تفریحات کودکان در دبی ممکن است دغدغه بسیاری از گردشگران تور دبی باشد. چرا که یک سفر به صورت خانوادگی در صورتی لذت بخش خواهد بود، که تمامی اعضای گروه از آن بهره ببرند. اما آیا اصلا در شهر دبی جاهای دیدنی و یا حتی تفریحاتی مخصوص به کودکان وجود دارد؟ آیا می توان به تفریحات دبی برای کودکان اعتماد کرد و کودکان خود را به این مکان ها سپرد؟ 

بله نه تنها تفریحات کودکان در دبی وجود دارد، بلکه تعداد بالای این مکان ها و تنوع زیاد، باعث انتخابی سخت برای شما می شود. اگر به صورت خانوادگی به همراه کودکان خود قصد سفر به دبی را دارید؛ شناخت تفریحات و جاذبه های دیدنی مخصوص کودکان، یکی از الزاماتی است که حتما باید در نظر داشته باشید.

ما در این مقاله از مجله گردشگری پرشین هتل به معرفی جاهای دیدنی مختلف مخصوص کودکان پرداخته ایم تا شما آگاهی بیشتری درباره تفریحات کودکان به دست آورید؛ در ادامه همراه پرشین هتل باشید.

مراکز تفریحی و گردشگری دبی را بشناسید

تفریحات کودکان در دبی
پارک آبی آکوانچرز در هتل آتلانتیس دبی

آیا پارک آبی آتلانتیس دبی، جزء تفریحات کودکان در دبی است؟

پارک آبی آتلانتیس دبی از محدود تفریحات کودکان در دبی است که برای بزرگسالان هم می باشد و فرصت عالی تفریح در کنار کودکان خود را برای شما مهیا می کند. این پارک  سرشار از  بازی ها و اتفاقات هیجان انگیز می باشد که می تواند ساعت ها شما را مشغول سرگرمی در کنار کودکان خود کند. چه فرصتی از این بهتر که با خیالی راحت بتوانید در کنار عزیزانتان به بازی و سرگرمی بپردازید؟

همین الان تور دبی را رزرو کنید

پارک آتلانتیس دبی اغلب با نام آکواونچر نیز شناخته می شود. معنای این نام رابطه مستقیمی با عملکرد و ساختار آن دارد. کلمه آکوا به زبان انگلیسی به معنی محلولی به شکل آب و کلمه ونچر به معنی ماجراجویی است. این نام به شما در همان ابتدا نشان می دهد که با ورود به این پارک، آغاز کننده یک ماجرای هیجان انگیز خواهید بود. 

اگر تصور می کنید که پارک آبی آتلانتیس از تفریحات کودکان در دبی نیست و ممکن است برای آن ها مناسب نباشد؛ بهتر است تا به لیست امکانات این پارک نگاهی بی اندازید. آن وقت متوجه می شوید که این پارک فرصتی عالی برای تفریح در کنار کودکان می باشد. در ادامه نام این امکانات و بازی های پارک را بیان می کنیم.

تفریحات کودکان در دبی
سرسره های مهیج در پارک آبی آتلانتیس دبی

امکانات پارک آتلانتیس دبی برای کودکان

در پارک آتلانتیس دبی، سره سره ها و بخش های متعددی تنها برای کودکان در نظر گرفته شده است؛ به همین دلیل نیز، آن را از تفریحات کودکان در دبی معرفی می کنند. به عنوان مثال استخرهای مخصوص کودکان، تنها برای افراد با سنین کم ساخته شده و آن ها را حسابی مشغول بازی در کنار هم سن و سال های خودشان می کند.

سرسره های آبی بلند، فواره های باشکوه، تونل شیشه ای کوسه ها، آکواریوم با ماهی های رنگارنگ و زینتی، حوضچه های مواج شنا (که به جریان امواج کم عرض و پر قدرت گفته میشود)، تیوپ سواری، زمین های بازی، شنا و بازی با دلفین ها، استخر های مخصوص کودکان، مسیر های آبی شیب دار و سیلابی و  ساحل اختصاصی دریا از جمله بخش ها و تفریحات این پارک آبی هستند. 

با توجه به اینکه پارک آبی آتلانتیس سرشار از تفریحات مختلف می باشد و حتی ممکن است یک شبانه روز، شما را مشغول کند؛ امکاناتی دیگری از جمله رستوران ها و کافی شاپ های مختلف هم در آن ایجاد شده است. از این رو اگر نگران گشنگی و یا جمله بابایی من گشنمه فرزندان خود هستید، می توانید از این لحاظ هم خیالی راحت داشته باشید. در ادامه رستوران های مختلف در این پارک را معرفی می کنیم تا در زمان مراجعه، دچار سردرگمی نشوید. 

