دانستنی های هتل قم

اطلاعات کامل و معرفی بهترین هتل های قم

دانستنی های هتل در قم 

قم در کنار کویر در 140 کیلومتری جنوب تهران با ارتفاع 930 متر از سطح دریا در منطقه خشک واقع شده است. از آب و هوای بیابانی و نیمه بیابانی برخوردار است. تابستان در شهر قم گرم و خشک است و زمستان در این شهر تقریباً سرد است بنابراین رزرو هتل های قم در فصل های مختلف سال با توجه به آب و هوای حاکم بسیار متغییر است. قم از 5 بخش به نامهای "جعفرآباد" ، "خلجستان" ، "سلفچگان" ، "کهک" ، "مرکزی" ، یک شهر و 9 منطقه روستایی تشکیل شده است که اغلب هتل های آن در شهر قم فعال هستند. این شهر بعد از تهران ، مشهد ، اصفهان ، تبریز ، کرج ، شیراز ، اهواز و دومین شهر مذهبی بعد از مشهد ، هشتمین شهر پرجمعیت و همچنین یکی از مراکز اصلی تولید فرش ابریشم ، شیرینی و سوهان در ایران و سراسر جهان است. در بین جاده های حمل و نقل ایران که از یک طرف شهرهای صنعتی را به تهران وصل می کند و از طرف دیگر استان های جنوبی و شهرهای ایران را به شمال وصل می کند. قم یکی از مهمترین شهرهای کویری ، از قطب های اصلی توسعه گردشگری زیارتی در ایران است.
این شهر یکی از بزرگترین مراکز الهیات و آموزش آئین های مذهبی است و دارای موقعیت ممتازی در پیشرفت های دینی ، سیاسی و اجتماعی در دهه های اخیر است. در کنار جاذبه های مذهبی ، زیارتی و تاریخی مانند حرم مقدس باستانی و تاریخی حضرت معصومه ، دختر امام هفتم شیعه ، مسجد جمکران ، بیش از صدها حرم دیگر ، حوزه علمیه ، مساجد تاریخی قابل توجه ، مؤسسات آموزشی و بین المللی و جاذبه های طبیعی وجود دارد. علت مهاجرت مردم به این شهر. کشاورزی ، دامپروری ، پرورش طیور سنتی و مدرن از گذشته در قم متداول است. افرادی که در قم زندگی می کنند با گویش قمی به فارسی صحبت می کنند.
اقامت در هتل های قم می تواند یک تجربه واقعاً کسل کننده باشد اگر عاشق زیارت نباشید و یا برای بازدید از اقوام به این شهر سفر نکرده باشید. به هر حال هتل های 5 ستاره و چهارستاره قم مکان مناسبی برای اقامت راحت و دوست داشتنی در شهری کوچک و زیارتی هستند. هرچند علاوه بر زیارت پس از قامت در هتل های قم می توانید به خانه های تاریخی و بازار قدیمی و مناطق زیارتی دیگر، کاشان و روستای ابیانه و تالاب بهشت، غارنمکدان و .. سفر کنید اما کمتر کسی از این جاذبه های گردشگری در قم آگاه است پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در مجله خبری پرشین هتل همراه باشید. 
هر اتفاقی ممکن است در بهترین هتل های قم بوجود بیاید و این مختص هتل های قم نیست و تمام هتل های دنیا اینگونه اند. هرچند تا کنون قتل، فوت، نزاع گروهی در هتل های این شهر گزارش نشده است اما نمی توان نارضایتی از نظافت، نارضایتی از طعم غذا و رفتار پرسنل یا هر چیز دیگر که ممکن است وجود داشته باشد را انکار کرد. اتفاقات دلنشینی همچون برگزاری جشن ها، سورپرایزها، قدردانی ها و دورهمی های زیادی نیز در هتل های قم در تمام ماههای سال وجود دارد. به احتمال زیاد اکثر شکایات مربوط به هتل هایی است که تعداد دو ستاره و کمتر از آن هستند یا هتل هایی که مجوز رسمی دریافت نکرده اند. 
با وجود استرسهای زیادی که در زندگی وجود دارد ما سفر می کنیم تا روحیه بهتری داشته باشیم پس لزومی ندارد با پرداخت هزینه کمتر استرسی مضاعف را در سفر برای رزرو هتل بی کیفیت خریداری کنیم. بنابراین فکر می کنیم بهتر است در مورد تجربیات دیگران که باعث می شود از نوع اقامت خود لذت نبردند ، اطلاعاتی به مخاطبان خود در باشگاه پرشین هتل راجع به دانستنی های اقامت در هتل های قم ارائه دهیم. 

