آکواریوم دبی یکی از جاذبه های تفریحی و گردشگری شهر دبی محسوب می شود که از اهمیت بالایی برای گردشگران و همینطور شهرواندان برخوردار است. اگر به شهر دبی سفر کرده باشید قطعا نام دبی مال، یکی از مراکز خرید بسیار معروف را شنیده اید. یکی از عواملی که سبب شده این مرکز خرید از محبوب ترین مراکز خرید دبی به شمار رود، وجود آکواریومی عظیم در آن می باشد.

آکواریوم دبی در نگاه اول و همان ابتدای بازدید از آن، وسعتی عظیم را به چشم هر بیننده ای می کشد. شاید برای شما نیز کمی عجیب باشد و این سوال در ذهنتان پیش آید که این آکواریوم بسیار عظیم چگونه در یک مرکز خرید جای گرفته است؟ ما در این مقاله به توضیحی جامع درباره آکواریوم دبی و تمامی نکات مهم آن پرداخته ایم. با ما تا انتهای مطلب همراه شوید تا تمامی اطلاعات لازم در مورد آکواریوم دبی را به دست آورید.

فضای آکواریوم دبی و گنجایش آن

آکواریوم دبی به طور تقریبی 10 میلیون لیتر را در خود گنجانده است که این ظرفیتی باور نکردنی برای تنها یک آکواریوم می باشد. می توان گفت این آکواریوم بزرگترین آکواریوم داخلی در جهان به شمار می رود که هم برای مردم دبی و هم برای دنیا اهمیت دارد. گردشگران انبوهی به طور روز افزون برای بازدید از آکواریوم دبی به مرکز خرید دبی مال مراجعه می کنند.

در آکواریوم بی نظیر دبی بیش از هزاران موجودات آبزی و عجیب در حال زندگی هستند. گردشگران می توانند با راه رفتن در فضایی 270 درجه از این آکواریوم تمامی این موجودات دریایی بسیار زیبا و دوست داشتنی را مشاهده کنند. تونل زیر زمینی با وسعتی بسیار بزرگ زاویه دید را برای بازدید کنندگان بسیار باز ایجاد کرده است.

معرفی مراکز تفریحی و گردشگری دبی

چنین زاویه وسعی در تونل زیر زمینی آکواریوم فوق العاده دبی، شرایطی ایجاد می کند که شما خود را در زیر یک اقیانوس تصور می کنید. طول آکواریوم 51 متر، عرض 20 متر و ارتفاع آن 11 متر تعریف می شود که شما را قعر دریا فرو خواهد برد. بازدید از این آکواریوم می تواند بهترین انتخاب برای گذراندن اوقات فراغت شما عزیزان در سفر با تور دبی به حساب آید.

بخش های مختلف در آکواریوم دبی

آکواریوم دیدنی دبی به قدری وسیع است که تنها به یک آکواریوم و موجودات آبزی محدود نمی شود. بازدید کنندگان می توانند در کنار لذت بردن از دیدن این موجودات دوست داشتنی از دیگر بخش های آکواریوم نیز استفاده کنند. باغ وحش دریایی، قایق های کف شیشه ای، غذا دادن به ماهی ها و جانواران از نزدیک و .... از دیگر بخش های این آکواریوم می باشند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

معرفی باغ وحش دریایی در آکواریوم دبی

باغ وحش دریایی در آکواریوم دبی مال همانطور که گفته شد از بخش های جذاب در این مجموعه به شمار می رود. در این باغ وحش دریایی انوع حیوانان و موجودات دریایی و آبزی زندگی می کنند و همینطور در دید عموم قرار داده شده اند. شما می توانید با امنیت کامل و به راحتی در صورت علاقه، از این بخش آکواریوم دیدن کنید.