آشنایی با آکواریوم بزرگ دبی

تفریحات کودکان در دبی
رستوران های مختلف در پارک آبی آکوانچرز دبی

رستوران ها

رستوران اسپلشر: رستورانی می باشد که برای رفع گرسنگی و ادامه بازی های شما، تعبیه شده است. در واقع شما می توانید در صورت گرسنگی، از غذاهای سبک این رستوران استفاده کنید و تنها گرسنگی خود را رفع نمایید. سپس بدون به اصطلاح سنگین شدن به تفریحات کودکان در دبی و این مجموعه بزرگ ادامه دهید. از جمله غذاهایی که در این رستوران سرو می شود می توان به ساندویچ های کوچک، فینگرفود، همبرگر، هات داگ با ابعاد کوچک اشاره نمود. 

رستوران شارک بایتز: این رستوران گزینه ای عالی برای علاقه مندان به غذاهای دریایی می باشد. انواع غذاهای دریایی و فست فود با طعمی تازه و بی نظیر در این رستوران سرو می شود که شما را مجذوب خود خواهند کرد. 

رستوران ویوز: فکر کنم بهترین و خوشحال کننده ترین خبر برای گردشگران ایرانی، وجود رستوران ویوز در این پارک آبی می باشد. چرا که در آن می تواند غذای محبوب ایرانی، کباب معروف را با طعمی عالی و با کیفیت صرف کنید. همچنین این رستوران انواع غذاهای مختلف با کیفتی بالا سرو می کند. بنابراین اگر روی کیفیت غذا حساس هستید، ما این رستوران را به شما پیشنهاد می کنیم.

تفریحات کودکان در دبی
پارک آبی آتلانتیس دبی

آیا از تفریح رایگان در دبی خبر دارید؟

رستوران وود فایر: در این رستوران تمامی خوراک ها و فست فود ها، به صورت آنی با نان تنوری و داغ طبخ می شوند. با مراجعه به این رستوران در پارک آتلانتیس، به اصطلاح می توانید جیگری تازه کنید و از غذاهای تازه لذت ببرید. 

رستوران ایتالیایی جورجیو: در این رستوران سر آشپزان ایتالیایی، مشغول طبخ بهترین و لذیذ ترین پیتزاهای ایتالیایی هستند. اگر شما هم از عاشقان پیتزا هستید، پیشنهاد می کنم این رستوران را از دست ندهید. 

پارک آتلانتیس کجاست؟

پارک آبی آتلانتیس دبی در جزیره پالم جمیرا دبی واقع شده است. برای دسترسی به این پارک می توانید خدمات توریستی تور را خریداری نمایید. البته دسترسی به وسیله تاکسی هم ممکن می باشد؛ با این وجود کمی گران خواهد شد. برای اینکه هزینه تاکسی شما کمتر شود، بهتر است با مترو به یکی از ایستگاه های نزدیک به جزیره بروید و سپس از تاکسی استفاده کنید.

تفریحات کودکان در دبی
پارک آبی وایلد وادی دبی

وایلد وادی دبی، از تفریحات کودکان در دبی

یکی دیگر از جاهای دیدنی دبی برای کودکان که البته مناسب برای بزرگسالان هم می باشد، پارک آبی وایلد وادی دبی نام دارد. این پارک آبی، رتبه هفتمین پارک آبی برتر در دنیا را به خود اختصاص می دهد. اما آیا دلیل کسب چنین رتبه ای چیست؟ چرا این پارک آبی تا این اندازه برای گردشگران محبوبیت دارد؟ چه چیز هایی در این پارک، برای گردشگران جذاب می باشد؟ در ادامه به معرفی کامل این پارک آبی بی نظیر در شهر دبی می پردازیم. 

اطلاعات کامل درباره زیپ لاین دبی

تفریحات کودکان در دبی
نمای دیگری از پارک آبی وایلد وادی دبی

با تعریفاتی که از پارک آبی وایلد وادی دبی به گوش می رسد، این پارک یکی از مجهز ترین و بزرگترین پارک های آبی در دنیا است. همین امر سبب می شود تا شما تصور کنید از تفریحات کودکان در دبی نیست و یا ممکن است حتی برای بزرگسالان هم پر خطر باشد. اما باید گفت که وجود غریق نجات های بین المللی در این پارک، خیال هر فردی را راحت می کند. ضمن اینکه این تیم غریق نجات در سال 2006/2007 در مسابقات ملی غریق نجاتی در امارات متحده عربی، مقام اول را کسب کردند. 

