برج های دبی، را می توان به عنوان نماد این شهر معرفی کرد. چرا که اغلب گردشگران شهر دبی را به برج های بلند و زیبای آن میشناسند. همانطور که می دانید دبی در چند سال اخیر، پیشرفت های چشم گیری در ساختمان های مرتفع داشته و همین دلیل باعث شده تا به یکی از لوکس ترین شهر های دنیا معروف شود. در ادامه با پرشین هتل همراه باشید تا برج های سر به فلک کشیده دنیا را در دبی ببینید. اگر هم به دیگر مقالات شهر دبی علاقه مند هستید می توانید به مجله گردشگری پرشین هتل مراجعه کنید.

مراکز تفریحی و گردشگری دبی را بشناسید

برج های دبی، با شکل های هندسی عجیب و غریب و ارتفاعات بلند، چشمان هر فردی را به خود خیره می کنند. دبی به عنوان سرزمین برج های بلند قامت و امکانات مدرن در خاورمیانه معرفی می شود که هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. این برج ها، از اصلی ترین جاذبه های دبی محسوب می شوند که حتی بازدید آن ها از فاصله دور هم لذتی دیگر دارد.

برج های دبی
مرتفع ترین برج های دبی

در این مقاله قصد داریم تا برج های دبی را به طور کامل به شما معرفی کنیم. اگر شما هم علاقه مند به شناخت این برج های فوق العاده و دانستی هایی درباره آن ها هستید، همراه پرشین هتل در ادامه مطلب باشید. قطعا با آشنایی کامل برج های بی نظیر دبی، نگاهی دیگر به آن ها خواهید داشت و مشتاق دیدن این برج ها می شوید. 

برج های دبی، مهد برج های لوکس در خاورمیانه

سرمایه گذاری های کلان روی ساخت برج های دبی باعث شده تا در بین این برج ها، بلند ترین سازه های جهان قرار گرفته باشد. شکل های هندسی با طراحی خلاقانه و هوش مهندسان حرفه ای نیز سبب می شود تا مردم برج های دبی را از خاص ترین برج های دنیا بدانند. ضمن اینکه مدرن ترین و بهترین امکانات در برج های این شهر وجود دارد که در ادامه درباره هر یک از آن ها به طور کامل صحبت خواهیم کرد.

برج خلیفه دبی، بلندترین برج جهان 

برج خلیفه دبی، نامی آشنا برای تمامی جهانیان است. چرا که این برج به عنوان بلندترین برج جهان معرفی می شود که ارتفاعی بالغ بر 828 متر دارد. هر جا صحبت از شهر زیبای دبی می شود، بدون شک نام برج خلیفه دبی را هم خواهید شنید. کارتن های خارجی کودکانه را تصور کنید، برج های سر به فلک کشیده میان ابر ها را به یاد دارید؟ برج خلیفه دبی این کارتن ها را به واقعیت تبدیل کرده است. 

برج های دبی
نمای ساختمان برج خلیفه دبی

آخرین طبقات برج خلیفه دبی، نقش آسمان خراش را دارند و به نوعی همسایه ابرها می باشند. اگر نگاهی به عکس های برج خلیفه دبی بیاندازید، قطعا میان آن ها عکس هایی را پیدا خواهید کرد که ابرها کمی پایین تر از آخرین طبقه برج خلیفه دبی قرار دارند. جالب است بدانید، برای ساخت این برج بی نظیر دنیا، تنها 6 سال زمان کافی بوده که در سال 2010 ساخت آن آغاز شده و پس از 6 سال به طور کامل افتتاح گردیده است. 

رزرو تور دبی با یک کلیک

برج خلیفه در ابتدا به نام برج دبی شناخته می شد. اما با توجه به نظرات سیاستمداران کشور امارات متحده، این برج به نام کنونی تغییر پیدا کرد. آن ها قصد داشتند تا برج خلیفه دبی را به عنوان یاد بودی از خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی و حاکم ابوظبی معرفی کنند؛ از این رو این نام را برای بلندترین برج جهان انتخاب کردند. 

