پینت بال کیش تفریحی پر نشاط و هیجان انگیزی است که به صورت گروهی در فضای باز انجام می شود. گردشگران بسیاری به جزیره کیش سفر می کنند و مسلماً این تفریح را در لیست برنامه های خود قرار می دهند. جهت رزرو تفریحات در جزیره کیش همراه تخفیف به سایت پرشین هتل (پرتال معتبر تور کیش و هتل کیش) مراجعه کنید و از تخفیف هایی فوق العاده برخوردار شوید.

پینت بال کیش برای سپری کردن یک بعد از ظهر عالی با دوستان، بهترین گزینه است. در این تفریح که به ورزش شطرنج زنده مشهور است، می توانید به جنگی دوستانه بروید و حسابی تفریح کنید. این تفریح در مجموعه سافاری کیش برگزار می شود که یکی از بهترین مکان های طبیعی برای جنگ رنگ ها است.

پینت بال کیش
جنگی دوستانه در پینت بال کیش

قدمت بالای پینت بال کیش

پینت بال کیش که یک تفریح جهانی و همه گیر است که بیش از 38 سال قدمت دارد. ایده این تفریح مهیج در سال 1981 توسط 2 دوست به نام های چارلز گارین و هایل نوین ارائه شد. یکی از دوستان این دو فرد که  از این ایده کاملاً آگاهی داشت در یک نمایشگاه ابزار کشاورزی به وسیله ای خاص برخورد کرد.

باگی کیش و دیدن آهوان زیبا

این وسیله شبیه به اسلحه ای بود که گلوله های ژلاتینی را برای پرتاب به همراه داشت. داخل این گلوله های ژلاتینی از رنگ پر شده و پس از پرتاب و برخورد به جسمی با ترکیدن و پخش رنگ ها، منظره جالبی را به وجود می آورد. کشاورزانی که برای قطع و هرس درختان احتیاج به علامت گذاری روی آن ها داشتند، از این اسلحه استفاده می کردند. همین امر سبب تشخیص درست درخت می شود.

پینت بال کیش
پناه گرفتن در پینتبال برای برنده شدن

پینت بال در حال حاضر یک ورزش بین المللی محسوب می شود که به طور میانگین 15 سال است که رسما به کمیته بین المللی المپیک معرفی شده و در کل دنیا شناخته شده است. از اسم این بازی کاملا متوجه خواهید شد که مرتبط با توپ است. گلوله هایی که پر شده از کلی رنگ و به سمت شما پرتاب می شود.

پینت بال کیش و ایجاد ذهنی خلاق

پینت بال کیش افراد علاقمند را به سمت خود ی کشاند تا فکر آن ها را به چالش بکشد. در این تفریح شما باید به سرعت تصمیم درستی بگیرید تا حریف خود را سرنگون کنید. این تفریح مهیج و پر فایده در شما ذهنی خلاق را ایجاد می کند تا با استراتژی های جدید جنگی، حریف خود را شکست دهید. این ذهنیت کمک می کند تا هیجانی وصف ناپذیری را تجربه کنید.

پینت بال کیش
پرتاب گلوله های رنگی و هیجان بازی پینت بال کیش

تونل وحشت سافاری کیش، اوج لذت و هیجان

با به میدان آمدن برای بازی پینتبال می توانید اوج هیجان و نشاط را همراه دوستان خود تجربه کنید. حتی زمانی که برای حذف تیم مقابلتان شلیک می کنید بیشتر هیجان زده می شوید. پینتبال در حد یک تفنگ بازی بچه گانه نیست، چرا که قوانین و تجهیزات مخصوص به خود را دارد که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

پینت بال کیش بازی یا ورزش؟

پینتبال به عنوان نوعی ورزش هم زبانزد شده است. چرا که با کلی فعالیت بدنی و تمرکز ذهنی رو برو می باشد. با انجام این ورزش می توان اعصاب راحت و زمانی پر از شادی و لبخند را داشت. فقط با یک دفعه تجربه این تفریح قطعاً ترغیب خواهید شد که باز هم برای وقت گذرانی و یک فعالیت سالم پینتبال را انتخاب کنید.

پینت بال کیش
پینت بال کیش تفریحی گروهی و دوستانه

ترامپولین سافاری کیش و فواید بسیار آن

به علت تمرکز ذهنی بالای ورزش پینتبال، کل کشور های دنیا از پینتبال با نام شطرنج زنده نیز نام می برند. حتی زمین بزرگ و سرپوشیده ماتریکس به این تفریح اختصاص داده شد تا به اهمیت این ورزش افزوده شود. علاوه بر آن مجموعه ورزشی انقلاب شهر تهران به عنوان اولین برگزارکننده پینتبال در ایران از این ورزش جذاب استقبال کرد.

برای بازی کردن پینتبال باید به یک سری قوانین توجه کرد و طبق قانون ها و تبصره های آن عمل نمود. در عنوان ذیل به نکته های مهم و حیاتی این بازی پرداخته ایم تا علاوه بر لذت تفریح، از بدنی سالم هم حَظ کنید. مطمئن باشید با رعایت نکاتی که ذکر می شود، نگرانی از بابت آسیب رسیدن به بدن خود نخواهید داشت.