پارک آبی وایلد وادی دبی نه تنها از تفریحات کودکان در دبی است، بلکه برای تمامی افراد مناسب می باشد. منظور از تمامی افراد، به این معنا است که تفریحاتی مناسب برای معلولین و ناتوانان، بانوان باردار و ... هم در این پارک ایجاد شده است. بلند ترین سرسره پارک 3 متر ارتفاع دارد که در بالا ترین نقطه آن، چشم انداز فوق العاده ساحل جمیرا و بنای برج العرب را مشاهده خواهید کرد.

تفریحات کودکان در دبی
پارک آبی وایلد وادی دبی

رستوران در پارک آبی وایلد وادی دبی 

علاوه بر استخر های بزرگ، سرسره ها و تفریحات کودکان در دبی، در این پارک رستوران های مختلفی هم وجود دارد. از این رو شما می توانید زمانی طولانی را در این پارک مشغول تفریح در کنار کودکان خود شوید و با خیال راحت تمامی تفریحات آن را تجربه کنید. در صورت گرسنگی نیز با هر ذائقه ای که دارید، به رستوران های این مجموعه مراجعه کنید.

همبرگر و هات داگ جولشانز، آشپزخانه خانواگی جولشانز، اسموک هاوس، ریپتاید پیتزا؛ میوه ها و اسنک های لیلا و کافه شاه بندر از جمله رستوران های موجود در این پارک تفریحی هستند. پس در صورت گرسنگی خود و یا کودکانتان، جای نگرانی نخواهد بود. تمامی این رستوران ها کیفیت غذایی بالایی دارند و رضایت شما را از نظر تنوع جلب می کنند.

هتل های دبی را با تخفیف رزرو کنید

پارک آبی وایلد وادی دبی کجاست؟

پارک آبی وایلد وادی دبی در امارات متحده، دبی، منطقه جمیرا، ناحیه دوم جمیرا، خیابان جمیرا واقع شده است. برای دسترسی به این پارک می توانید از تاکسی استفاده کنید. اما اگر می خواهید از هزینه تاکسی بکاهید، بهتر است با مترو به یکی از ایستگاه های دبی مال، امارات مال یا سیتی سنتر دبی بروید؛ از آن مکان می توانید، تا پارک آبی، تاکسی بگیرید.

تفریحات کودکان در دبی
پارک آبی وایلد وادی و سرسره هایی مهیج

پارک آبی واندرلند دبی، مخصوص تفریحات کودکان در دبی

تفریحات کودکان در دبی که پیش از این از آن ها یاد کردیم، از نظر قیمتی کمی گران هستند. از این رو برخی از خانواده ها شاید تمایل به رفتن به این مکان ها با قیمت بالا را نداشته باشند. اما در این صورت جای نگرانی نخواهد بود. در واقع نیاز نیست، چون قیمت این تفریحات بالا است، قید بازی کودکان را بزنید. 

درباره فلای برد دبی بیشتر بدانید

ما در این بخش از مقاله پارک آبی واندرلند دبی یا (Wonderland WaterPark) را به عنوان یکی از تفریحات کودکان در دبی به شما معرفی می کنیم؛ این پارک از نظر قیمت، مقرون به صرفه و مناسب می باشد. این مجموعه در واقع از دو بخش مجزا تشکیل شده است که برای استفاده از هر بخش، باید هزینه جدا را پرداخت نمایید. یک بخش مجموعه پارک آبی است و دیگری به عنوان سرزمین عجایب شناخته می شود. به همین دلیل آن را به عنوان تم پارک هم معرفی می کنند.

تفریحات کودکان در دبی
پارک آبی واندرلند دبی؛ ارزان وباکیفیت

هزینه بلیط  هر بخش 125 درهم امارات می باشد، اما اگر علاقه مند به استفاده از هر دوی این بخش ها باشید؛ تنها با 150 درهم امارات می توانید هر دو بلیط را تهیه کنید. بنابراین اگر برای استفاده از پارک آبی و سرزمین عجایب، نگران هزینه هستید، می توانید از این فرصت استثنایی بهره مند شوید. در صورت گرسنگی هنگام بازی، کاف لانه میتو در اختیار شما قرار دارد که انواع نوشیدنی ها و خوراکی های لذیذ را ارائه می دهد. 