معرفی بنای برج خلیفه دبی

ساختمان بنای برج خلیفه دبی یکی از منحصر به فرد ترین ساختمان های جهان می باشد که در بیشتر نمای آن، شیشه به کار رفته است. طراحی این برج را یکی از بزرگترین شرکت های معماری آمریکا به نام اسکیدمور اوینگز مریل بر عهده گرفت و به بهترین شکل هم انجام داد. طراح اصلی برج خلیفه دبی نیز شخصی به نام آدرین اسمیت می باشد. این فرد یکی از بهترین طراحان برجسته دنیا شناخته می شود که از کشور آمریکا، قرار داد طراحی برج خلیفه را امضا نمود. 

برج های دبی
برج خلیفه دبی در روز

برج خلیفه دبی دارای 163 طبقه می باشد که بیش از 24 هزار قطعه شیشه در نمای بیرونی آن ها به کار رفته است. هر یک از طبقات برج مختص به یک موضوع هستند؛ به عنوان مثال برخی از طبقات به واحد های آپارتمان تعلق دارند. مابقی نیز شامل رستوران، استخر، لابی آسمان، پارکینگ، تاسیسات، سوئیت ها، واحد های اداری، کتابخانه، هتل آرمانی و ... می شوند.

هتل آرمانی دبی یکی از بهترین هتل های دبی با لِول پنج ستاره است که از طبقه اول تا طبقه 39 برج خلیفه دبی را شامل می شود. طراحی این هتل توسط یکی از طراحان مشهور ایتالیایی به نام جورجیو آرمانی انجام گرفته است. البته این هتل به دلیل قرار گیری در برج خلیفه دبی، قیمت بسیار بالایی دارد و قابل مقایسه با هتل های پنج ستاره دیگر نمی باشد. 

محوطه بیرونی برج خلیفه دبی

برج خلیفه دبی به گونه ای است که حتی اگر افراد مبلغ کافی برای مراجعه به داخل آن و دیدن نمای درونی بی نظیر این برج را نداشته باشند، همچنان می توانند از زیبایی های آن لذت ببرند. زیرا بزرگترین آب نمای موزیکال دنیا، درست جلوی درب اصلی این برج قرار گرفته است. 

آشنایی با زیپ لاین دبی

این آب نما با قدرت پرتاب تا 150 متر فواره های آبی، نمایش بی نظیری را به چشم می کشد. مساحت آب نما 11 هکتار است. تصور کنید به تماشای آب نما نشسته اید و برج مرتفع خلیفه را با نمایی زیبا از نمایش های رنگی مشاهده می کنید. قطعا لذتی وصف نشدنی از شور و هیجان را به شما منتقل می کند. 

برج های دبی
نمایی از محوطه بیرونی برج خلیفه دبی

برج مارینا 101 دبی 

از دیگر برج های مرتفع دبی می توان به برج مارینا 101 دبی اشاره نمود که نام آن در لیست بلندترین برج های دنیا هم دیده می شود. این برج در یکی از لوکس ترین مناطق دبی، به نام دبی مارینا واقع گردیده است. این منطقه توسط یک کانال آب مصنوعی و قسمتی آب خلیج فارس، به داخل منطقه خشکی متصل می شود.

این آب مصنوعی مسیری بالغ بر 3 کیلومتر را طی می کند که در اطراف آن، برج ها و اماکن مسکونی بسیاری قرار گرفته اند. مارینا مال یکی از مراکز خرید دبی در حال ساخت می باشد که در منطقه دبی مارینا واقع می باشد. البته هم اکنون توسعه ساخت پروژه دبی مارینا ادامه دارد؛ به گونه ای که طبق برنامه ریزی های انجام شده در نهایت این منطقه پذیرای 120 هزار نفر خواهد بود. 

برج های دبی
طراحی ساختمان بیرونی برج مارینا 101 دبی

طراحی و نظارت ساخت دبی مارینا را شرکت معماری به نام اچ او کی بر عهده دارد که یکی از بزرگترین مجموعه های طراحی و معماری آمریکا به شمار می رود. در واقع می توان گفت طراحی این محله برگرفته از منطقه فالکس کریک در ونکوور کانادا می باشد. هتل های دبی در این منطقه به نسبت دیگر هتل های دبی قیمت گرانی دارند. 

