی
خرید از بازار مرشد دبی و کاهش هزینه های سفر به دبی

مرکز خرید وافی دبی

مرکز خرید وافی دبی از جمله مراکز خرید لوکس و قیمت مناسب در شهر دبی است. در این مرکز خرید دبی شما با انواع و اقسام کالا نظیر منسوجات، بدلیجات و زیورآلات، طلا و جواهر، پوشاک، کیف و کفش، عینک و ... مواجه می‌شوید تا مطابق با سلیقه خود خرید کنید. ضمن این که می‌توانید از سینمای رایگان دبی (فقط در شب) که در بیرون مرکز خرید وافی تعبیه شده استفاده نمایید.

جمع بندی هزینه های سفر به دبی

با تمام توان سعی کردیم هزینه های سفر به دبی را برای شما عزیزان بازگو و سپس راه حل کاهش هزینه های سفر به دبی را نیز توضیح دهیم. اما توصیه پرشین هتل به شما همراهان گرامی این است که قبل از رزرو هتل دبی یا تور دبی حتماً با کارشناس‌های حرفه‌ای تماس حاصل فرمایید(021،43000020) تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

بیشتر بخوانید :
منابع :