امکانات پارک آبی واندرلند دبی 

از جمله بازی ها و وسایل این پارک آبی می توان به سرسره های پیچ در پیچ، رودخانه ی آرام، استخر بزرگسالان؛ استخر تفریحی کودکان همراه سرسره، پل و توپ های آبی و شتر سواری اشاره نمود. دزدان دریایی کارائیب نیز از جمله بخش های جذاب این مجموعه هستند که سرگرمی های عالی را برای علاقه مندان فراهم می کنند.

پارک اند ریزورت دبی و تفریحاتی هیجان انگیز

تفریحات کودکان در دبی
پوشش اسلامی در پارک آبی واندرلند

پارک آبی واندرلند دبی کجاست؟

برای دسترسی به این پارک آبی، نیاز به راه های پیچ در پیچ و یا طولانی نیست. کافی است تا سوار خط سبز مترو شوید و به ایستگاه city metro station یا ایستگاه متروی شهری بروید، از این ایستگاه به وسیله تاکسی به پارک آبی واندرلند دسترسی پیدا می کنید. همچنین می توانید با اقامت در یکی از هتل های دبی نزدیک به مجموعه، دسترسی راحت تری به آن داشته باشید. 

کیدزانیا، بهشتی از تفریحات کودکان در دبی 

کیدزانیا چیست؟ آیا از تفریحات کودکان در دبی است و یا مانند مثال های قبلی، بزرگسالان هم می توانند از آن استفاده کنند؟ در پاسخ به این چنین سوالات باید گفت که کیدزانیا دبی، دنیای کوچک کودکانه می باشد که درست مانند دنیای بزرگسالان، تنها با ابعادی کوچک تر ساخته شده است. این مناسب برای فرزندان شما ساخته شده و تنها مخصوص کودکان می باشد. محلی که در آن کودکان می توانند هم به تفریح بپردازند و هم چیز هایی جدید و تازه یاد بگیرند.

باغ گل دبی مشهور به میراکل گاردن دبی

تفریحات کودکان در دبی
کیدزانیا بهترین مکان برای تفریحات کودکان در دبی

برجه خلیفه دبی و هرآنچه باید درباره آن بدانید

در این مجموعه کودکان می توانند در ساختمان های کوچک اقامت کنند و یا به رانندگی بپردازند. همچنین به در خواست خود و بنا به علاقه ای که دارند، از میان 100 شغل موجود، یک شغل را انتخاب کرده و مانند بزرگسالان ساعاتی را زندگی کنند. در ازای انجام درست شغل مورد علاقه خود حتی حقوق و پاداشی هم دریافت می کنند. خیابان های این شهر به عنوان یکی از تفریحات کودکان در دبی سنگ فرش شده و با ماشین های کوچک می توان در آن ها تردد کرد.

همچنین با امکاناتی مانند یک بیمارستان، آتش نشانی، آرایشگاه، بانک، اداره رادیو، سوپر مارکت، اداره تلویزیون، پیتزا فروشی، تئاتر و ... این شهر تکمیل می شود. کودکان بلافاصله پس از ورود شغل خود را انتخاب کرده و اطلاعاتی درباره شغل مورد نظر را دریافت می کنند. سپس لباس های مخصوص کار را تن خواهند کرد و مشغول کار می شوند. به میزان درامد و بودجه ای که دارند هم می توانند از مغازه های شهر اجناس خریداری کنند.

چرخ و فلک عین دبی، بزرگ ترین چرخ و فلک جهان

تفریحات کودکان در دبی
کیدزانیا مکانی عالی برای کودکان

آیا کندزانیا شعبه دیگری هم دارد؟

از نکات حائز اهمیت درباره کاندزانیا، وجود شعبه های دیگر در 60 کشور مختلف جهان می باشد. بنابراین می توان گفت که این تفریحات نه تنها از تفریحات کودکان در دبی است و در این شهر اهمیت دارد، بلکه به دلیل تاثیر بالا، در کشور های دیگر هم مورد توجه قرار می گیرد. به عنوان مثال، چند نمونه از این کشور ها مالزی، مصر، ژاپن، پرتغال و شیلی نام دارند. لازم به ذکر است که استفاده از این تفریح در دبی، بسته به سن کودک شما، قیمتی متفاوت خواهد داشت.

عکس و اطلاعات فستیوال ها و جشن های دبی را ببینید

پیست اسکی دبی 

پیست اسکی دبی یکی از محبوب ترین تفریحات این شهر می باشد که کمتر کسی در سفر به دبی، آن را از دست می دهد. این پیست با ایجاد بخشی مجزا مخصوص کودکان، جزء تفریحات کودکان در دبی به حساب می آید. این بخش، پارک برفی نام دارد که از کودکان 3 سال تا 12 سال می توانند در آن مشغول اسکی شوند. حال در ادامه توضیحاتی کامل درباره مجموعه پیست اسکی دبی را بیان می کنیم.

