دبی یک شهر پر جاذبه با انواع زیادی از مراکز تفریحی است که باعث جذب گردشگر زیادی به این شهر شده و هرساله تعداد قابل توجهی توریست به این شهر سفر می کند. در کنار این مراکز تفریحی و گردشگری دبی، مسجد ها و اماکن مذهبی دبی نیز طرفدار زیادی دارند که می توان گفت تور دبی بدون بازدید از این اماکن مذهبی ناقص است و نیمی از جذابیت خود را از دست می دهد. کشور امارات متحده یک کشور مسلمان است که اکثر ساکنین آن اهل سنت هستند.

با این وجود تعداد قابل توجهی از کشور امارات و مخصوصا شهر دبی را ایرانیان و شیعیان تشکیل می دهند و همین دلیل محکمی برای تاسیس مساجد ایرانی درشهر دبی شده است. مسجد امام حسین دبی یک مسجد ایرانی واقع در شهر دبی می باشد که محبوبیت خاصی در بین اهالی دبی و همچنین توریست ها پیدا کرده است. این مسجد مامنی برای جذب دیگر ادیان به اسلام و گرایش آن ها به مذهب شیعه می باشد.

مسجد امام حسین دبی
نمای داخلی مسجد امام حسین (ع) دبی

مسجد امام حسین (ع)، یک مسجد ایرانی در دل شهر پر جاذبه دبی

مسجد امام حسین دبی به دست جامعه ایرانیان و همکاری جمعیت هلال احمر سال 1979 در منطقه سطوای جاده الوصل، رو به روی بیمارستان ایرانیان احداث گردید که اهالی دبی این مسجد را به مسجد ایرانیان می شناسند. این مسجد در زمینی به وسعت 6000 متر به مساحت 2500 متر مربع بنا شده است. معماری مسجد امام حسین برگرفته از سبک شبه فاطیمون و ایرانی می باشد که سبک معماری فوق العاده زیبای ایرانیان را به تصویر می کشد.

مسجد امام حسین (ع) دوبی با کاشی هایی از رنگ آبی فیروزه ای تزئین شده تا نماد معماری اسلامی را به رخ عرب ها بکشد. گنبد و دیوارهای این مسجد نیز از این کاشی های ظریف بی نصیب نبوده است. طراحی و معماری این مسجد به گونه ای است که هر گردشگری را به سمت خود جذب می کند. در دل شهر پر از جاذبه ی دبی، مسجد امام حسین نیز از شهرت خوبی برخوردار می باشد و برای اهل سنت نیز قابل احترام است.

مسجد امام حسین دبی
برگزاری کلاس های فرهنگی و هنری در مسجد زیبا و خاص امام حسین (ع) دوبی

دلیل مشهور شدن مسجد امام حسین (ع) دبی چیست؟

در مسجد امام حسین dubai برگزاری نماز های جماعت با دو خطبه به زبان های عربی و انگیلسی قرائت می شود تا تمامی مدعوین از آن فیض ببرند. همین امر یکی از ویژگی های منحصر به فردی می باشد که باعث معروف شدن این مسجد در بین توریست ها و گردشگران تور دبی شده است. یکی از نکات مهم و قابل ذکری که این مسجد را در بین اهالی شهر دبی نیز معروف کرده است اتفاق جالبی می باشد که در مسجد رخ داده است.
مسجد امام حسین دوبی با مسلمان شدن یک جوان انگیلسی ساکن دبی، توسط حجت الاسلام مدنی، امام جمعه مسجد و همچنین نماینده ولی فقیه در کشور امارات متحده عربی معروف شد. همین اتفاق سبب سر و صدای زیادی در بین مردم شد و موجب گردید تعداد دیگری از ادیان به دین اسلام بگروند. افرادی که به این مکان مذهبی دبی مراجعه می کنند، با دیدن چنین اتفاقاتی مذهب اسلام و شیعه را برای خود انتخاب می نمایند.

مسجد امام حسین دبی، برنامه ها و فعالیت های آن

مسجد امام حسین (ع) دوبی علاوه بر برگزاری نماز های جماعت و نماز جمعه، هرساله با برگزاری مراسم مذهبی مانند قرائت زیارت عاشورا، دعای کمیل، دعای ندبه، قرائت و تفسیر قرآن و ... باعث جذب بسیاری از شیعیان به سمت خود می شود. همچنین برگزاری کلاس های آموزشی و مذهبی مانند کامپیوتر، زبان انگلیسی، قرآن و همینطور دوره های اختصاصی برای زنان و کودکان باعث شده است تا از هر سن و جنسیتی در این مسجد حضور پیدا کنند و با علاقه به مسائل دینی بپردازند.

مسجد امام حسین دبی
نمایی از وروی مسجد خاص امام حسین (ع) دوبی

مسجد امام حسین (ع) دوبی دارای کتابخانه ای به گنجایش هفت هزار کتاب می باشد. از دیگر فعالیت های این مسجد دبی می توان به برگزاری مسابقه های فرهنگی، تولیدات محصولات فرهنگی مثل کتاب های دینی به زبان عربی، فارسی و انگلیسی، چاپ دو نشریه نسیم بزرگ سال و نسیم نوجوان با تیراژ پنج هزار نسخه و ... اشاره کرد. همینطور هرساله به مناسبت های مختلف، مانند ارتحال امام (ره) و ... با کمک هایی که از سمت مردم دریافت می کنند حدود 150 وعده نذری توزیع می گردد. جهت اطلاع از نزدیک ترین هتل های دبی به این مکان مذهبی می توانید به سایت پرشین هتل مراجعه فرمایید.

بیشتر بخوانید :
منابع :