برج مارینا 101 دبی چقدر ارتفاع دارد؟

هم اکنون کمی درباره موقعیت مکانی برج 101 دبی صحبت کردیم؛ اما موضوع اصلی ما معرفی خود برج است. همانطور که گفته شد، این برج یکی از بلندترین برج های جهان است که رتبه 30 را در رده بندی به خود اختصاص می دهد. همچنین با 425 متر ارتفاع، هم اکنون دومین برج بلند دبی می باشد؛ البته تا زمانی که برج العام دبی به اتمام نرسیده، پس از آن جایگاه سوم را خواهد گرفت. از جمله بخش های ساختمان این برج می توان به هتل پنج ستاره، واحد های آپارتمانی، پنت هاوس دوبلکس، کافه، رستوران و ... اشاره نمود. 

برج های دبی
ارتفاع برج مارینا 101 دبی از پایین

معرفی کامل تفریحات دبی

برج الماس دبی    

آیا باور می کنید ساخت یک برج با ارتفاع سر به فلک کشیده و بهترین امکانات، تنها 4 سال زمان برده باشد؟ برج الماس دبی یکی دیگر از برج های مرتفع در دبی است که در سال 2005 شروع به ساخت کرد و در سال 2009 هم به اتمام رسید. این برج را می توان یکی از بخش های دریاچه جمیرا دانست که در منطقه ای رویایی واقع گردیده است. 

نوع طراحی ساختمان بیرونی برج الماس دبی، با دیگر برج ها متفاوت است؛ اگر نگاهی به عکس های برج الماس بیاندازید، متوجه این تفاوت در معماری خواهید شد. ارتفاع برج حدود 360 متر است و 68 طبقه دارد. از جمله مزیت های این برج می توان به دسترسی راحت به مسیر های مجهز به سایبان، امکان پیاده روی در حاشیه دریاچه، استخر و سونا، فروشگاه، سالن های ورزشی، مراکز کنفرانس و ... اشاره نمود. 

برج های دبی
نمای ساختمان برج الماس دبی از دور

برج اداری امارات دبی (برج های جمیرا امارات تاورز)

برج اداری امارات دبی با ارتفاع 354 متر و 56 طبقه، یکی دیگر آسمان خراش های دبی است که شامل دو سازه مختلف می شود. این دو ساختمان زیبا، از برج های با تجربه دبی هستند که کار ساخت آن ها در سال 1999 به اتمام رسید. اگر نگاهی به ساختمان های این برج بی اندازید، متوجه طراحی بی نظیر آن ها خواهید شد. اگرچه این برج، نسبت به دیگر برج های دبی قدیمی ساز تر است، اما طراحی آن بسیار لوکس و مدرن در نظر گرفته شده که شبیه به دو مثلث می باشند. 

علاوه بر فضای درونی و ساختمان شیک و بلند، محوطه بیرونی برج را هم می توان از مزیت های آن ها دانست. این محوطه در دبی به طراحی محوطه های مصنوعی زیبا معروف می باشد. از جمله امکانات این برج می توان به رستوران‌های متعدد، بانک، فروشگاه، کافه، بوتیک، پارکینگ، داروخانه، سالن بدن‌سازی و ... اشاره نمود. همچنین از دیگر مزیت های برج دسترسی راحت به مکان های مهمی همچون برج‌ های دریاچه جمیرا، دبی مال، ایستگاه مترو و برج خلیفه می باشد. 

برج های دبی
دو فاز ساختمان برج اداری امارات دبی

برج کایان دبی

برج کایان دبی توسط یکی از بزرگترین شرکت های معماری آمریکا به نام اسکیدمور اوینگز مریل طراحی و ساخته شده است. از این رو نمای بیرونی بسیار خاص و متفاوتی دارد. ساختمان این برج با ارتفاع 306 متر، دارای شکل پیج و تاپ خورده می باشد که همین موضوع، باعث جلب نظر افراد به آن می شود.

