شیراز، شهری که به خاطر جاذبه های گردشگری، تفریحی و باغ های بی نظیرش زبانزد خاص و عام است. از این رو شیراز با حجم بالای توریست خارجی و داخلی رو به رو است که همین اتفاق سبب شده تا شهرداری شهر نرگس ها با احداث خط قطار شهری، دسترسی شهروندان و گردشگران به اقصی نقاط این شهر را آسان کند. از این رو راهنمای مترو شیراز کمک می کند تا با ساعت حرکت قطار شهری، خطوط فعال و ... آشنا شوید. لازم به ذکر است قطار شهری شیراز از ساعت 6:30 دقیقه صبح تا 21:30 دقیقه شب فعال است.

افتتاح ایستگاه وکیل متروی شیراز
افتتاح ایستگاه وکیل متروی شیراز

مترو شیراز بعد از تهران یکی از طولانی ترین خطوط قطار شهری در ایران است که البته فقط خط 1 آن فعال می باشد. زمانی که قطار شهری در دسترس باشد به تمامی وسایل حمل و نقل عمومی ارجیت دارد، زیرا بسیار امن، سریع و بی دغدغه بوده و شما بدون ترافیک می توانید سریعا به مقصد های مورد نظر خود برسید.

مترو شیراز مسیر خط یک را یکسره طی می‌کند
استقبال گرم از مترو در شیراز

مسیر مترو شیراز روی نقشه مشخص است؟

مسیر مترو شیراز روی نقشه واضح بوده و به رنگ های مختلفی نشان داده شده است. خط قرمز نشان دهنده خط 1 قطار شهری شیراز است که فعال بوده و دیگر رنگ ها نشان دهنده دیگر خطوط این ناوگان ریلی می باشد. در کل 6 خط قطار شهری در این شهر وجود دارد که خط 1 فعال است، خط 2 و خط 3 مترو شیراز در حال ساخت می باشند و دیگر خطوط 4، 5 و 6 در حال برنامه ریزی برای آینده هستند. خط 1 قطار شهری شیراز سالانه حدود 4 میلیون مسافر را جا به جا می کند.

مترو شیراز مسیر خط یک را یکسره طی می‌کند
مترو شیراز مسیر خط یک را یکسره طی می‌کند

ساعت حرکت مترو شیراز روز جمعه چگونه است؟

ساعت حرکت مترو شیراز روز جمعه نیز مانند دیگر روزهای هفته فعالیت دارد که گردشگران و شهروندان می توانند با زمان بندی دقیق خود از مترو در روز جمعه بهره مند شوند. پرشین هتل رسالت خود می داند که برای راهنمای مسافران شیراز، اطلاعات جامع و کاملی علاوه بر قطار شهری درباره هتل های شیراز دهد که در عنوان آخر به آن اشاره شده است. گفتنی است که ساعات حرکت قطار شهری شیراز در سال 98، هیچ فرقی با ساعات حرکت مترو شیراز 97 ندارد.

جدول زمانبندی مترو شیراز
جدول زمانبندی حرکت مترو شیراز

اپلیکیشن مترو شیراز چه کاربردی دارد؟

اپلیکیشن مترو شیراز تنها یک کاربرد دارد و آن هم آگاهی از ساعات حرکت قطارها، تخمین رسیدن قطار بعدی و ... می شود. اپلیکیشن قطار شهری شیراز جدا از این مورد، قابلیت دیگری ندارد. برای استفاده از قطار شهری شیراز می بایست کارت بلیط الکترونیکی تهیه نمایید تا بتوانید از خدمات قطار شهری شیراز استفاده کنید. از دیگر محاسن کارت های الکترونیکی تبادل نکردن پول و کاغذ و جلوگیری از شیوع میکروب و ویروس (کرونا) است که در سلامت شهروندان موثر است.

خروجی قطار شهری شیراز
خروجی قطار شهری شیراز

نقشه مترو شیراز برای اندروید وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله، نه تنها برای اندروید بلکه برای ios هم نقشه مترو شیراز قابل اجرا است که البته با وجود نقشه های آنلاین مانند گوگل مپ و گوگل ارس، تمامی نقشه شهرها، ایستگاه های قطار شهری و ... قابل مشاهده است. نقشه مترو شیراز برای اندروید را نصب کنید و از دیگر مزایای آن بهره مند شوید.

نقشه مترو شیراز
نقشه مترو شیراز

خط 1 متروی شیراز در چه ایستگاه هایی توقف می کند؟

ابتدا خط 1 متروی شیراز، ایستگاه احسان است و انتهای خط 1 قطار شهری فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز است. در این بین به ایستگاه های مهم قطار شهری اشاره می شود.

افتتاح خط یک مترو شیراز
افتتاح خط یک مترو شیراز

ایستگاه شهید دوران، در بلوار مدرس شیراز قرار دارد که نزدیک به کافی شاپ و رستوران های خوب شیراز است. ایستگاه فرصت شیرازی نیز در بلوار مدرس قرار دارد و با پیاده شدن در این ایستگاه می توانید به مراکز خرید شیراز مانند مرکز خرید خلیج فارس شیراز مراجعه نمایید. نا گفته نماند هتل چمران شیراز در نزدیکی بلوار مدرس قرار دارد که به ایستگاه قطار شهری نیز نزدیک می باشد.

بیشتر بخوانید :
منابع :