باغ وحش قم یکی از مراکز تفریحی مهم این شهر بوده که از حیوانات مختلفی با نژاد های گوناگون نگه داری می کند. باغ وحش قم طرفداران بی شماری داشته، چرا که گردشگران مقیم در هتل های قم و شهروندان قمی علاقه خاصی به آن دارند. عنوان باغ وحش بوستان علوی در بین عموم از شهرت خاصی نیز برخوردار می باشد.

باغ وحش بوستان علوی قم

باغ وحش قم تفرجگاهی منحصر به فرد و جذابی است که دارای هیجان نیز می باشد. زیرا دلیل این هیجان وجود حیوانات وحشی بوده که روابط خوبی با انسان ها ندارند. حتی ممکن است صداهایی عجیب از خود در آوردند یا حتی کارهایی انجام دهند که موجب ترس افراد بیننده شود.

باغ وحش قم
طاووس های زیبا در باغ وحش قم

در باغ وحش قم چه حیواناتی نگه داری می شود؟

در باغ وحش بوستان علوی شهر قم حیواناتی نظیر، روباه، گرگ، خرس، ببر، شیر، سگ گرگی، آهو، گوزن، شغال، کفتار، میمون، پاندا، گراز، پرندگان شکاری مثل عقاب، جغد، کرکس و ...  طوطی و دیگر پرندگان وجود دارند. از تمامی این حیوانات به خوبی محافظت شده و تغذیه مناسبی نیز خواهند داشت.

باغ وحش علوی شهر زیبای قم مساحتی حدود 16 هکتار داشته که حیوانات در تنگنا قرار نگیرند و در مکانی زندگی کنند که بتوانند بدوند و به جست و خیز مشغول شوند. این باغ وحش پارکی بی نظیر نیز دارد تا گردشگران اندک زمانی را به استراحت و خوردن تنقلات بپردازند.

مقاله های مرتبط : شهربازی رنگین کمان قم

باغ وحش قم
مارهای بومی در باغ وحش

بیش از 310 نوع پرنده از گونه های گرمسیری، سردسیری، حاره ای، پرندگان شکاری، پرندگانی که نسل شان در حال انقراض است و بسیار نادر هستند، در باغ پرندگان باغ وحش علوی نگه داری می شود. برکه کوچکی در این مکان وجود داشته که مورد علاقه پرندگان مهاجری می باشد که از شهر قم در حال گذر هستند، همچنین فلامینگو ها، قو ها، نژادی از اردک ها را می توان در این برکه مشاهده نمود.

مجموعه کامل باغ وحش علوی در قم از مدرن ترین تجهیزات استاندارد نگه داری حیوانات برخوردار بوده تا حیواناتی که در آن زندگی می کنند دچار مشکل نشده و به راحتی به زندگی خود ادامه دهند. همچنین بهترین نوع غذایی را برای تک تک حیوانات در نظر گرفته اند.

باغ وحش قم
از دیگر گونه ای باغ وحش قم

موقعیت مکانی باغ وحش علوی قم

باغ وحش بزرگ علوی قم از موقعیت مکانی خوبی برخودار بوده و واقع در بلوار آوینی، جنب بوستان کوثر می باشد. گردشگران به راحتی می توانند به این مکان رفته و از حیوانات دیدن کنند. همچنین برخی از حیوانات اهلی دارای حفاظ کاملی نیستند و گردشگران می توانند به آن ها غذا بدهند.

کوه خضر در همجواری باغ وحش دیدنی علوی قم می باشد که قسمتی از آن به متراژ 100 هکتار به این مجموعه اختصاص یافته، همچنین قسمتی از پارک کوثر به مساحت 50 هکتار نیز برای بزرگتر کردن باغ وحش نیز در نظر گرفته شده است. سرمایه گذاران و سازندگان باغ وحش علوی در هنگام بنیان گذاری این مجموعه و طرح ریزی آن از سازنده باغ پرندگان اصفهان کمک گرفتند تا به بهتر شدن پروژه خود بیفزایند.

باغ وحش قم
گونه های نادر بز کوهی در باغ وحش شهر قم

بیشتر بخوانید : چشمه های قم

افرادی که تمایل دارند به شهر توریستی قم سفر کنند و از مراکز تفریحی و گردشگری قم مطلع شوند به سایت پرشین هتل مراجعه کنند، چرا که اطلاعات بیشتری از مجموعه باغ وحش بوستان علوی قم در این سایت قرار گرفته شده است. همچنین گردشگران با مشاهده عکس های حیوانات و محیط این مکان قطعا ترغیب خواهند شد تا از باغ وحش علوی دیدن کنند.

بیشتر بخوانید :
منابع :