بانجی شوتینگ سافاری کیش و بازی انگری بردز

پینت بال کیش
استراتژی مهم ترین دلیل برای برنده شدن در پینت بال

نکته های مهمی که باید در پینت بال کیش رعایت کنید

نکته اول: بسیار مهم است و حتما باید رعایت شود، پوشیدن تجهیزات و لباس های ایمنی می باشد. چرا که بعد از برخورد گلوله های ژلاتینی  به بدن کبودی های زیادی به وجود می آید. پس برای پیشگیری از آن باید قبل از شروع بازی لباس های حفاظتی مخصوص را به تن کرد.

نکته دوم: پوشیدن البسه ورزشی و بلند. مثل شلوار ورزشی، پیراهن آستین دار ورزشی. چرا که لایه ای برای پوشیده شدن بدن می باشد و برای جلوگیری از آسیب ناشی برخورد گلوله های ژلاتینی بسیار مؤثر است.

نکته سوم: برای حذف هر فرد در تیم مقابل، تنها یک شلیک گلوله کافی می باشد. چرا که شلیک بیشتر از دوبار، خطا محسوب شده که در اصطلاح به اُوِرکیلینگ می گویند.

نکته چهارم : تقلب ممنوع، چرا که بعضی افراد بعد از برخورد گلوله اقدام به پاک کردن آن می کنند.

نکته پنجم: قبل از تیراندازی فقط بالاتنه مورد هدف قرار گرفته شود و از شلیک به سر، دست ها، کشاله ران باید اجتناب کرد.

پینت بال کیش
هدف گیری در بازی پینت بال

نکته ششم: همیشه در کمین قدم بردارید و به این فکر کنید که هر لحظه دشمن شما را خواهد کشت.

نکته هفتم: مهمات اضافه را فراموش نکنید و قبل از شروع بازی به آن فکر کنید، همچنین از سالم بودن اسلحه تان مطمئن شوید.

نکته هشتم: از فاصله خیلی نزدیک به تیم مقابلتان شلیک نکنید چراکه ممکن است آسیب جدی وارد کنید.

نکته نهم : به نکاتی که قبل از شروع بازی داور مسابقه می گوید توجه کنید. 

نکته دهم: قبل از شرکت در بازی  باید کارت شناسایی همراه خود داشته باشید، در صورت نداشتن اجازه ورود به بازی را ندارید.

پینت بال کیش
لوازم مهم در بازی پینتبال

پینت بال چه زمینی دارد و چه تجهیزاتی می خواهد؟

زمین بازی پینتبال باید مانع گذاری شده باشد که این موانع می تواند هم به صورت طبیعی و هم می تواند به صورت مصنوعی در زمین قرار بگیرد. حتی برای هیجان بیشتر محیط های جنگلی را نیز برای این کار آماده سازی می کنند. تصور کنید در جنگل با موانع طبیعی به رقابت با تیم مقابلتان می پردازید که حتی فکرش هم فوق العاده است.

همچنین زمین مناسب برای پینتبال حتما باید هموار باشد و در ابعاد 55×33 متر به بهره برداری برسد. معمولا در هر یک از زمین های مخصوص پینتبال، 25 مانع که هر کدام با فاصله 5/1 متر از هم قرار گرفته اند وجود دارد.  در اطراف زمین باید خط هایی با رنگ واضح کشیده شود که تیم های رقیب برای دیدن آن مشکلی نداشته باشند.

از تجهیزاتی که در این تفریح و ورزش باید به همراه داشته باشید 3 وسیله است. این وسایل شامل: اسلحه برای شلیک، مهمات (شامل گلوله های ژلاتینی رنگی)، لباس ایمنی و تجهیزات آن (شامل: جلیقه بدن، دستکش، پدهای زانو) می شود که برای حفظ سلامتی افراد واجب است.

پینت بال کیش
چگونگی بازی در پینتبال

چگونگی بازی پینتبال در کیش

در اول بازی باید پرچمی در وسط زمین گذاشته شود تا هر تیمی که در آخر برنده شد پرچم را با خود بیاورد. بعد آن مبارزه شروع می شود، تا آخر فردی که مورد اصابت گلوله های رنگی قرار می گیرد بازی ادامه دارد.

رزرو هتل کیش با کمترین قیمت

مورد دیگری که قابل ذکر است وجود بمبی است که یکی از تیم ها آن را فعال کرده و تیم دیگر باید تلاش کند تا آن را خنثی کند. همین اتفاقات هیجان انگیز موجب محبوبیت این تفریح شده است.

رزرو تور کیش با بیشترین تخفیف

مجموعه پینت بال کیش در تلاش است که روز خوبی را برای گردشگران به ارمغان آورد. هر آیتم بازی برای 2 ساعت می باشد و گردشگران باید بعد آن زمین را ترک کنند. اگر به دنبال تخفیف های فوق العاده برای دیگر تفریحات کیش از جمله تفریحات آبی کیش هستید، توصیه می کنیم حتماً به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

منابع :