مطالبی خواندنی درباره آکواریوم دبی

برج کایان در سال 2013 با 75 طبقه ساختمانی بنا گشت و به عنوان یکی از مرتفع ترین برج های امارات متحده، به جهان معرفی شد. قسمت بالایی این برج، نسبت به پایین آن 90 درجه چرخش دارد که شاهکار معماری در ساختمان های مدرن را به چشم می کشد. البته که ساخت آن چندان هم آسان نبوده و مهندسان را دچار چالش های فراوانی کرده است؛ در نهایت با کمک دانش و خلاقیت آن ها، بدون هیچ نقص و خطری به پایان رسید. 

برج های دبی
نمای انحرافی برج کایان دبی

برج های دبی، ساختمان های مرتفع مسکونی

در بین برج های دبی، برج های مسکونی، دارای رتبه های بالایی در فهرست جهانی هستند. به عنوان مثال اولین و دومین برج بلند مسکونی در دنیا، در کشور امارات متحده، شهر دبی بنا شده است. در ادامه مقاله چند نمونه از بلندترین برج های مسکونی و لوکس دبی را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه شوید. 

برج مشعل مارینا دبی

پس از برج خیلفه دبی، اکثر برج های بلند قامت، از نظر ارتفاع بسیار نزدیک به هم دیگر هستند. این موضوع نشان دهنده رقابت بین برج های دبی است. در اینجا به برج مشعل مارینا دبی می رسیم که با ارتفاع 366 متر از دیگر بلندترین برج های دبی محسوب می شود. در زمان ساخت پروژه این برج، وقفه ای حدود یک سال و نیم پیش آمد، اما در نهایت سال 2011 به اتمام رسید. 

برج های دبی
ارتفاع برج مشعل مارینا دبی و نمای اطراف آن 

پس از آن برج مشعل مارینا در 21 فوریه 2015 برای بار اول با سانحه آتش سوزی مواجه شد؛ سپس در 4 آگوست 2017 مجدد این آتش سوزی تکرار شد. اما این پایان کار نبود، بلکه در 5 ژانویه 2019 هم درست در همان زمانی که مشغول ترمیم اثرات دو آتش سوزی قبلی بودند، برای بار سوم این برج آتش گرفت. با توجه به اینکه اکثر ساختمان های محله دبی مارینا مسکونی هستند، باید حدس زده باشید که این برج هم یکی از ساختمان های مسکونی این منطقه است. 

تفریحات دبی را رایگان تجربه کنید

در برج مشعل مارینا دبی، 682 واحد مسکونی وجود دارد که در حال حاضر از لوکس ترین آپارتمان های شهر دبی محسوب می شوند. موقعیت مکانی این برج بهترین بخش آن است که دسترسی به محدوده پیاده روی دبی مارینا را به راحتی فراهم می کند. همچنین چشم اندازی زیبا به منظره ساحلی دارد. مرکز تناسب اندام، مرکز اسپا و ... از جمله امکانات این ساختمان هستند. 

برج های دبی
امکانات برج مشعل مارینا دبی

برج پرنسس دبی

برج پرنسس دبی یا برج الامیره دبی را می توان به عنوان یکی دیگر از بلندترین برج های دبی معرفی کرد. طراحی منحصر به فرد نمای این برج، شما را در همان نگاه اول هم مجذوب خود می کند. ارتفاع برج پرنسس، حدود 414 متر است و هم اکنون به عنوان سومین برج مرتفع دبی شناخته می شود. البته این متراژ ارتفاع، باعث شده تا در فهرست بلندترین برج های جهان هم نام خود را جای دهد.

شما با مشاهده عکس هایی از این برج هم، متوجه شاهکار معماری آن خواهید شد. این برج را به عنوان یکی از بلندترین ساختمان های مسکونی جهان معرفی می کنند که حدود 763 واحد در آن گنجانده شده است. همچنین امکاناتی دیگر مانند 8 فروشگاه، پارکینگ زیرزمینی با ظرفیت 957 خودرو، استخر سرپوشیده، سالن بدنسازی، سونا، اتاق بخار، زمین بازی کودکان، سالن همایش و ... در این برج وجود دارد.