در باغ وحش دریایی آکواریوم هیجان انگیز دبی حیواناتی نظیر سمور آبی، اختاپوس بزرگ اقیانوسی، کروکودیل، شیر ماهی، اسب آبی، خرچنگ های عظیم، ستاره دریایی، عروس دریایی، پنگوئن، ماهی های رنگارنگ و متنوع، لاک پشت و..... زندگی می کنند. این حیوانات دوست داشتی و جالب در داخل محوظه ای محکم و شیشه ای قرار گرفته اند که شما می توانید آن ها را در حال راه رفتن، غذا خوردن، شنا کردن مشاهده کنید.

اگر علاقه مند به بخش های هیجان انگیز اما کمی ترسناک هستید، می توانید از محل نگهداری انواع مارهای خزنده در آکواریوم دبی بازدید کنید. در این قسمت انواع حیوانات دوزیست و عجیب غریب، مارهای خزنده، سوسمارهای کوچک و بزرگ و ... زندگی می کنند. قطعا دیدن از این موجودات برای علاقه مندان بسیار هیجان انگیز و جالب خواهد بود.

چگونه می توانیم از قایق کف شیشه ای در آکواریوم دبی بهره مند شویم؟

قایق کف شیشه ای آکواریوم دبی مال این امکان را برای بازدید کنندگان عزیز فراهم کرده است تا بتوانند در نزدیک ترین حالت ممکن ماهی های رنگارنگ و دیدنی را زیر پای خود مشاهده کنند. کف این قایق کاملا شیشه ای ساخته شده است، اما با ایمنی کامل و چند لایه محافظتی جای هیچگونه نگرانی برای شما گردشگران ارجمند باقی نخواهد گذاشت.

سواری بر قایق های کف شیشه ای آکواریوم خارق العاده دبی، می تواند لذت بخش ترین و خاطره انگیز ترین بخش در این مجموعه به شمار رود. بازدید کنندگان مجاز هستند تا به صورت چند نفره تا سقف 10 نفر سوار بر این قایق ها شوند و مدت زمانی بالغ بر 10 تا 20 دقیقه را از این قایق ها استفاده نمایند. لازم به ذکر است که ممنوع بودن قایق های کف شیشه ای برای کودکان زیر 3 سال و بانوان باردار از محدویت های این قایق ها به شمار می رود که باید به آن ها توجه داشت. 

غواصی با کوسه ها در آکواریوم دبی چگونه امکان پذیر است؟

غواصی با کوسه ها به عنوان یکی دیگر از بخش های آکواریوم شگفت انگیز دبی شناخته می شود. با شنیدن این موضوع ممکن از کمی تعجب زده و یا دچار وحشت شوید، اما می توان گفت این قسمت از آکواریوم از محبوب ترین . جذاب ترین بخش های آن است که طرفداران زیادی را به سمت خود جذب می کند. 

در قسمت غواصی با کوسه های آکواریوم دبی دیگر خبری از هیچگونه قفس نیس؛ به گونه ای که شما برای ملاقات با این شکارچی های قدرتمند دریا می بایستی در دل آن ها قرار بگیرید. شما پس از پوشیدن لباس های مخصوص با راهنمایی غواصان حرفه ای به داخل آب رفته و در کنار این کوسه ها شنا خواهید کرد. شنا در کنار چنین موجودات ترسناک اما دوست داشتنی بی شک لذتی وصف نشدنی را در شما الغا می کند که هیچگاه تجربه نکرده اید.

غواصی با کوسه ها در آکواریوم دبی برای افراد زیر 10 سال مجاز نمی باشد. همینطور تمام کسانی که می خواهند از این بخش استفاده کنند باید از سلامت کامل بدن برخوردار باشند. هر سه نوبت برنامه غواصی با کوسه ها در این آکواریوم برگزار می شود و گنجایش آن نیز تنها 4 نفر به طور همزمان است.

