خیابان شیخ زائد دبی یکی از مهم ترین و خاص ترین خیابان های دبی به شمار می رود. شهر دبی، به عنوان یکی از معروف ترین و ثروتمند ترین شهر های خاورمیانه شناخته می شود که هر ساله به دلیل جاذبه های فراوان باعث جذب بسیاری از گردشگران به سمت خود می شود. همچنین ارز زیادی از طریق همین گردشگران تور دبی وارد کشور امارات متحده عربی و شهر زیبای دبی می شود.

یکی از دلالیل محبوبیت این شهر در بین گردشگران این است که دولت آن هر ساله تغییراتی در ساختار و سیستم شهر ایجاد می کند که جذابیت این شهر را چندین برابر افزایش دهد. در شهر زیبای دبی علاوه بر مراکز خرید، پارک ها، رستوران ها، خیابان ها و مناطق فوق العاده دیگری وجود دارد. در ادامه این مقاله از مجله گردشگری پرشین هتل؛ شما با جزئیات خیابان شیخ زائد دبی آشنا می شوید.

راهنمای مسافر دبی، همراه همیشه در سفر

خیابان شیخ زائد دبی
آسمان خراش های موجود در خیابان شیخ زائد دوبی

هر کدام از آن ها، ویژگی های خاص خود را دارند و به زیبا ترین شکل ممکن در خیابان شیخ زائد دبی طراحی شده اند. این زیبایی به گونه ای است که حتی قدم زدن در بهترین خیابان های این شهر، لذت خاصی به شما منتقل می کند و جذابیت سفر را برای شما چند برابر خواهد کرد.

خیابان شیخ زائد دبی، معروف ترین خیابان شهر تَرین ها

خیابان زیبای شیخ زائد دبی یکی از معروف ترین خیابان های شهر دبی محسوب می شود. در این خیابان مدرن و لوکس آسمان خراش های سر به فلک کشیده یا همان برج های دبی خودنمایی کرده و جلوه ای زیبا به این خیابان معروف دبی داده است. خیابان فوق العاده مدرن شیخ زائد دبی یکی از راه های مواصلاتی اصلی میان عروس امارات و دیگر شهر های امارات متحده عربی می باشد. همچنین هر قسمت این خیابان از هفت راه برای عبور و مرور تشکیل شده است. این خیابان معروف نیز محل اتصال مارینای دبی و دریای جمیرا می باشد.

از هزینه های سفر به دبی چه می دانید؟

خیابان شیخ زائد دبی
خیابان شیخ زائد دوبی و نمایی از شب آن

خیابان مدرن شیخ زائد دبی در سال 1971 به درخواست دو حاکم شهر ابوظبی پایتخت و شهر دبی ساخته شد. این درخواست به قصد مسیری برای متصل کردن این دو شهر با موافقت رییس جمهور امارات متحده (خلیفه بن زاید آل نهیان) آغاز به ساخت گشت. این خیابان دو شهر ابوظبی و دبی را به راحتی به هم متصل می کند و در آخر به راس الخیمه منتهی می شود. رای الخیمه یکی از شهرهای هفت گانه امارات متحده عربی است.

سیستم حمل و نقل عمومی دبی از مترو تا اتوبوس آبی

لازم به ذکر است خیابان شیخ زائد در مدتی باور نکردنی که 9 سال طول کشید به اتمام رسید و در سیزده سال پس از آن یعنی سال 1993 در مدت 5 سال تا سال 1998 حدود 30 کیلومتر به طول این خیابان مدرن و عالی اضافه شد. البته شاید باور آن کمی سخت به نظر برسد ولی امروزه جزء معروف ترین و لوکس ترین خیابان های دنیا نام برده می شود.

خیابان شیخ زائد دبی
خیابان زیبای شیخ زائد دوبی، مهد آسمان خراش ها

خیابان شیخ زائد دبی و نام پیشین آن

خیابان فوق العاده جذاب شیخ زائد دبی در ابتدا و قبل از ریاست جمهوری فعلی کشور امارات، به نام خیابان دفاع شناخته می شد. ولی پس از روی کار آمدن رئیس جمهور امارات متحده و گستردگی خیابان به نام شیخ زائد تغییر نام داد. شیخ زائد نام رئیس جمهور کشور امارات می باشد که مدت 33 سال بر امارات متحده حاکمیت داشت و در همین مدت نقشی خارق العاده در آبادی و رشد امارات متحده عربی ایفا کرد.