برج های دبی
طراحی نمای زیبای برج پرنسس دبی

برج پرنسس در سال 2012 احداث گردیده که اوج شکوفایی خود را در همان  ابتدای راه تجربه کرد. زیرا در سال 2015 این برج به عنوان بلندترین ساختمان مسکونی جهان معرفی شد، اما بعد ها جایگاه خود را به رقیبان واگذار کرد. با وجود قرار گیری برج پرنسس در منطقه دبی مارینا، قیمت واحد های آن سر به فلک کشیده که تنها قشر مرفح دبی، قدرت خرید آن ها را دارند. 

برج 23 مارینا دبی

برج 23 مارینا دبی، آسمان خراشی مسکونی در شهر زیبای دبی می باشد که با ارتفاع 393 متر، چهارمین برج بلند دبی محسوب می شود. اگرچه این ساختمان یک بنای مسکونی است، اما به دلیل ارتفاع بلند و طراحی فوق العاده، جزء برج های دبی به شمار می رود. این برج، می تواند سکونتی رویایی را برای شهروندان دبی به ارمغان آورد. 88 طبقه که به زیباترین شکل ممکن طراحی شده اند و امکاناتی لوکس را در اختیار ساکنین قرار می دهند.

با فستیوال های دبی آشنا شوید

289 واحد آپارتمانی متنوع در برج 23 مارینا وجود دارد که با چشم اندازه فوق العاده رو به منطقه مارینا، فضای رویایی برای اقامت را فراهم می کند. از مزیت های این واحد های مسکونی می توان به آسانسور اختصاصی برای هر واحد دوبلکس، 57 استخر، پارکینگ با گنجایش 586 خودرو و ... اشاره نمود. جدا از این موارد، در هر واحد دوبلکس، بالکنی همراه با استخر شیرجه ای وجود دارد که به نوبه خود، یک فضای رویایی محسوب می شود. 

برج های دبی
ویویی زیبا از برج 23 مارینا دبی

با توجه به این امکانات، می توان گفت این برج یکی از لوکس ترین سکونتگاه های خاورمیانه است که هر کسی رویای خرید یکی از آپارتمان های آن را در سر می پروراند. افرادی که در این برج اقامت می کنند معمولا از پولدار ترین مردم دبی می باشند که خانه ای رویایی را انتخاب کرده اند.

برج الیت رزیدنس دبی

تا اینجای مقاله چند نمونه از بلندترین برج های دبی در منطقه دبی مارینا را معرفی کردیم. از این رو باید متوجه شده باشید که بیشتر مرتفع ترین برج های دبی در این محله لوکس واقع شده اند. حال می خواهیم پنجمین برج بلند دبی را به شما معرفی کنیم. آیا مجمع الجزایر مصنوعی دبی را تا به حال دیده اید و یا با آن آشنایی دارید؟ کمتر کسی در دنیا پیدا می شود تا به حال نام جزایر مصنوعی دبی را نشنیده و آوازه زیبایی این جزیره ها به گوشش نخورده باشد. 

برج الیت رزیدنس دبی دارای چشم اندازی فوق العاده رو به این جزایر مصنوعی است که به همین دلیل، طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. ارتفاع این برج تقریبا 380 متر اندازه گیری شده که بلند ترین نقطه آن، نقش آسمان خراش را ایفا می کند. کار ساخت بنای برج الیت رزیدنس دبی در سال 2012 به اتمام رسید. اکنون نیز با 86 طبقه روی زمین و 4 طبقه زیر زمینی، دارای امکانات بی نظیری می باشد. این برج را هم می توان از برج های مسکونی دبی معرفی کرد که دارای 703 واحد مسکونی لوکس و مجلل است. 

برج های دبی
بلند ترین نقطه برج الیت رزیدنس دبی از نزدیک

برج الیت رزیدنس دبی از دیگر برج های واقع در محله دبی مارینا می باشد که درست در کنار برج پرنسس قرار گرفته است. معماری این بنا نیز همانند شاهکار های معماری برج های دبی، بسیار حساب شده و زیبا می باشد که باعث معروفیت آن شده است. هر امکاناتی که تصورش را بکنید و در دیگر برج های لوکس مسکونی وجود دارد، در این برج هم یافت می شود. 

