فلای بورد از بهترین و برترین تفریحات فوق العاده جزیره زیبای کیش به شمار می رود. روزانه گردشگران زیادی از سرتاسر کشور حتی کشورهای خارجی به کیش می آیند و تمایل زیادی برای  تجربه فلای بورد دارند. البته خیلی ها ممکن است آشنایی زیادی با این تفریح نداشته باشند، اما تعریف های زیادی درباره آن شنیده اند.

فلای بورد، یک نوع تفریح و ورزش است که قدرت بدنی و نمایشی شما را به چالش می کشد. علاوه بر این مورد ترشح بالای آدرنالین در این تفریح به قدری بالا است که هر کسی اجازه استفاده از آن را ندارد. با یک کلیک می توانید رزرو تفریحات تخفیف خورده کیش و این تفریح هیجانی را انجام دهید. این تفریح آبی کیش ممکن است همراه با کمی استرس باشد، چرا که حفظ تعادل برای بعضی از افراد کمی سخت است. 

فلای بورد کیش
فلای بورد کیش در دل دریا

تاریخچه، تعریف و فلای بورد چگونه کار میکند؟

فلای بورد اولین بار در اوایل سال 2011 در مسابقات بین المللی جت اسکی کشور چین مطرح شد. پس از مشاهدات و تمرین های متعدد بر روی این ورزش، نتیجه گیری شد که رسماً همه جای دنیا در دسترس مردم قرار گیرد. از سال 2012 میلادی این تفریح ورزشی در کل کشور های دنیا شناخته شد و به محبوبیت رسید.

کیبل اسکی کیش و تفریحی بی نظیر

فلای بورد در ایران از سال 1392 مورد توجه قرار گرفت و به عنوان یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات آبی کیش نام برده شد. علاوه بر کیش، فلای بورد در شمال و فلای بورد در تهران نیز برگزار می شود. فلای بورد تهران در دریاچه فشافویه انجام می گردد. این تفریح هیجان انگیز می تواند لحظه های نابی را برای شما به ارمغان بیاورد.

فلای بورد وسیله ای است که با مهارت تمام، فرد را بالا برده و در هوا معلق نگه می دارد. نقطه اتصالی که وجود دارد بورد نام دارد که فرد بر روی آن به حالت استاده قرار می گیرد. بورد (تخته) به وسیله لوله هایی که با فشار، آب زیادی را پمپاژ می کند بالا رفته و به اصطلاح پرواز می کند. همین امر سبب شده نام این این تفریح فلای بورد (Flyboard) به معنی تخته هوایی باشد.

شاتل کیش تفریحی خانوادگی

در فلای بورد کیش، شما میان زمین و هوا معلق هستید و مانند یک دلفین به زیر و روی آب می روید. وقتی که به ارتفاع مناسب رسیدید، می توانید انواع حرکات نمایشی، شیرجه و مهارت خود را نشان دهید. توصیه می کنیم در سفر به جزیره کیش حتماً این تفریح آبی مهیج را امتحان نمایید.

تفاوت فلای بورد هوایی و فلای بورد

در این بخش با تفاوت فلای بورد هوایی و معمولی اشنا خواهید شد. شاید تعجب کنید مگر چه فرق با هم دارند؟ در پاسخ خواهیم گفت، غلای بورد که برای مبتدی ها انجام می شود ارزان تر از قیمت فلای بورد هوایی است. فلای بورد هوایی نوع پشرفته این تفریح است که 12 متر شما را بالا می برد. لازم به ذکر است این تفریح با کلاه ایمنی، لباس مخصوص و جلیقه نجات انجام می شود که از تجهیزات آن محسوب می شود.

غواصی در کیش و شگفتی های زیر آب

در فلای بورد ابتدایی شما فقط 20 دقیقه زمان خواهید داشت و اگر از نوع ابتدایی آن سربلند بیرون بیایید، می توانید نوع پیشرفه آن را نیز امتحان کنید. Flyboardپیشرفته این امکان را به شما می هد مانند یک دلفین بالا و پایین روید و حرکاتی تخیل انگیز و آکروباتیک، از خود نشان دهید. همانطور که قیمت فلای بورد هوایی گران است، تایم استفاده از آن هم بیشتر بوده و به 1 ساعت می رسد.

بنانا کیش و تیوپ سواری موزی

فلای بورد کیش
فلای بورد کیش ورزشی هیجان انگیز

یکی از تفاوت های مهمی که این دو نوع فلای بورد را از هم جدا می کند، حفظ تعادل فردی است. همچنین این که افرادی که فلای بورد پیشرفته را سوار می شوند ، لوله فشار و پمپاژ آب دیگر به جت اسکی متصل نیست که ارتفاع گرفتن به عهده خود فرد نباشد. چرا که لوله فشار آب به بوردی متصل می شود که قرار است سوار آن شوید. اینگونه خودتان به هر صورتی که دلتان بخواهد حرکاتتان را کنترل می کنید.

پاراسل چیست؟ تخفیف ها و لذت هایی که پاراسل دارد

فوبیای ترس از ارتفاع و آب در تفریح فلای بورد

بعضی ازگردشگرانی که به جزیره زیبای کیش برای تفریح می آیند، متاسفانه فوبیای ترس از ارتفاع و آب دارند. اگر به این نکته توجه نکنند و قبل سفر هیچ کاری برای درمان انجام ندهند، اصلاً کیش برای تفریح مناسب نیست. چرا که سرتاسر کیش پر از تفریحات آبی است که اکثر آن ها اوج گرفتن در ارتفاع روی آب را دارا هستند.

جت اسکی کیش و سواری بر موج دریا

اما اگر بتوانید کنترلی بر این ترس داشته باشید و به تذکرات لیدر و نکات ایمنی توجه کنید، مطمئناً از سفرتان بیشتر لذت خواهید برد.  ناگفته نماند مربیانی با مهارت کامل، آموزش فلای بورد را به صورت کامل آموزش می دهند و در صورت لزوم خود این مربی ها برای کمک خواهند آمند.

کریزی بوت یا قایق دیوانه؟

چه افرادی می توانند از فلای بورد استفاده کنند؟

حداقل سنی که افراد برای استفاده از این تفریح آبی باید داشته باشند 18 سال است. همچنین افرادی که بیماری قلبی، فشار خون، مشکلات تنفسی و فوبیای ترس از ارتفاع و آب اذیتشان می کند، اجازه استفاده از این تفریح را ندارند. شایان ذکر است که بانوان باردار نمی توانند از این تفریح استفاده کنند چون خطراتی برای کودک دارد.

جت فلایر و اوج هیجان

فلای بورد کیش
نمایی از فشار آب با فلای بورد کیش

جهت رزرو این تفریح و دیگر تفریحات کیش تخفیف خورده می توانید به سایت تفریحات کیش پرشین هتل مراجعه نمایید. سپس با کلیک روی تفریح مورد نظر قیمت های تخفیف خورده آن نمایش داده می شود. البته عکس و اطلاعات دقیق از سانس ها و برگزاری تفریحات نیز در دسترس می باشد.

منابع :