هتل های قم با تخفیف 

رزروبهترین هتل های قم با تخفیف یکی از عمده ترین دلایل نارضایتی مسافران بعد از ورود به آن است. هرچند اغلب اینگونه نیست اما در موارد بسیاری شاهد شکایت هایی بعد از این نوع رزرو بوده ایم. اغلب تخفیف هایی که از سایت های نا معتبر اخذ می شود بی دلیل نیست و این درست مصداق هر ارزانی بی دلیل نیست می  باشد. هرچند تخفیف های گاه به گاه در سایت های معتبر و بزرگ همچون پرشین هتل، بوکینگ، اسنپ تریپ و اقامت 24 با دلایلی منطقی همچون فروش هتل در زمان های مرده گردشگری و زیارتی، اعتبار سایت برای اخذ تخفیف از هتل، چارتر بودن اتاق های هتل اتفاق می افتد. بنابراین به خاطر داشته باشد در زمانی که اغلب هتل های معتبر قم در سایت های معتبر قیمتی نسبتا بالا دارند ارائه قیمت اندک آنها در سایت های تازه تاسیس یا نا معتبر کمی غیر منطقی است و جای تفکر دارد. اغلب تخفیف های شگفت انگیز هتل های قم در ماههای گرم سال است که می توان به آنها اعتماد کرد.
ارائه یک هتل قم با خدمات بی کیفیت و پرداخت هزینه معادل یک هتل مطلوب، امروزه موجب شکایت مسافران زیادی برای رزرو هتل های این شهر شده است. اما اینکه چه زمانی به تخفیف ها اعتماد کنیم سوال بسیاری از مخاطبان ماست. قبل از سفر ماههای کم گردشگر شهر مورد نظر خود را شناسایی کنید. هتل های بزرگ قم را ارزیابی کنید و بدانید چه زمان هایی برای باشگاه مشتریان ثابت خود تخفیف در نظر گرفته اند. در زمان های شلوغ توقع بالا برای قیمت بسیار ارزان نداشته باشید. 

هتل های قم با موقعیت مکانی خوب 

هتل های قم با موقعیت مکانی خوب کجاست؟ این سوال یکی از سوالات کلی مخاطبان ما در پرشین هتل است که با توجه به هدف شما از بازدید قم کاملا متغیر است. به طور کل اغلب هتل های قم در محدوده حرم حضرت معصومه (ع) قرار دارند زیرا این مکان بسیار جذاب است و مسافران ترجیح می دهند در این محدوده اقامت داشته باشند هرچند که به دلیل شلوغی در ایام خوش آب و هوا نمی توان توقع داشت در هتلی نزدیک به حرم حضرت معصومه اقامت کرد. برخی دیگر از هتل های قم نیز با فاصله اندک نسبت به حرم حضرت معصومه قیمتی مناسب تر دارند به هر حال به دلیل کوچک بودن شهر قم بعد مکانی هتل زیاد اهمیتی ندارد مگر اینکه علاقه ای به استفاده از تاکسی ها نداشته باشید. 
اگر منطقه دوست داشتنی شما مکانی نزدیک به بازار در شهر قم است نگران نباشید هتل های متعددی نزدیک به بازار قدیمی شهر فعال هستند و حتی اگر تمکیل ظرفیت باشند خانه های متعدد و مهمانخانه ها و مسافرخانه های زیادی میزبان زائران شهر هستند.
اگر عاشق طبیعت گردی هستید و برای رصد کویر و طبیعت این منطقه مشتاق رزرو هتل های 5 ستاره قم هستید هتل های مناطق مختلف قم به خصوص نزدیک به جمکران توصیه میشود. هر چند برای این منظور نیاز به کرایه خودرو شخصی یا تاکسی ها دارید در غیر این صورت رزرو هتل قم  عاقلانه به نظر نمی رسد. 