کروکودیل شاه در آکواریوم دبی

در آکواریوم دبی یکی از هیجان انگیز ترین موجودات دنیا زندگی می کند که به آن کروکودیل شاه می گویند. این موجود یا همان کروکودیل شاه، حدود 40 سال عمر دارد و 750 کیلو گرم وزن آن است. 60 دندان سفید و تیز که می توان گفت هرکدام از این دندان ها به انداز انگشت اشاره یک انسان است، در دهان این کرودکودیل قرار دارد. طول کروکودیل شاه 5 متر می باشد که به همین دلیل بزرگی، گردشگران آن را به عنوان کروکودیل شاه می شناسند.

برای از نزدیک شاهده کردن کروکودیل شاه کافی است تا به طبقه دوم آکواریوم دبی مراجعه کنید. این کروکودیل از گونه کروکودیل های پوزه کوتاه آفریقایی است. شما می توانید به راحتی در کناره خانواده و عزیزان خود، با امنیت کامل کورودیل شاه دوست داشتنی را از نزدیک مورد مشاهده قرار دهید.

آکواریوم دبی و حیوانات شب امارات

بخش جذاب در آکواریوم در دبی وجود دارد که به آن حیوانات شب امارات گفته می شود. مدیریت این مجموعه برخی از حیوانات بومی و شی زی کشور امارت را در بخش از آکواریوم جمع آوری کرده است و در دید عموم به نمایش می گذارد. بازدید کنندگان می توانند در محدوده ای بالغ بر 200 متر مربع مساحت، انواع جاندارانی که در زیستگاه گرم و خشک کویری زنده می مانند را مشاهده کنند.

طراحان این قسمت از آکواریوم دبی، تمام تلاش خود را کرده اند تا فضایی شبیه به صحرای امارات را برای جانداران و همینطور بازدید کنندگان ایجاد کنند. از جمله موجوداتی که در این قسمت جذاب زندگی می کنند و به چشم می خورند می توان به وزغ عربی، خفاش میوه خوار، رتیل های عظیم، عقرب، خارپشت، مارمولک خاردم، جیکوی چشم وزغی، آفتاب پرست محجبه، جربیل پا سفید و ... اشاره داشت.

غذا دادن به ماهی ها و جانداران، دلنشین ترین بخش  آکواریوم دبی

یکی از بخش هایی که سبب شده افراد پس از گشت گذار در مرکز خرید دبی مال، حتما از آکواریوم دبی مال دیدن کنند امکان غذا دادن به جانداران توسط بازدید کنندگان می باشد. کارکنان این مجموعه با پوشیدن لباس های غواصی ایمن به داخل آب ماهی ها رفته و غذای آن ها را پخش می کنند. شما می توانید یا در کنار شیشه بی ایستید و از دور غذا خوردن آن هارا مشاهده کنید و یا خودتان با دست به این موجودات دوست داشتی غذا دهید. 

فواید بازدید از آکواریوم دبی برای تمامی اقشار

بازدید از آکواریوم سرپوشیده دبی برای برخی از افراد اولویت سفر به دبی قرار دارد. گردشگرانی که در زمینه ماهی های دریایی و یا اقیانوس فعالیت می کنند، می توانند با بازدید از مجموعه آکواریوم دبی اطلاعاتی دقیق را از نزدیک به دست آورند. بدون شک مشاهده با فاصله کم و کمک از متخصصان حرف ای در این زمینه می تواند بهترین گزینه برای کسب اطلاعات محسوب شود. 

پیشنهاد می کنم در زمان مراجعه به آکواریوم دبی دوربین عکاسی را از یاد نبرید. ثبت بهترین عکس ها و لحظات در این مکان می تواند فرصتی تکران نشدنی برای گردشگران محسوب شود. ناگفته نماند که بازدید از آکواریوم دبی در طول شب نیز امکان پذیر است. از این رو شما می توانید پس از گذر یک روز عالی در مرکز خرید دبی مال، از این شگفتی لذت کافی را ببرید.

بیشتر بخوانید :
منابع :