برج های دبی، اقامتی رویایی در هتل های مرتفع

تا بدین جای مقاله، برج های مختلفی را معرفی کردیم که جزء بلند ترین برج های جهان محسوب می شدند. این برج ها از امکانات مختلفی برخودار هستند و حتی بخشی از آن ها هم به هتل های لوکس تعلق دارد. اما اکثر بلندترین برج های دبی، در لیست هتل های لوکس قرار می گیرند که جزء گران ترین هتل های دنیا هم هستند. در ادامه چند نمونه از برج های هتلی دبی را به شما معرفی می کنیم. 

برج العرب دبی 

برج العرب دبی، یکی از معروف ترین برج های دبی است که حتما بارها نام آن را شنیده اید. در دنیا، تعداد محدودی هتل هفت ستاره وجود دارد که برج العرب، نام خود را در میان آن ها جای داده است. این برج ارتفاعی بالغ بر 321 متر دارد که با طراحی فوق العاده ای، در جزیره مصنوعی دبی قرار گرفته است. قیمت اقامت در این هتل بسیار بالا است و هر کسی توانایی اقامت در آن را ندارد، اما بدون شک، ارزش هزینه کردن برای حتی یک شب رویایی را خواهد داشت. 

متراژ اتاق های این هتل، بسیار وسیع است که در کنار مجهز ترین و بهترین امکانات، اقامتی فراتر از تصور را برای گردشگران رقم می زند. کوچکترین اتاق هتل 169 متر و بزرگترین اتاق هتل 780 متر وسعت دارد. نکته ای که باعث شده این هتل، یک هتل 7 ستاره بی نظیر محسوب شود، امکان اقامت در زیر دریا می باشد. 

برج های دبی
نمایی از فضای رویایی برج العرب دبی

شاید بپرسید چگونه همچین چیزی ممکن است؟ در پاسخ به این سوال، بهتر است، عکس هایی از تمام بخش های هتل را مشاهده کنید. آن وقت متوجه می شوید که 7 طبقه از هتل زیر آب قرار گرفته و مانند آکواریوم های شیشه ای، امکان مشاهده موجودات زیر آب را فراهم می کند. طراحی ساختمان این برج هم بسیار متفاوت می باشد. به گونه ای که وقتی به آن نگاه می کنید، شکلی شبیه V را مشاهده می کنید؛ به صورتی که یک بازوی آن خمیده شده است. 

باند فرود هلی کوپتر از دیگر جذابیت های منحصر به فرد این هتل است که در بالای برج قرار دارد. جالب است بدانید برج العرب دبی، در گذشته به عنوان نمادی از شهر زیبای دبی معرفی می شد. در واقع معماری خاص آن، نشانگری از خلاقیت شهرسازی دبی بود که هنوز هم از جذابیت های آن کاسته نشده است.

برج ادرس بولوارد دبی

در سفر به شهر دبی، قطعا بارها و بارها به مرکز این شهر خواهید رفت؛ چه برای تفریح، چه برای خرید و چه برای دسترسی به دیگر نقاط مختلف شهر، یکی از پر تردد ترین مناطق دبی، مرکز آن می باشد. در این هنگام برجی بلند قامت را مشاهده می کنید که با نورپردازی زیبا در هنگام شب، چشمان شما را خیره می کند. این برج برج آدرس بولوارد نام دارد. 

البته ماهیت این برج، با برج هایی که تا کنون معرفی کردیم کاملا متفاوت است. در واقع برج آدرس بولوارد دبی یک هتل پنج ستاره مجلل می باشد که به دلیل ارتفاع بلند ساختمان، آن را به عنوان یک برج معرفی می کنند. ارتفاع این برج 368 متر است و با 73 طبقه، پذیرایی از گردشگران عزیز شهر دبی را انجام می دهد. 

