مسجد جمیرا دبی یکی از مساجد برگزیده شهر دبی می باشد که شهرت خاصی در بین عموم دارد. این مسجد از نمای داخلی و بیرونی باشکوهی برخوردار بوده که سبب شده توریست ها چه مسلمان چه غیر مسلمان از مسجد جمیرا دبی دیدن نمایند.

مسجد الرحیم دبی کجاست؟

کلیه افراد با هر ادیان می توانند به داخل این مسجد آمده و از زیبایی های مسجد و فضای معنوی که دارد بهره مند شوند. در این مقاله از مجله گردشگری پرشین هتل قصد داریم شما را با تنها مسجدی که اجازه ورود دیگر ادیان را می دهد آشنا نماییم در ادامه همراه پرشین هتل باشید.

مراکز مذهبی دبی را بیشتر بشناسید

مسجد جمیرا دبی
طراحی نمای بیرونی مسجد جمیرا بیچ دبی

مسجد جمیرا دبی و موقعیت مکانی آن

مسجد جمیرا دبی موقعیت مکانی عالی داشته و در منطقه جمیرا واقع گردیده است. این مسجد در همجواری دریای خلیج فارس بوده و مناره هایی رو به دریا دارد. ظرفیت مسجد جمیرا 1200 نفر می باشد. در هنگام اقامه نماز از گلدسته های مناره های صدای دلنشین اذان منطقه جمیرا را به اوج معنویت می رساند.

نام دیگر مسجد ایرانیان دبی چیست؟

مسجد جمیرا دبی
نمای زیبای مسجد جمیرا دبی

مسجد جمیرا در چه سالی شروع به ساخت گردید؟

مسجد جمیرا دبی با توجه به نمای مرمرین، سفیدی که دارا می باشد، زیبایی مسحور کننده ای را از خود به نمایش گذاشته است. ساخت این مسجد در سال 1976 آغاز گردید و جزء قدیمی ترین مساجد در امارات متحده به شمار رفت. وجود این مسجد به منطقه جمیرا خیر و برکت داده و باعث شده ناحیه جمیرا به یکی از مناطق ثروتمند تبدیل شود.

مسجد بزرگ دبی را بهتر بشناسید

مسجد جمیرا دبی
زیبایی مسجد جمیرا در تاریکی شب

مسجد امام حسین دبی را مطالعه کنید

این مسجد دیدنی برای اعراب خصوصا شهروندان دبی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. گنبد مسجد جمیرا ارتفاع 16 متری داشته و مناری های آن نیز تقریبا 40 متر نیز ارتفاع دارد. گردشگران هنگام ورود به مسجد از سنگ های قهوه ای مایل به رنگ صورتی کار شده در نمای این بنا، ممکن است کمی متعجب شوند و به خالق چنین مسجدی احسنت بگویند.

مسجد جمیرا دبی
معماری داخلی مسجد جمیرا در شهر دبی

معماری مسجد جمیرا شهر دبی

بر روی مناره ها و گنبد مسجد اشکال هندسی حک شده که به زیبایی بنا افزوده است. معماری این مسجد ترکیبی از معماری شرقی و غربی می باشد. به همین دلیل عناصر مهندسی باستانی، مصری، بیزانسی، آفریقای شمالی و هنر قبطی ( تلفیقی از معماری دینی و هنری) به وضوح مشاهده می شود. مسجد جمیرا نمونه بارزی از معماری دوره خلافت فاطمیان یا همان خلیفه های فاطمی است.

بیشتر بخوانید :
منابع :