هتل های قم نزدیک به حرم حضرت معصومه

حرم حضرت معصومه (ع) درقم یکی از اصلی ترین مکان های گردشگرس و زیارتی در این شهر است که هتل های قم لوکس و معمولی زیادی نیز به دلیل همین جاذبه در جوار آن فعال هستند. این حرم بزرگ و زیبا و مقدس و قدیمی با صدای اذان و شور و شوق مردم در وقت نماز، بوی عطر و رسوم مذهبی محبوب گردشگران و شهروندان است. حرم حضرت معصومه (ع) با وجود کاشی کاری ها و آینه کاری ها و گچ کاری های زیبا و لوسترهای درخشان و فرش های زیبای ایرانی و نزدیکی به بازار قدیمی شهر  و جاذبه های دیگر موجب شده است تا گردشگران ترجیح دهند هتل خود را در نزدیکی آن رزرو کنند. این مکتن، محل پیاده روی شبانه و عصرگاهی عشاق اهل بیت و مردم زنده دل بوده و برای زیارت با حس خوب و دوست داشتنی در بین مردمی مهربان جذاب است. قلب تپنده قم همین حرم است و با مجتمع های تجاری و هتلهای قم و حوزه های علمیه نیز محاصره شده است. هتل کریمه قم هتل چهار ستاره، هتل مهسان قم سه ستاره، هتل بین المللی قم چهار ستاره، هتل استقلال قم چهار ستاره، هتل پارسیا قم چهار ستاره، هتل خورشید قم چهار ستاره، هتل المپیک قم چهار ستاره، هتل جمیل قم هتل چهار ستاره، هتل ارم قم هتل سه ستاره، هتل آزار قم سه ستاره از جمله های هتل های قم  نزدیک به حرم حضرت معصومه (ع) هستند که می توانید رزرو کنید.

هتل های قم روی نقشه

همانطور پیش از این ذکر کردیم موقعیت مکانی هتل های قم برای صرفه جویی در وقت و هزینه بسیار مهم است. از این رو موقعیت مکانی هتل های قم بر روی نقشه توسط مسافران بارها جست و جو می شود تا خیابان های اطراف، موقعیت ترافیکی اطراف هتل، فروشگاهها، مراکز تفریحی، نمایشگاهی و ... بررسی شوند و بتوان مسافت ها را تا نقاط مختلف شهر قم به خصوص حرم حضرت معصومه و جمکران تخمین زد و ایستگاههای ون و تاکسی را به راحتی نشانه گذاری کرد. در واقع اگر کمی موشکافانه تر بررسی کنیم شهر کوچک قم و نشانه گذاری هتل های آن بر روی نقشه زیاد هم کارآمد نخواهد بود و بیش از اینکه تنها نشان هتل بر روی نقشه مهم باشد نشان گذاری اماکن تفریحی و خرید و جاذبه های گردشگری و حوزه های علمیه و بیمارستان ها و فست فود ها و رستوران ها برای گردشگران کارایی دارد.
برای بررسی هتل های قم توصیه می شود علاوه بر استفاده از گوگل مپ نرم افزارهای اندروید و آی اس او نقشه قم با جزئیات بیشتر استفاده شود. همچنین گوگل ارس نیز با ارائه جزئیات و دوربین های ماهواره ای گزینه ای بسیار دقیق و واقعی است که می توان به بررس هتل های قم با استفاده از آن پرداخت. 