قوانین دبی و هرآنچه باید بدانید

اکنون این کشور به پیشرفته ترین و موفق ترین کشور های دنیا تبدیل شده و امروزه نامش زبانزد دنیا می باشد. این شیخ، چنان تاثیری در رشد کشور امارات گذاشته که بسیاری از اشخاص نام دار دنیا، آن را به عنوان حکیم عرب می شناسند و این لقب را به آن نسبت داده اند. شهروندان دبی خیابان معروف شیخ زائد را به عنوان شاهرگ اصلی دبی می شناسند که در آن انواع جاذبه های تفریحی، بهترین هتل های دبی، رستوران های لوکس، آسمان خراش ها و ... جای گرفته اند.

خیابان شیخ زائد دبی
نمایی از برج خلیفه در خیابان مدرن شیخ زائد دبی

خیابان وسیع شیخ زائد دبی به دلیل وجود گالری کورتیارد که یک مجموعه فوق العاده از تاریخ معاصر هنرمندان عرب است، سبب شده از دیگر خیابان های دبی متمایز باشد. یکی دیگر از ویژگی های عالی این خیابان قرار گرفتن یک سکوی فوق العاده زیبا و دیدنی برای تماشای نمای خیابان بر روی طبقه فوقانی یک مرکز تجاری است. منظره ای شگفت انگیز و خیره کننده که برای علاقه مندان به ویوی این شهر، ساخته شده است.

شرایط اجاره ماشین در دبی چیست؟

خیابان شیخ زائد دبی و برترین هتل های دبی

اگر قصد سفر به شهر دبی را دارید از هتل های دبی و اقامتگاه های این خیابان نگذرید و حتما به عنوان مقصد برای اقامت در شهر عروس امارات انتخاب کنید. برترین هتل های دبی مانند هتل سیتی سیزنز تاورز دبی در این خیابان جای گرفته اند. از جاذبه های دیگری که در خیابان جذاب شیخ زائد قرار دارد، می توان از موزه و پارک طلا نام برد که 118 تولید کننده به نام و 30 فروشنده مطرح دنیا در آن مکان فعالیت می کنند. لازم به ذکر است که در این موزه، تاریخچه تولیدات طلا و جواهر عربی را نشان می دهد که علاقه مندان می توانند از مکان تولید و ساخت آنها بازدید نمایند.

واحد پول دبی را بشناسید

خیابان شیخ زائد دبی
نمای هوایی از خیابان دیدنی شیخ زائد دبی

جالب است بدانید در خیابان دیدنی شیخ زائد دبی خروجی های متعددی قرار دارد که شما می توانید به راحتی در شهر گذر کنید که این پل ها و خروجی ها قادر به رفع ترافیک در بزرگراه هستند. ناگفته نماند که این خروجی ها منجر به چرخش برای حل و فصل ترافیک به سمت دیگر فرودگاه دبی منتهی می شود. در ذیل این مطلب پرشین هتل، به مسیر های تعریف شده در این خیابان جذاب دبی، اشاره شده است.

خروجی اول: مرکز تجاری، داون تاون، برج خلیفه دبی و دبی مال

خروجی دوم: به سمت جاده حدیقه، پارک صفا و جمیرا در غرب و جاده میدان به سمت میدان در شرق

خروجی سوم: به سمت شرق منطقه القوز و جاده منار در شرق

خروجی چهارم: به سمت امارات مال، پارک طلا و الماس، مدینه جمیرا، برج العرب دبی، پارک آبی وایلد وادی دبی، هتل جمیرا بیچ به سمت جاده ام سقیم 

خروجی پنجم: به سمت دبی مارینا، مدیا سیتی، اینترنت سیتی و کالج  ویلیج (دهکده دانش)، منطقه امارات هیل

بیشتر بخوانید :
منابع :