برج های دبی
چشم انداز اتاق هتل آدرس بولوارد دبی از برج خلیفه

این هتل، در مارس 2017 افتتاح گردیده که ضمن برخورداری از فضای لوکس، دارای چشم انداز بی نظیر رو به برج خلیفه می باشد. در تمامی واحد های این هتل، از رنگ خنثی و شیک به کار برده شده و دکوراسیون و طراحی بسیار لوکسی در آن استفاده شده است. از مزیت های آن نیز می توان به دسترسی راحت به مراکز تجاری و تفریحی اشاره نمود. شما می توانید با انتخاب این هتل، یکی از رویایی ترین لحظات خود را سپری نمایید.

برج گیووا دبی

در جاده شیخ زاید دبی، برجی بلند قامت چشم همگان را به خود خیره کرده است. برج گیوا یکی از بهترین هتل های چهار ستاره دبی است که با ارتفاع 356 متر، در لیست بلند ترین برج های جهان قرار می گیرد. بر اساس رکورد های گینس، برج گیووا موفق به کسب رتبه اول در بین بلند ترین هتل های جهان شده است. البته این جایگاه را در گذشته هتل جی‌دبلیو ماریوت مارکوییس داشته است، اما پس از ساخت این برج، رتبه خود را به هتل گیووا دبی واگذار کرد. 

علاوه بر ارتفاع بالا و نمای بیرونی بسیار زیبا، برج گیووا فضای درونی بسیار زیبایی هم دارد. به عنوان مثال شما در همان ابتدای ورود محو لابی زیبای آن خواهید شد. استفاده از سنگ مرمر طلایی تزئین شده جذابیت فضای این لابی را دو چندان کرده است. ساخت هتل گیووا دبی 12 سال به طول انجامید و در نهایت در سال 2018 به اتمام رسید. این بنا دارای دو بخش ساختمان اصلی و ساختمان پارکینگ می باشد. 

برج های دبی
برج گیووا دبی

هتل گیووا دبی دارای 75 طبقه ساختمانی است که 528 واحد اقامتی را در بین این طبقات جای می دهد. از جمله مزیت ها و امکانات هتل می توان به رستوران، کافه، استخر، لابی، مرکز تناسب اندام، اسپا، پارکینگ و ... اشاره نمود. همانطور که می دانید، خیابان شیخ زاید دبی یکی از اصلی ترین خیابان های دبی است که دسترسی آسان به مراکز تجاری، ایستگاه مترو، مرکز خرید دبی مال، برج خلیفه و ... را فراهم می کند. از این رو می توان گفت موقعیت مکانی هتل نیز از مزیت های آن محسوب می شود. 

برج جی‌دبلیو ماریوت مارکوییس دبی 

از دیگر هتل های بلند قامت دبی می توان به هتل جی‌دبلیو ماریوت مارکوییس دبی اشاره نمود که به سبب ارتفاع بالای خود، در لیست برج های دبی جای می گیرد. این برج را می توان به عنوان دومین هتل بلند دنیا معرفی کرد که چندان تفاوتی با برج اول ندارد. ارتفاع برج 355 متر اندازه گیری شده که شامل دو سازه مجزا می باشد. 

در واقع به برج جی‌دبلیو ماریوت مارکوییس دبی، برج های دو قلو هم گفته می شود که کار ساخت آن ها، پس از 6 سال در سال 2012 به اتمام رسید. طراحی این ساختمان های بلند قامت برگرفته از نخل خرما می باشد که چشم اندازی فوق العاده رو به برج خلیفه و خلیج فارس را به چشم می کشند. در مجموع این برج دارای 1364 واحد اقامتی است. فروشگاه، سالن ضیافت، استخر شنا، سالن اجتماعات، سالن بدن‌سازی، رستوران، آبگرم و ... از مزیت های این هتل محسوب می شوند. 

برج های دبی
ساختمان زیبای برج جی‌دبلیو ماریوت مارکوییس دبی

برج هتل جمیرا دبی

در میان برج های زیبا و خوش قد و قامت دبی، یکی از دیگر از آن ها نظر همگان را به خود جلب کرده است. این ساختمان، برج جمیرا دبی نام برده می شود که حدود 309 متر ارتفاع دارد. البته که این برج هم، به عنوان یک هتل از سال 2000 فعالیت خود را آغاز نموده است. 