تفریحات کودکان در دبی
پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی در مرکز خرید امال امارات واقع شده که به نوبه خود، یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین مکان های گردشگری برای توریست ها است. دمای پیست اسکی دبی در همه ی فصول سال بین 3 تا 30 درجه سانتی گراد می باشد. برای ورود به این پیست نیاز به لوازم مخصوص و لباس گرم دارید؛ اگر این وسایل همراه شما نیست، می توانید از داخل مغازه های پیست آن ها را کرایه کنید. 

اگر بازی اسکی هم تا به حال انجام نداده اید و در این امر مهارت کافی را ندارید، اصلا جای نگرانی نیست. چرا که در داخل پیست مربیان حرفه ای به کمک شما می آیند و آموزش های لازم جهت استفاده از اسکی را به شما می دهند. کمد های قفل دار و اتاق پرو برای قرار دادن وسایل شخصی در این مجموعه وجود دارد. آن دسته از افرادی هم که در اسکی مهارت های لازمه را دارند، می توانند بدون نیاز به مربی در زمین آزاد این مجموعه به اسکی بپردازند.

تفریحات کودکان در دبی
پیست اسکی دبی از بهترین مکان های تفریحی کودکان

پارک برفی کودکان، از تفریحات کودکان در دبی 

همانطور که در بالا اشاره کوچکی به آن داشتیم، پارک برفی با وسعت 3000 متر مربع در این مجموعه ایجاد شده است. این پارک دارای سرسره  و پیست مخصوص تیوپ سواری می باشد که فرصتی عالی برای تفریح کودکان همراه با والدین خود را مهیا می کند. نا گفته نماند که در پیست اسکی دبی، می توانید به صورت گروهی یک زمین را کرایه کرده و یک اسکی بازی دورهمی را تجربه کنید.

برج قاب دبی، نماد نقض کپی رایت

پیست اسکی دبی کجاست؟

پیست اسکی دبی برای یک روز سرگرم کننده در کنار کودکان بهترین گزینه است. همانطور که گفته شد این پیست در مرکز خرید امارات مال قرار دارد که در خیابان شیخ زاید واقع گردیده است. بسیاری از لوکس ترین و بهترین هتل های دبی در این منطقه قرار گرفته اند که شما با اقامت در این هتل ها می توانید در هر زمان، دسترسی راحت و سریع به این پیست داشته باشید.

تفریحات کودکان در دبی
مهیج ترین تفریحات کودکان در دبی

شهربازی آی ام جی ورلد دبی 

شهربازی آی ام جی ورلد دبی را می توان به عنوان بزرگترین پارک موضوعی سرپوشیده در جهان معرفی کرد. این شهربازی یکی از تفریحات کودکان در دبی است که از 4 تم ماجراجویانه تشکیل شده است. اسامی این تم ها، کارتون نتورک، مارول، دره گمشده دایناسور ها و بلوار آی ام جی می باشد. کودکان شما هنگام بازدید از بخش های مختلف این مجموعه، با ماجراهای مختلف و هیجان انگیزی مواجه می شوند که قطعا می توانند آن ها را سر گرم کنند.

معرفی سافاری دبی و تفریحات کویری

آدرس شهربازی آی ام جی ورلد دبی کجاست؟

شهربازی آی ام جی ورلد دبی در خیابان شیخ زاید شهر دبی واقع گردیده که دسترسی بسیار راحتی دارد. چرا که این خیابان یکی از معروف ترین و پر تردد ترین خیابان های شهر دبی است. از این رو مترو و اتوبوس های مختلفی در این خیابان ایستگاه دارند. ضمن اینکه هتل های زیادی نیز در خیابان شیخ زاید واقع شده و قابل رزرو می باشند.

تفریحات کودکان در دبی
دلفیناریوم دبی و شنای کودک

دلفیناریوم دبی، جاهای دیدنی دبی برای کودکان

دلفیناریوم دبی یکی دیگر از تفریحات کودکان در دبی می باشد که آن ها را به تماشای دلفین های بازیگوش دعوت می کند. در این مجموعه کودکان می توانند نمایش های جذاب و دیدنی دلفین ها را مشاهده کنند و از این نمایش ها به سر ذوق بیایند. ضمن اینکه بخشی هم در مجموعه دلفیناریوم فراهم شده تا کودکان در صورت تمایل بتوانند لحظاتی را به شنا در کنار دلفین ها بپزدازند و یا آن ها را نوازش کنند. 

بیشتر بخوانید :
منابع :