هتل های 5 ستاره قم کدام است؟

با توجه به تنوع کیفیت و کمیت در ارائه خدمات هتل های قم و با توجه به موقعیت مکانی آنها در مناطق ها مختلف شهر لازم است از پیش مشخص کنیم چه امکانات و خدماتی را از هتل خواستاریم. با این ترفند خیلی زود نتیجه گیری می کنیم که آیا اقامت در یک هتل پنج ستاره برای ما هزینه اضافی است یا واقعا چیزی است که ما می خواهیم. بسیاری از افراد ترجیح می دهند در هتل سه ستاره تاپ اقامت کنند و بعد از اقامت تازه متوجه می شوند که سطح انتظارتشان بسیار بیشتر از توان هتل بوده و این امر منجر به شکات خواهد شد. این موضوع انتخاب آنها بوده است و نمی توان بر دیگری خرده گرفت. به هر حال اگر به دنبال هتل پنج ستاره قم با تمام امکانات رفاهی و تفریحی هستید باید عنوان کنم هیچ هتلی با عنوان پنج ستاره در این شهر فعال نیست و برترین هتل های شهر قم دارای چهار ستاره هستند که البته کیفیتی معادل هتل پنج ستاره را ارائه می دهند. هتل المپیک چهار ستاره یکی از آنهاست که می توان اقامتی رویایی و خوب را در آن تجربه کرد. هتل بین المللی قم نیز با رعایت استانداردهای جهانی و دکوراسیون زیبا انتخابی برتر برای گردشگران سخت پسند است. 

در هتل های قم اقامت کنم یا مهمان خانه ها و سوئیت ها ؟ 

با توجه به اینکه بسیاری از سفرها در حال حاضر به سمت قم به صورت گروهی و زیارتی انجام می شود اغلب رزرو هتل ها یا سوئیت ها با قیمت مناسب برای قشر ضعیف مد نظر است. سوئیت ها در قم برای اقامت های گروهی ارزان بسیار مناسب هستند و از همین رو رونق بسیار خوبی هم دارند و بساط کرایه آنها داغ داغ است. هرچند اقامت در سوئیت ها نیز مشکلات خاص خود را به همراه دارد اما با توجه به اینکه اغلب اشخاصی که به این شهر سفر میکنند دانشجو یا قشر متوسط جامعه هستند، همچنان سوئیت ها محبوبیت دارند. اقامت در سوئیت های شخصی و خانه های مسکونی فاقد ارائه خدمات هتل همچون لاندری، صندوق امانات، نگهبانی 24 ساعته، امنیت کامل، صبحانه و وعده های غذایی است و از این برخی این نوع اقامت را نمی پسندند. بنابراین در این حالت اقامت در هتل های با کیفیت شهر قم توصیه میشود و برخی معتقدند این نوع اقامت به طور کلی هزینه های جانبی سفر را کاهش می دهد. به  هرحال اینکه در یک خانه شخصی اقامت کنید یا یک هتل انتخابی با توجه به سلیقه فرهنگ و قدرت مالی و تعداد نفرات است و نمی توان به طور قطعی راجع به آن نظر داد. 

لیست دانستنی های هتل قم

دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
هتل پارسیا قم، هتلی موقوفه ولی مجلل
هتل پارسیا قم مجلل ترین و بزرگ ترین هتل قم می باشد که در ادیبهشت ماه سال 1391 در این شهر با ملکیت موقوفه خانواده حسینی اردهالی بنا شد. پس ...
اکرم ترشیزی اکرم ترشیزی
دانستنی های هتل ۰ ۵ دقیقه مطالعه
هتل قم نزدیک حرم
شهر قم سالانه میزبان گردشگران زیادی می‌باشد. از این رو هتل آپارتمان های قم بسیار به صرفه هستند. به همین دلیل برای آسایش و رفاه مسافران تعداد هتل آپارتمان‌ ...
میلاد قدوسی میلاد قدوسی