در هتل جمیرا دبی 400 واحد اقامتی با بهترین امکانات پذیرای گردشگران عزیز هستند. رستوران‌های خوشمزه با غذاهای بین‌المللی، سالن بدن‌سازی، استخر و .... هم از جمله امکانات بی نظیر این هتل محسوب می شوند. این برج از هتل های زیر مجموعه برج اداری امارات دبی (جمیرا امارات تاورز) می باشد. 

برج های دبی
برج هتل جمیرا دبی

برج های در حال احداث دبی

برخی از برج های دبی هستند که هنوز کار ساخته آن به اتمام نرسیده، اما به دلیل ارتفاع بالا در طراحی، می توان آن ها را در لیست بلندترین برج های دبی نام برد. در زمانی که این برج ها به طور کامل ساخته شوند، رتبه بندی برج های دبی هم جا به جا می شود. در ادامه توضیحی درباره برج های در حال احداث دبی خواهیم داد. 

برج العام دبی

یکی دیگر از بلندترین برج های دبی، برج العام دبی می باشد که با ارتفاع 510 متر بنا شده است. البته این برج هم اکنون در حال احداث  است و کار آن به طور کلی به اتمام نرسیده است. اما از حالا هم پیداست که پس از اتمام پروژه به عنوان یکی از شاهکارهای معماری دبی معرفی می شود. نکته جالب درباره این برج، شکل ظاهری آن است که تقریبا شبیه به یک گل می باشد. 

برج العام دبی دارای 108 طبقه می باشد که 74 طبقه آن متعلق واحد های اداری است. در طبقات دیگر نیز هتل، واحد های آپارتمانی، حمام ترکی، بام آسمان و ... ایجاد شده و دارای طراحی منحصر به فردی می باشند. استارت ساخت این برج بی نظیر در نوامبر سال 2006 خورد. اما در همان ابتدا، به دلیل کمبود بودجه و بحران مالی، رفته رفته روند ساخت آن متوقف شد. به گونه ای که در سال 2009 به صورت رسمی ساخت این مجموعه لغو گردید.

برج های دبی
برج العام دبی در حال ساخت

حال این برج از سال 2015 تا کنون در فهرست سازه‌های لغو شده قرار گرفته تا توسط کارشناسان، تمامی بخش های آن بررسی شود. پس از بررسی و نبود مشکلی، قطعا مجدد شروع به کار خواهد کرد و در نهایت به یکی از بی نظیر ترین برج های دبی تبدیل می شود. قطعا در زمان استارت دوباره ساخت برج العام دبی، خبر آن مانند بمب در جهان پخش می شود. 

برج خور دبی یا دبی کریک

برج خور دبی که اغلب شما آن را به نام دبی کریک می شناسید، یکی از برج های در حال احداث در شهر دبی می باشد. این برج از سال 2016 شروع به ساخت کرد و طبق برنامه ریزی های انجام شده، در پایان کار به عنوان بلندترین برج جهان معرفی می شود. معمار این ساختمان بلند قامت، شخصی به نام سانتیاگو کالاتراوا می باشد. 

دبی کریک در نهایت ارتفاعی بالغ بر 928 متر خواهد داشت. با توجه به گفته مسئولین، این برج در سال 2025 به طور کامل افتتاح می شود و گینس را جا به جا می کند. این سازه بلند قامت، رویایی دست یافتنی است که در آینده نه چندان دور، شاهد آن خواهید بود. 

برج های دبی
برج های درحال ساخت دبی

دبی، قطب گردشگری جهان 

با مطالعه و شناخت برج های لوکس دبی، متوجه شده‌اید که این شهر مهد بلندترین برج های جهان است و همانندش در هیچ کجای دنیا پیدا نمی شود. این شهر تا کنون ثابت کرده، هوش و خلاقیت انسان، قادر به هرکاری می باشد، چه بسا شهری بیابانی و خشک را به یکی از توریستی ترین شهر های جهان تبدیل کرد. برای شناخت کامل شهر دبی، بهتر است به سایت گردشگری پرشین هتل مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید :
منابع :